IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайде пак приказки на ангро от селяндури - да не се бърка с многоуважаваниет от мен работливи селяни (доколкото са останали такива), а селяндури по дух. Аланкоолу (на майчин език), простотията и дрЪвата си ги носете на село, а ако искате, върнете се и в каменната ера. Май огромната част от вас въобще не са запознати с един основен постулат, за който са се водили толкова много войни - моята свобода свършва там, където започва общата!!!

    Разбрахте ли какво ви казах, или да го повторя, хем пиша бавно - това е и основният проблем на булгаристанеца (да не се бърка с българина) - той си мисли, че всички са му длъжни и светът се върти около него. За това естествено си има много причини, но основната е, че липсва правосъдие и всички са "бедни" с имоти за по 200К евро и дрЪва, крадени на корем. Затова и всички реват толкова за дрЪвата, щото те се крадат лесно, а ток - е, малко по-трудно, особено ако не си тъмнозелен!

    Та в този ред на мисли, що мрънкате против ромите, - ами и те са бедни, и те се мислят за най-важни, и те искат най-доброто за себе си, според тяхните си разбирания? С какво вие, дрЪварите сте повече от един тъмнозелен? С нищо, еднакви сте - и едните, и другите сте талибани!!!

    А най-смешното от всичко е, че отоплението с климатици е около 50% по-евтино от това с дрЪва, а и много по-екологично, но на бугаристанеца не му дреме - нищо, природата си знае работата, само после не ми ревете за помощи от наводнения или суши, ходете си на село и рахатясвайте!!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

      Евала Бате Пешо,право куме в очи!Няма как да живеете в голяяяяям и чист град по света,или ако има,то ще някакво изключение...Така че,ако искате чист въздух ,ориентирайте се към предградия,надградия ,селца и паланки....Пък България,с тия малки разстояния дава страховити възможности...Просто се възползвайте....
      Проблема е че тия дето най много реват не слизат от колите си а кака Данче вдигна бЕлета на кинт и шеесе.Затва кат дойда у София не слизам от жипката.А преди се возех с метрото.Когато управляват тъпаци това са резултатите.Ма софиянци са си я избрали да и сърбат попарата.Освен това същите тия тарикати предлагат мерки дето засягат другите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Мииии,запалили са си печките хората бре,к"во само ни тормозиш с тая Виена...Тя не беше ли един от най-добрите градове за живеене?!??!
        Най добрият при това.Да Виена е хубав град но не е за мен.Аз си обичам България и тук ми е най добре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Хораа на село въздуха е чист.Заповядайте и места за паркиране бол.Хубави къщи реки широки улици равни дворове по два декара.
          Евала Бате Пешо,право куме в очи!Няма как да живеете в голяяяяям и чист град по света,или ако има,то ще някакво изключение...Така че,ако искате чист въздух ,ориентирайте се към предградия,надградия ,селца и паланки....Пък България,с тия малки разстояния дава страховити възможности...Просто се възползвайте....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
            Във Виена в момента въздуха е доста замърсен 50% над нормата
            http://aqicn.org/city/austria/ecke-t...-glockengasse/
            Мииии,запалили са си печките хората бре,к"во само ни тормозиш с тая Виена...Тя не беше ли един от най-добрите градове за живеене?!??!

            Коментар


            • Хораа на село въздуха е чист.Заповядайте и места за паркиране бол.Хубави къщи реки широки улици равни дворове по два декара.
              ++ освен това дървата топлят три пъти повече светят и ни правят независими от руската, американската или коя да международна мафия)))) дори може да развърже и от енерготата)))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Хораа на село въздуха е чист.Заповядайте и места за паркиране бол.Хубави къщи реки широки улици равни дворове по два декара.

                Коментар


                • Във Виена в момента въздуха е доста замърсен 50% над нормата
                  http://aqicn.org/city/austria/ecke-t...-glockengasse/

                  Коментар


                  • http://www.bradva.bg/bg/article/arti...2#.WI8l-9KLTcs
                    Един пенсионер с 200 лв пенсия как ще ги плаща?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Там зимата е по тежка и по продължителна от нашата.
                      Наскоро гледах климатични диаграми за Виена. През зимата температурно е по-топла от София. Вятър и валежи повече, но те трябва да прочистват въздуха. Облачността им в повече и вероятно тя затиска въздуха надолу. Атмосферното налягане е важен фактор при замърсяването.
                      Last edited by Trakatrak'; 30.01.2017, 10:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Скопие е затворено като София, но Виена е на открито. И Дунава би трябвало да им помага. Но и във Вената явно има маргинализирани в социално отношение пространства. Твърде много източни имигранти там от поне сто години.
                        За Виена има данни за PM2.5 и PM10, а в София само за PM10. PM10 във Виена си е направо в нормата, в сравнение със София, където от края на ноември до началото на март е поне 2-3 пъти над нормата. Това продължава с години.

