IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Темата е дискутирана...
    В София, първо се забраняват въглищата, след 5 г дървата, след още 5 палетите .....
    Точка !
    Чиче, палетите прогресивно гориво, как да го забраниш като не цапа толкова. Проблемът е във въглищата, което се оправя с акциз. Дървата пък трябва да се продават след едногодишно съхнене. Но трудно ще стане тази регулация. На село местните си спомнят, че навремето се запасявали с дърва за години напред. но вече нямат тая възможност. А със забрани нищо трайно нема се получи. Поне до студения ядрен синтез или нещо подобно. Имаше тук такава тема, ама потъна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Ми, подобри управлението, щом мислиш за децата си.
      уф, тракащия, точно ти си волунтариста с пухената завивка, заеВи
      Ти му викаш бап Иване, то търчи за... знаеш го лафа - ама много сме велики българите, когато се опре до това, да не се секне някакъв ракатлък. От 10 кладенеца вода ще донесе, като основните мотиви са 2:
      - е, баш на мене ли, нямаше ли някой друг, дето да хванат- вижте циганите/политиците
      - ама а съм беден, нека мислим за бедните, ама и вие можете да станете бедни един ден и т.н. - т.е. говорене на съвест

      Е, точно затова държавата няма да се оправи и все ще сме в киреча. Чипааааа, той е сбъркания, прекалената сЛободия и желанието да се прееВе държавата/другарчето е толкова силно заложено в българина, че само чувството за лично величие и неприкосновеност е по-силно.
      Жалко, а мислех, че еикономически форум това, пък то пак не можем да си надскочим еснафско-сЮрмашкото мислене...
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Затова и за София, отново подчертавам София, а не някое малк населено място, трябва забрана и колкото по-рано влезе в сила, толкова по-добре. Това е пътят, друг няма, за добро или за лошо. .
        Добре де! Почвайте със забраните! Кой ще отиде и ще му каже да си угаси камината и да се топли като европеец на японски климатик? Ще ви призная, ако го направите
        Attached Files
        Last edited by Jay Gould; 10.01.2017, 14:10.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          че се обръща, обръща се, тук две мнения няма то затова има и принципи, правила, закони, които са общочовешки и наложени от обществото. Ми ако съм беден и убия някой богат "чорбаджия-изедник", може ли да не взлизам в затвора, а д ами дадат медал? Аз няма да го направя щото е лош и гаден, а защото съм гладен и ецата ми са гладни - прекрасен мотив, нали, би следвало да ме оправдаят! Ама не би, не било точно така - е, тук е същото - с цел те да се топлят както им е кеф, разболяват моите деца - как да го толерирам подобно нещо? Медал ли да им дам, какво? Че то аз им плащам помощи на повечето, енергийни - също!
          Ми, подобри управлението, щом мислиш за децата си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
            Като направят в Силистра, Видин, Горно и Долно Камарци субсидиран от държавата ТЕЦ (както в София), тогава да забраняват. Изобщо имате ли идея как човек на 80 и кусур години цепи дърва и мъкне въглища, тик.веници охранени? И как преди два дни един стар нещастник в едно село сочеше климатика и хленчеше, че е умрял от студ, защото няма ток. Някои си мислят, че ток на село няма два-три дни в годината, ама не знаят, че спиранията са чести, а токовите удари не прощават на електрониката. Както беше написал някой по-долу, палачинката се обръща - не е зле да се помни.
            Правилно! Това с тиквениците най ми хареса. Тия са си просто волунтаристи в пухени завивки.

            Коментар


            • Като направят в Силистра, Видин, Горно и Долно Камарци субсидиран от държавата ТЕЦ (както в София), тогава да забраняват. Изобщо имате ли идея как човек на 80 и кусур години цепи дърва и мъкне въглища, тик.веници охранени? И как преди два дни един стар нещастник в едно село сочеше климатика и хленчеше, че е умрял от студ, защото няма ток. Някои си мислят, че ток на село няма два-три дни в годината, ама не знаят, че спиранията са чести, а токовите удари не прощават на електрониката. Както беше написал някой по-долу, палачинката се обръща - не е зле да се помни.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от boys Разгледай мнение

