IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Мдаааа, навремето Богдан Филов изтъквал колко близки са древните протобългарска и протояпонска култура. Раздалечили сме се междувременно. Това за пиролизата ми го обясняваха, но има ли напредък в тая насока? Ако случайно си светнат.
    Ми ... Japan идва от българското Жупан и са готови да ги докараме булгарос, ама макетата ни превариха, както винаги. Изкараха тая песен за македонска

    "Брала мома къпини“ стана тотален хит в Япония (ВИДЕО)

    http://www.plovdiv.utre.bg/2015/02/2..._yaponia_video

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Е, информираме колегата, ако случайно се окаже, че Топливо не работят за неговия район, ще му се измисли друг вариант, но цените лятото бяха същите като миналата година - 60 левас на линеен метър и 65 левас за нарязани и нацепени.

      Затова не разбирам "баровщината" на плевенския да фука как прекарал държавата, НОИ, НАП, инспекция по труда, Горските - като си поръчва незаконна сеч от хъхряците за 20 левас по-малко и трови селото с некачествена дървесина, която пуши, щото е сурова.

      П.П. Лятото за какво мислиш се изнервям и ми идва да утрепя някой? Щото по хладното в 7ч се започва до 10ч едно яко скрибуцане под прозореца ми. Поредният тъпанар комшия решил да икономиса 5-те левас разлика и да си ги поръча на линеен метър. После се започва едно цепене с дни.

      Тъкмо свърши единият галфон и започва следващия и така след 3 месеца, толкова освирепявам за сън, че почвам да ги изреждам до 9-то коляно. Но Ламята е казал няма да се караш с комшиите и си трая
      Пак си пил ракия от Цар Киро.Ти внимавай баща ти да не те изгони щото в Лясковец няма гара.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        И ти ме мяташ в пострес с неадекватните си цени, но както виждаш гледах да ти помогна, а не да се залея от смях, каквото заслужаваш. Ето ти от 2009 година, колега на цените на Топливо:
        ---------------------------------
        Топливо: Цените на въглищата и дървата за огрев падат с над 20%

        http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...nad-20--88392/
        .
        Дървата за огрев струват 65 лв. за кубик необработени дърва и 75 лв. за кубик нарязан материал.
        ---------------------------------

        П.П. Така, че няма никаква революция при дървата, колега в последните 6 години и специално 2015 и 2014 бяха ценово, както казвам.

        Па, ти кат' си балък плащай по 200 левас.
        А от топливо да ти ги докарат или ти ще ги пренесеш?Иди в топливо и м и намери такива цени щото от виртуалните ти дивотии в реалността няма нищо.Човек дето живее в панелката на баща си и баща му плаща отоплението взел да ръси акъл

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          Че ти да не си някакво агне, да сключваш сделки по собствено желание без документи и след това да ревеш че нямало..
          В топливо издават документи.
          Аман от тарикати живеещи ден за ден като ромите.
          Кой век сме, че да се топлите на дърва в блоковете и кооперациите?
          Това да не ви е Афганистан..
          В кое топливо издават документи ти ходил ли си в топливо?Аз живея в къща и ще се топля с каквото реша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Това е обратната не толкова добра страна на тяхната честност, защото лекарството работи наистина особенно ако е по концентрирано, а медицината в която се наливат луди пари от луди хора за още по луди лекарства лекува рак с бойни отровни вещества УПОРИТО и 99% неуспешно.Извода е че се налага да има и такива като българите, които с лека ръка предтавят неработещи неща за работещи.
            Мдаааа, навремето Богдан Филов изтъквал колко близки са древните протобългарска и протояпонска култура. Раздалечили сме се междувременно. Това за пиролизата ми го обясняваха, но има ли напредък в тая насока? Ако случайно си светнат.

            Коментар


            • Trakatrak'

