IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • gigow

    Въглеродния диоксид е тежък и би трябвало да се ориентира около земната повърфност, обаче на практика нещо не е така а се натрупва и то в горните слоеве. Мисля че ако се намалят емисиите и концентрацията ще се възтанови.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • бай Промо

      От това което е заложено като достъпност за тази технология за машината за абсорбиране на топлинна енергия мисля че по достъпна технология за хората никой до сега не се е постарал да направи. Тя струва жълти стотинки като материали и е необходим един 3д принтер и файлове и всеки ще прави по една 150 вата клетка на ден. Не е необходимо да се занимаваме с метани, боброва мас..
      Почти е готова работата с файловете и да са наистина 100% притирируеми без да има никакво изкривяване дори при студен плот.
      Аз на метан, газ и...няма да мина чудо да стане , просто ще си принтирам за мен машина с мощност киловати.Няма задължително условие да се преобразува топлината във водород, може и ток с по мощна съответно алкална горивна клетка в което да се подат водорода и кислорода от първата която ги произвежда поглъщайки топлина.
      Просто играта приключва в момента в който пусна файловете, никой няма да иска да се занимава с древните фосилни горива или пък технологии за по 100 000 за някакви си 15киловата за час и НАФИОН който е по скъп от злато защото адски трудно се произвеждал и Дюпон могат да държат технологията му в тайна и да чакат да засмучат големите пари.
      Last edited by supertrader; 10.01.2016, 16:40.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
        Не е точно така. В момента японците имат разработени емулсионни горива, с емулгатор боброва мас (който е много скъп за комерсиални цели), които ползват 40% дестилирана вода на 60% инжекционен дизел ... и даваха на живо по телевизията как една дизелова фадрома с мощност 1200 к.с. тръгна с такова емулсионно гориво, като след 1 час и измериха 70% по малко емисии в сравнение с чист инжекционен дизел ... при постигната 110% мощност.
        С емулсионно гориво имат и дизелови горелки - само газова турбина не може да се подкара, защото там явно трябва чиста газ.
        Шведите, след като продадоха Volvo на германците, тестват в момента горива на база газ-метан-дизел - за кораби, дизелови локомотиви и тежкотоварни автомобили.
        Американците, пък имат газова турбина на смес от водород-метан - експериментална, евентуално за внедряване в ТЕЦ-ове ... освен ако не направят междувременно ядрена централа на Хелий 3.
        Само ние сечем гори, копаем шисти и говорим глупости, че сме били най-голямата работа ... с някакви 100-год. камини на твърдо гориво, които между другото са изхвърлени от употреба почни навсякъде по света.
        Ами всички двигатели, които си изброил работят с гориво. Нито един не работи с вода.
        А бобровата мас за какво е? За аромат? Че много ще се зарадват природолюбителите, ако унищожим и малкото останали бобри.

        Впрочем дървата са възобновяем източник на гориво. Като расте дървото, то преработва въглеродния диоксид във въглерод посредством фотосинтеза, т.е чрез използване на слънчевата енергия. А като изгорим дървото ние фактически използваме енергията на слънцето и отделяме въглероден диоксид. А както вече казах отделеният диоксид служи да порасне следващото дърво, което да изгорим.
        И те така.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Това е машина за смъкване на емисиите на въглероден диоксид

          Никоя машина, ако ще да работи на гама-лъчево оръдие от Галактиката, не може да свали въглеродните емисии, защото първо някой трябва да се навие да произвежда тази машина, и второ някой трябва да се навие да я купува. ... а дотогава ще сме пътници в библейски смисъл.
          Ако искаш да спасяваш планетата - правиш каквото в момента е технически и икономически възможно. Ако не може да сложиш газ на камината с твърдо гориво - вземаш камина на газ. Ако няма инфраструктура от газостанции за продажба на водород - караш на метан. Ако не може да се отървеш от ТЕЦ-а и Топлофикация - ги зануляваш на кранчето и тормозиш по медиите, докато не си монтират газова турбина и газови ко-генератори ... и не свалят сметките до някакви по-поносими нива. И така.

