IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • marandi

    На мен с печки не ми се занимава въобще, имам технология за машина която работи но дефектира прекалено често и с нея се занимавам. Сега от няколко години се разви 3 ди принтирането и с него опитвам да направя реактора цял и без болтове и уплътнения и с малко междуелектродно растояние. Ако успея печелят всички и всеки ще може да си принтира реакторче без да иска позволение нито от патата нито от селския кмет. Това може да реши проблема да спре изгарянето на разни неща и пещерняшкия живот да приключи, иначе ще продължат да използват това велико откритие огъня Нали имат схема на печката, като я гледам разчитат на чудо да се получи чак толкова добро изгаряне и няма как да стане така.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      Да разбираме ли че и ти си беден?

      (нали купуваш от манго за 30 лева)
      И най-голямата сметка за еленергия била 40 левас/месец ( по негови думи ). Смятай за какъв мизерник говорим, дето краде държавата от незаконна сеч и от енергото явно, щом си включва електромера за 4-5 дни и после дъни на икономия по подобие на циганите, с които живее в селото.

      Те това е "баровец", лейдис енд джентълмен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Това е само реклама, за да е чисто изгарянето трябва да се мине през пиролиза - висока температура при недостиг на кислород и вече при много кислород да се изгори пиролизния газ и то само чист газ да се гори. Т.е. трябва да е с две камери една в друга и вътрешната да е пиролизната а много кислород да се подава само към външната камера, за вътрешната въздуха се дроселира яко. Проблема е как да се запали и как да се зарежда, при пелетите е решен но не е всеядна откъм гориво.
        Имат фб страница и постоянно отговарят на въпроси, доколкото разгледах набързо. Действай направо там и ще ти отговорят

        П.П. Факт е, че са правили лабораторни изследвания за въглероден окис и са 1/40 по-ниски показатели. Казаха, че чакали тия за твърди частици, но беше от някакво старо интервю.

        На тяхната фб страница бяха качили, че 1 една тяхна печка цапала, колкото 120 от досегашни. Оттам цитирах данните.

        Поздрави!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
          Ей най после открихме топлата вода че проблема е беднотията.
          Да разбираме ли че и ти си беден?

          (нали купуваш от манго за 30 лева)

          Коментар


          • marandi

            Това е само реклама, за да е чисто изгарянето трябва да се мине през пиролиза - висока температура при недостиг на кислород и вече при много кислород да се изгори пиролизния газ и то само чист газ да се гори. Т.е. трябва да е с две камери една в друга и вътрешната да е пиролизната а много кислород да се подава само към външната камера, за вътрешната въздуха се дроселира яко. Проблема е как да се запали и как да се зарежда, при пелетите е решен но не е всеядна откъм гориво.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Това е велика глупости, да ме прощаваш
              Справка - тъста ми. Живее в панелка в Благоевград, преди си купуваше 10 кубика дърва по 60 кинта, т.е. 600 кинта на сезон, като си беше направил локално парно с камина с водна риза. След 5 години убеждаване най-накрая се съгласи да си купи климатици (пак не ме послуша какви точно да си вземе, но все пак взе средна класа Фуджицу за около 2,6 К двата). Сега плаща по 50-60 кинта за отопление на месец (над тези, които стандартно си плаща за ток). И това без да му включвам хамалогията, съхранението и страха да не му ги гепат, като му разбият мазето/гаража. И не е като да няма пари, ама така си беше свикнал. Сега не може да ми благодари - колкото иска, толкова му е температурата, като не иска - не ги ползва и всичко с едно цъкване на копчето. Е, около него продължават с дървата и въглищата, но мизерници навсякъде има... А да не забравяме, че и лятото има хлад, ако си поиска да му е по-хладно, че преди седеше с едно вентилаторче, а той е 120 кг човек.

              П.С. И пак разводняваме темата - еко, не еко, все е смрад, малко като лафа - 'не ме еВаха, само главичката ми влезе неколкократно". Или пък дали да има коли и тец-ове или не - по тези 2 въпроса също имам мнение (и аз смятам, че без гараж, не следва да имаш кола, но това е друга тема, а за тец-а пък е съвсем отвлечвено и не за тук). Отделно говорим за големите градове, а не за село Чепръчене, да ме прощават хората от там - то и в селата е смрад, особено като почнат да горят пластмаси или крадена нафта в нафтовите печки...


              Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
              Това не е вярно . Справка - откъдето искаш.
              Освен това дървата, колкото и да е странно, са независимост. Ако искам се топля - ако искам - мръзна. Закачането към топлофикация те 'оженва' насила за една прогнила субсидирана от държавата организация. И ти всъщност лежиш на гърба на такива без парно . Защото аз плащам косвено чрез данъците нещо което не ползвам - Топлофикация ??
              Анкетата трябва да стане - "Да се спре ли субсидията на столична топлофикация".
              Или трябва да чакаме още ВАлю Топловци да се навъдят там. То не че не са спирали да се пръкват де.
              Забраната за печки на дърва в градовете би била поредната простотия. И то проблемът не е от дървата, а от тези на въглища, които имат повече сяра и т.н. Има си екобрикети - защо ли се казват така ?? С тях е много по-чисто и забележете - по-евтино.
              А климатиците ??? Моля - това вдига такъв шум, че предпочитам 1000 пъти конвенционално отопление вместо прехваления климатик. Добре е да се завишат нормите за поносимия шум в жилищните райони и който не го покрива - да сваля климатика!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Че ти да не си някакво агне, да сключваш сделки по собствено желание без документи и след това да ревеш че нямало..
                В топливо издават документи.
                Аман от тарикати живеещи ден за ден като ромите.
                Кой век сме, че да се топлите на дърва в блоковете и кооперациите?
                Това да не ви е Афганистан..
                Мани го тоя селтик, по цял ден изхвърляния и накрая се буди във външния си селски кенеф
                --------------
                Ето какво имам предвид, че има печки с пълно изгаряне и почти не цапат. Примерно като въглероден окис са 1/40 спрямо дървените си аналози, като фини частици 1/120.

                http://gamera.eu/

                П.П. Вместо да се санират некви панелки за 2 млрд. - това е равно на 2 млн. от населението държавата да им подмени досегашните печки с подобни.

                Не правя реклама, щото не ползвам такова нещо, но ползите са очевадни и цапат въздуха съвсем разумно, колкото пушека от една изпушена цигара, както се рекламират те.

                Поздрави!
                Last edited by mibova; 04.01.2016, 16:51.

                Коментар


                • Меятата на българина е да стане столичан, да си купи панелка в столицата, и есенно време да складира поне 5 кубика дърва на терасата. Дори няма нужда да ги цепи предварително, като му потрябват си цепи колкото му трябват на терасата. И после ги ръга в печката и му е топло.
                  Майтап, но това съм го виждал наживо. В столицата. Което е лишено от логика поради дотираното по неведоми пътища столично парно, ама го има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                    Бе ти купувал ли си някога дърва?Айде спрете дивотиите с лясковския инДжинер че вече стана тъжно.Иди си купи дърва от българска фирма и искай документ да видим дали ще ти дадат.манго ми кара кубик и половина за трийсе кинта.А българския тарикат ми продава 0.85-0,90 кубика за 80 кинта на метровки.И БЕЗ ВСЯКАКВИ ДОКУМЕНТИ.Омръзна ми от дървени философи и теоретици.
                    Че ти да не си някакво агне, да сключваш сделки по собствено желание без документи и след това да ревеш че нямало..
                    В топливо издават документи.
                    Аман от тарикати живеещи ден за ден като ромите.
                    Кой век сме, че да се топлите на дърва в блоковете и кооперациите?
                    Това да не ви е Афганистан..
                    Last edited by mibova; 04.01.2016, 16:51.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Пешка вземи се раздели с тая наивност- оплютата , обидена Русия ни продава скъпи горива
                      Реално нещата стоят по съвсем друг начин. В момента съм на място където стаята се топли с 600вата мощност и е 23 градуса като не се спира вообще нещото което топли защото и без това го изпробвам колко ще издържат електродите - за години става въпрос..може би 10 или повече и не консумира ток от мрежата.
                      Обаче по стечение на обстоятелствата живея и в една къща, която е строена, платена от човек с добри финансови възможности за времето когато са я строили. Всички стаи са над мази. Топли се с камина с водна риза на дърва, защото трябва мощност от порядъка на 25-30 киловата и пак е студено и темп. пада под 20 градуса.
                      Въобще не виждам как някои хора ще се топлят с климатици след като е строено без да се обмисли.Да не си помислиш че няма изолации, има всякакви видове изолации но не топлят те.
                      А Русия в момента няма нищо общо със СССР и Пенчо Кубадински го няма да ги заведе на лов и да им направи една маса с вино което сам правеше та да дадат по приятелски много изгодни договори по които вагон с консерви - домати се сменяше за влакова копозиция въглища или руда. Не е вярно че Кремиковци не е имало смисъл и то имаше смисъл когато ги имаше тези договори - но не с Русия.
                      За тези които не са наясно 30 киловата за час са достатъчни за два автомобила да се движат, такава мощност трябва за отопление на къща енергиен змей.
                      Ква Русия кви пет лева бе Трейдърко?

