IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честита Нова Година!!!

    Здраве, Щастие и Любов през 2016!

    Тази тема, и това което се пише в нея, е доказателство за пореден път колко лесно се манипулират българите .......
    Преблема с мръсния въздух в големите градове въобще не е отоплението на твърдо гориво а в малките градчета и по селата няма проблем с мръсен въздух!
    Задайте си въпроса - колко често се чистят улиците в София (или друг град с над 100.000 души) ???
    А разхождали сте се напоследък в квартална градинка??? Минно поле от кучешки ла..на!!! Тези същите екскременти лятно време изсъхват, разпрашават се и се дишат и после се чудим защо децата ни имат алергии .....
    Инсталирането на филтри по комините (което е абсурд) по никакъв начин няма да разреши проблема с мръсния въздух в София! Също и използването на екобрикети или тем подобни .....
    Данчето да се взима у ръце и да почва да си изпълнява функциите, което няма как също да се случи, така че въздуха в София (и не само) ще си е мъсен!!!
    Който иска чист въздух - на село
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
      Ако не бяха ограбили пенсионерите, можеше. Но в нашите условия стана голяма галимация. И още не може се нормализира. Принципно централното отопление бе добре замислено, следваше по петите бързата урбанизация, но беше лошо изпълнено и неикономично. Старите дограми и липсата на изолация в бетонните квартирки правят сметките несъразмерни на доходите. А по кубатура да плащаш при висока мобилност и външна миграция си е набутване. Сега новите системи с хоризонтални индивидуални щрангове са справедливи и икономични.
      абе по скоро тъпите ни политици не трябваше да се опитват да задържат цените на енергията а да подпомогнат бедните и нещата щяха да са у ред . ама социализъма се оказа трудно лечим по тези ширини

      Коментар


      • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
        Теца си е супер за градо - само че трябваше да забранят всякакъв отказ от тец (както е у нормалните страни ) ако живееш в централно топлофицирана сграда . И всичко щеше да си е наред . преди барем 20 г питах един датчанин като е скъпо парното що не се откажат от него - та отговора беше - не може . А и никакви топломери - всичко се дели на кубатура кат при тошково време .
        Ако не бяха ограбили пенсионерите, можеше. Но в нашите условия стана голяма галимация. И още не може се нормализира. Принципно централното отопление бе добре замислено, следваше по петите бързата урбанизация, но беше лошо изпълнено и неикономично. Старите дограми и липсата на изолация в бетонните квартирки правят сметките несъразмерни на доходите. А по кубатура да плащаш при висока мобилност и външна миграция си е набутване. Сега новите системи с хоризонтални индивидуални щрангове са справедливи и икономични.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
          Теца си е супер за градо - само че трябваше да забранят всякакъв отказ от тец (както е у нормалните страни ) ако живееш в централно топлофицирана сграда . И всичко щеше да си е наред . преди барем 20 г питах един датчанин като е скъпо парното що не се откажат от него - та отговора беше - не може . А и никакви топломери - всичко се дели на кубатура кат при тошково време .
          Именно. Ако никой не се е отказал от ТЕЦ-а в блока излиза доста-доста евтино.

          Коментар


          • Машина която представлява нещо като електролизер, ще се появят скоро защото вече технологично се наместиха нещата и може да се произвежда евтино. Не става въпрос за електролизер от типа на тези за ННО и други недодялани неща.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
              Ееее.... идеалния вариант е ТЕЦ със климатици, камина за кеф и газова инсталация за сигурност.
              И къща в Коста Рика си пропуснал, но ще ти простим