          Коментар


          • Отн.: Автомобил с вода не може да върви

            Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Казах ти. Като го направят някъде и започнат да продават енергия и да печелят, тогава ми се обади, да отида да видя. Аз съм инженер и в алабализми не вярвам. Автомобил с вода не може да върви, двигателят работи с гориво.
            Не е точно така. В момента японците имат разработени емулсионни горива, с емулгатор боброва мас (който е много скъп за комерсиални цели), които ползват 40% дестилирана вода на 60% инжекционен дизел ... и даваха на живо по телевизията как една дизелова фадрома с мощност 1200 к.с. тръгна с такова емулсионно гориво, като след 1 час и измериха 70% по малко емисии в сравнение с чист инжекционен дизел ... при постигната 110% мощност.
            С емулсионно гориво имат и дизелови горелки - само газова турбина не може да се подкара, защото там явно трябва чиста газ.
            Шведите, след като продадоха Volvo на германците, тестват в момента горива на база газ-метан-дизел - за кораби, дизелови локомотиви и тежкотоварни автомобили.
            Американците, пък имат газова турбина на смес от водород-метан - експериментална, евентуално за внедряване в ТЕЦ-ове ... освен ако не направят междувременно ядрена централа на Хелий 3.
            Само ние сечем гори, копаем шисти и говорим глупости, че сме били най-голямата работа ... с някакви 100-год. камини на твърдо гориво, които между другото са изхвърлени от употреба почни навсякъде по света.

            Коментар


            • бай Промо

              Машината която съм описал - електролизер, трансформира ток + топлина в чисто безвъглеродно гориво, коефициента на преобразуване е в пъти, като благодарение на това че се получава гориво - чист водород, той се пуска проточно през алкална горивна клетка и необходимия ток се произвежда от нея.Т.е. енергията на входа трябва да е САМО топлина. Алкалната горивна клетка има недостатъка че преобразува не много добре водорода в ток и отделя топлина, но тази топлина се връща в първата абсорбираща топлината клетка. Може да се сложи клетка с протонообменна мембрана при които 80-90 % от водорода се преобразува в ток, но мембраната е от полимера нафион ПАТЕНТОВАН от Дюпон и безумна цена.Така че това лесно се отстранява с проточна алкална горивна клетка.Токът който формира електродите е същия който се ползва от разни десулфатизиращи електронни устройства, като най подходящата честтота е 470 херца.Електродите трябва да се формират извън принтирания корпус и после да се поставят - редят между неговите слоеве. Формирането става с прекъсвания между които електродите се сушат и не се пипат с ръка, окисния слой трябва да се пази.
              Това е машина за смъкване на емисиите на въглероден диоксид.
              За Водорода като гориво - в момента има открит начин 100% сигурен и ефективен да се очиства от попаднал в него кислород, защо повече от 3% го прави избухлив. Но като се прекара през един платинен филтър със ситни пори кислорода се очиства до нула, защото той се съединява с водород безпламъчно, платинения филтър се стопля и се отделя вода. Не е чак толкова елементарна технологията но мисля че не е сложна.Няма причина да са скъпи като вложени материали и суровини тези машинки, като труд да се принтира мисля че е лесно.
              НЯМА ДА СЕ ПАТЕНТОВА, имам колекция от доказателства с които може да се отмени всеки патент с дата след 2014 година, които би трябвало в реален съд да са доказателства с голяма сила пък ако ше компанията са е Тойота, макар че няма да са те защото освободиха своите патенти в тази област.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Отн.: ... забрана не ме лови

                Първоначално изпратено от Пенчев Разгледай мнение
                Я съм от село-значи тази забрана не ме лови.
                За лицата от село, които се чудят - с дървената мафия и дървосекачите е свършено. Вече няма да се занимават само горските. Скоро ще изкарат една резолюция на ООН и всички незаконни дървосекачи ще бъдат категоризирани като заплаха за сигурността на планетата и отстрелвани на място с дрон ... без въпроси.

                Коментар


                • Отн.: 'Дрън дрън ярина'

                  Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Законът за запазване на енергията не може да бъде заобиколен. Енергията не се създава и не се губи. Тя само преминава от един вид в друг.
                  Не е чак толкова 'дрън-дрън-ярина' защото в момента не ползваме 99% от енергията от слънцето, която идва на Земята. Каквото и да ползваме от тази енергия за в бъдеще за каквото и да било - сме на абсолютна далавера, независимо че няма да е с к.п.д. 100%. Ако си ползвал 0% от нещо, след което започнеш да ползваш 20% от това нещо с к.п.д. 50% си на далавера +10%. Какъв е проблемът?

