IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
    Е той няма как да разбере щото когато за нещо те е назначила политическа партия това е резултата.Могат да те назначат за всякакъв ама знание и уважение не се придобива с назначаване.И няма как да рабере че не е само той на тоя свят.Мисли си че квото му уйдисва на него трябва да се случва.Аз пък искам да видя как ЕС ще ми забрани да се топля на дърва.Чакам
    Ти нали не отговаряш от мое име?
    Аз искам българското законодателство да забрани топленето на дърва.
    Не ЕС, а България. Не заради директиви, а поради собствени причини.
    И когато съседът ми в града започне "да пести" с дървата, ще вдигна телефона и ще викна ченгетата, защото не искам, да ми смърди, да се притеснявам от пожарища, да слушам цялата процедура по придобиване и пренасяне на дървата, да не говорим за цепене.. Дърва - на село.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      България една от най-лесистите държави в Европа. И горите й не намаляват заради бедните, а заради богатите. За справка - виж отчетите на Свилоза, Кроношпан, Фазерлес и други сладури от сорта
      Е той няма как да разбере щото когато за нещо те е назначила политическа партия това е резултата.Могат да те назначат за всякакъв ама знание и уважение не се придобива с назначаване.И няма как да рабере че не е само той на тоя свят.Мисли си че квото му уйдисва на него трябва да се случва.Аз пък искам да видя как ЕС ще ми забрани да се топля на дърва.Чакам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
        Да, де, но тая хамалогия си е домашна заетост. Произвежда БВП. Така оцеляват на село. С дърва, градинка и стока.
        Ма що си мислиш че с градинка дърва и стока се оцелява а със заплата 600 -700 кинта изкарана с лапане на ...на шефа в някой Софийски офис не е оцеляване.Айде избивайте си клишетата от главите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          Едно време врати не се заключваха, но пак се крадеше. Крадеше се, но не се съобщаваше за това в "медиите". България остана без гори заради пестеливковците с печките. Нека върнем едни много стари кореняшки закони. Онези на хана Крума.
          В някои държави прилагат подобни при това успешно. С ориенталското първобитно мислене на нашенеца това ще са ефективните закони. Говедото трябва да се бие.
          България една от най-лесистите държави в Европа. И горите й не намаляват заради бедните, а заради богатите. За справка - виж отчетите на Свилоза, Кроношпан, Фазерлес и други сладури от сорта
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            А помниш ли, че навремето хората не си заключваха вратите. В стари времена основно конаците и отделните къшля се залоствали по-сериозно. Иначе всички се пазеха едни други. На село това все още работи.
            Способността да инвестираш е ценно умение. Не е за всеки, но българското общество винаги е осигурявало защита за всички поне в традиционните общности. Затова се крадат толкова дърва без съпротива, дори от малцинствата, за да оцелеят бедните. Модерните нрави са по-жестоки. Много от вас забелязвам съвсем модерни. Загубили сте корени. Дано не всичките.
            Едно време врати не се заключваха, но пак се крадеше. Крадеше се, но не се съобщаваше за това в "медиите". България остана без гори заради пестеливковците с печките. Нека върнем едни много стари кореняшки закони. Онези на хана Крума.
            В някои държави прилагат подобни при това успешно. С ориенталското първобитно мислене на нашенеца това ще са ефективните закони. Говедото трябва да се бие.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Аз ли нямам представа? Постоянно контактувам с такива хора, произхождам от такива хора. Тези изводи съм си ги извадил именно заради директните впечатления. Виждам ги как харчат и за какво харчат. Просто инвестирането не им е приоритет. Непознато им е. А тези с вилите, проблемът си е техен. Има едно нещо, нарича се охрана. Като не можеш, да си го позволиш, значи, си се надскочил и не си в състояние, да стопанисваш вила. Такива са болшинството собственици. Пак опираме до инвестирането. За вилата, на дърва одобрявам всъщност, пържолите са по-вкусни.
              Но я си представи, че си имаш котела на пелети и си направил и радиаторите, няма ли да откараш колкото ти душа сака на вилата? Самата вила си я подбрал като локация с други далновидни собственици и сте си наели охранителна фирма или най-малкото сте на СОТ. В моята вилна зона СОТ-а идва за 3 минути. Мангал не е стъпвал там от 96та.
              А помниш ли, че навремето хората не си заключваха вратите. В стари времена основно конаците и отделните къшля се залоствали по-сериозно. Иначе всички се пазеха едни други. На село това все още работи.
