IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
    С тая забрана - до никъде няма да се стигне. Темата може спокойно да се приключи - да се забрани ли - не.
    Защо? Аргументи бол. Ако искаш да забраниш нещо - трябва да дадеш някакъв заместител на хората, поне с еднакво качество (да не говорим, че трябва да е по-високо, за да има смисъл от гледна точка на крайния консуматор).
    Можеш ли (държавата) да го направи - в никакъв случай. То една смешна топлофикация в Софето не може да бъде управлявана като хората и е постоянно на загуба и с 10011001 съдебни дела за по 10-20-30 лева...Пък тук сме се взели да обсъждаме за "градовете".
    Единствения ефект от такава "забрана" ще е - повече хрантулници на държавна хранила, с единствена задача - да се разхождат наляво и надясно и да проверяват - имаш ли печна на държа или не? И ако имаш - такса "затваряне на очите" - колко ще е тая такса - бързо пазара ще си я определи - 20 лева изглеждат ОКЕЙ. 450 лева заплата на държавния хрантулник и 10 къщо по 20 лева(200 лева на ден) - такса "затваряне на очи". Утре други 10 къщи и така нататък.

    Накрая единствения, който ще хо духа е крайния клиент.

    Иначе темата е релевантна - намаляване на вредните емисии - супер, ама не е това начина.
    Поне за мен това е единственото точно и реално мнение.Всичко останало написано си е ....
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
      И понеже така и така започнахме да си говорим за теми, темата тук е 'да се забрани ли на всякакви лица да секат безразборно дървета и да произвеждат канцерогенно замърсяване на въздуха с PM10, PM2.5 и PM.1 ... на себе си, на децата си и на света' не предполага по никакъв начин никакви консултации и технологична поддръжка за твоята скапана виртуална инсталация (каквато и да е тя), с която представяш личните си проблеми като проблеми на другите и на света.
      С тая забрана - до никъде няма да се стигне. Темата може спокойно да се приключи - да се забрани ли - не.
      Защо? Аргументи бол. Ако искаш да забраниш нещо - трябва да дадеш някакъв заместител на хората, поне с еднакво качество (да не говорим, че трябва да е по-високо, за да има смисъл от гледна точка на крайния консуматор).
      Можеш ли (държавата) да го направи - в никакъв случай. То една смешна топлофикация в Софето не може да бъде управлявана като хората и е постоянно на загуба и с 10011001 съдебни дела за по 10-20-30 лева...Пък тук сме се взели да обсъждаме за "градовете".
      Единствения ефект от такава "забрана" ще е - повече хрантулници на държавна хранила, с единствена задача - да се разхождат наляво и надясно и да проверяват - имаш ли печна на държа или не? И ако имаш - такса "затваряне на очите" - колко ще е тая такса - бързо пазара ще си я определи - 20 лева изглеждат ОКЕЙ. 450 лева заплата на държавния хрантулник и 10 къщо по 20 лева(200 лева на ден) - такса "затваряне на очи". Утре други 10 къщи и така нататък.

      Накрая единствения, който ще хо духа е крайния клиент.

      Иначе темата е релевантна - намаляване на вредните емисии - супер, ама не е това начина.
      #dagoduhatbednite

