IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Аз нямам парно и съзнателно не искам, мое си решение, топля се с климатици, а в нашата кооперация няма никой на дрЪва, не така е при съседите, затова и пея толкова - те тровят моите деца, схващаш ли??? Аз какво да направя - да им хвърля малко бомбички и да им взривя комините ли - щото с талибаните така се действа?
    Правиш следното - започваш да мислиш дали да не се преместиш.
    От кметството никога няма да се лишат от гласовете на бедните, никога няма да забранят въглищата.
    А твоите деца са още малки и трябва да растат в някакви човешки условия. Сега трябва да са на разходка всеки ден. След време ще трябва да тръгнат на детска градина - там учителките ще ги изкарват в двора всеки ден, няма да оставят човек да стои вътре само с твоите деца, понеже въздухът е мръсен и ти и жена ти не искате те да дишат сажди. След детската ще искат да си доиграят на някоя площадка. И т.н.
    Мисли от сега за това как ще растат децата ти в тази обстановка.

    Коментар


    • Уф, и що реши, че аз съм против това с таралясниците, дето го предлагаш? Кой е казал, че трябва всеки олигофрен да паркира където му е кеф? Много ясно, че общината трябва да се намеси - едва ли има нормален човек, който да иска друго, макар че талибани колкото щеш!

      А за АЕЦ-а и т.н. да му мислят хората там - те с нищо не влияят на моите комшии в София. Ако някой в Козлодуй или Гълъбово (най-мръсният град в Европа) се оплаче - да, бих го разбрал и подкрепил, но не и моите съседи! Толкоз - в случая вадиш супер измислени аргументи, които нямат общо с темата и ти е под нивото да го правиш!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        ...ДрЪвата у село циганите ги продават по 30 кинта каруцата.Каруцата сбира малко над кубик.Циганина иде с резачката реже ги както му кажа и ги слага дето му кажа.И ми вика шефе нема да бараш нищо.Срещу шише ракия и кило бензин.Са знам че ще ревнеш крадени са.Да крадени са.Но и българския пункт дето е законен се снабдява с дърва точно от циганите става пред очите ми.За прикритие докарат и някой камион законни дърва с печати.Иди си купи дърва от законен пункт и поискай документ кат ти дадат ела ми се обади.....И от мен да знаеш не циганите и дървата са проблема на българската гора а едни умни и красиви от Кроношпан дет ти им се кланяш че са инвеститори.Ей такива и тия дето изнасят дъб бук и чам за чужбина те са истинският проблем.За Тодор Живков няма да говоря квото има съм го казал.Тва е най великия държавник в Третата Българска държава.
        Пешов: проблемът не е в никакви умни и красиви, проблемът е в една свинкя на твърде висок пост, дето политиката му е пълно служебно бездействие на поверената му институция !!! По наказателен кодекс незаконната сеч се наказва със ЗАТВОР, ама осъдени няма - щото за да има прокуратурата трябва да се размърда - а тя не го прави !!! Я 1000-2000 незаконни секачи - хъхреци и нехъхреци да получат ефективни присъди и натирени - с букаи на краката - да залесяват безвъзмездно оголените от тях баири, да видим няма ли да се реши проблемът?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Батка, много добре знам какво е дайсекай 8, знам му и проблемите - два такива имам вкъщи, държаха се повече от отлично на студа и задържаха температурта без проблем. За дрЪвата и сам си си отговорил, та в този ред на мисли да ти кажа една случка от завчера, че на един приятел му се роди чаве и почерпи, та се прибирах с такси - вървим си ние из еднопосочните улички, псуваме олигофрените, които идват срещу нас в забранената уличка, възмущаваме се и накрая бакшишът ме свали пред нас и .... продължи точно в същата забранена улица.... Манталитет!

          Аз нямам парно и съзнателно не искам, мое си решение, топля се с климатици, а в нашата кооперация няма никой на дрЪва, не така е при съседите, затова и пея толкова - те тровят моите деца, схващаш ли??? Аз какво да направя - да им хвърля малко бомбички и да им взривя комините ли - щото с талибаните така се действа?

