IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    За каква мизерия ми говориш младеж? Та аз си плащам като поп 300-400 лв на месец ток зимно време. У дома температурата на един метър над пода е винаги 22-23 градуса. Ама ниско на пода е 2-3 градуса надолу. Така е когато те топли ток, ако не си на подово отопление. А като държиш отворено към терасата, независимо от изолацията и ПВЦ дограмата, то градусите на пода са още по-малко.

    Ама като тейко ти плаща тока, колко му е да дрънкаш по форумите глупости. Те и мойте синове правят 26 градуса в апартамента, ама и техния ток го плащам аз.
    Ти нищо не плащаш, чедо с предсрочното пенциониране със 17 години трудов стаж. Ние ти го плащаме и е хубаво да млъкнеш малко!

    Не е приятно да гледаме примати, които се хвалят с нашите пари как висят с отворени тереси посред зима.

    П.П. Имаш руски стандарт и го виж какъв е за минималните градуси, които се позволяват в помещение.

    Смях идва от това, че ясно е обозночено, че се допускат 2-3 градуса по-ниско при измерване на температурата в ъглите. и това не се дължи, защото било дали се топлиш на ток или от комшиите.

    Твърдиш, че си инженер, а не спираш да показваш колко си фрост и ме е срам да нарека такъв "Колега".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      За каква мизерия ми говориш младеж? Та аз си плащам като поп 300-400 лв на месец ток зимно време. У дома температурата на един метър над пода е винаги 22-23 градуса. Ама ниско на пода е 2-3 градуса надолу. Така е когато те топли ток, ако не си на подово отопление. А като държиш отворено към терасата, независимо от изолацията и ПВЦ дограмата, то градусите на пода са още по-малко.

      Ама като тейко ти плаща тока, колко му е да дрънкаш по форумите глупости. Те и мойте синове правят 26 градуса в апартамента, ама и техния ток го плащам аз.
      Странно как реши, че тейко ми плаща тока. На месец изкарвам колкото той за девет, ама тока ми плащал. Ама така е, щом си рекъл - верно е.
      А иначе - какви синове си възпитал - ти има плащаш тока, те си правят 26 градуса... еваларката, кеф, живели, както са рекли съседите.
      #dagoduhatbednite

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        какво е това помещение с 6-7 градуса палатка ли
        Бе, момчето е право!

        Така живее всеки болгар, който тръгне да става студент и модата се налага от Масква. Те са специалисти как се трепят цели народи, щото и нон-стоп са на 3 градуса целзий ( средна температура ).

        Един вид на нас ни е гадно, ама нека и другите видят за какво иде реч.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
          Какво им е на терлиците - икономията е майка на мизерията. Пък и сме 2016-та година, малко кофти чувство се усеща в гръцмуля, като се замислиш, че за 70 години - развитие йок - терлици, за да не умреш от студ.

          Ако става на въпрос - 150 лева можеш само на месец да пестиш, въпроса е на каква цена. Сещам се един месец по време на следването - никакво парно, температурата вътре беше 6-7 градуса, спях с клин, запасан в чорапите, анцунг, запасан във втори чифт чорапи, две тениски и един анорак +2 одеала и един юрган. Не беше приятно изживяване...едно е да ти се наложи инцидентно да мизерстваш, друго е да си скот цял живот.
          Не всички са зимни маняци.
          За каква мизерия ми говориш младеж? Та аз си плащам като поп 300-400 лв на месец ток зимно време. У дома температурата на един метър над пода е винаги 22-23 градуса. Ама ниско на пода е 2-3 градуса надолу. Така е когато те топли ток, ако не си на подово отопление. А като държиш отворено към терасата, независимо от изолацията и ПВЦ дограмата, то градусите на пода са още по-малко.

          Ама като тейко ти плаща тока, колко му е да дрънкаш по форумите глупости. Те и мойте синове правят 26 градуса в апартамента, ама и техния ток го плащам аз.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Какво им е на терлиците - икономията е майка на мизерията. Пък и сме 2016-та година, малко кофти чувство се усеща в гръцмуля, като се замислиш, че за 70 години - развитие йок - терлици, за да не умреш от студ.