              За да се получи чисто и добро пълно изгаряне на твърдо гориво - трябва да има две камери и първата в която е горивото да е пиролизна, висока температура при липса на кислород превръща горивото в пиролизен газ.Втората камера е най удачно да обгръща първата и в нея да става изгарянето на пиролизния газ при много кислород - въздух да се подава в нея.Т.е. тази "печка" трябва да има газ с който първоначално да заработи и загрее пиролизната камера и ще тръгне изгарянето съвсем чисто, ще се отделя въглероден диоксид и вода.Въглеродния диоксид не е удачно да се изпуска в атмосферата , него растенията могат да го преработят и е храна за тях..т.е. трябва да има оранжерии в които да се подава за очистване. Може да се направи, но от японци а не от българи, ЗАЩОТО японците са богове по отношение на техниката и са много трудолюбиви. Японец никога няма да произведе псевдо чиста печка като тази и да я представя за чиста, той ще предпочете да си направи харакири но да не лъже. Има японец на 92 години в момента който е открил лекарство за болест като рака и не го обявява като такова лекарство защото се притеснява че може да излъже и го е открил преди повече от 30 години. Това е обратната не толкова добра страна на тяхната честност, защото лекарството работи наистина особенно ако е по концентрирано, а медицината в която се наливат луди пари от луди хора за още по луди лекарства лекува рак с бойни отровни вещества УПОРИТО и 99% неуспешно.Извода е че се налага да има и такива като българите, които с лека ръка предтавят неработещи неща за работещи.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Бе, дизайн е калпав, тежка е, неудобни размери като геометрия, не са я запазили като търговска марка и оттам нямат патент, всеки военен завод в БГ има капацитет да забълва нещо подобно и ще ги смаже ценово при серийно производства.

                Не става за инвеститор това, само ще се нацепи.

                П.П. Иначе съм виждал подобна печка с водна риза към радиатори, но това, което не бях виждал беше, че бяха пуснали две тръби към тяло на климатик и да се ползва вентилатора му като духалка от камината.

                Супер грозно беше с тия тръбопроводи и сие, което по принцип си е проблем при всяко подобно изпълнение, без значение източника. А, разширетелния съд беше изкаран при казанчето в кенефа. Една пълна какафония за някаква двустайка панелка.

                Багерите с панелките, после наново и толкоз. По-евтино ще излезе, отколкото тия псевдо-санировки. Проблем е, че общините нямат оборотни жилища къде да ги преместят, а после па 'орицата няма да имат пари да си доплатят за новото
                Самоделки бол. Дори на Дискавъри май беше един камерикански битник си направи печка от малко варелче, та се издигна в очите на жената. Номерът е да е оразмерено всичко както трябва, изпробвано и пуснато с инструкции. Ала тези зигзагообразни кюнци много ма дразнат, чак в гърло дращат.

                Коментар


                • marandi

                  И аз така си мисля - дозатор на дърва е лесно, особенно на маса с червено вино за нула време се конструира..дървата е много трудно да се направи малогабаритно устройство което да ги подава и още повече пък да ги дозира. Но за българската инж.мисъл граници няма дето се вика. Тази печка си е просто печка и не случайно казах че не е това за което се представя и чистото изгаряне с нея е трудно постижимо. Няма нужда да им го обяснявам на авторите на "изобретението" във фейсбук, не си заслужава коментара.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                    Е, благодара, издигнах са в обществото. И според мен има мегдан за сваляне на цената. Но трябва получат помощ от капиталови и научни структури. Иначе, откритият огън примамлив като отворена камина, но много по ефективен.
                    Бе, дизайн е калпав, тежка е, неудобни размери като геометрия, не са я запазили като търговска марка и оттам нямат патент, всеки военен завод в БГ има капацитет да забълва нещо подобно и ще ги смаже ценово при серийно производства.

                    Не става за инвеститор това, само ще се нацепи.

                    П.П. Иначе съм виждал подобна печка с водна риза към радиатори, но това, което не бях виждал беше, че бяха пуснали две тръби към тяло на климатик и да се ползва вентилатора му като духалка от камината.

                    Супер грозно беше с тия тръбопроводи и сие, което по принцип си е проблем при всяко подобно изпълнение, без значение източника. А, разширетелния съд беше изкаран при казанчето в кенефа. Една пълна какафония за някаква двустайка панелка.

                    Багерите с панелките, после наново и толкоз. По-евтино ще излезе, отколкото тия псевдо-санировки. Проблем е, че общините нямат оборотни жилища къде да ги преместят, а после па 'орицата няма да имат пари да си доплатят за новото
                    Last edited by marandi; 04.01.2016, 20:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Ми клонинг си ми, ами ..

                      Дозатор е лесно, ама ще стане зависима от ток, па те не искат като гледам.