                      Коментар


                      • Гадна работа а?Роден си на чист въздух,живял си на чист въздух и сега от веднъж градския смог не ти дава да дишаш.Ами то в голямите градове от много време е замърсен въздуха бе момчета,вие сега ли разбрахте..Да бяхте питали преди да ставате граждане.Ще трябва да подмените темата с нещо от рода .Може ли да живея в града.........?Е на там оставм на вас

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                          Ясно е, че проблема е в беднотията.
                          ТЕЦа да се забрани и той.
                          Има си пелетни котли, месечния разход е двуцифрен за голям апартамент..
                          Не казвам, че климатиците са върха, но разходът на пари с тях е същият.
                          Климатикът също е евтин начин, а защо тези, които търсят евтини начини скачат на дървата, знае единствено даскала им по математика.
                          Ей най после открихме топлата вода че проблема е беднотията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            защото дървата са крадени..
                            Бе ти купувал ли си някога дърва?Айде спрете дивотиите с лясковския инДжинер че вече стана тъжно.Иди си купи дърва от българска фирма и искай документ да видим дали ще ти дадат.манго ми кара кубик и половина за трийсе кинта.А българския тарикат ми продава 0.85-0,90 кубика за 80 кинта на метровки.И БЕЗ ВСЯКАКВИ ДОКУМЕНТИ.Омръзна ми от дървени философи и теоретици.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Бе, въглищата да ги забраняват и без това вдигат много висока темперартура, а при неграмотно население като тукашното, рисковете един примат да подпали целия блок, скачат доста.

                              Държавата да регламентира, който ще ползва дърва на какъв материал да отговарят, от кого могат само да се купят с необходимата маркировка и само при какъв стандарт печки могат да се ползват, където ще правят пълно горене и няма да цапат.

                              Всичко което не е регламентирано да се забранява. То не става кат' бай ти Пешо тариката дет' ходи да си бере дърва от гората на дядо си и си мисли, че не трябва да вика Горското да му маркират кое може и кое не може да се кълца.

                              Той чилякът е спец по всичко - демек по нищо

                              П.П. Тоже да се забрани рязането и цепенето на дърва пред блоковете, защото е пълен тормоз за комшиите. Само 5 левас е разликата между готови нарязани/нацепени от Топливо спрямо тия на линеен метър, които много ясно, че са сурови и пушат.
                              Лясковските императори явно не са рабрали че Бай Пешо оди в горите само с мацки пушка и джипка.За бране рязане и цепене си има цигани и такива кат тебе с 200 кинта заплата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Просто трябва закон твърдото гориво задължително да се пиролизира преди да се изгори и да не се ползват наистина такива печки поне..иначе както и да е подготвено горивото то не изгаря добре - сухо или мокро.
                                Бе, въглищата да ги забраняват и без това вдигат много висока темперартура, а при неграмотно население като тукашното, рисковете един примат да подпали целия блок, скачат доста.

                                Държавата да регламентира, който ще ползва дърва на какъв материал да отговарят, от кого могат само да се купят с необходимата маркировка и само при какъв стандарт печки могат да се ползват, където ще правят пълно горене и няма да цапат.

                                Всичко което не е регламентирано да се забранява. То не става кат' бай ти Пешо тариката дет' ходи да си бере дърва от гората на дядо си и си мисли, че не трябва да вика Горското да му маркират кое може и кое не може да се кълца.

                                Той чилякът е спец по всичко - демек по нищо

                                П.П. Тоже да се забрани рязането и цепенето на дърва пред блоковете, защото е пълен тормоз за комшиите. Само 5 левас е разликата между готови нарязани/нацепени от Топливо спрямо тия на линеен метър, които много ясно, че са сурови и пушат.
                                Last edited by marandi; 04.01.2016, 15:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X