      Коментар


      • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
        И понеже така и така започнахме да си говорим за теми, темата тук е 'да се забрани ли на всякакви лица да секат безразборно дървета и да произвеждат канцерогенно замърсяване на въздуха с PM10, PM2.5 и PM.1 ... на себе си, на децата си и на света' не предполага по никакъв начин никакви консултации и технологична поддръжка за твоята скапана виртуална инсталация (каквато и да е тя), с която представяш личните си проблеми като проблеми на другите и на света.
        Байо аз инсталации нямам.Нито реални нито виртуални.Агредивното невежество не може да раздава консултации.По темата ни делят 10 години образование 25 г трудов стаж и минимум 1000 книги,Кога ми стигнеш нивото тогава ше разговаряш с мен.И ако искаш да научиш нещо дръж се уважително.Сега по темата за дървата.Който е решил да се толи с дърва той ще го направи.Тия дърва са неспасяеми.Дали ще се купят от цигани или от българи това не променя количеството на отсечените дървета.Не тия дървета са причина за изсичането на горите.Тия дървета са от естествения годишен прираст и не те цапат въздуха.За пореден път хората се насъскват в грешна посока.големия проблем не са циганите а фирми като Кроношпан Свилоза ...Замисли се малко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          ... за да си го четат само свои.
          След като и ти го четеш - значи и ти си наш човек. Твоята карма, която не си желал, но която боговете са ти отредили е да станеш най-големият лектор по водородни горива безвъглеродна енергетика и ядрен синтез на Хелий 3 ... и да оставиш всички дървета там където всички ще се чувстваме най-добре - в гората.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
            Освен това темата бисери и вицове не е тази.
            И понеже така и така започнахме да си говорим за теми, темата тук е 'да се забрани ли на всякакви лица да секат безразборно дървета и да произвеждат канцерогенно замърсяване на въздуха с PM10, PM2.5 и PM.1 ... на себе си, на децата си и на света' не предполага по никакъв начин никакви консултации и технологична поддръжка за твоята скапана виртуална инсталация (каквато и да е тя), с която представяш личните си проблеми като проблеми на другите и на света.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              някой могат да спестяват, други да печелят просто различни пътища към "забогатяване"
              Спестяването е намалена консумация. С намалена консумация може да "забогатееш" само духовно.
              А духовно може да "забогатееш" и без да намаляваш консумацията.
              Доминантната стратегия е ясна..
              #dagoduhatbednite

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                .....
                След време се усетих каква глупост е това, и как икономията е майка на мизерията, ама вече си бях изтърпял месец-два.
                Забавния факт е, че сега тея 4-мата сумарно - преко сили и пак не могат да докарат доходите ми, ама така е, икономията е майкана мизерията. Който ще да вярва, който не - да икономисва.
                някой могат да спестяват, други да печелят просто различни пътища към "забогатяване"
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Имам един леко тъп въпрос, но ...

                  Говорим за печки на брикети и дърва, нали така?
                  Пелетите са "друга, разрешена ракия", нали?
                  Въпросът ти е напълно основателен. Само дето аз не мога да разбера каква е разликата между горенето на дърва в печката и горенето на дърва посредством "пиролиза", ако това имаш предвид "пелети". От килограм дървесина при изгаряне се получава определено количество енергия и то съответства на количеството получен СО2. Съединяването на кислорода с въглерод и с водород, каквато е химическата същност на горенето на въглеводороди, има точно определена стойност на получената при процесите енергия. Всеки химик ще го изчисли с абсолютна точност.

                  А пък въглища вече почти никой не гори. Много са скъпи пустите.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Имам един леко тъп въпрос, но ...

                    Говорим за печки на брикети и дърва, нали така?
                    Пелетите са "друга, разрешена ракия", нали?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Ами да кажем собственото население, което е оставено на режим на тока от 2 часа има - 2 часа нема.

                      Ти доживотно няма да схванеш много неща и лошото е, че пречиш на всеки, който се опита да помогне.

                      Нали не мислиш, че ще правя неща, когато дъжд вали върху ми от комплексари? Добре, оправяте се, но момчето ясно каза, че е висял на студено като студент.

                      Аз също мога да го потвърдя, даже мога да потвърдя и за казарма, където ме разболяха и сега имам проблеми с периферна нервна система. Идва от неумението кога човек се движи и кога трябва да спи, като бях принудително вкаран в помещение под 10 градуса целзий и разни войничета ми палеха печката всяка сутрин.
                      Ще разбера ли кво е това свободен капацитет на Топлофикация и на кви цени го продават на НЕК

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        Баси пак не сванах квой и туй чудо свободен капацитет дет го продавали на НЕК.
                        Ами да кажем собственото население, което е оставено на режим на тока от 2 часа има - 2 часа нема.

                        Ти доживотно няма да схванеш много неща и лошото е, че пречиш на всеки, който се опита да помогне.

