IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде, пак - ти им говориш за СОФИЯ, те ми говорят за селата!?!? Абе, аланкоолу, на село да си правят каквото си искат -там цар далеко, Бог високо, а и са една шепа народ на територия, в която би се сврял квартал от 100К като Младост примерно. Тук сме огромно количество народ, на фона на някакво си село, и следва да се зачитаме взаимно. Сега какво става - излиза ми някой като Михаелис с 12-тия си неббанат за русофилистиция профил или Птицата (примерно) с 18-тия си небаннат за сороспийство ник и ми квичат (според конюнктурата) как тази забрана била зле, щото бедните и т.н. Като си беден, хващаш се да бачкаш и преставаш да си беден, поне насъщнияТ без проблем се вади в София (отново да посчертая, че говоря за София, а не за Долно Камарци!).

    Сега какво става - аз им плащам тока, водата, помошите и т.н., а те ми тровят децата! Забрана трябва и яки глоби+бой до почерервеняване или посиняване (според политическите пристрастия), а най-добре до посиране и ще се оправят нещата. Щото сега е сЛободия и всеки вика - ама ти ще ми пък кажеш, аз съм си на село и ще си правя каквото си знам, моят дом е моята крепост - олигофрени!

    София дава, но и взема - ако искаш да живееш тук, се държиш като гражданин, а не като прогнил селяндур (да не се бърка със селянин - трудолюбив човек от малко населено място!). Твоите права свършват там, където започват моите, а моите са общи - чист въздух, приятни миризми, спокойствие без члага и т.н. Аз не ти преча, не ми пречи и ти - иначе се връщаме в Средновековието и почваме с око за око и зъб за зъб.

    Айде със здраве и по-малко кучкари в темата!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Има села вече 3-4 дни без ток.... При една забрана щеше да има вече хиляди измрели. Ако не ви се вярва, изкарайте 2 нощи без отопление! При това ако не бяха печките на дърва, енергетиката ни да е издъхнала славно още преди 2-3 вечери.
      След като няма ток за градовете ,ще спрат тока за селата.След като искат да се топлим на ток трябва два АЕЦа да построят.

      Коментар


      • Има села вече 3-4 дни без ток.... При една забрана щеше да има вече хиляди измрели. Ако не ви се вярва, изкарайте 2 нощи без отопление! При това ако не бяха печките на дърва, енергетиката ни да е издъхнала славно още преди 2-3 вечери.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Нищо не става със забраняване - стимули трябват!

          Коментар


          • Тез пък къде сте тръгнали боси през ливадата бе суяци щели да забраняят на хората да се топлят, а кво да плащат баснословния ток на Чехите, Австрийците и Американците тъй ли ?!?
            Вчера ми изтриха коментарите за тоя нещастник Очилатия Юлиан Попов дет щел да забраняя въглищата на майка му у задния двор ... е кат е такъв тарикат що не забрани Американските тецове те са на въглища ммм ?!?
            В държава дет всичко е скъсано и ходи гол и бос и нема 5 стинки в джеба ше забраняят те на баба ви хурката, кво да мрат хората от студ ли у тва глобално затопляне дет е -20° ммм ? Кавали ше забраняят на хората, дрисльовци ама производствените не ги забраняят ....

            Коментар


            • За да ги забраниш трябва преди това да им дадеш някаква алтернатива ,особенно в селата.При -15 градуса селяните и малцинствата
              ще се вдигнат на бунт,щото тока спира често и хората ще замръзнат.

              Коментар


              • Разгеле, някой да се сети да повдигне въпроса публично - това го дъвчем от не знам си колко време тук! И ползата е никаква - печките на дърва и въглища ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ В СОФИЯ! ТРЯБВА. Първо тези на въглища, после и тези на дърва. Който ресторант иска скара на дървени въглища, щото нали веднага излиза този въпрос - да си монтира филтър. Макар и сравнението да е безумно, но нали основно то излиза като треза.
                ДРугата теза, че били бедни - ами аз не искам моите деца да се разболяват от една торба болести, щото на някой си му било студено! Той по-важен ли е от мен, за да трябва да си затварям очите? Има енергийни помощи, има програма енергийна ефективност, има желание за строеж на АЕЦ - какво повече искат? Дава им се ваучер за ток и да се оправят. Ама било им студено - като се съберат всички в една статия, няма д аим е студено!
                Щом си беден, ще си мълчиш и толкова, а няма да тровиш и да квичиш как си беден. Дедните и свинете от човешки вид - на село, там да си мърсят на воля. Тук е голям град и като такъв, следва да се съобразяваме един с друг и да не си пречим, защото иначе излиза, че аз хем ги храня, поя и им осигурявам топлина с моите данъци, хем те ми разболяват децата. Ай, сиктир, всяко търпение си има граници - важи за "хора" с всякакъв цвят на кожата, моите съседи, които са бели, са не по-малки мърши от зеленокожите
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • A добър ден !
                  http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...abrani-231697/
                  Юлиан Попов: Битовото отопление на въглища трябва да се забрани

                  Коментар


                  • Печки на дърва на село,
                    климатици - в града.

                    И не ме разбирайте погрешно, имам си село, баба ми по къс ръкав ходи зимата заради печката и не опушва прането на съседите, както става в някои квартали..а климатикът със сигурност е инвестиция, която си струва,само трябва да се спестят едни пари и да се действа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                      Къде видя глупости, освен твоите ароматни изказвания?
                      Ми чакам да ми покажеш климатик дето струва 1000 лева и топли за 100 кинта цяла зима.Щото примерно за апартамент 65 квадрата една дванайска не стига ще трябват две.От 14 години се топля с климатици и много добре знам за какви цени и сметки става въпрос.За отопление Тошиба Дайсекай или Мицубиши Зубадан са по 2500 с монтажа.Така че в очакване съм на тоя вълшебен климатик за 1000 лева.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                        Климатик "12ка" от добър производител с монтажа е 1000 лева.

                        За една зима гори 100 лева.

                        1500 лева е сумата за 5 години.

                        За 5 години тричленно семейство в двустаен колко дава за дърва?

                        ( и сега стига с тоя номер, че нямат пари накуп - има изплащане )
                        +1
                        Казвал съм го хиляди пъти - поне в София задължително трябва да се забранят. И оправданието не е в парите, а в манталитета - дрЪва се крадат по-лесно от ток
                        П.с. Аз самият съм на климатици - пуснати са от 3 дни и съм си супер
                        П.п.с. А има и програми за ен ефективност - дават ти 20% отстъпка от климатика у можеш да вземеш почти отлична машина за 1000 лв, при определени обстоятелства, иначе хубава клима почва от около 1500 кинта. Хамалогията с дървата, ежедневно при това, дори няма да я коментирам
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                          Що не забраните първо цигарите в градовете - зер ви тровят повече отколкото печките зимъска
                          Много вярно, а са и скъпи.

                          Да, тези отопляващите се на дърва ако спрат цигарите, парите ще им стигат даже и за парно.

                          Коментар


                          • Що не забраните първо цигарите в градовете - зер ви тровят повече отколкото печките зимъска

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                              Айде дръжте се сериозно и не пишете глупости по форумите
                              Къде видя глупости, освен твоите ароматни изказвания?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                                Климатик "12ка" от добър производител с монтажа е 1000 лева.

                                За една зима гори 100 лева.

                                1500 лева е сумата за 5 години.

                                За 5 години тричленно семейство в двустаен колко дава за дърва?

                                ( и сега стига с тоя номер, че нямат пари накуп - има изплащане )
                                Айде дръжте се сериозно и не пишете глупости по форумите

                                Коментар

                                Working...
                                X