            Ако става на въпрос - 150 лева можеш само на месец да пестиш, въпроса е на каква цена. Сещам се един месец по време на следването - никакво парно, температурата вътре беше 6-7 градуса, спях с клин, запасан в чорапите, анцунг, запасан във втори чифт чорапи, две тениски и един анорак +2 одеала и един юрган. Не беше приятно изживяване...едно е да ти се наложи инцидентно да мизерстваш, друго е да си скот цял живот.
            Не всички са зимни маняци.
            какво е това помещение с 6-7 градуса палатка ли
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Че какво им е на терлиците, младо момче? Ако нямаш в града си парно, въпреки че си купил апартамент с парно, и си принуден да се топлиш на ток, по добре да ходиш с терлици. Един чифт струва 2-3 лева. Майка ми го изплита за ден.
              Ама ако намалиш температурата в жилището с един-два градуса, може да спестиш 50-100 лева за една зима.

              п.п Добре че ми напомни да си обуя терлици, че държа вратата към терасата отворена, да не ми замръзне пералнята.
              Какво им е на терлиците - икономията е майка на мизерията. Пък и сме 2016-та година, малко кофти чувство се усеща в гръцмуля, като се замислиш, че за 70 години - развитие йок - терлици, за да не умреш от студ.

              Ако става на въпрос - 150 лева можеш само на месец да пестиш, въпроса е на каква цена. Сещам се един месец по време на следването - никакво парно, температурата вътре беше 6-7 градуса, спях с клин, запасан в чорапите, анцунг, запасан във втори чифт чорапи, две тениски и един анорак +2 одеала и един юрган. Не беше приятно изживяване...едно е да ти се наложи инцидентно да мизерстваш, друго е да си скот цял живот.
              Не всички са зимни маняци.
              #dagoduhatbednite

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                При липсата на ТЕЦ - не съм сигурен, че би повлияло дали е 10 000 или 50 000 + градът.
                Зимата утопленето на ток не е за всеки, може да има зимни маняци, който да се кефят да седят с вълнени тарлъци вкъщи и да се "греят" на климатик...Ама не са много..
                Че какво им е на терлиците, младо момче? Ако нямаш в града си парно, въпреки че си купил апартамент с парно, и си принуден да се топлиш на ток, по добре да ходиш с терлици. Един чифт струва 2-3 лева. Майка ми го изплита за ден.
                Ама ако намалиш температурата в жилището с един-два градуса, може да спестиш 50-100 лева за една зима.

                п.п Добре че ми напомни да си обуя терлици, че държа вратата към терасата отворена, да не ми замръзне пералнята.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • В случая шуменският Деко е прафф, че Топлофикация Софе е всичко друго, но не и отоплители. Клецат сега през съдебни искове "нередовните" платци, щото не са ги питали искат ли "топло" ил не сакат.

                  Освободеният капацитет се препродава към НЕК и на практика, давай да евем и в двете посоки.

                  Ей, това е лошото на комунетата - то не клати само напред, ами и назад.

                  Въпрос е, защо цела БГ да плаща през данъци за некфо дружество, което видно, че вече изобщо не отговаря на дейността си, освен по име?

                  П.П. Накрая излиза Лесовъдофф ... фросто момче, ама послушно и почва да грачи по медиите, че още ке се вдигали данъците.

                  Ми, нормално ... той нали се пробва у частния бизнес като умен и красив лебед, па после се върна на бюджет хранилка като голема бела патица.

                  Тук са ви фрублемите .... и няма да ви решат скоро ... - важното е да се гледа с хумор на нещата
                  Last edited by marandi; 25.01.2016, 14:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    не бъркайте селото с град... ако 'градът' е с население 10 000 души е едно , но ако е 50 000 и нагоре съвсем друго...

                    набумкай 10 000 домакинства с дърва и въглища и гледай какво става с белодробните заболявания....

                    едно е 100-200-1000 домакинства да пушат , а съвсем друго е да пушат 10 000 комина

                    концентрацията е фактор!!!

                    иначе който иска да е като на село в големия град е същото като да искаш да си гражданин на село
                    При липсата на ТЕЦ - не съм сигурен, че би повлияло дали е 10 000 или 50 000 + градът.
                    Зимата утопленето на ток не е за всеки, може да има зимни маняци, който да се кефят да седят с вълнени тарлъци вкъщи и да се "греят" на климатик...Ама не са много..
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      не бъркайте селото с град... ако 'градът' е с население 10 000 души е едно , но ако е 50 000 и нагоре съвсем друго...
                      .........
                      Бъркам, не бъркам.... без значение. Аз просто питам на практика как ще стане?

                      Щото и градовете с 20-30 хиляди жители са различни. Ако се намират в котловина, най-вероятно ще се образува смог, ако са на проветриво място, печките няма да пречат, особено ако са на дърва.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Имам един въпрос?
                        Като как си представяте реалната забрана на печките в градовете?
                        Ей така! Излиза закон... забранено????
                        Та това е дивотия бе! Вие, софиянците, които се топлите на субсидираното от НАС парно, имате ли изобщо представа колко домакинства в градовете се топлят на дърва?
                        Че ако вие, софиянците, забраните печките, тия хорица ще грабнат по една цепеница и ще дойдат в София бе!
                        не бъркайте селото с град... ако 'градът' е с население 10 000 души е едно , но ако е 50 000 и нагоре съвсем друго...