          За селата няма да говорим - те са друга тема, хората там пък са хептен друга бира. Успех ти желая, знам, че на тези години вероятността да приемеш чуждо мнение, независимо дали е вярно, или не, клони към нула. Приятен ден!
          А ти сващаш ли че твоите съседи могат да ти кажат че тровиш техните деца с радиация от Козлодуй азотни и серни окиси от мариците и бобов дол?Че унищожаваш природата в Рила Пирин Родопите Искърското дефиле?Тва сФащаш ли го?И сФащаш ли че не мое да се паркира в тясна уличка?Щото не може едното платно да е заето от паркирали коли и точно поради тая причина улицата да е еднопосочна?Тук става въпрос за интереси и който е по як в Общината той печели.Аз пък искам всички дето нямат гаражи и дворове да разкарат каляските от улиците на София и от градинките и от тротоарите.Трябва да се гласува закон който няма гараж и паркомясто в двора да не може да регистрира кола.Така е по нормалния свят.не мое Сульо и Пульо да си купуват каляски за по 1500 кинта и хоп пред вратата ми.Щото ако не помниш аз съм роден в София и имам имоти в София.Кат дойда искам да няма софийски цървули да ми пречат и да си паркирват курниците пред вратата ми

          Коментар


          • Батка, много добре знам какво е дайсекай 8, знам му и проблемите - два такива имам вкъщи, държаха се повече от отлично на студа и задържаха температурта без проблем. За дрЪвата и сам си си отговорил, та в този ред на мисли да ти кажа една случка от завчера, че на един приятел му се роди чаве и почерпи, та се прибирах с такси - вървим си ние из еднопосочните улички, псуваме олигофрените, които идват срещу нас в забранената уличка, възмущаваме се и накрая бакшишът ме свали пред нас и .... продължи точно в същата забранена улица.... Манталитет!

            Аз нямам парно и съзнателно не искам, мое си решение, топля се с климатици, а в нашата кооперация няма никой на дрЪва, не така е при съседите, затова и пея толкова - те тровят моите деца, схващаш ли??? Аз какво да направя - да им хвърля малко бомбички и да им взривя комините ли - щото с талибаните така се действа?

            За селата няма да говорим - те са друга тема, хората там пък са хептен друга бира. Успех ти желая, знам, че на тези години вероятността да приемеш чуждо мнение, независимо дали е вярно, или не, клони към нула. Приятен ден!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Груйчи и да питам с кво да се топлят в Княжево Симеоново Драгалевци Витоша Бояна.Въобще с кво да се топлят там дето няма парно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Сметката за ток не е смешна, а реална - това е само за отоплението, може би не съм се изразил правилно, апартаментът е тристаен, 103 квадрата, ново строителство. Батка, бил съм в много села, при това неведнъж, има села, и села - в някои се връщаш 100, в други - 200 години назад във времето,а 90% ходиш във външен кенеф на минус 20 градуса. Това как е, а, гот?

                Но не това е темата, да не я измествам - който където е преценил за добре да живее, нека си е там, няма лошо, в България има място за всеки. Проблемът е когато селяндури (отново подчертавам, хора със селяндурски манталитет) дойдат в големия град и почнат да ми насаждат привичките си. Това, което е разрешено в село с 300 жители, не е разрешено в едно 20 етажно ЕПК пак с толкова живущи, нали? А гората, ех, гората - ти поне си по-възрастен и имаш опит - хайде сравни гората сега и преди 25 години - поголовна сеч и унищожение.

                И да, прав си, ток и клими има отскоро, само за твое инфо - за 50 години населението на земята се е утроило, а на места е нараснало над 10 пъти - ще има ли гора за всички? Не съм екоталибан, но не съм и кон с капаци - ние не притежаваме природата, просто сме наематели, които я ползват временно и я завещават на децата си - не съм го измислил аз, но е истина!