                        Ако някой смята, че няма значение, да вземе да се разходи за около час навън, при показание 400 (8 пъти над нормата), и да сподели впечатления.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          То няма смисъл да гледа, просто да идат с децата си всички любители на дрЪвата и да дишат, да дишат, да дишат - толкова свеж въздух никъде другаде няма!!! Само да дам пример, че оставя ли пране на балкона, то става кафеникаво и някакъв ароматизатор не може да убие смрадта на дрЪва, кюмюр, гуми и всякакви пластмаси, които неандерталците ръгат в печките. И не, не е до етнос, до манталитет е

                          А най-смешното от всичко е, че с дрЪва изобщо не е по-евтино отколкото с климатик, напротив, по-скъпо е, но бай Ганьо краде дрЪва и/или плаща тъмнозелените половин цена, за да му откраднат те и после се чуди що имало наводнения. Ами ще има и още ще има, лошото е, че подобни малоумници тровят не само себе си, а и всички около тях и не ги лови нито закон, нито наредба, щото били "бедни" Факт, така е, ментално бедни са всички дрЪвари!

                          П.С. Пък като се замисля, що да не вземем да разрешим и изнасилванията - ми хареса ми някоя булка, пък да взема да я уважа, по-удобно ми е така. Ама тя не искала - е, що да не иска, като на мен ми е удобно, пък е и човещинка. А и нищо лошо няма да ѝ направя, просто ще я уважа, доволна ще остане. Ако мога да перефразирам - няма такова удобство като секса с чужда жена, щото нали няма такова удобство като печките на дрЪва, пък на който/която преча - негов/неин си проблем, аз имам нужди и трябва да си ги задолявам...
                          Грую, нали го обсъдихме вече, че не могат се забранят дървата. Безмислено и безсмислено е, особено за крайните квартали и селата около София. Трябва да се търсят други решения.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                            Скопие е затворено като София, но Виена е на открито. И Дунава би трябвало да им помага. Но и във Вената явно има маргинализирани в социално отношение пространства. Твърде много източни имигранти там от поне сто години.
                            Там зимата е по тежка и по продължителна от нашата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                              Най-интересно, че във Виена централна част въздуха е по-лош от София в момента
                              http://aqicn.org/city/austria/ecke-t...-glockengasse/


                              Скопие кърти
                              http://aqicn.org/city/macedonia/gazibaba/
                              Скопие е затворено като София, но Виена е на открито. И Дунава би трябвало да им помага. Но и във Вената явно има маргинализирани в социално отношение пространства. Твърде много източни имигранти там от поне сто години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                То няма смисъл да гледа, просто да идат с децата си всички любители на дрЪвата и да дишат, да дишат, да дишат - толкова свеж въздух никъде другаде няма!!! Само да дам пример, че оставя ли пране на балкона, то става кафеникаво и някакъв ароматизатор не може да убие смрадта на дрЪва, кюмюр, гуми и всякакви пластмаси, които неандерталците ръгат в печките. И не, не е до етнос, до манталитет е

                                А най-смешното от всичко е, че с дрЪва изобщо не е по-евтино отколкото с климатик, напротив, по-скъпо е, но бай Ганьо краде дрЪва и/или плаща тъмнозелените половин цена, за да му откраднат те и после се чуди що имало наводнения. Ами ще има и още ще има, лошото е, че подобни малоумници тровят не само себе си, а и всички около тях и не ги лови нито закон, нито наредба, щото били "бедни" Факт, така е, ментално бедни са всички дрЪвари!

                                П.С. Пък като се замисля, що да не вземем да разрешим и изнасилванията - ми хареса ми някоя булка, пък да взема да я уважа, по-удобно ми е така. Ама тя не искала - е, що да не иска, като на мен ми е удобно, пък е и човещинка. А и нищо лошо няма да ѝ направя, просто ще я уважа, доволна ще остане. Ако мога да перефразирам - няма такова удобство като секса с чужда жена, щото нали няма такова удобство като печките на дрЪва, пък на който/която преча - негов/неин си проблем, аз имам нужди и трябва да си ги задолявам...
                                Ако всички минат на климатици,което не е лошо ще се наложи внос на ток иначе ще има 1 час има 3 няма.
                                Вариянта е изграждането на нова АЕЦ,щото ще трябва и ток за зареждането на колите.
                                Last edited by Grosss; 30.01.2017, 10:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X