IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
    е това с кпд-то не съм го измислил аз има доста писано . На мен не ми харесва как топли климатика при ниски температури - прекалено много диха а и аз не харесвам течението като колегата по долу . Обичам да ми е топло и в момента в къщи е 30 градуса - нещо не постижимо за климатик
    Те така с 30 градуса ни тропираха след полунощ на Новата година, когато отскочихме на купона на комшиите. Най-добре се пие на 20 гр., ако поркаш 40 гр., пък за живеене температура на комфорт е 25 гр. Всичко нагоре е за гол купон и гонене из стаите. Пък тук са малко младежите, де все още им иде до такива веселби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      пределно ясно е, че ще е изключително трудно да се справим с простотията и андрешковщината у нас - българинът и 10К да получава, пак ще си е андрешко и ще е на принципите: след мен и потоп и бал съм ги в законите, те са писани за друг, а не за мен
      В този ред на мисли, жената има един апартамент във Варна. Специално отиде да провери като бяхме по Коледа, какво се случва с него от съседа, който се топли на дърва, и е забил кюнците в отдушника
      Ами, нещата са черни
      Аз нямам отношение към този тъп актив, в който не съм влизал с години, говорим за 20-тина. Та за това и съседчето още не е изнесено заедно с кюмбето си през балкона.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
        е това с кпд-то не съм го измислил аз има доста писано . На мен не ми харесва как топли климатика при ниски температури - прекалено много диха а и аз не харесвам течението като колегата по долу . Обичам да ми е топло и в момента в къщи е 30 градуса - нещо не постижимо за климатик
        Климатикът топли отлично - да, 30 градуса няма как да направи, но 27-28 при правилно оразмеряване си ги държи без проблем и в най-големият студ, На климатикът не му пречат ниските температури, а високата влажност, т.е. много по-лесно му е на -15/-20 сух студ, отколкото на лапавица с 0 градуса. Миналата година климатиците ми не дефростнаха и веднъж при -20 около Нова година, Е, аз и не искам 30 градуса, държа ги на 23-24 максимум, през нощта - на 20. И много важно, както е споменал и викхънтър - не се купуват клими по 500 кинта от техномаркет.

        П.С. Всички забравят и преходните сезони, а забравят и това, че с климатика можеш да охлаждаш лятото - нещо, което е особено важно напоследък. Аз моите клими ги пускам около средата на Септември (или края му, зависи от времето ) и ги спирам през Април - за топлото. За студеното - в зависимост от времето. И има най-различни климатици и варианти при тях, но това е съвсем друга тема, а и аз не съм чак толкова технически грамотен, изразавам се от позицията на потребител, който желае макс топлина на минимум цена и усилия.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Гледам, че безделието пак е родило пороци в тази тема (според другаря Макаренко), та да взема и аз да се включа като роден безделник
          Пичове и ти, тънъмъ (много се радвам, че имаме и нежно присъствие във форума - да си ни жива и здрава), вие прочетохте ли как се казва темата? Да я цитирам отново:
          Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?
          Та да се ограничим до градовете, може ли, по-възможност - големите градове! Това го казвам специално за онова Мики Маус басърчето от Дисниленд във Флорида, че много взе да обижда, а не ми се рипортва на модератор, пък от друга страна съм в хубаво настроение и не ми се влиза в риториката му!!! Та отново да се повторя:

          Няма по-добро решение от климатиците на база следните условности:
          - говорим за градовете, основно големите
          - говорим за апартамент
          - говорим за разумни индивиди, изповядващи веруюто, че моята свобода свършва там, където започва свободата на другия
          - говорим за хора, които нямат Андрешковското мислене, че само държавата им е длъжна за нещо си - с това някои Флоридовци не се различават по абсолютно нищо от мангалите!
          - говорим за хора, които искат нещата да им се случват с едно натискане на копчето, а не да мъкнат камъни и дръве от навеса, гаража или мазето. Мизерията по чистенето пък изобщо няма да я споменавам
          - говорим все пак и за немалка първоначална инвестиция - аз съм отделил 6 000 лв за моите климатица Тошиба Дайсейкай 5 и 8 серия. Причините са две - Тошибите почти нямат дефрост през влажните моменти и имат много добра опция за качеството на въздуха. Защо ми е тази опция ли - ами много просто, защото разни Андрешковци така са ми осрали квартала, че ако си отворя прозореца да проветря в периода Септември-Април, ще издуша децата си от смрадта отвън А какво става като паднат мъгли (а в София мъгли има поне по 1 месец годишно), няма да обясняват. Както казах живея буквално в парка - не ми се мисли какво изпитват другите хора, около които няма толкова дървета...

          Ако някой има различно мнение, моля, нека го сподели при условностите на темата все пак.

          П.С. Топлил съм се на всичко в различните краища на страната - ако няма ток, всичко спира, освен кюмбетата тип циганска любов - всяко парно се нуждае от ток, за да прати топлото по тръбите, без значение как се е създало това топло. А и в София досега не съм имал спиране на тока за повече от 5-10 минути.
          П.П.С. На село имам и парно на твърдо гориво - купуват се поне 10 кубика годишно за нашите, а те не са там през цялото време (къша на 2 етажа). Имам и парно на газ в къща в голям курортен наш град, но май ще го заменя със старите си климатици. И да, нищо не топли толкова бързо като камина, но ...