              Способността да инвестираш е ценно умение. Не е за всеки, но българското общество винаги е осигурявало защита за всички поне в традиционните общности. Затова се крадат толкова дърва без съпротива, дори от малцинствата, за да оцелеят бедните. Модерните нрави са по-жестоки. Много от вас забелязвам съвсем модерни. Загубили сте корени. Дано не всичките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                Явно нямаш представа как живеят пенсионерите и жителите в дълбоката провинция. Долните бандитчета с вратовръзки и анцузи им откраднаха паричките 1997 и дори дребен капитал не могат вече свъртят. Калпавата държава е на доизживяване и доизносване. Затова комините още дълго ще димят, а циганите ще копат нелегално въглища.
                Също има голям контингент с втори и пр., най-често вилни имоти, които през зимата се ползват инцидентно. Да вложиш в такъв имот средства за отоплителна система си е риск да замръзне или да ти отмъкнат най-ценните компоненти. Аз съм така и си карам на заварените печки. Имам от големите с фурна, пернишка и разни видове "чудо". Всеки според нуждите му. Но признавам, че социалистически мероприятия като газифициране или топлофициране на цялото селище си е най-цивилизовано. Но за това е необходим висок стандарт и високо повсеместно жизнено равнище. Пък нашите мафиотчета с малките мозъчета и големите претенции ги свалиха всеобщо и безвъзвратно. Старите и младите са в безвремие, а по средата им блато от разнопосочности.
                Аз ли нямам представа? Постоянно контактувам с такива хора, произхождам от такива хора. Тези изводи съм си ги извадил именно заради директните впечатления. Виждам ги как харчат и за какво харчат. Просто инвестирането не им е приоритет. Непознато им е. А тези с вилите, проблемът си е техен. Има едно нещо, нарича се охрана. Като не можеш, да си го позволиш, значи, си се надскочил и не си в състояние, да стопанисваш вила. Такива са болшинството собственици. Пак опираме до инвестирането. За вилата, на дърва одобрявам всъщност, пържолите са по-вкусни.
                Но я си представи, че си имаш котела на пелети и си направил и радиаторите, няма ли да откараш колкото ти душа сака на вилата? Самата вила си я подбрал като локация с други далновидни собственици и сте си наели охранителна фирма или най-малкото сте на СОТ. В моята вилна зона СОТ-а идва за 3 минути. * не е стъпвал там от 96та.
                Last edited by X_Y; 04.01.2016, 13:30.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Но така ще е докато няма образУвателен и имуществен ценз - дотогава мангалът, уайт траша и пенсионера ще са равни на мен, който им изкарвам парите за преживяването и винаги ще се реве колко сме бедни, като някаква особена гордост едва ли не - бедни духом основно...
                  Абе, ти им изкарваш издръжката, доколкото ползваш обществената база. Държавата е сложна система. Спечели изборите и отрежи долните слоеве от социалки те видим. Управлението е сложна работа. Макар нашта сложност да е твърде елементарна. Затова не е добре да се пускат предприемачи до него, щото рядко умеят да балансират интересите и зависимостите. Олигархиите са обречени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                    Добре де, покупката на климатик със все месечните сметки за ток излиза по изгодно от дървата със все чиракуването им. Това българина го знае, но отказва, да го приеме, защото не му се вадят пари накуп. Това оправдание съм го чувал много пъти. Какво остава тогава като вариант, да се възприеме отоплението с пелетен котел и радиатори?
                    Тогава цената пада неимоверно, натоварваща е първоначалната инвестиция, което автоматично значи, че варианта отпада за болшинството.
                    Тъпото е, че нашенеца удобно смята, че пести и се топли евтино на дърва със старите си печки с директен обмен. Това би било вярно, само и единствено, ако ги краде (дървата). многознайство и отказ за образоване. Спецовете по всичкология сами си градят мизерията.
                    Явно нямаш представа как живеят пенсионерите и жителите в дълбоката провинция. Долните бандитчета с вратовръзки и анцузи им откраднаха паричките 1997 и дори дребен капитал не могат вече свъртят. Калпавата държава е на доизживяване и доизносване. Затова комините още дълго ще димят, а циганите ще копат нелегално въглища.
