IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Стига си ми редил цигании. Става въпрос за топлене на дърва в ГРАДОВЕТЕ. Чети правилно и няма да се излагаш.

    Баба и дядо на село могат, да дават по 1000 кинта за дърва всяка зима, нали??

    Само не ми казвай, че няма такива случаи.

    Дават си хилядарката, мъкнат дървата като идиоти и псуват доволно "Енергото", как са го прецакали.. Ясно е, кои са прецаканите.
    Ти явно живееш в друга реалност.Спорът е безсмислен.Не знаех че в градовете пенсионерите са богаташи и могат да си купят климатик.Те не дават по пет кинта за чистачка и осветление на стълбището ти им купуваш климатик.Аз искам Топлофикация София да си плаи дълговете а не чрез Булгаргаз цяла България да им плаща парното.Цената на тока да се отдели от цената на парното.Ако не могат да си платя да ги фалиргат и до тука с тоя тумор София.Освен това трябва във всяко средство на градския транспорт да има кондуктор.И да се забранят колите в София които нямат гаражи.нямаш гараж има градски транспорт

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
      Ако имах власт щях да спра тока на София.Завинаги та да намалеят идиотиите в държавата.
      А после кой ще управлява и ръководи народа? Анархист нещо си падаш, а?
      Иначе по темата, в селата може да се топлят на дърва, там няма да стане такъв смог както ни налегна тези дни в столицата. Обаче за градовете топленето на дърва и въглища следва да се разглежда като престъпление, освен ако не си платил някакъв акциз, за да знаят останалите че няма всеки ден да къдиш с комина си. Нямам нищо против човек да си запали камината 1-2 пъти в месеца, обаче това да му е основното отопление и всички около него да страдаме заради неговите прищевки, това не го приемам. Стига от тарикати дето се топлят на дърва щото е по-евтино, а в същото време отопляват 3-етажни къщи за 2-3 човека.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
        Какво семейсто бе.Баба и дядо на село с триста и педесе лева общо ще си купят климатик някой друг път.Ти изобщо май не мислиш какво говориш?И като падне един дебел сняг и тога запре за три дена кво правим.Ти и СДС ли ще ги топлите.
        Става въпрос за топлене на дърва в ГРАДОВЕТЕ. Чети правилно и няма да се излагаш.

        Баба и дядо на село могат, да дават по 1000 кинта за дърва всяка зима, нали??

        Само не ми казвай, че няма такива случаи.

        Дават си хилядарката, мъкнат дървата като идиоти и псуват доволно "Енергото", как са го прецакали.. Ясно е, кои са прецаканите.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

          Да си дойдем на думата. Колко струва едно топлене на дърва на едно тричленно семейство през годината? Ще ти кажа веднага. Точно колкото един климатик.
          Догодина ще плащат само тока, без да купуват климатика.
          Ще им е по-тънко от дървата.
          Обаче те не искат, да извадят пари за климатика накуп.
          Не искат и на кредит да го изплащат, за разлика от 47 инчовото LCD в хола.
          Какво семейсто бе.Баба и дядо на село с триста и педесе лева общо ще си купят климатик някой друг път.Ти изобщо май не мислиш какво говориш?И като падне един дебел сняг и тога запре за три дена кво правим.Ти и СДС ли ще ги топлите.
          Last edited by X_Y; 04.01.2016, 14:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
            Е искаш ама друг път.Щото в България не всеки има политически връзки да го назначат на държавна работа с голяма заплата.Ако взимаш двеста лева ще те видя с какво ще се топлиш?Имай малко страх от Господ поне то че човечност нямаш е ясно?какво да правим с нашите родители да ги убием със студ ли?Ти изобщо имаш ли нещо в главата да мислиш с него?Ченгета щял да вика ми техните родители с какво да се топлят?С голите обещания на СДС ли?ВС тоя форум явно много народ не живее в реалността.Аз например искам да се забранят тъпотията и връзкарството.И навсякъде в държавната администрация да има публични конкурси.Открити и честни.Да видим тогава как хора без дипломи и с връзки ще бъдат назначавани от крадливи корумпирани политици