          Хубава нова година на всички и се усмихвайте повече - пределно ясно е, че ще е изключително трудно да се справим с простотията и андрешковщината у нас - българинът и 10К да получава, пак ще си е андрешко и ще е на принципите: след мен и потоп и бал съм ги в законите, те са писани за друг, а не за мен
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
            В момента във Варна е -11С и климатиците ми работят отлично. По ниски температури са изключение. Ако живея в Драгоман или на Мусала сигурно ще е друго решението, за тук е това.
            И не си купувайте климатици за 500лв с монтажа.
            е това с кпд-то не съм го измислил аз има доста писано . На мен не ми харесва как топли климатика при ниски температури - прекалено много диха а и аз не харесвам течението като колегата по долу . Обичам да ми е топло и в момента в къщи е 30 градуса - нещо не постижимо за климатик

            Коментар


            • Ето ви новост в бранша на топлото, основаваща се на стар и дълъг опит. Ниски разходи, висока ефективност, но много ангажиращо - пълнене през час. Само за бабички и дедовци, де се гънат покрай печицата.
              http://gamera.eu/
              Last edited by Trakatrak'; 03.01.2016, 11:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
                Климатика е чудесно съоръжение н о КПД-то му започва рязко да спада при 0 градуса и прилючва при около - 5 . При всики профи инсталации има горелки който се включват да помагат на климатиците при студено време . Ако студа се задържи - климатика се изключва и се минава само на горелка
                В момента във Варна е -11С и климатиците ми работят отлично. По ниски температури са изключение. Ако живея в Драгоман или на Мусала сигурно ще е друго решението, за тук е това.
                И не си купувайте климатици за 500лв с монтажа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Според мен ефективно и съответно екологично е някакъв вид смесено отопление - дърва - климатик, парно - климатик, слънчеви колектори - електричество и т.н.

                  Преди 2-3 години щях да правя парно на вилата....Викнах проектант,който извади компас, гледа стени, смята, каза една цена от 3 бона .....Не ми стигна времето....

                  Сега се замислих да си оставя огнището и печката и да добавя слънчева инсталация.
                  Да топли един - два радиатора и един 20л бойлер......

                  Ако някой е минал по този път, да сподели.
                  парното си струва само ако живееш постоянно в сградата . Слънцето за сега става само за топлене на вода . За вила най добре или печки на дърва или камина с въздушна риза

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                    Единственото правилно решение за отопление на жилище е климатика. Чисто, евтино, пълен контрол на температура, влажност, покрива ппреходните периоди /да паля или не/, прахови и антибактерийни филтри и куп допълнителни екстри. И през лятото охлажда.
                    Никакви минуси за разлика от всякакви горелки, които имат сто.
                    Не продавам климатици
                    Климатика е чудесно съоръжение н о КПД-то му започва рязко да спада при 0 градуса и прилючва при около - 5 . При всики профи инсталации има горелки който се включват да помагат на климатиците при студено време . Ако студа се задържи - климатика се изключва и се минава само на горелка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                      Единственото правилно решение за отопление на жилище е климатика. Чисто, евтино, пълен контрол на температура, влажност, покрива ппреходните периоди /да паля или не/, прахови и антибактерийни филтри и куп допълнителни екстри. И през лятото охлажда.
                      Никакви минуси за разлика от всякакви горелки, които имат сто.
                      Не продавам климатици
                      А хипотетично, като ти спре тока за едно денонощие или повече? Както например през октомври месец 2014 година падна ранен мокър сняг и половин България нямаше къде два, къде три дни ток!?
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Според мен ефективно и съответно екологично е някакъв вид смесено отопление - дърва - климатик, парно - климатик, слънчеви колектори - електричество и т.н.

                        Преди 2-3 години щях да правя парно на вилата....Викнах проектант,който извади компас, гледа стени, смята, каза една цена от 3 бона .....Не ми стигна времето....

                        Сега се замислих да си оставя огнището и печката и да добавя слънчева инсталация.
                        Да топли един - два радиатора и един 20л бойлер......

                        Ако някой е минал по този път, да сподели.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                          Ако ще влизаме в детайли трябва да се има в предвид и това дали имаш изолация, дограмата сменена ли е и дали помещенията са северни или южни......ма въпросът беше за квадратните метри не да други неща
                          Така да бъде. Явно аз си падам по детайлите.

                          П.П. По едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието и той реши да стъпи на площ, а не на кубатура и сега среща трудност за отоплението на сграда от 300 м2, ама с височина на помещенията от 4 метра
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от data Разгледай мнение
                            Избери си такава която гори и агро пелети
                            Тц, язе съм традиционалистка Превързана съм към дървото, във всякакъв вид и форма
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Единственото правилно решение за отопление на жилище е климатика. Чисто, евтино, пълен контрол на температура, влажност, покрива ппреходните периоди /да паля или не/, прахови и антибактерийни филтри и куп допълнителни екстри. И през лятото охлажда.
                              Никакви минуси за разлика от всякакви горелки, които имат сто.
                              Не продавам климатици

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                                Хммм, според мен отоплението се смята на кубатура, а не на квадратура
                                Защото едно е стаята да е висока 2,62 м, а съвсем друго 3,50 м.

                                П.П. Казвам го от личен опит.
                                Ако ще влизаме в детайли трябва да се има в предвид и това дали имаш изолация, дограмата сменена ли е и дали помещенията са северни или южни......ма въпросът беше за квадратните метри не да други неща
                                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X