IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
    За какви климатици на село ми говорите? Аз бях свидетел как едно мое познато семейство си купи скъп климатик за къщата в село. (живеят постоянно там, имат си и PVC дограма) ползваха го точно една зима и пак се върнаха на дърва.... познайте защо?
    защото дървата са крадени..
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
      Това не е вярно . Справка - откъдето искаш.
      Освен това дървата, колкото и да е странно, са независимост. Ако искам се топля - ако искам - мръзна. Закачането към топлофикация те 'оженва' насила за една прогнила субсидирана от държавата организация. И ти всъщност лежиш на гърба на такива без парно . Защото аз плащам косвено чрез данъците нещо което не ползвам - Топлофикация ??
      Анкетата трябва да стане - "Да се спре ли субсидията на столична топлофикация".
      Или трябва да чакаме още ВАлю Топловци да се навъдят там. То не че не са спирали да се пръкват де.
      Забраната за печки на дърва в градовете би била поредната простотия. И то проблемът не е от дървата, а от тези на въглища, които имат повече сяра и т.н. Има си екобрикети - защо ли се казват така ?? С тях е много по-чисто и забележете - по-евтино.
      А климатиците ??? Моля - това вдига такъв шум, че предпочитам 1000 пъти конвенционално отопление вместо прехваления климатик. Добре е да се завишат нормите за поносимия шум в жилищните райони и който не го покрива - да сваля климатика!
      Ясно е, че проблема е в беднотията.
      ТЕЦа да се забрани и той.
      Има си пелетни котли, месечния разход е двуцифрен за голям апартамент..
      Не казвам, че климатиците са върха, но разходът на пари с тях е същият.
      Климатикът също е евтин начин, а защо тези, които търсят евтини начини скачат на дървата, знае единствено даскала им по математика.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Достатъчно е да се регламентира, че само Топливо или Горското имат право да продават една година изсушена дървесина, нацепена и готова по стандарт, маркирана и извозване на място.

        Тогава ще се реши проблем с пушека, а не както е сега тарикатите да си купуват за 5 левас по-евтино на линеен метър дървата и те да пилят нервите на всички, щото си купили щилки и да цепят кат' побъркани после още 3 дни.

        Толкоз ли е сложно?

        П.П. И тогава селските тарикати от плевенско ще измрат първи, дет' се насраха да ръсят акъли, а не гледат себе си - те какво правят в същото време.

        Само, че как ще се спре простотията при сфиянци, които ги мързи да отидат до кофата за боклук и предпочитат да си мятат пластмасовите шишета в печките - нямам представа

        Коментар


        • Защото имат мази под всяка стая и не топлят мазите а стаите, а мазите дръпват топлината а подовете са ледено студени.Дори да има дебела 10 см изолация на плочата пак ще е студено.Изхода е да се ликвидират мазите и да се напълнят целите с топлоизолационен материал.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
            Да си дойдем на думата. Колко струва едно топлене на дърва на едно тричленно семейство през годината? Ще ти кажа веднага. Точно колкото един климатик.
            Догодина ще плащат само тока, без да купуват климатика.
            Ще им е по-тънко от дървата.
            Обаче те не искат, да извадят пари за климатика накуп.
            Не искат и на кредит да го изплащат, за разлика от 47 инчовото LCD в хола.
            За какви климатици на село ми говорите? Аз бях свидетел как едно мое познато семейство си купи скъп климатик за къщата в село. (живеят постоянно там, имат си и PVC дограма) ползваха го точно една зима и пак се върнаха на дърва.... познайте защо?

            Коментар


            • marandi

              Просто трябва закон твърдото гориво задължително да се пиролизира преди да се изгори и да не се ползват наистина такива печки поне..иначе както и да е подготвено горивото то не изгаря добре - сухо или мокро.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Сумите за отопление с дърва са по-високи от като с ток.
                Това не е вярно . Справка - откъдето искаш.
                Освен това дървата, колкото и да е странно, са независимост. Ако искам се топля - ако искам - мръзна. Закачането към топлофикация те 'оженва' насила за една прогнила субсидирана от държавата организация. И ти всъщност лежиш на гърба на такива без парно . Защото аз плащам косвено чрез данъците нещо което не ползвам - Топлофикация ??
                Анкетата трябва да стане - "Да се спре ли субсидията на столична топлофикация".
                Или трябва да чакаме още ВАлю Топловци да се навъдят там. То не че не са спирали да се пръкват де.
                Забраната за печки на дърва в градовете би била поредната простотия. И то проблемът не е от дървата, а от тези на въглища, които имат повече сяра и т.н. Има си екобрикети - защо ли се казват така ?? С тях е много по-чисто и забележете - по-евтино.
                А климатиците ??? Моля - това вдига такъв шум, че предпочитам 1000 пъти конвенционално отопление вместо прехваления климатик. Добре е да се завишат нормите за поносимия шум в жилищните райони и който не го покрива - да сваля климатика!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  аз предлагам да се спрат въглищата. Това цапа и замърсява най-много. Направо ужас, ако има тец наблицо или комшията се топлю с кюмюр.
                  Категорично задължително! В Горна Баня, където живея е ужас. Заради няколко примата в околните къщи няма такива ла*на дето дишаме.