                Хубав ден ти желая и успех!
                Груйчи ти живееш в някакви клишета.Казах ти в главата ти битуват големи бръмбари.Явно в София са само умни и красиви и селЕндурите идват от селата да трошат и съсипват.Аз бих искал да живея в село което ме връща 200години назад но нямам такава възможност.Са да те питам Тошиба Дайсекай 8 и Мицубиши зубадан говорят ли ти нещо за топлото и сметката?Но камината си е камина никой климатик не мое ме стопли така.ДрЪвата у село циганите ги продават по 30 кинта каруцата.Каруцата сбира малко над кубик.Циганина иде с резачката реже ги както му кажа и ги слага дето му кажа.И ми вика шефе нема да бараш нищо.Срещу шише ракия и кило бензин.Са знам че ще ревнеш крадени са.Да крадени са.Но и българския пункт дето е законен се снабдява с дърва точно от циганите става пред очите ми.За прикритие докарат и някой камион законни дърва с печати.Иди си купи дърва от законен пункт и поискай документ кат ти дадат ела ми се обади.Е аз не съм глупак да отида да си купя кубика за 80 кинта който е доставен от цигани за 30.Да не говорим че циганите са докарали дори повече от кубик а "честния" българин от пункта ми продава 0,9 от кубика за 80 лева.И друго Щи кажа.При мен парите не са пробелм да си платя тока или дървата при мен проблем са многото пари липсват ми два три милиона и не знам как да си ги набавя...И от мен да знаеш не циганите и дървата са проблема на българската гора а едни умни и красиви от Кроношпан дет ти им се кланяш че са инвеститори.Ей такива и тия дето изнасят дъб бук и чам за чужбина те са истинският проблем.За Тодор Живков няма да говоря квото има съм го казал.Тва е най великия държавник в Третата Българска държава.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Виж са Груйчи оправи си тона и мое си говориме както преди.Имам три клими както им викаш.Едната е Тошиба дайсекай другите са Мицубиши зубадан.Единия зубадан е по голям и топли помещение от 40 квадрата.Не си мисли че кат живеем няа село сме прости и глупави.И да знаеш подстанцията от която се захранва село е нова много добре оразмерена.Село има захранване от две места тока спира много рядко и за кратко докато превключат другото захранване.Включването е дистанционно от диспечерски пункт.Интернета не спира въобще.Замисли се как е у великата София.
                  Са за природата не мисли щото ток има от 70години а климатици от 25.Допреди това хората са се отоплявали на дърва.Ежегодния прираст на горите в България е по голям отколкото ни трябва за отопление.А тая сметка за ток ми е малко смешна.И е възможна само ако топлиш три помешения по 10 квадрата.
                  Сметката за ток не е смешна, а реална - това е само за отоплението, може би не съм се изразил правилно, апартаментът е тристаен, 103 квадрата, ново строителство. Батка, бил съм в много села, при това неведнъж, има села, и села - в някои се връщаш 100, в други - 200 години назад във времето,а 90% ходиш във външен кенеф на минус 20 градуса. Това как е, а, гот?

                  Но не това е темата, да не я измествам - който където е преценил за добре да живее, нека си е там, няма лошо, в България има място за всеки. Проблемът е когато селяндури (отново подчертавам, хора със селяндурски манталитет) дойдат в големия град и почнат да ми насаждат привичките си. Това, което е разрешено в село с 300 жители, не е разрешено в едно 20 етажно ЕПК пак с толкова живущи, нали? А гората, ех, гората - ти поне си по-възрастен и имаш опит - хайде сравни гората сега и преди 25 години - поголовна сеч и унищожение.

                  И да, прав си, ток и клими има отскоро, само за твое инфо - за 50 години населението на земята се е утроило, а на места е нараснало над 10 пъти - ще има ли гора за всички? Не съм екоталибан, но не съм и кон с капаци - ние не притежаваме природата, просто сме наематели, които я ползват временно и я завещават на децата си - не съм го измислил аз, но е истина!

