IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Грую,дървата не са проблем,проблем са боклуците които се горят вместо тях.Не забравяи все пак,че има хора които не могат да си позволят друго.Макар,че има и другата крайност,просто от дзифтарлък.Аз пък има комшии с професии от най любимите на народа дето от тая зима минаха на дърва.Да не забравя ,не се топля на дърва
    Last edited by emos; 04.01.2016, 18:37.
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
      Винаги си ме разсмивал с простотиите които пишеш и сега оставаш верен на себе си. не можеш да напрвиш разлика межди 65лв и 85лв няма смисъл да ти задавам въпроса колко прави пале 1м х о.8 х о,8 по изключение и при много пазарлък 1х0,8х1 но задължително наредени рехаво.На всеки докаран камион при онези извън ЗЕМЛЯНСКИ условия получаваш 100лв.бонус,като в перода Август-Ноември ти гарантирам минимум 5 на месец.Шанс да станеш и ти баровец а не въздухар из форумите.
      И ти ме мяташ в пострес с неадекватните си цени, но както виждаш гледах да ти помогна, а не да се залея от смях, каквото заслужаваш. Ето ти от 2009 година, колега на цените на Топливо:
      ---------------------------------
      Топливо: Цените на въглищата и дървата за огрев падат с над 20%

      http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...nad-20--88392/
      .
      Дървата за огрев струват 65 лв. за кубик необработени дърва и 75 лв. за кубик нарязан материал.
      ---------------------------------

      П.П. Така, че няма никаква революция при дървата, колега в последните 6 години и специално 2015 и 2014 бяха ценово, както казвам.

      Па, ти кат' си балък плащай по 200 левас.

      Коментар


      • kak ще забраняват печките??? Тези нормални ли са, та кумулативния ефект на печките върху замърсяването на природата е по-малък от другите варианти
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          http://www.alo.bg/obiavi/za-doma-i-g.../?region_id=22

          Нали си от софийско - ето ти сегашните цени между 72 до 85 левас за нацепени дърва. Да си си купил лятото, тогава бяха на цените, които казвам.
          --------------------------
          http://www.toplivo-bratiata.com/?page=darva

          Ето ти и за безплатната доставка - по принцип навсякъде се работи така.
          ------------------------------
          П.П. Кажи от къде си и ще ти намеря за твоя регион кой предлага същите условия. Тоест къде ти се намира Топливо АД, щото явно 50 години не си научил, че те винаги работят така

          П.П. Да не си същия "баровец" кат' плевенската съчка, дет' бачка с незаконната циганска сеч?
          Винаги си ме разсмивал с простотиите които пишеш и сега оставаш верен на себе си. не можеш да напрвиш разлика межди 65лв и 85лв няма смисъл да ти задавам въпроса колко прави пале 1м х о.8 х о,8 по изключение и при много пазарлък 1х0,8х1 но задължително наредени рехаво.На всеки докаран камион при онези извън ЗЕМЛЯНСКИ условия получаваш 100лв.бонус,като в перода Август-Ноември ти гарантирам минимум 5 на месец.Шанс да станеш и ти баровец а не въздухар из форумите.
          Last edited by X_Y; 04.01.2016, 18:29.
          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            П.С. Марандич, Батка, и двамата сте ми симпатични като събеседници, но моля, не забивайте, че слизате на доста ниско ниво, което не ви отговаря на положението. Хубава година
            Е, информираме колегата, ако случайно се окаже, че Топливо не работят за неговия район, ще му се измисли друг вариант, но цените лятото бяха същите като миналата година - 60 левас на линеен метър и 65 левас за нарязани и нацепени.

            Затова не разбирам "баровщината" на плевенския да фука как прекарал държавата, НОИ, НАП, инспекция по труда, Горските - като си поръчва незаконна сеч от хъхряците за 20 левас по-малко и трови селото с некачествена дървесина, която пуши, щото е сурова.

            П.П. Лятото за какво мислиш се изнервям и ми идва да утрепя някой? Щото по хладното в 7ч се започва до 10ч едно яко скрибуцане под прозореца ми. Поредният тъпанар комшия решил да икономиса 5-те левас разлика и да си ги поръча на линеен метър. После се започва едно цепене с дни.

            Тъкмо свърши единият галфон и започва следващия и така след 3 месеца, толкова освирепявам за сън, че почвам да ги изреждам до 9-то коляно. Но Ламята е казал няма да се караш с комшиите и си трая
            Last edited by marandi; 04.01.2016, 18:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
              Добре де,нашето село като е 25-30000 и на 31 и 1 в гъстонселените части не се дишаше точно от печките,трябва ли да се забранят или не.При това селото ни е газифицирано но масово газоотопляващите се минават на дърва.А може би при нас цените са други защото през миналата година за 350кв.м 600лв не стигаха
              Ами 350 квадрата, брат, да си жив и здрав и да си гледаш родата в тях, са си множко, ама нека да е много де Виж, никой не спори, че комфорта на лъчист източник (печка, парно и т.н.) е страхотен, говорим за това, че печките и подобни цапат. И то цапат много. И тук основното, което се противопоставя на тезата, че се цапа, е някаква особена гордост, че са бедни, от една страна, а от друга, типично родното - абе ние цапаме, ама * да знаеш какво правят, пък кучетата (тук подкрепям на 100% забраната им в градовете извън определените места, ама да не отварям темата, че е ного дълга), пък колите (и тук подкрепям, който няма гараж, да няма и кола и макса на възрастта ѝ да е 15 години). Вместо да се мисли за общото благо поне за малко, защото това е и лично благо, всеки мисли за г@за си (или с г@за си) и като му кажеш, че мисли точно като *, и се обижда Ми не го разбирам. И все пак говорим за София - ей сега до нас ще бутнат 4 малки къшички, за да направят някаква мега кооперация, та не знам дали да се радвам, че вече няма да ме кадят с мизерниците си печици, или да се ядосвам, защото 2 години около нас ще е ад и съвсем ще ми убият гледката - виждаш ли докъде съм се докарал А същите тези мизерници, дето уж били бедни, сега ще вземат по 2 апартамента или има-няма 200К евро - дай Боже всеки да е така беден - мизерници душевно, това е.


