IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Да, де, но тая хамалогия си е домашна заетост. Произвежда БВП. Така оцеляват на село. С дърва, градинка и стока.
    Селото е друга песен, там къщите са на разстояния едни от други и пушека съответно не става на смог. Проблемът е за градовете и столицата, там гъщите са гъз до гъз, отделно етажите обикновено са на различни собственици и всеки пали печка. В цивилизованите държави твърдото гориво в градовете отдавна е забранено, у нас не само че не е, но и раздават дърва на социално слабите да ги горят да се топлят, т.е. стимулира се отоплението на твърдо гориво. Време е ЕС да се намеси и да ни наложи санкция за тази наша вредна практика.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
      Колкото до държвата, отоплението с тях е още по-евтино и от климатиците, може би около 2 пъти по-евтино по груби сметки. Но това е само прекия разход, за дървата. Реалния разход е друг, защото топленето на дърва означава хамалогия, боядисване на помещението с котела всяка година защото се опушва, чистене на комини, UPS за като спре тока, и т.н. други "екстри". Отделно, съседите все не те долюбват заради гадния пушек който правиш, особено ако си в гъсто заселен квартал на столицата. Но това не пречи на някои хора да се топлят на въглища, пушека е по-гаден, но зареждаш по-рядко въглиата, траят повече време.
      Да, де, но тая хамалогия си е домашна заетост. Произвежда БВП. Така оцеляват на село. С дърва, градинка и стока.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
        Това с печките ми прилича на онова с варенето на ракията!
        Боко се не усеща, че законотворчеството му ялово. Да беше минал по заведенията в новогодишната нощ да провери колко от управителите и клиентите гласуват за недомисления му закон за забрана на тютюнопушенето. Ако бяха останали отделенията за пушачи и на непушачите ще им добре. Също да мине март по селата като почне да вкисва виното, да се убеди, че казаните работят и без уведомление до митничарите. Нямало било материал след 1 януари! Волунтаризъм и протекционизъм над винзаводската мафия от типа "Крилце или кълка" в действие. А забрани ли дървата за огрев, с дърва ще го подгонят.

        Коментар


        • Да се забранят градовете !

          Безсмислени забрани са тези ,чието изпълнение не може да се контролира. Затова гласувам с не, макар всяка вечер, прибирайки се пеша, да си мечтая за такава забрана.
          Насила хубост - наужким лудост !

          Коментар


          • Аз се отоплявам на газ, по-точно се отоплявах и мога да говоря от личен опит. Обикновено жилище, ново строителство, с локално парно на газ още със строителството. Още тогава имах едно наум, първата зима сметките бяха около 300лв/месец за отоплението на газ. Следващото лято сложих климатик на едната стая, уж за охлаждане лятото, но учудващо отоплението с него беше подобно като комфорт. На по-следващото лято и другите 2 стаи вече станаха с климатици, отоплението на климатици пръвата зима ми идваше около 100лв/месец, грубо около 3 пъти по-евтино от това на газ. Говоря за 2012/2013г. Вярно, тогава газта беше по-скъпа, около 1.20лв/м3. сега е около 0.90лв/м3, затова и разликата вече не е 3 пъти, а само 2 пъти, но климатиците са по-евтини все още. Единствения минус на климатиците е като стане под -15градуса че не отопляват добре, но до това ниво се справят много добре. Ако хване голям студ, пускам локалното парно за няколко дни докато е студа. И така.
            Колкото до държвата, отоплението с тях е още по-евтино и от климатиците, може би около 2 пъти по-евтино по груби сметки. Но това е само прекия разход, за дървата. Реалния разход е друг, защото топленето на дърва означава хамалогия, боядисване на помещението с котела всяка година защото се опушва, чистене на комини, UPS за като спре тока, и т.н. други "екстри". Отделно, съседите все не те долюбват заради гадния пушек който правиш, особено ако си в гъсто заселен квартал на столицата. Но това не пречи на някои хора да се топлят на въглища, пушека е по-гаден, но зареждаш по-рядко въглиата, траят повече време.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
              Няма такова нещо, не карам "на изуст"! Имам познат баровец, който за посочените квадрати плаща именно толкова, колкото съм каза. При комфорт 24/7 на 25-26 градуса - "баня" и яко топла вода.