                  Хубав ден ти желая и успех!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Батка, отговарям ти само заради едно време - то май ми стана навик да ти отговарям за минала слава, а не за сегашните ти изцепки. Ще пиша много бавно, че може да спре тока, али интънетя у село и да не ме прочетеш:
                    - Кубик дрЪва е 80 кинта (нацепен, не като за спортни батки)
                    - на сезон минимумът ти е 10 кубика - 800 лв
                    - моята сметка само за ток на тези минус 20 градуса януари месец за 3 клими с 2 бебета вкъщи и поддържани 23 през деня и 21 през нощта, без никакво песетен на ток, целодневно бичене - 120 кинта

                    Хайде сега пак ми сметни кое как и колко, а? И на минус 20 климите бяха перфектни - е, не са мидейки и осаки, ама всеки сам си решава! А за природата - майната ѝ, важното е ние да сме добре, пък после ще поревем малко как сме имали я бронхит, я астма, я рачец се завъдил, ама няма значение, важното е ние да сме здрави - тъжна родна пародия на живот...

                    П.С. Гледам сега и Пъдпъдкова (за Импето го пиша) рекла, че печките не били проблем - туй дрЪва и кюмюр няма лошо, електоратът требе да се грее, ама виж, щяла да ограничи колите и да пусне безплатен граЦки транспорт. Де го чукаш, де се пука, компирът му с компир.
                    Виж са Груйчи оправи си тона и мое си говориме както преди.Имам три клими както им викаш.Едната е Тошиба дайсекай другите са Мицубиши зубадан.Единия зубадан е по голям и топли помещение от 40 квадрата.Не си мисли че кат живеем няа село сме прости и глупави.И да знаеш подстанцията от която се захранва село е нова много добре оразмерена.Село има захранване от две места тока спира много рядко и за кратко докато превключат другото захранване.Включването е дистанционно от диспечерски пункт.Интернета не спира въобще.Замисли се как е у великата София.
                    Са за природата не мисли щото ток има от 70години а климатици от 25.Допреди това хората са се отоплявали на дърва.Ежегодния прираст на горите в България е по голям отколкото ни трябва за отопление.А тая сметка за ток ми е малко смешна.И е възможна само ако топлиш три помешения по 10 квадрата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      Това с гумите си е терориэъм. Не че и аз в казармата не съм се греял на гуми, но то бе при извънредни обстоятелства. Гетата са основен източник на замърсяване защото там се гори всичко. Не само от бедност, ами и от ниска култура. Тези неща трябва се преподават в училище. Особено в сегрегираните вече училища. Но българската държава има напълно неадекватна реакция на циганизацията.
                      Има лесно решение на паленето на гуми - и в момента е забранено по закон!
                      Решението е - пращат една пожарна и прави езеро на мястото на запалената гума - хем после могат да карат кънки...
                      Давидим кога ще се осмелят да запалят следващата гума... ама няма кой да им разреши на пожарникарите да действат - това е проблема!

                      Коментар


                      • Батка, отговарям ти само заради едно време - то май ми стана навик да ти отговарям за минала слава, а не за сегашните ти изцепки. Ще пиша много бавно, че може да спре тока, али интънетя у село и да не ме прочетеш:
                        - Кубик дрЪва е 80 кинта (нацепен, не като за спортни батки)
                        - на сезон минимумът ти е 10 кубика - 800 лв
                        - моята сметка само за ток на тези минус 20 градуса януари месец за 3 клими с 2 бебета вкъщи и поддържани 23 през деня и 21 през нощта, без никакво песетен на ток, целодневно бичене - 120 кинта

                        Хайде сега пак ми сметни кое как и колко, а? И на минус 20 климите бяха перфектни - е, не са мидейки и осаки, ама всеки сам си решава! А за природата - майната ѝ, важното е ние да сме добре, пък после ще поревем малко как сме имали я бронхит, я астма, я рачец се завъдил, ама няма значение, важното е ние да сме здрави - тъжна родна пародия на живот...