                        Нали не мислиш, че ще правя неща, когато дъжд вали върху ми от комплексари? Добре, оправяте се, но момчето ясно каза, че е висял на студено като студент.

                        Аз също мога да го потвърдя, даже мога да потвърдя и за казарма, където ме разболяха и сега имам проблеми с периферна нервна система. Идва от неумението кога човек се движи и кога трябва да спи, като бях принудително вкаран в помещение под 10 градуса целзий и разни войничета ми палеха печката всяка сутрин.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Ти отдавна си ултра зле на тема въглеводороди и си мислиш, че ако не минат през тИбя и да крадеш, не е правилно.

                          Нема лошо, ама на Цивилизацията не й пука за такива ( да ти кажа под сикрет ) или за дял от население в Юръп от 0.00001%.

                          Проблем идва, когато пещерняк като тИбя започне да заплашва цивилизацията. Казах, че маркетинг план и заводски връзки за дране на население, такива като мен ги правят за 20 мин.

                          Въпрос е, защо не попитате, че по същия начин ги правя за всяка държава. Ще ти отговоря - другите плащат, а тук искате да правите с пръдня боя ( битова газ - както се изрази невгиж )
                          Баси пак не сванах квой и туй чудо свободен капацитет дет го продавали на НЕК.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            Квой е туй нещо свободен капацитет на Топлофикация?Да не съм изтървал някоя енергийна новост?
                            Ти отдавна си ултра зле на тема въглеводороди и си мислиш, че ако не минат през тИбя и да крадеш, не е правилно.

                            Нема лошо, ама на Цивилизацията не й пука за такива ( да ти кажа под сикрет ) или за дял от население в Юръп от 0.00001%.

                            Проблем идва, когато пещерняк като тИбя започне да заплашва цивилизацията. Казах, че маркетинг план и заводски връзки за дране на население, такива като мен ги правят за 20 мин.

                            Въпрос е, защо не попитате, че по същия начин ги правя за всяка държава. Ще ти отговоря - другите плащат, а тук искате да правите с пръдня боя ( битова газ - както се изрази невгиж )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              В случая шуменският Деко е прафф, че Топлофикация Софе е всичко друго, но не и отоплители. Клецат сега през съдебни искове "нередовните" платци, щото не са ги питали искат ли "топло" ил не сакат.

                              Освободеният капацитет се препродава към НЕК и на практика, давай да евем и в двете посоки.

                              Ей, това е лошото на комунетата - то не клати само напред, ами и назад.

                              Въпрос е, защо цела БГ да плаща през данъци за некфо дружество, което видно, че вече изобщо не отговаря на дейността си, освен по име?

                              П.П. Накрая излиза Лесовъдофф ... фросто момче, ама послушно и почва да грачи по медиите, че още ке се вдигали данъците.

                              Ми, нормално ... той нали се пробва у частния бизнес като умен и красив лебед, па после се върна на бюджет хранилка като голема бела патица.

                              Тук са ви фрублемите .... и няма да ви решат скоро ... - важното е да се гледа с хумор на нещата
                              Квой е туй нещо свободен капацитет на Топлофикация?Да не съм изтървал някоя енергийна новост?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                                какво е това помещение с 6-7 градуса палатка ли
                                Не, в много кофти квартира, без никаква изолация и духаше от прозореца, буквално.

                                Тя цялата история е доста забавна и поучителна..
                                Мен не ми беше за тая сума, ама съквартирантите бяха едни бунаци от търговище...и бяха рекли - така ще спестяваме пари... И понеже си рекох "да не съм женчо, тея басамаци да издържат на студ, а аз не" - реших и аз да карам с тях.
                                След време се усетих каква глупост е това, и как икономията е майка на мизерията, ама вече си бях изтърпял месец-два.
                                Забавния факт е, че сега тея 4-мата сумарно - преко сили и пак не могат да докарат доходите ми, ама така е, икономията е майкана мизерията. Който ще да вярва, който не - да икономисва.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X