                    Също има голям контингент с втори и пр., най-често вилни имоти, които през зимата се ползват инцидентно. Да вложиш в такъв имот средства за отоплителна система си е риск да замръзне или да ти отмъкнат най-ценните компоненти. Аз съм така и си карам на заварените печки. Имам от големите с фурна, пернишка и разни видове "чудо". Всеки според нуждите му. Но признавам, че социалистически мероприятия като газифициране или топлофициране на цялото селище си е най-цивилизовано. Но за това е необходим висок стандарт и високо повсеместно жизнено равнище. Пък нашите мафиотчета с малките мозъчета и големите претенции ги свалиха всеобщо и безвъзвратно. Старите и младите са в безвремие, а по средата им блато от разнопосочности.
                    Last edited by Trakatrak'; 04.01.2016, 12:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                      Добре де, покупката на климатик със все месечните сметки за ток излиза по изгодно от дървата със все чиракуването им. Това българина го знае, но отказва, да го приеме, защото не му се вадят пари накуп. Това оправдание съм го чувал много пъти. Какво остава тогава като вариант, да се възприеме отоплението с пелетен котел и радиатори?
                      Тогава цената пада неимоверно, натоварваща е първоначалната инвестиция, което автоматично значи, че варианта отпада за болшинството.
                      Тъпото е, че нашенеца удобно смята, че пести и се топли евтино на дърва със старите си печки с директен обмен. Това би било вярно, само и единствено, ако ги краде (дървата). Иначе сметката му не излиза. Така както не му излиза и в други области. Комбинацията от криви сметки води до какво? До беднотия. Беднотия, предизвикана от многознайство и отказ за образоване. Спецовете по всичкология сами си градят мизерията.
                      +1 и за Многоликия Бог и за ert - Точно по темата, но за съжаление ще останат глас в пустиня. У нас винаги на първо място ще са мизерниците и бедните, но бедните духовно... Да живееш в голям град е право, но и задължение - задължение да не пречиш на онези, дето ти изкарват парите за малоумната социалнослабост

                      Но така ще е докато няма образУвателен и имуществен ценз - дотогава мангалът, уайт траша и пенсионера ще са равни на мен, който им изкарвам парите за преживяването и винаги ще се реве колко сме бедни, като някаква особена гордост едва ли не - бедни духом основно...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Добре де, покупката на климатик със все месечните сметки за ток излиза по изгодно от дървата със все чиракуването им. Това българина го знае, но отказва, да го приеме, защото не му се вадят пари накуп. Това оправдание съм го чувал много пъти. Какво остава тогава като вариант, да се възприеме отоплението с пелетен котел и радиатори?
                        Тогава цената пада неимоверно, натоварваща е първоначалната инвестиция, което автоматично значи, че варианта отпада за болшинството.
                        Тъпото е, че нашенеца удобно смята, че пести и се топли евтино на дърва със старите си печки с директен обмен. Това би било вярно, само и единствено, ако ги краде (дървата). Иначе сметката му не излиза. Така както не му излиза и в други области. Комбинацията от криви сметки води до какво? До беднотия. Беднотия, предизвикана от многознайство и отказ за образоване. Спецовете по всичкология сами си градят мизерията.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                          Не че нещо, но отоплението на дърва не го ли забраниха?
                          Опитват се да го забранят, заедно с тъпотията, но и при двете, за сега не успяват!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Не че нещо, но отоплението на дърва не го ли забраниха?
                            Ти си проспал цялата тема. Или ни се подхилкваш откъде Лъндън. Те там дръва нямат да гризнат дръвцето, че дърва ще горят. Как да не забранят горенето им.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                              Селото е друга песен, там къщите са на разстояния едни от други и пушека съответно не става на смог. Проблемът е за градовете и столицата, там гъщите са гъз до гъз, отделно етажите обикновено са на различни собственици и всеки пали печка. В цивилизованите държави твърдото гориво в градовете отдавна е забранено, у нас не само че не е, но и раздават дърва на социално слабите да ги горят да се топлят, т.е. стимулира се отоплението на твърдо гориво. Време е ЕС да се намеси и да ни наложи санкция за тази наша вредна практика.
                              То си зависи от квартала. Но навремето се отопляваха евтино с печки на нафта и трудно могат в панел без парно на нещо друго освен въглища. А то това замърсява. Дървата, ако са без примеси, не дават мръсотия, а предимно пушек за смог. В Софийското поле и други котловини най се усеща.

                              Коментар


                              • Не че нещо, но отоплението на дърва не го ли забраниха?
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X