              П.С. Марандич, Батка, и двамата сте ми симпатични като събеседници, но моля, не забивайте, че слизате на доста ниско ниво, което не ви отговаря на положението. Хубава година
              Last edited by X_Y; 04.01.2016, 18:24.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                Цената,кубатурата,транспорта,товароразтоварните работи а със сухите дърва направо счупи измерителния уред
                http://www.alo.bg/obiavi/za-doma-i-g.../?region_id=22

                Нали си от софийско - ето ти сегашните цени между 72 до 85 левас за нацепени дърва. Да си си купил лятото, тогава бяха на цените, които казвам.
                --------------------------
                http://www.toplivo-bratiata.com/?page=darva

                Ето ти и за безплатната доставка - по принцип навсякъде се работи така.
                ------------------------------
                П.П. Кажи от къде си и ще ти намеря за твоя регион кой предлага същите условия. Тоест къде ти се намира Топливо АД, щото явно 50 години не си научил, че те винаги работят така

                П.П. Да не си същия "баровец" кат' плевенската съчка, дет' бачка с незаконната циганска сеч?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Кое не е вярно?
                  Цената,кубатурата,транспорта,товароразтоварните работи а със сухите дърва направо счупи измерителния уред
                  За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                    Тая простотия дето си я написал е толкова вярна колкото и простотиите дето пишеш за чорбата.
                    Кое не е вярно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      има къщи които не може да се отопляват с друго освен с дърва, трябват 30-40 киловата мощност и това са дузина климатици и не може да стане.
                      Има цели населени места (повечето малки градове и села), където не може без твърдо гориво - просто няма изградена достатъчно мощна и надежна ел. мрежа. Това по никакъв начин не трябва да води до незаконна сеч и горенето на каквото ти падне в печка тип "циганска мечта".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Не понасям някой да се изхърля по цял ден как щял да купи Манхатън, щото пинодисте били скъсани цървули пред него, па той да няма 65 левас да си купи лицензиран дървен материал от държавата с маркировките, който се кара на място с камиона и ти го разтоварват. Готов нацепен и изсушен.

                        Тоест не се карам, а констатирам
                        Тая простотия дето си я написал е толкова вярна колкото и простотиите дето пишеш за чорбата.
                        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          На мен с печки не ми се занимава въобще, имам технология за машина която работи но дефектира прекалено често и с нея се занимавам. Сега от няколко години се разви 3 ди принтирането и с него опитвам да направя реактора цял и без болтове и уплътнения и с малко междуелектродно растояние. Ако успея печелят всички и всеки ще може да си принтира реакторче без да иска позволение нито от патата нито от селския кмет. Това може да реши проблема да спре изгарянето на разни неща и пещерняшкия живот да приключи, иначе ще продължат да използват това велико откритие огъня Нали имат схема на печката, като я гледам разчитат на чудо да се получи чак толкова добро изгаряне и няма как да стане така.
                          Не знам, пич. Не се правя на спец по всичко, просто гледам, че софианци се оплакват и затова пуснах информация, която може би ще им реши проблема. Ето ти фб страницата на тия и там си задавай въпросите направо: https://www.facebook.com/Rocket-Heat...5181954304610/

                          Коментар


                          • Добре де,нашето село като е 25-30000 и на 31 и 1 в гъстонселените части не се дишаше точно от печките,трябва ли да се забранят или не.При това селото ни е газифицирано но масово газоотопляващите се минават на дърва.А може би при нас цените са други защото през миналата година за 350кв.м 600лв не стигаха
                            Last edited by emos; 04.01.2016, 17:39.
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Стига сте се карали с Пешката и той отчасти е прав - има къщи които не може да се отопляват с друго освен с дърва, трябват 30-40 киловата мощност и това са дузина климатици и не може да стане.
                              Не понасям някой да се изхърля по цял ден как щял да купи Манхатън, щото пинодисте били скъсани цървули пред него, па той да няма 65 левас да си купи лицензиран дървен материал от държавата с маркировките, който се кара на място с камиона и ти го разтоварват. Готов нацепен и изсушен.

                              Тоест не се карам, а констатирам

                              Коментар


                              • marandi

                                Стига сте се карали с Пешката и той отчасти е прав - има къщи които не може да се отопляват с друго освен с дърва, трябват 30-40 киловата мощност и това са дузина климатици и не може да стане.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X