            Да си дойдем на думата. Колко струва едно топлене на дърва на едно тричленно семейство през годината? Ще ти кажа веднага. Точно колкото един климатик.
            Догодина ще плащат само тока, без да купуват климатика.
            Ще им е по-тънко от дървата.
            Обаче те не искат, да извадят пари за климатика накуп.
            Не искат и на кредит да го изплащат, за разлика от 47 инчовото LCD в хола.
            Last edited by X_Y; 04.01.2016, 14:45.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
              Акцизът върху жизнено важна стока е безумие. Както при алкохола.
              Най много явторите на такива предложения да си изядат шамарите и ритниците.Алкохол не купувам щото ароматизирани ментаци не пия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Ти нали не отговаряш от мое име?
                Аз искам българското законодателство да забрани топленето на дърва.
                Не ЕС, а България. Не заради директиви, а поради собствени причини.
                И когато съседът ми в града започне "да пести" с дървата, ще вдигна телефона и ще викна ченгетата, защото не искам, да ми смърди, да се притеснявам от пожарища, да слушам цялата процедура по придобиване и пренасяне на дървата, да не говорим за цепене.. Дърва - на село.
                Е искаш ама друг път.Щото в България не всеки има политически връзки да го назначат на държавна работа с голяма заплата.Ако взимаш двеста лева ще те видя с какво ще се топлиш?Имай малко страх от Господ поне то че човечност нямаш е ясно?какво да правим с нашите родители да ги убием със студ ли?Ти изобщо имаш ли нещо в главата да мислиш с него?Ченгета щял да вика ми техните родители с какво да се топлят?С голите обещания на СДС ли?ВС тоя форум явно много народ не живее в реалността.Аз например искам да се забранят тъпотията и връзкарството.И навсякъде в държавната администрация да има публични конкурси.Открити и честни.Да видим тогава как хора без дипломи и с връзки ще бъдат назначавани от крадливи корумпирани политици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                  Какъв акциз ще въвеждаш за хора с пенсии по двеста лева?На мангали с по 7-8 деца и триста кинта доходи?И си мислиш че някой ще ти плати?Или си мислиш че кат си на власт мое да налагаш непосилни данъци?Ми нали ако се опиташ да ме убиеш без да мисля ще ти стоваря една лопата в главата
                  Акцизът върху жизнено важна стока е безумие. Както при алкохола.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                    Ти нали не отговаряш от мое име?
                    Аз искам българското законодателство да забрани топленето на дърва.
                    Не ЕС, а България. Не заради директиви, а поради собствени причини.
                    И когато съседът ми в града започне "да пести" с дървата, ще вдигна телефона и ще викна ченгетата, защото не искам, да ми смърди, да се притеснявам от пожарища, да слушам цялата процедура по придобиване и пренасяне на дървата, да не говорим за цепене.. Дърва - на село.
                    Дървата да са подготвени като пелетите. По-скъпо, по голям оборот и заетост. Пък тормозът с нарязването ще намалее. И всичко под контрол.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
                      Защо забрана бе хора? Забраната обикновено е най-лошия начин да се реши един проблем.
                      Аз по-скоро бих въвел един висок акциз върху дървата за отопление. Допълнително бих вдигнал акциза който и в момента съществува върху въглищата, но в момента е по-скоро в символичен размер. Като размер акциза следва да вдигне общата цена на отопление с твърдо гориво на ниво над отоплението с духалки и ток, като камини ще останат да ползват само богаташите и то само в определени моменти за лукс.
                      Големия плюс на подобен подход е, че г-н Горанов ще успее да събере допълнителни приходи в бюджета ни, а ние винаги имаме нужда от такива.
                      Какъв акциз ще въвеждаш за хора с пенсии по двеста лева?На мангали с по 7-8 деца и триста кинта доходи?И си мислиш че някой ще ти плати?Или си мислиш че кат си на власт мое да налагаш непосилни данъци?Ми нали ако се опиташ да ме убиеш без да мисля ще ти стоваря една лопата в главата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        Така даваш терен за действие, да се топлят с крадени дърва.
                        Прав си, но само донякъде. Забравяш, че като запалиш печката и комина започва да пуши и се вижда отдалеко. Слагаш акциз, митницата съответно прави по няколко контролни групи от по 2-3 човека и като падне студа тръгва на обиколка, където види комин да пуши се прави проверка и гледай колко бързо хората ще се научат на ред. С контрол става работата и здрави глоби за нарушенията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                          Ма що си мислиш че с градинка дърва и стока се оцелява а със заплата 600 -700 кинта изкарана с лапане на ...на шефа в някой Софийски офис не е оцеляване.Айде избивайте си клишетата от главите.
                          В България все си оцеляваме. Това не е клише, а баналност.
                          Last edited by Trakatrak'; 04.01.2016, 14:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
                            Защо забрана бе хора? Забраната обикновено е най-лошия начин да се реши един проблем.
                            Аз по-скоро бих въвел един висок акциз върху дървата за отопление. Допълнително бих вдигнал акциза който и в момента съществува върху въглищата, но в момента е по-скоро в символичен размер. Като размер акциза следва да вдигне общата цена на отопление с твърдо гориво на ниво над отоплението с духалки и ток, като камини ще останат да ползват само богаташите и то само в определени моменти за лукс.
                            Големия плюс на подобен подход е, че г-н Горанов ще успее да събере допълнителни приходи в бюджета ни, а ние винаги имаме нужда от такива.
                            Така даваш терен за действие, да се топлят с крадени дърва.
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Едно време врати не се заключваха, но пак се крадеше. Крадеше се, но не се съобщаваше за това в "медиите". България остана без гори заради пестеливковците с печките. Нека върнем едни много стари кореняшки закони. Онези на хана Крума.
                              В някои държави прилагат подобни при това успешно. С ориенталското първобитно мислене на нашенеца това ще са ефективните закони. Говедото трябва да се бие.
                              Съгласен съм. Законите обаче тлябва важат за всички.

                              Коментар


                              • Защо забрана бе хора? Забраната обикновено е най-лошия начин да се реши един проблем.
                                Аз по-скоро бих въвел един висок акциз върху дървата за отопление. Допълнително бих вдигнал акциза който и в момента съществува върху въглищата, но в момента е по-скоро в символичен размер. Като размер акциза следва да вдигне общата цена на отопление с твърдо гориво на ниво над отоплението с духалки и ток, като камини ще останат да ползват само богаташите и то само в определени моменти за лукс.
                                Големия плюс на подобен подход е, че г-н Горанов ще успее да събере допълнителни приходи в бюджета ни, а ние винаги имаме нужда от такива.

                                Коментар

                                Working...
                                X