              Проблемът при включването на газ е първоначалната инвестиция 20 бона, за малка къщичка примерно. Еднофамилно жилище. После е евтинджос, а комфорта е токов. Газ - отопление е скъпо само там където няма газификация, а ти си слагаш бутилки и ти ги развозват с камионче, предполагам си виждал.

              Познавам и бедни и богати хора. От такива, които се топлят стая по стая с печки, до такива като горния пример. Познавам и такива с климатик и такива с конверторни печки! Общо взето сметката ми е ясна. Въпрос на оценка за всеки кой е най-добрия вариант, в зависимост от потребностите!

              Ядосах се в темата, защото се пишат простотии за печките на дърва в мизерната провинция и областни градове, където няма пари за "папу". Как да се справят хората с мизерията примерно в Габрово, Ловеч, Смолян, Чепеларе, Асеновград???
              Пишат се простотии от хора, които си нямат хал хабер, за какво иде реч!
              За пенсионерите там. Изобщо не искам да отварям тема!
              Филтри или спиране на дърва! Това е същатата простотия като данък "вредни храния". Значи ако си купуваш продукт за 50 стотинки, а не алтернативата, която е по-здравословна за 1,50. След данъка, ти ще плащаш за същото 60 стотинки, защото ножицата между ТВОЯТА БЕДНОСТ и останалите 1,50 BGN остава непроменена и недостижима!

              С министри КРАТУНИ е така!
              Ми кво пречи на баровците да си копнат една цистерна в двора и да си я заредят с пропан бутан за цялата зима.Това с бутилките е някаква пурковщина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                Абсолютно вярно,само по точка втора си я карал по системата .Един познат каза,цената на отоплението на газ ще получиш като умножиш пелетите по 2 или 2.5.Като цената на добре оборудван пелетен котел и газ оборудването е много близка.Колкото до тъпанарите не им се сърди,повечето от тях не са построили и къща за пиленца и продължават да разчитат на МАМА,ТАТЕ И ДОРИ БАБА
                Няма такова нещо, не карам "на изуст"! Имам познат баровец, който за посочените квадрати плаща именно толкова, колкото съм каза. При комфорт 24/7 на 25-26 градуса - "баня" и яко топла вода.

                Проблемът при включването на газ е първоначалната инвестиция 20 бона, за малка къщичка примерно. Еднофамилно жилище. После е евтинджос, а комфорта е токов. Газ - отопление е скъпо само там където няма газификация, а ти си слагаш бутилки и ти ги развозват с камионче, предполагам си виждал.

                Познавам и бедни и богати хора. От такива, които се топлят стая по стая с печки, до такива като горния пример. Познавам и такива с климатик и такива с конверторни печки! Общо взето сметката ми е ясна. Въпрос на оценка за всеки кой е най-добрия вариант, в зависимост от потребностите!

                Ядосах се в темата, защото се пишат простотии за печките на дърва в мизерната провинция и областни градове, където няма пари за "папу". Как да се справят хората с мизерията примерно в Габрово, Ловеч, Смолян, Чепеларе, Асеновград???
                Пишат се простотии от хора, които си нямат хал хабер, за какво иде реч!
                За пенсионерите там. Изобщо не искам да отварям тема!
                Филтри или спиране на дърва! Това е същатата простотия като данък "вредни храния". Значи ако си купуваш продукт за 50 стотинки, а не алтернативата, която е по-здравословна за 1,50. След данъка, ти ще плащаш за същото 60 стотинки, защото ножицата между ТВОЯТА БЕДНОСТ и останалите 1,50 BGN остава непроменена и недостижима!

                С министри КРАТУНИ е така!