                Не съм съгласен с вас.
                За годините живот , които имам съм разбрал , че някъде по пътя " палачинката се обръща " и човек научава , че нещата имат и друга ,не толкова приятна страна. Точно тогава , тази категоричност и сила ,която изразявате е много необходима.Поздрав.
                че се обръща, обръща се, тук две мнения няма то затова има и принципи, правила, закони, които са общочовешки и наложени от обществото. Ми ако съм беден и убия някой богат "чорбаджия-изедник", може ли да не взлизам в затвора, а д ами дадат медал? Аз няма да го направя щото е лош и гаден, а защото съм гладен и ецата ми са гладни - прекрасен мотив, нали, би следвало да ме оправдаят! Ама не би, не било точно така - е, тук е същото - с цел те да се топлят както им е кеф, разболяват моите деца - как да го толерирам подобно нещо? Медал ли да им дам, какво? Че то аз им плащам помощи на повечето, енергийни - също!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Джей, така е по-добре
                  Но пак не съм съгласен с теб - не по принцип, по-принцип позицията ти е по-правилна от моята със забраните, а за конкретната ситуация. Това с филтрите няма как да се случи у нас, невъзможно е - ще стане като с прегледите на старите таралясници - уж ги гледат, ама като видя какви катафалки вървят по пътищата и съм убеден, че това нещо няма как да минало какъвто и да е преглед, но на, имат си талонче за преглед и това си е, не можеш копче да му кажеш.
                  Затова и за София, отново подчертавам София, а не някое малк населено място, трябва забрана и колкото по-рано влезе в сила, толкова по-добре. Това е пътят, друг няма, за добро или за лошо. Наясно съм и че няма да се случи, щото нали бедните, милите, драгите и т.н., а децата ще продължат да боледуват.
                  Да, не са виновни само печките, другите неща, които си изброил също много допринасят, но ако искаме да имаме устойчив град за столица, ще трябва или да я местим другадае (тук ще ме подкрепиш с две ръце, знам ). или да се нрпави нещо много спешно по въпроса, повъзможност още сега.
                  П.С. А надолу съм шисал и за парно (локално с водна риза на дърва) срещу климатици - пак да го повторя. На тъст ми му набиваш в галвата да си купи, ама той не, та не/ Е, накрая го убедиш, сега ми благодари постоянно и черпи с ракия - същите пари (около 600 лева за 8-10 кубика дърва) сега ги дава за отопление с климатици през зимата, а комфортът от това да не ти се налага да цепиш и мъкнеш дърва, а само да натиснеш копчето, е несравним, особено за по-възрастен човек...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Темата е дискутирана...
                    В София, първо се забраняват въглищата, след 5 г дървата, след още 5 палетите .....
                    Точка !

                    Коментар


                    • Много сте крайни, чак за забрана не бива да се говори. Ако се забрани отоплението на твърдо гориво, тогава с какво ще се топлят хората? Говоря за тези които не сме клиенти на дотираният столичен ТЕЦ, както и за хората от провинцията които нямат ТЕЦ. Ще кажете на газ, ама и газ няма в големи райони. Остава май само на ток, а ние толкова много ток нямаме. Дори и на климатици да е, пак трябва ток, и то толкова колкото досега не ни е трябвал.
                      И да не забравяме, че на кюмбе с водна риза и радиатори може да се топлиш и да си ходиш по къс ръкав и панталонки цяла зима, а на климатик няма как да стане да направиш 30 градуса вкъщи и да се отпуснеш като горд българин. Какво правим с качеството на живот ако се топлят хората на ток?

                      Коментар


                      • Ами да го въведат първо само в София да видят как ще е.В провинцията където доходите са ниски ще доведе до
                        студени бунтове.
                        Last edited by Grosss; 10.01.2017, 13:27.

                        Коментар


                        • Не ми мрънкай Разбирам те защото на 30 метра от мен има един такъв който гори евтин кюмюр и ме опушва при всяка смяна на посоката на вятъра. На едно ниво съм с него защото съм последен етаж и имам големи прозори. А тиквата гори кюмюр дори през май. Но в случая дори въглищата не са виновни, защото тиквата дори няма комин като хората. И вместо да ги забраняват, може да се сложи едно изискване на какво трябва да им отговарят печките или камините и да се даде един 5-10 годишен срок за градските жители. Тогава вече който не си е сменил циганската радост и не му се плаща на майстор да му изида един свестен комин - глоба. Така става поне в някои по-цивилизовани държави.

