IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Колко котела на пелети горят в момента и колко кюбмета на каквото им падне?
    Колко от кюмбетата са си платили "горивата" и са им издали касов бон???
    Ами не са малко котелите на твръдо гориво в столицата, хич дори. Отделно горят много повече матриал отколкото би могло да изгори едно кюмбе, нали? Защото трябва да топлят големи квадратури, котелите де. Аз съм да се забрани изцяло отоплението на твърдо гориво в столицата, изцяло за всички, а не само за едната част, а тарикатите да останат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Perun Разгледай мнение
      Все малцинствата виновни ...
      Верно, тук-там от недоимък се случва някой да запали стари гуми или пластмаса, но не това прави масата на смога. Много по-голямо е замърсяването на другата крайност, котел на пелети да топли 3-етажна къща в която живеят 2-ма столичана например и няма нужда всичкото да се топли, но те го топлят, защото на пелети е евтино и могат да си го позволят.
      Колко котела на пелети горят в момента и колко кюбмета на каквото им падне?
      Колко от кюмбетата са си платили "горивата" и са им издали касов бон???
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
        Така с голямата секира забраняваме въглищата, а кой ще забрани на бай мангал да гори гуми или части от прозорци с три слоя блажна боя? Там е заровено кучето...
        Все малцинствата виновни ...
        Верно, тук-там от недоимък се случва някой да запали стари гуми или пластмаса, но не това прави масата на смога. Много по-голямо е замърсяването на другата крайност, котел на пелети да топли 3-етажна къща в която живеят 2-ма столичана например и няма нужда всичкото да се топли, но те го топлят, защото на пелети е евтино и могат да си го позволят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Въглищата се смесват с вода за да се получи първо метан, той се очиства преди да се изгори, изгарят много чисто. Проблема е че трябва да се строят такива инсталации а те струват пари, другия проблем е че не би трябвало да се продават въглища да директно пушене в печки и да се продава метан с който да се конкурира този на газовите монополи. Продажбата на въглища трябва да се забрани.
          Така с голямата секира забраняваме въглищата, а кой ще забрани на бай * да гори гуми или части от прозорци с три слоя блажна боя? Там е заровено кучето...
          Last edited by X_Y; 12.01.2016, 16:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            да се дадат пари за термопомпи, на всеки печко-притежател и ще решите проблема - който има - да даде, като иска да определя живота на ближните, според собствените си разбирания Тогава всички ще са доволни
            Да бе да.Изведнъж ще се окаже,че в милионен град има 3 милиона печкопритежатели.Все пак не забравяй,че наследниците на Андрешко са основното население преселило с в градовете
            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              +1
              имам термопомпа въздух-вода (външно тяло като на климатик) и в престижния квартал бояна имам 1 пръст сажди на сезон под въпросното външно тяло. - обръща огромно количество въздух и саждите от въглищарите се наслагват на радиатора и после при дефроста падат под тялото....това го дишаме ние и по-лошо децата ни...а съм на 150 метра от гората и въздуха е все пак по-чист....
              да се дадат пари за термопомпи, на всеки печко-притежател и ще решите проблема - който има - да даде, като иска да определя живота на ближните, според собствените си разбирания Тогава всички ще са доволни
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Е та тая вода не е за пиене.. Руски климатик?
                Нов на няма и година, китайски е. Не знам каква връзка правиш на марката със саждите. Няма откъде да дойдат освен от въздуха.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  По нова година ми замръзна тръбичката за конденза на външното тяло на климатика. За десетина дни работи върху туба от минерална вода. Тая туба заприлича на тия, де си източвам маслото на колата. Само от въздуха извади огромно количество чернилка. Който не вярва - да пробва, резултатите чак не са за вярване. Хич не е нормално това!
                  +1
                  имам термопомпа въздух-вода (външно тяло като на климатик) и в престижния квартал бояна имам 1 пръст сажди на сезон под въпросното външно тяло. - обръща огромно количество въздух и саждите от въглищарите се наслагват на радиатора и после при дефроста падат под тялото....това го дишаме ние и по-лошо децата ни...а съм на 150 метра от гората и въздуха е все пак по-чист....
                  Last edited by bertram; 12.01.2016, 14:07.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    По нова година ми замръзна тръбичката за конденза на външното тяло на климатика. За десетина дни работи върху туба от минерална вода. Тая туба заприлича на тия, де си източвам маслото на колата. Само от въздуха извади огромно количество чернилка. Който не вярва - да пробва, резултатите чак не са за вярване. Хич не е нормално това!
                    Е та тая вода не е за пиене.. Руски климатик?
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • По нова година ми замръзна тръбичката за конденза на външното тяло на климатика. За десетина дни работи върху туба от минерална вода. Тая туба заприлича на тия, де си източвам маслото на колата. Само от въздуха извади огромно количество чернилка. Който не вярва - да пробва, резултатите чак не са за вярване. Хич не е нормално това!
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Задължително ако населеното място е над 20К население.

                        Мъгливо време + коли + сажди от въглища, които изгарят супер неефективно в битовите системи и нямат грам очистки = болни деца, бронхити, пневмонии , че и по-сериозни белодробни болести. ... и това защото някой решил, да спести 200-300лв за ток и климатици...който иска прав му път на село, там концентрацията на жилища е малка и вятъра лесно разкарва саждите.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • IvanTerziev

                          Градът е разположен на такова място че и е нарастнал и няма как да не е смрад.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Oтврат е зимата, но не видях да се коментира защо българите бягат от Топлофикация. Какви са алтернативите като забраним печките? ....
                            Обратно трябва да се разсъждава - бягат българите от топлофикация защото са минали на печки. Печките ще ни освободят от монопола на имперските държави, от монопола на топлофикация, от монопола на електрификация и т.н. Дори и от каприза на времето може. Има или няма ток - за печката не е проблем, не само че топли и свети но на нея може да и да се готви (за разлика от климатици, вятърни мелници и фотоволатици) Печката е направила маймуняка човек и в нея се топли нашето спасение Затова искат да ги забранят, за да ни заробят, и да ни дерат с всевъзможни такси, услуги и пренос...иначе печките ни карат да се чувстваме независими и можем по всяко време да им бием по един седесарски шут на тези в парламента затова искат да отнемат и последната опора преди да ни заробят окончателно
                            Last edited by precakanoto; 12.01.2016, 13:36.
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Цивилизованите градове са с централно парно, само че тука много народ пищят от тях. Лафа "с жената мога да се разведа - с Топлофикация - не" - там е заровено кучето. Смрадта наистина е неимоверна ако няма вятър няколко дни. Сoфия била с най-мръсен въздух от столиците на EU. Но и да се вкарва забрана без реална алтернатива - това е връщане към "светлия" социализъм с режимите на ток и вода.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Oтврат е зимата, но не видях да се коментира защо българите бягат от Топлофикация. Какви са алтернативите като забраним печките? На ток едва ли ще издържат инсталациите, само за една стая включвам 2 киловата като се прибера, докато тръгне климатика. На газ има много случаи на взривени апартаменти, че и тия на комшиите. За да се забранява нещо - трябва да има алтернатива.
                                Идеята е да има конкурентна тема на ;Да се забранят БМВ и Мерседес; и други подобни
                                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                                Коментар

                                Working...
                                X