                  Коментар


                  • За браунов газ въобще не става въпрос а за чист водород.Ще стане то вече е направено,само с принтирането трябва да се оправят нещата, растоянието между електродите трябва да бъде 2 мм и има и мембрана която да не опира в тях. При принтиране се изкривява, но този проблем не е нерешим, но с принтиране ще стане а цената като себестойност на материалите е смешна. Последно принтирах около 150 вата ток харчи, електродите са 0.05 и струват 3лв плюс 2 лева мембрана и филамент сигурно 10лв защото е скъп и го продават с голяма печалба, стойността на пластмасата свежа на гранули едва ли има 2лв.
                    Аз да не би да не съм инженер ? Много е неудобно да се принтира на китайските принтери, трябва да е принтер точно за тази цел с неподвижен плот. Проблема с емисиите на въглероден диоксид е решим, с водорода може да се движат транспортни средства и дори самолети.Арабите пак си остават енергийно богати, имат много топлина за преобразуване.
                    Защо да продават енергия ? Просто трябва да се продават машинки за добив на енергия.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Не си прочел - не създава енергия от нищото, превръща ток и топлина във водород.Закона за запазване на енергията е повече от спазен.
                      Казах ти. Като го направят някъде и започнат да продават енергия и да печелят, тогава ми се обади, да отида да видя. Аз съм инженер и в алабализми не вярвам. Автомобил с вода не може да върви, двигателят работи с гориво.
                      "Браунов газ" в химията не съществува. Ако има, то напиши ми химическата му формула. Чакам.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Не си прочел - не създава енергия от нищото, превръща ток и топлина във водород.Закона за запазване на енергията е повече от спазен.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Електорлизата на вода е процес чрез който може да се извлича енергия.Това става като електродите се формират да имат голяма разлика в електрохимичния им потенциал. Голяма е разликата когато единия електрод е чистия метал а другия е покрит с неговия окис, това формиране се прави сравнително лесно с ток с честота 450 херца и силни импулси с високо напрежение.. Има едни Бедини генератори и с тях мисля ще е най лесно и най качественно.Става въпрос за алкален електролизер и задължително да дели водорода и кислорода с йонообменна мембрана. Като се формира добре дори на 0.7 волта клетката работи, става въпрос за единична клетка.Ефективността и по отношение на количество ток похарчено за електролиза е няколко пъти по висока, пъти не проценти.Но това до момента в който се охлади електролита, защото не произвежда повече водород с енергия от нищото а използва топлината.Все ще стане някога да се използва, електролизерите са скъпи но сега с 3 ди принтиране може би ще се отпушат нещата и цената може да стане повече от народна.
                          Дрън дрън ярина.
                          Законът за запазване на енергията не може да бъде заобиколен. Енергията не се създава и не се губи. Тя само преминава от един вид в друг.

                          п.п Когато електролизата поевтинее, когато "електролизерите" поевтинеят и започнат да произвеждат повече енергия като парична стойност, отколкото тяхната стойност и стойността на целия процес, тогава ми се обади.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • gigow

                            Електорлизата на вода е процес чрез който може да се извлича енергия.Това става като електродите се формират да имат голяма разлика в електрохимичния им потенциал. Голяма е разликата когато единия електрод е чистия метал а другия е покрит с неговия окис, това формиране се прави сравнително лесно с ток с честота 450 херца и силни импулси с високо напрежение.. Има едни Бедини генератори и с тях мисля ще е най лесно и най качественно.Става въпрос за алкален електролизер и задължително да дели водорода и кислорода с йонообменна мембрана. Като се формира добре дори на 0.7 волта клетката работи, става въпрос за единична клетка.Ефективността и по отношение на количество ток похарчено за електролиза е няколко пъти по висока, пъти не проценти.Но това до момента в който се охлади електролита, защото не произвежда повече водород с енергия от нищото а използва топлината.Все ще стане някога да се използва, електролизерите са скъпи но сега с 3 ди принтиране може би ще се отпушат нещата и цената може да стане повече от народна.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пенчев Разгледай мнение
                              Я съм от село-значи тази забрана не ме лови.
                              сега светът е едно глобално село кръстоносецо
                              Селото Умре - да живее селото
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Отн.: СО2-то е от жизнено значение за флората, ако го няма ...

