IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Реших и аз да се изкажа по темата, щото ми се стори интересна. В парцел в София, както знаете притежавам нова и стара къща. Старата е от 1934г.и в нея събирам стари битови мебели, уреди и всякакви вехтории от началото на миналия век. Та там имам стара готварска печка на дърва, която тежи повече от 80кг. Доскоро пушеше и ми правеше лошо впечатление, но след като викнах коминочистачи и изчистиха стария комин, печката не отделя никакъв излишен пушек, дори като сложа пелети или въглища в нея. Върху нея за декорация съм сложил стар свещник, немска метална ютия от 19в. и стар голям чайник в който винаги имам топла вода. Откак е почистен комина, няма никакви пушеци, въпреки, че в момента монтирам висока тръба с шапка, за да не пречи дима на околните нови кооперации. До момента никой не се е оплакал от съседите.
    Новата къща е с външна топлоизолация, чилъри, най-съвременни технологии, които все още не съм изпробвал, защото не живея в нито едната от двете сгради. Посетих обаче наскоро THE MALL, където гледах новата серия на "междузвездни войни". Лошо впечатление ми направи тоалетните, където вече повечето батерии на фотоклетки бяха преебани и не работеха! В най-модерния фитнес на балканите където съм абонат "PULS PLATINUM", уж се поддържа ниво на кислород автоматично, но се потих като прасе на бягащата пътека, а половината монитори на бягащите пътеки бяха преебани и или имаха щрихи по монитора или звездички или блицове. Помислих си, че старите изпитани технологии като старата ми готварска печка в старата къща, старата газена лампа или старата ютия, са много по-надеждни уреди от новите ташаци за много пари. Та така......
    имотеца хляб и вода не иска.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
      Всяка българска фирма е длъжна, да издава.
      Ако си в къща, блок, колиба в града и е забранено, да използваш дърва, викам ченгетата.
      Бе ти в кой свят живееш?Трябвало?Ама никой не ти издава.Ако си поискаш те гледат кат марсианец.Хора моля ви в,езте в реалността и се осъзнайте.

      Коментар


      • Грую Груев

        С премахване на забрани са налагани много неща и то бързо и успешно.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
          Забраните никога не са водели до нищо добро. Обществото не е маханизъм, който да се конструира. Обществото е организъм, който трябва да еволюира.
          забраните са нещото, с което са прокарвани всички реформи - налагането на християнството и исляма като водещи религии, налагането на книжните пари като разплащателно средство, задължителните ваксинации като превенция на една торба болести и т.н., и т.н. Естествено всичко това е било съпроводено със съответната реална санкция. Иначе няма никакъв ефект. А в държава като нашата, където всеки действа на принципа - законо е врата у поле, само алтавия минава през нея - още повече. Иначе седим и псуваме или както е в моя случай - минаваме на саморазправа, което е също толкова незаконно...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • toto

            Геотермалните мази с дълбочина 2-3 метра са много голяма рядкост, по често това са много студени неотопляеми и неизолирани термично помещения които отчитат външните температури на въздуха почти 1към1.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • marandi

              Консумацията на дозиращото - подаващо пелети устройство е много ниска, може да се захрани от ю пи ес или дори акумулатори които се зареждат от фотоволтаичен панел и няма да е зависима от тока печката.Има решения технически когато не става въпрос за големи мощности, но пиролиза на цепеници или метровки направо си изисква сериозна пиролизна камера с обем в кубици. Не казвам че не може да стане, защото и за това си има технически решения но обема трябва да е голям и за печка решението е пелети с които се избягват тези проблеми.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Забраните никога не са водели до нищо добро. Обществото не е маханизъм, който да се конструира. Обществото е организъм, който трябва да еволюира.

                Коментар


                • Някой виждал ли е старите турски къщи, всъщност, на по-богатите хора от турско време.
                  Имат инсталации, които запоплят или охлаждат къщите, вградени, започват от избите и като комини към всяка стая. Ползва се точно температурата на избата.

                  Американските системи с въздуховодите е прототип на тези къщи, с тази разлика че се ползват фърнеси и климатици за топлото и студеното.

                  Иначе геотермалното също ползва температурата на земята.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Защото имат мази под всяка стая и не топлят мазите а стаите, а мазите дръпват топлината а подовете са ледено студени.Дори да има дебела 10 см изолация на плочата пак ще е студено.Изхода е да се ликвидират мазите и да се напълнят целите с топлоизолационен материал.
                    за какви мази говориш? за къщата на село с климатика от окойто се отказаха и се върнаха на дърва ли - ми няма мази.
                    А ако говориш за мази - ако има такива могат да се използват като естествен климатик и зиме и лете - защо според теб в Метрото е постоянна температурата?

                    дърпали били топлото... луд!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Това за пиролизата е измислено много отдавна, но дървата са трудни за подаване в пиролизната камера и затова са измислени пелетите.Нещо по добро за изгаряне направо на дърва едва ли може да се направи, а и са наложени простите конструкции печки и много трудно ще накараш тези които ги използват да предпочетат по сложната технология.
                      Няма лошо, но архимедовият винт, който ти подава пелетите, не се ли върти на ток? Спира тока, спира печката

                      Коментар


                      • Trakatrak'

                        Това за пиролизата е измислено много отдавна, но дървата са трудни за подаване в пиролизната камера и затова са измислени пелетите.Нещо по добро за изгаряне направо на дърва едва ли може да се направи, а и са наложени простите конструкции печки и много трудно ще накараш тези които ги използват да предпочетат по сложната технология.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Ми ... Japan идва от българското Жупан и са готови да ги докараме булгарос, ама макетата ни превариха, както винаги. Изкараха тая песен за македонска

                          "Брала мома къпини“ стана тотален хит в Япония (ВИДЕО)

                          http://www.plovdiv.utre.bg/2015/02/2..._yaponia_video
                          Аааааааа, ти си последовател на Ставри Калинов. Похвално! Попрочети още Мартин Хайдегер. Съ усъвършенстваш. Джапапанките сигурно идват от жупанките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                            В кое топливо издават документи ти ходил ли си в топливо?Аз живея в къща и ще се топля с каквото реша.
                            Всяка българска фирма е длъжна, да издава.
                            Ако си в къща, блок, колиба в града и е забранено, да използваш дърва, викам ченгетата.
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Едва ли някой спори за това, че е кеф да си запалиш камината и да гледаш огъня, спор няма. Спорът е дали това трябва да става в градовете и столицата.
                              Ако в Лондон хората вземат да пестят и да минават на дърва, знаете ли каква гмеж ще настане?

                              Коментар


                              • Тая година не ползвам дърва, допреди година, най вече като помощно "средтсво" задължително и дърва.
                                Хамалогията е на мой гръб основно!

                                Луда работа, но ей го, тая година ми липсва точно тая хамалогия.
                                Мирис на дърва, да усетиш пушека, да седнеш край печката, семейната идилия особено по Коледа и Нова година! Греяната ракийка или червено вино с черен пипер при настинка, чайничето дето свири с чайчето от лайка, ....,

                                Има нещо много специално в топлината на печката или камината с дърва!
                                Живот, енергия, зареждане някакво от топлината!
                                Не може да се забрани това! Особено в малките населени места!
                                С часове мога да стоя и да гледам огъня.
                                И тая година ми липсва, но, ...... да се надяваме, че е временно!


                                Или както казва някой по-долу, да се забранят градовете!
                                Които са гласували в анкетата с "да" явно никога не са имали печка на дърва или камина!
                                Last edited by Сините камъни; 05.01.2016, 08:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X