                      За тая цена - толкоз, но поне не цапа като досегашните и ще реши проблема с по-бедното население. Даже ми се вижда скъпа, но предполагам е заради малките количества производство. При серийно производство, спокойно може да падне поне 30% надоле ценово, което вече ще е приличен мотив за смяна.
                      Е, благодара, издигнах са в обществото. И според мен има мегдан за сваляне на цената. Но трябва получат помощ от капиталови и научни структури. Иначе, откритият огън примамлив като отворена камина, но много по ефективен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                        Маранде, ти по моя път тръгнал. Вчера я предложих тая ракетна печка в темата, а оня ден я обсъждахме на маса за изтрезняване. Ма ше решат, че съм ти клонинг. Вчера отбелязах главното неудобство - честото пълнене през час. Не знам ноще кой ще я пълни. Дозатор трябва направят някъф.
                        Ми клонинг си ми, ами ..

                        Дозатор е лесно, ама ще стане зависима от ток, па те не искат като гледам.

                        За тая цена - толкоз, но поне не цапа като досегашните и ще реши проблема с по-бедното население. Даже ми се вижда скъпа, но предполагам е заради малките количества производство. При серийно производство, спокойно може да падне поне 30% надоле ценово, което вече ще е приличен мотив за смяна.
                        Last edited by marandi; 04.01.2016, 19:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Мани го тоя селтик, по цял ден изхвърляния и накрая се буди във външния си селски кенеф
                          --------------
                          Ето какво имам предвид, че има печки с пълно изгаряне и почти не цапат. Примерно като въглероден окис са 1/40 спрямо дървените си аналози, като фини частици 1/120.

                          http://gamera.eu/

                          П.П. Вместо да се санират некви панелки за 2 млрд. - това е равно на 2 млн. от населението държавата да им подмени досегашните печки с подобни.

                          Не правя реклама, щото не ползвам такова нещо, но ползите са очевадни и цапат въздуха съвсем разумно, колкото пушека от една изпушена цигара, както се рекламират те.

                          Поздрави!
                          Маранде, ти по моя път тръгнал. Вчера я предложих тая ракетна печка в темата, а оня ден я обсъждахме на маса за изтрезняване. Ма ше решат, че съм ти клонинг. Вчера отбелязах главното неудобство - честото пълнене през час. Не знам ноще кой ще я пълни. Дозатор трябва направят някъф.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                            Грую,дървата не са проблем,проблем са боклуците които се горят вместо тях.Не забравяи все пак,че има хора които не могат да си позволят друго.Макар,че има и другата крайност,просто от дзифтарлък.Аз пък има комшии с професии от най любимите на народа дето от тая зима минаха на дърва.Да не забравя ,не се топля на дърва
                            буклуци не се горят покрай дървата, защото запушват комините. Един приятел изрично ми забрани да слагам в камината по нова година каквото и да е друго освен дърва. Иначе може да ти изглежда привлекателна идеята да си хвърлиш буклуци в печката, но хората, които имат опит с печки не правят такава глупост. Хвърляй буклука през терасата, нали така е по-модерно сега?! . Иначе кой ще се качва да отпушва комина точно през зимата - да не са ненормални хората !? ))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Бил съм 4 години на дърва. Децата бяха малки. Едната година запалихме печката началото на септември и седем месеца горя без прекъсване. 20 кубика дърва прибрах нарязах нацепих и изгорих. И да ви кажа, който има акъл сухи дърва не купува. Сухото дърво казва пуффф... и заминава през комина и с никакви клапи не може да се регулира. Купуват се току що отсечени дърва. Като избираш гледаш да има сурова шума по тях. Така имаш жар в печката сутринта и само слагаш още дърва, иначе вечерта 100 градуса на сутринта студ.
                              Това е положението.
                              Last edited by vikhunter; 04.01.2016, 18:49.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                И ти ме мяташ в пострес с неадекватните си цени, но както виждаш гледах да ти помогна, а не да се залея от смях, каквото заслужаваш. Ето ти от 2009 година, колега на цените на Топливо:
                                ---------------------------------
                                Топливо: Цените на въглищата и дървата за огрев падат с над 20%

                                http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...nad-20--88392/
                                .
                                Дървата за огрев струват 65 лв. за кубик необработени дърва и 75 лв. за кубик нарязан материал.
                                ---------------------------------

                                П.П. Така, че няма никаква революция при дървата, колега в последните 6 години и специално 2015 и 2014 бяха ценово, както казвам.

                                Па, ти кат' си балък плащай по 200 левас.
                                Ами аз 2009 не съм бил роден не знам.Виж нещо преди есемдесе и девета
                                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                                Коментар

                                Working...
                                X