                        набумкай 10 000 домакинства с дърва и въглища и гледай какво става с белодробните заболявания....

                        едно е 100-200-1000 домакинства да пушат , а съвсем друго е да пушат 10 000 комина

                        концентрацията е фактор!!!

                        иначе който иска да е като на село в големия град е същото като да искаш да си гражданин на село
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Имам един въпрос?
                          Като как си представяте реалната забрана на печките в градовете?
                          Ей така! Излиза закон... забранено????
                          Та това е дивотия бе! Вие, софиянците, които се топлите на субсидираното от НАС парно, имате ли изобщо представа колко домакинства в градовете се топлят на дърва?
                          Че ако вие, софиянците, забраните печките, тия хорица ще грабнат по една цепеница и ще дойдат в София бе!
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                            За коя работа става въпрос!? Безплатни консултации за соларни централи на хора, които се мислят и се представят в нета за голяма работа или коя по-точно?
                            Ако имаше някаква представа за това, което питаш, щеше да си или би трябвало да си бил наясно, че тази работа на лаф на блог в нета няма как да стане. Имаш си договор за поддръжка и експлоатация на централата, имаш си шуро-баджанаци, получаващи месечни такси за поддръжка и експлоатация, имаш си застрахователи, които би следвало да ти правят периодични одити и да ти представят отчети - който взема парите питаш него, а не питаш когото ти падне по нета.
                            Ако беше толкова наясно с нещата колкото се представяш, щеше и по-нататък да си наясно, че безплатните работи струват точно толкова колкото си платил за тях. Елементарно, Уотсън.
                            Виж са ако си мислиш че си първия агресивен невежа тук грешиш.Ако си мислиш че агресивното невежество е сила прав си.С теб няма възможност за комуникация просто не си наясно за какво става дума.Освен това темата бисери и вицове не е тази.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                              Чакай, малко сега - къде отидохме. Какво общо има мърлявата поддръжка на каквото и да било (която между другото не би трябвало да се упражнява от потребителя, а от специализирани технически звена, според договора за експлоатация и поддръжка) и това, че някои си мислят и се опитват да ни представят нещата, че горенето на дърва е супер-безопасно (особено от енергийно неграмотни лица) и може да се извършва и без поддръжка ... на комина например.
                              Плътното натрупване на сажди в комина може да доведе до запалването им в комина от някаква случайна политнала искра, което не е невъзможно, и при един по-красив вятър да върне всичко обратно през комина ... като СО в помещението. И всичко това може да стане за секунди. Така, че къде отиваме.
                              Бе, ти го подкара като дохтурите и умишлено да грачиш почерка, за да си го четат само свои.

                              Позволете на немската полиция да говори френски

                              Като стане теч от калпави връзки при монтаж, понеже въртиш кръг зимата и като подово отопление на 200 квадрата площ и то височка, те питам като се паднат празници и "икспертите" да дойдат да подменят едно съединение, долеят антифриз и обезвъздушат системата" - 'орицата какво да правят?

                              Да висят на минус 20 ли?

                              Естествено, че ще си дублиран на климатици, камина и прочие като алтернатива.

                              Давай, ти дудни сега за изгорените дръвца и как ти пречат по цел ден, че ме кефиш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nuclear power plant Разгледай мнение
                                Що не се преместиш в темата бисери и вицове.Ти просто абер си нямаш от тая работа.
                                За коя работа става въпрос!? Безплатни консултации за соларни централи на хора, които се мислят и се представят в нета за голяма работа или коя по-точно?
                                Ако имаше някаква представа за това, което питаш, щеше да си или би трябвало да си бил наясно, че тази работа на лаф на блог в нета няма как да стане. Имаш си договор за поддръжка и експлоатация на централата, имаш си шуро-баджанаци, получаващи месечни такси за поддръжка и експлоатация, имаш си застрахователи, които би следвало да ти правят периодични одити и да ти представят отчети - който взема парите питаш него, а не питаш когото ти падне по нета.
                                Ако беше толкова наясно с нещата колкото се представяш, щеше и по-нататък да си наясно, че безплатните работи струват точно толкова колкото си платил за тях. Елементарно, Уотсън.
                                Last edited by бай Промо; 25.01.2016, 06:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X