                          В крайните квартали на столицата ви е пълно с камини. В така наречените богати квартали на столицата. Ще забраниш на Иван Костов и Бойко Борисов да ползват камини ли?! Само, че от камина до камина и от печека до печка и от комин до комин има разлика.

                          В София положението бе зле още при социализма. Снежно бяла риза до обяд ставаше сива по яката - ОТВЪН, та сменях по едно време по 2-3 на ден като бях там. Това обаче не се дължи само на печки и заводски комини, а и на автомобилите. Както и на това, че София е в котловина.
                          Last edited by Jay Gould; 10.01.2017, 13:22.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Грую: малко рязък, но прав. Който го обвинява - да дойде в моят квартал при безветрие (аре - сега вятърът - макар и леден: спасява от) и ного бръзо ще заприказва не като Грую, но като двама Груювци. Излиза, че фъндъкова не само не си мърда пръста да прогони самонастанилите се незаконно катунари в гетата наоколо, ами им раздава и въглища, за да ни тровят. Имало е случаи - докато си стигна до къщи и вече ме заболява тимберицата, не мога да си отворя прозорецът по 2-3 дена подред - освен ако издебна рано-рано-рано сабаале, когато Хъхрю спи като пор, а кюмбето му е угаснало. Какво - аз да живея без кислород, за да може той да си грее дирникът като в каменната ера ли?
                            Отделно тия същите изпоизсякоха и половината Западен парк, дето нашите родители - а и ний сме го залесявали с доброволен труд - значи "тъмнозеления" едно дръвче не е посадил в излишния си живот - ама може да сече ???
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Разгеле, някой да се сети да повдигне въпроса публично - това го дъвчем от не знам си колко време тук! И ползата е никаква - печките на дърва и въглища ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ В СОФИЯ! ТРЯБВА. Първо тези на въглища, после и тези на дърва. Който ресторант иска скара на дървени въглища, щото нали веднага излиза този въпрос - да си монтира филтър. Макар и сравнението да е безумно, но нали основно то излиза като треза.
                              ДРугата теза, че били бедни - ами аз не искам моите деца да се разболяват от една торба болести, щото на някой си му било студено! Той по-важен ли е от мен, за да трябва да си затварям очите? Има енергийни помощи, има програма енергийна ефективност, има желание за строеж на АЕЦ - какво повече искат? Дава им се ваучер за ток и да се оправят. Ама било им студено - като се съберат всички в една статия, няма д аим е студено!
                              Щом си беден, ще си мълчиш и толкова, а няма да тровиш и да квичиш как си беден. Дедните и свинете от човешки вид - на село, там да си мърсят на воля. Тук е голям град и като такъв, следва да се съобразяваме един с друг и да не си пречим, защото иначе излиза, че аз хем ги храня, поя и им осигурявам топлина с моите данъци, хем те ми разболяват децата. Ай, сиктир, всяко търпение си има граници - важи за "хора" с всякакъв цвят на кожата, моите съседи, които са бели, са не по-малки мърши от зеленокожите
                              Не съм съгласен с вас.
                              За годините живот , които имам съм разбрал , че някъде по пътя " палачинката се обръща " и човек научава , че нещата имат и друга ,не толкова приятна страна. Точно тогава , тази категоричност и сила ,която изразявате е много необходима.Поздрав.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Има села вече 3-4 дни без ток.... При една забрана щеше да има вече хиляди измрели. Ако не ви се вярва, изкарайте 2 нощи без отопление! При това ако не бяха печките на дърва, енергетиката ни да е издъхнала славно още преди 2-3 вечери.
                                уважавам мненията ти, при това много, но тук си написал върховна глупост, воден от собствените си парадигми. От уважение към теб ще замълча и няма да използвам повече епитети - който иска да си живее на село, пък ако иска и в пещерите, че е по-екосъобразно, нека си живее, в големия град, особено в София, нещата са малко по-иначе.
                                Успех в бизнес начинанията ти желая и за много години!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X