                  Коментар


                  • nuclear power plant

                    Пешка вземи се раздели с тая наивност- оплютата , обидена Русия ни продава скъпи горива
                    Реално нещата стоят по съвсем друг начин. В момента съм на място където стаята се топли с 600вата мощност и е 23 градуса като не се спира вообще нещото което топли защото и без това го изпробвам колко ще издържат електродите - за години става въпрос..може би 10 или повече и не консумира ток от мрежата.
                    Обаче по стечение на обстоятелствата живея и в една къща, която е строена, платена от човек с добри финансови възможности за времето когато са я строили. Всички стаи са над мази. Топли се с камина с водна риза на дърва, защото трябва мощност от порядъка на 25-30 киловата и пак е студено и темп. пада под 20 градуса.
                    Въобще не виждам как някои хора ще се топлят с климатици след като е строено без да се обмисли.Да не си помислиш че няма изолации, има всякакви видове изолации но не топлят те.
                    А Русия в момента няма нищо общо със СССР и Пенчо Кубадински го няма да ги заведе на лов и да им направи една маса с вино което сам правеше та да дадат по приятелски много изгодни договори по които вагон с консерви - домати се сменяше за влакова копозиция въглища или руда. Не е вярно че Кремиковци не е имало смисъл и то имаше смисъл когато ги имаше тези договори - но не с Русия.
                    За тези които не са наясно 30 киловата за час са достатъчни за два автомобила да се движат, такава мощност трябва за отопление на къща енергиен змей.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nuclear power plant
                      Кажи му го и ти.
                      Е, какво да кажа? Че има Топливо навсякъде, откъдето можеш да си купиш готови нацепени дърва, които са изсъхнали и горят добре и не цапат. Маркирани с печат.

                      Ти виеш тук за тарикатите, а не виждаш, че си същия, понеже пращаш хъхряците да секат от гората на дядо ти, което незаконна сеч и затова пушиш и тровиш околните, щото си се стиснал да си платиш 65 левас за куб.м. и гледаш да минеш за 30 левас + шише ракия, както сам се похвали наскоро.

                      От това идва пушилека при дървата. Иначе правят почти пълно изгаряне и не пушат. Понял?

                      Коментар


                      • Всеки трети българин прекарва зимата на студено

                        http://money.bg/personal-finance/vse...mpaign=sidebar

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                          Ма що си мислиш че са тарикати и че нарочно ти го правят?Правят го хората от зор.Възрастните хора искат по топли стаи щото им е студено.Всеки иска парно по 15 кинта и 30 градуса както беше преди 1990г ама няма.Твоите съпартийци оплюха Русия и врътнаха дупетата на Запад.От Запад обаче им свалиха гащата и ги натаковаха.
                          Защото са тарикати, живеят ден за ден като циганите. Сумите за отопление с дърва са по-високи от като с ток. Стига си спекулирал с възрастните хора. Те си имат деца, да им помагат. Живеят в апартаменти за по 50-100 хиляди лева и нямат пари за отопление???
                          Ами лошо си управляват активите. Нямат пари за отопление с ток, но имат повече пари за отопление с дърва...
                          Безпартиен съм, нямам съпартийци.
                          Не ми приписвай тъпотии.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • аз предлагам да се спрат въглищата. Това цапа и замърсява най-много. Направо ужас, ако има тец наблицо или комшията се топлю с кюмюр.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              То в градовете и богатите се дърпат от 5 лева за чистачка, явно наистина живееш на село.
                              Аз искам да не ми трополят с дърва в кооперацията, да не ми смърди на дим,да не ми осмърдяват прането, да не ми създават рискове от пожари. Искам забрана или непосилни за тарикатите цени.
                              Ма що си мислиш че са тарикати и че нарочно ти го правят?Правят го хората от зор.Възрастните хора искат по топли стаи щото им е студено.Всеки иска парно по 15 кинта и 30 градуса както беше преди 1990г ама няма.Твоите съпартийци оплюха Русия и врътнаха дупетата на Запад.От Запад обаче им свалиха гащата и ги натаковаха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                                Ти явно живееш в друга реалност.Спорът е безсмислен.Не знаех че в градовете пенсионерите са богаташи и могат да си купят климатик.Те не дават по пет кинта за чистачка и осветление на стълбището ти им купуваш климатик.Аз искам Топлофикация София да си плаи дълговете а не чрез Булгаргаз цяла България да им плаща парното.Цената на тока да се отдели от цената на парното.Ако не могат да си платя да ги фалиргат и до тука с тоя тумор София.Освен това трябва във всяко средство на градския транспорт да има кондуктор.И да се забранят колите в София които нямат гаражи.нямаш гараж има градски транспорт
                                То в градовете и богатите се дърпат от 5 лева за чистачка, явно наистина живееш на село.
                                Аз искам да не ми трополят с дърва в кооперацията, да не ми смърди на дим,да не ми осмърдяват прането, да не ми създават рискове от пожари. Искам забрана или непосилни за тарикатите цени.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X