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                Никой не може ме убеди, че от ТЕЦ-а по добро има. Но съсипаха народа да не може си плаща. Важното е тецовете да не замърсяват. Другото е маргинално зацапване на въздуха и само при липса на движение на въздушните маси задръства дробчетата. Гледам, новите кооперации кой къде може се включва на централно отопление. А я си представете една панелка накичена с климатици. Ъъъъ, не става, ще падне. Само че навремето имаше държавна политика, пък от Сибир, Тюмен и пр. идваха евтини горива.
                Теца си е супер за градо - само че трябваше да забранят всякакъв отказ от тец (както е у нормалните страни ) ако живееш в централно топлофицирана сграда . И всичко щеше да си е наред . преди барем 20 г питах един датчанин като е скъпо парното що не се откажат от него - та отговора беше - не може . А и никакви топломери - всичко се дели на кубатура кат при тошково време .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Гледам, че безделието пак е родило пороци в тази тема (според другаря Макаренко), та да взема и аз да се включа като роден безделник
                  Пичове и ти, тънъмъ (много се радвам, че имаме и нежно присъствие във форума - да си ни жива и здрава), вие прочетохте ли как се казва темата? Да я цитирам отново:
                  Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?
                  Та да се ограничим до градовете, може ли, по-възможност - големите градове! Това го казвам специално за онова Мики Маус басърчето от Дисниленд във Флорида, че много взе да обижда, а не ми се рипортва на модератор, пък от друга страна съм в хубаво настроение и не ми се влиза в риториката му!!! Та отново да се повторя:

                  Няма по-добро решение от климатиците на база следните условности:
                  - говорим за градовете, основно големите
                  - говорим за апартамент
                  - говорим за разумни индивиди, изповядващи веруюто, че моята свобода свършва там, където започва свободата на другия
                  - говорим за хора, които нямат Андрешковското мислене, че само държавата им е длъжна за нещо си - с това някои Флоридовци не се различават по абсолютно нищо от мангалите!
                  - говорим за хора, които искат нещата да им се случват с едно натискане на копчето, а не да мъкнат камъни и дръве от навеса, гаража или мазето. Мизерията по чистенето пък изобщо няма да я споменавам
                  - говорим все пак и за немалка първоначална инвестиция - аз съм отделил 6 000 лв за моите климатица Тошиба Дайсейкай 5 и 8 серия. Причините са две - Тошибите почти нямат дефрост през влажните моменти и имат много добра опция за качеството на въздуха. Защо ми е тази опция ли - ами много просто, защото разни Андрешковци така са ми осрали квартала, че ако си отворя прозореца да проветря в периода Септември-Април, ще издуша децата си от смрадта отвън А какво става като паднат мъгли (а в София мъгли има поне по 1 месец годишно), няма да обясняват. Както казах живея буквално в парка - не ми се мисли какво изпитват другите хора, около които няма толкова дървета...

                  Ако някой има различно мнение, моля, нека го сподели при условностите на темата все пак.

                  П.С. Топлил съм се на всичко в различните краища на страната - ако няма ток, всичко спира, освен кюмбетата тип циганска любов - всяко парно се нуждае от ток, за да прати топлото по тръбите, без значение как се е създало това топло. А и в София досега не съм имал спиране на тока за повече от 5-10 минути.
                  П.П.С. На село имам и парно на твърдо гориво - купуват се поне 10 кубика годишно за нашите, а те не са там през цялото време (къша на 2 етажа). Имам и парно на газ в къща в голям курортен наш град, но май ще го заменя със старите си климатици. И да, нищо не топли толкова бързо като камина, но ...

                  Хубава нова година на всички и се усмихвайте повече - пределно ясно е, че ще е изключително трудно да се справим с простотията и андрешковщината у нас - българинът и 10К да получава, пак ще си е андрешко и ще е на принципите: след мен и потоп и бал съм ги в законите, те са писани за друг, а не за мен
                  Жив и здрав да си и успешна 2016 година.

                  Вярно е, че се отклонихме от темата, но това му е хубавото на този форум - винаги можеш да научиш нещо полезно от споделения опит.
                  За протокола - у пещерата, която постоянно обитавам имам локално парно на твърдо гориво, два климатика Мицубиши, един Дайкин и газова печка Делонги. Дето се вика - тройно подсигуряване
                  Аз, ти и повечето пишещи в този форум биха могли да си позволят такива инвестиции, за които говориш. Както и да плащат сметки за ток от 120 - 150 лв.
                  Но в провинцията доста хора живеят на ръба на оцеляването - за съжаление. Така че - още дълго дървата и въглищата ще бъдат традиционния начин за отопление в милата ни татковина.