                                Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                                Не се кахъри. Няма и смисъл.
                                СО2 -то е от жизнено значение за флората, ако го няма - загива.
                                Това са най-безотговорните приказки и манипулации, които е'ават майката на нещата по същество.
                                1. Първо 207.030 тератона СО2 натрупан в земната атмосфера изобщо не изглежда да е случаят '... ако го няма'
                                2. Няма никаква опасност СО2 да го няма - СО2 е потенциална енергийна яма и няма как да изчезне от самосебе си - всичко и навсякъде във Вселената отива към СО2, и единственото което го възспира да не изпрати в момента Земята в Измерението Х е биосферата на планетата - доколкото все още я има.
                                3. Вкисляването на океана, настъпването на пустинята и погиването на горите от дървосекачи и киселинен дъжд няма как да е случаят 'ако го няма'. Точно обратният случай е - какво ще правим с него, когато няма вече какво да го спира.
                                4. Да се говори, че СО2 можело да се оправи от само-себе си явно и очевидно е басня за идеоти, като също означава, че някой е бил и в момента е абсолютна космическа дупка като познание по елементарна физика и биология.
                                5. СО2 е бил гейм-оувър на Венера, СО2 е гейм-оувър на Марс, а както е тръгнало СО2 ще стане риен-не-ва-плю и гейм-оувър и на Земята.
                                6. Всички тези приказки с рециклиране на СО2 от био-системи са отдавна известни, както още по-известно е, че СО2 се натрупва в момента в земната атмосфера, което означава, че на година се произвежда много повече, отколкото Земята някога ще има капацитета да рециклира - ок. 1.1 тератона в повече на година.
                                7. Ако апологетите на 'чистите' въглища нямат ни най-бегла и елементарна представа как може да се рециклира СО2 по икономически, екологично и биологично ефективен начин, поне да не говорят глупости и да не ни съветват да бастисваме преждевременно планетата.
                                8. Въглищата са чист въглерод. Е, не чак толкова чист - имат и малко сяра и живак и разни други боклуци. Ако някой иска да се отърве от въглерода и СО2 от въздуха, това няма как да стане с горене на още повече въглерод. Трябва да се направи енергетика на базата на нещо друго - безвъглеродни емисии.
                                9. Нищо не можело да се направи - не е вярно.
                                - могат да се изметат всички боклуци от БАН и ... от Енергетиката .. и от Екологията, които нищо не разбират нито от енергетика, нито от икономика, нито от екология.
                                - всеки може да направи нещо - дори сега. Сегашните коли могат да горят дизел с биодизел 15% и бензин с етанол 15% ... безпроблемно. Не им трябват никакви нови двигатели и никакви приставки. Освен това може да си сложат приставка на газ и да горят метан или пропан.
                                - Всеки може да си избира да ползва най-чистото гориво до което има техническа възможност, като цената няма значение, защото колко всъщност струва 'евтиният' канцерогенен въздух от горене на автомобилни гуми ... и колко е евтин живакът в питейната вода, рибата и почвата на нивата, който може да причини рак, диабет, невропатия, остеопороза и множествена склероза.
                                - Всеки може да си осигури качество на информацията и ситуационна запознатост по еко-проблемите на енергетиката - не е нужно непрекъснато да слуша лъжи и манипулации от апологетите на ''чистите въглища', ''чистите катранени пясъци', 'чистите нефтени шисти' и ''чистото' и безразборно изсичане на горите.
                                Години наред тук ни се обясняваше, че народът бил тъп, смотан, неграмотен и недъгав на тема енергетика, че бил функционално неграмотен не да се занимава с енергетика, а дори да коментира перспективи за развитие и енергийни политики. С енергетика в BG били призвани да се занимават само избрани глави от БАН и от комисионерската енергийната мафия ... и нещата станаха вече такива, каквито ги виждаме - по-зле от всякога. ... Осребряването на фалшива температура на околната среда от Топлофикация в полза на осчетоводяването даже няма и да го коментирам.
                                Last edited by бай Промо; 09.01.2016, 06:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X