                Коментар


                • Това с печките ми прилича на онова с варенето на ракията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    така, така, принципно си прав, не е единствена причина и аз никога не съм казал, че е, а искаш ли да ми дойдеш на гости и да ти дам да подишаш "чист" софийски въздух точно в момента със снежеца - ще издържиш не повече от 30 секунди и то не заради студа, освен ако не си заклет пушач. А гледах дечица си играеха в задния двор, оставени на воля на смрадта от съседите. В квартал, дето цените са по над 1000 евро/квадрата, конкретно при нас - 20% отгоре. Бахти престижната раЛта, ще знаеш - ще ми обясни ли някой за какво плащам? И няма цигански образувания като катуни и махали на поне 2,5 км околовръст, че да ги обвиня тях...
                    Груйчи ма то за престиж се плаща скъпо.На село и въздуха чист и имотето евтини

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Тържествено те назначаваме за губернатор на Коста Рика и виж за бебе Груец да се осигури една къща до палмичките, за да не го тровят

                      Цъки:
                      Аха. Значи влизам в правомощия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                        Добре де, нали в Лозенец или каквото е там има парно, някой мое и да си запали камина ама то за кефа, не са много хората дето могат всеки час да си мъкнат дърва. Тоя смог е от колите 99% а не от няколко печки и е за цяла София, това е положението.
                        А точно сега не би трябвало да има много смрад, цял ден духа яко.
                        Ами и при мен, баш в центъра на София, си е смрад през зимата. Явно има хора, които се отопляват на дърва и въглища - вижда се пушек от комините. На доста места отопление с климатик не е опция, понеже електрическата мрежа не издържа. По-старите къщи са с кабели по 1 квадрат. А по селата напрежението е много нестабилно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          така, така, принципно си прав, не е единствена причина и аз никога не съм казал, че е, а искаш ли да ми дойдеш на гости и да ти дам да подишаш "чист" софийски въздух точно в момента със снежеца - ще издържиш не повече от 30 секунди и то не заради студа, освен ако не си заклет пушач. А гледах дечица си играеха в задния двор, оставени на воля на смрадта от съседите. В квартал, дето цените са по над 1000 евро/квадрата, конкретно при нас - 20% отгоре. Бахти престижната раЛта, ще знаеш - ще ми обясни ли някой за какво плащам? И няма цигански образувания като катуни и махали на поне 2,5 км околовръст, че да ги обвиня тях...
                          Добре де, нали в Лозенец или каквото е там има парно, някой мое и да си запали камина ама то за кефа, не са много хората дето могат всеки час да си мъкнат дърва. Тоя смог е от колите 99% а не от няколко печки и е за цяла София, това е положението.
                          А точно сега не би трябвало да има много смрад, цял ден духа яко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                            Тържествено обещавам да не окълцам там палмичките за печки.
                            Тържествено те назначаваме за губернатор на Коста Рика и виж за бебе Груец да се осигури една къща до палмичките, за да не го тровят

                            Цъки:
                            Attached Files
                            Last edited by marandi; 03.01.2016, 17:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Именно защото се предполага, че нивото тук би трябвало да е над това в цитираните от теб форуми си позволих и да пиша по темата.
                              Пак повтярям - това за отоплението с твърди горива и мръсния въздух си е чиста манипулация на сега управляващите и лобито на прозводителите на екобрикети ....
                              Улиците на София НИКОГА НЕ СА БИЛИ ТОЛКОВА МРЪСНИ КОЛКОТО СА ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ!!! От тук идва и запрашаването на въздуха.
                              Отоплението на твърдо гориво - замърсява, спор няма, но основния замърсител си е прахоляка по улиците. Излезте сега (в момента) и дишайте дълбоко въздуха е чист защото наваля малко снежец. Лятото като напече, изсъхнат улиците и се вдигне прахоляка (пък и печките с твърдо гориво бумтят и пушляват при 30-35 градуса навън ) измерванията на замърсяването на въздуха са с рекордни стойности!!!
                              така, така, принципно си прав, не е единствена причина и аз никога не съм казал, че е, а искаш ли да ми дойдеш на гости и да ти дам да подишаш "чист" софийски въздух точно в момента със снежеца - ще издържиш не повече от 30 секунди и то не заради студа, освен ако не си заклет пушач. А гледах дечица си играеха в задния двор, оставени на воля на смрадта от съседите. В квартал, дето цените са по над 1000 евро/квадрата, конкретно при нас - 20% отгоре. Бахти престижната раЛта, ще знаеш - ще ми обясни ли някой за какво плащам? И няма цигански образувания като катуни и махали на поне 2,5 км околовръст, че да ги обвиня тях...
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                И нея ще превземем, чадо. Само да не окълцаш палмичките там за печки
                                Тържествено обещавам да не окълцам там палмичките за печки.

                                Коментар

                                Working...
                                X