                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                    Aззз да си питам.Тия дето се топлят само с климатици ,проблема с къпането явно са го разрешили по наследство от дедите си ама при ходенето във вецето ползвате ли от тия инструменти на чукчите или да. Аз също ползвам климатици ама най вече заради лятото и през преходните сезони.Ха НАЗДРАВЕ
                    Ееее.... идеалния вариант е ТЕЦ със климатици, камина за кеф и газова инсталация за сигурност.

                    Коментар


                    • Aззз да си питам.Тия дето се топлят само с климатици ,проблема с къпането явно са го разрешили по наследство от дедите си ама при ходенето във вецето ползвате ли от тия инструменти на чукчите или да. Аз също ползвам климатици ама най вече заради лятото и през преходните сезони.Ха НАЗДРАВЕ
                      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
                        няма нужда да ме убеждаваш за ползите от климатика - имам баре 3 броя дайкин . По един за всяка стая и с удоволствие си ги ползвам през преходните сезони и лятото . Климатика има едно за мен незаменимо качество - безопасно ползване от деца .

                        В студа обаче с удоволствие си паля камината - няма такъв кеф и топлина
                        Никой не може ме убеди, че от ТЕЦ-а по добро има. Но съсипаха народа да не може си плаща. Важното е тецовете да не замърсяват. Другото е маргинално зацапване на въздуха и само при липса на движение на въздушните маси задръства дробчетата. Гледам, новите кооперации кой къде може се включва на централно отопление. А я си представете една панелка накичена с климатици. Ъъъъ, не става, ще падне. Само че навремето имаше държавна политика, пък от Сибир, Тюмен и пр. идваха евтини горива.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Мента ли си къркал, бре с тия 25 градуса?

                          42-43 градуса трябва да държиш в хапартамента целогодишно, иначе заминава черния дроб
                          Къде си, бе, Маранде?! За много години! 25 градуса ползвам само температурни по Целзия. Иначе 40 гр. и свише. Е, за празника малко шампанско и биричка за мазните борби. Ама ти май бая си омешал напитките, а?
                          Last edited by Trakatrak'; 03.01.2016, 12:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            ...........................
                            съседа, който се топли на дърва, и е забил кюнците в отдушника
                            Ами, нещата са черни
                            ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
                            A бря,,,,,,,, тоз по-голям МАМУН и от тебе !!!
                            ПАРИТЕТНОТО 1,00000 ела здравей !!!:):):):):):):)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Климатикът топли отлично - да, 30 градуса няма как да направи, но 27-28 при правилно оразмеряване си ги държи без проблем и в най-големият студ, На климатикът не му пречат ниските температури, а високата влажност, т.е. много по-лесно му е на -15/-20 сух студ, отколкото на лапавица с 0 градуса. Миналата година климатиците ми не дефростнаха и веднъж при -20 около Нова година, Е, аз и не искам 30 градуса, държа ги на 23-24 максимум, през нощта - на 20. И много важно, както е споменал и викхънтър - не се купуват клими по 500 кинта от техномаркет.

                              П.С. Всички забравят и преходните сезони, а забравят и това, че с климатика можеш да охлаждаш лятото - нещо, което е особено важно напоследък. Аз моите клими ги пускам около средата на Септември (или края му, зависи от времето ) и ги спирам през Април - за топлото. За студеното - в зависимост от времето. И има най-различни климатици и варианти при тях, но това е съвсем друга тема, а и аз не съм чак толкова технически грамотен, изразавам се от позицията на потребител, който желае макс топлина на минимум цена и усилия.

                              няма нужда да ме убеждаваш за ползите от климатика - имам баре 3 броя дайкин . По един за всяка стая и с удоволствие си ги ползвам през преходните сезони и лятото . Климатика има едно за мен незаменимо качество - безопасно ползване от деца .

                              В студа обаче с удоволствие си паля камината - няма такъв кеф и топлина

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Те така с 30 градуса ни тропираха след полунощ на Новата година, когато отскочихме на купона на комшиите. Най-добре се пие на 20 гр., ако поркаш 40 гр., пък за живеене температура на комфорт е 25 гр. Всичко нагоре е за гол купон и гонене из стаите. Пък тук са малко младежите, де все още им иде до такива веселби.
                                Мента ли си къркал, бре с тия 25 градуса?

                                42-43 градуса трябва да държиш в хапартамента целогодишно, иначе заминава черния дроб

                                Коментар

                                Working...
                                X