                        П.С. Гледам сега и Пъдпъдкова (за Импето го пиша) рекла, че печките не били проблем - туй дрЪва и кюмюр няма лошо, електоратът требе да се грее, ама виж, щяла да ограничи колите и да пусне безплатен граЦки транспорт. Де го чукаш, де се пука, компирът му с компир.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Хайде пак приказки на ангро от селяндури - да не се бърка с многоуважаваниет от мен работливи селяни (доколкото са останали такива), а селяндури по дух. Аланкоолу (на майчин език), простотията и дрЪвата си ги носете на село, а ако искате, върнете се и в каменната ера. Май огромната част от вас въобще не са запознати с един основен постулат, за който са се водили толкова много войни - моята свобода свършва там, където започва общата!!!

                          Разбрахте ли какво ви казах, или да го повторя, хем пиша бавно - това е и основният проблем на булгаристанеца (да не се бърка с българина) - той си мисли, че всички са му длъжни и светът се върти около него. За това естествено си има много причини, но основната е, че липсва правосъдие и всички са "бедни" с имоти за по 200К евро и дрЪва, крадени на корем. Затова и всички реват толкова за дрЪвата, щото те се крадат лесно, а ток - е, малко по-трудно, особено ако не си тъмнозелен!

                          Та в този ред на мисли, що мрънкате против ромите, - ами и те са бедни, и те се мислят за най-важни, и те искат най-доброто за себе си, според тяхните си разбирания? С какво вие, дрЪварите сте повече от един тъмнозелен? С нищо, еднакви сте - и едните, и другите сте талибани!!!

                          А най-смешното от всичко е, че отоплението с климатици е около 50% по-евтино от това с дрЪва, а и много по-екологично, но на бугаристанеца не му дреме - нищо, природата си знае работата, само после не ми ревете за помощи от наводнения или суши, ходете си на село и рахатясвайте!!
                          Груйчи топли се ти с климатик.Особно при -15 -20 по Целзии.Явно си от умните и красивите и в стил последна истанция решаваш кой краде дрЪва.В твоята голяма глава с малко мозък битуват много големи бръмбари.Спри в арогантно просташки стил да налагаш приемливото за теб.Спри да обявяваш угодното за теб за евтино морално връх и такива неща.Спри да обиждаш несъгласните с теб.Щото когато грозните и тъпите хванем сопата София ше ви се види тесна на умните и красивите.на целия свят му писна от вас.И в Америка ви почнаха вече.Като не ти уйдисва у София заминавай примерно у Владая Кладница Драгичево Рударци и се топли на климатик.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            А-така - съвсем точно казано и ударено - като с камшик. Не мога да проумея: как пишман-софиянците хем непрестанно мрънкат срещу какво ли не - и то основателно мрънкят - разбити улици, вонящи хъхрешки талиги, некачествени ремонти, презастрояване, хъхряшки незаконни развъдници, мръсен въздух, недостиг на места в деЦките градини и т.н. и т.н. - хем ПАК си преизбират безполезната и некадърна герберастка пионка фъндъкова? Че и районните кметове... сега в нашият квартал граждански обединения се борят срещу районният кмет, който иска да насели нови хъхряци на територията на т.нар. "виетнамски общежития" - а същите те - тия хора от кварталът ПАК го преизбраха, въпреки че когато се оплакваха (малко преди изборите) от ромовите безобразия - той им се изсмя в очите и им каза да свикват !!! Сам аз правих избори - бях секретарин в една секция, дето гласуваха САМО българи от районът, дето е точно до ромовото свърталище и са най-пряко засегнати е, ДОРИ те си преизбраха същия кмет !!! Честно, бях ПОТРЕСЕН от такова безгръбначество !!! В тая секция прохъхряшкият районен кмет не би трябвало и 5% да получи !!!
                            Миташки ти в Красна поляна ли си?Или в Овча мисъл

                            Коментар


                            • Да бе - идете на село. Без аптека, без педиатър, в градината говорят на нечовешки диалект, но пък има слаб ток и са без вода през лятото, понеже цялото село полива. И като извикаш полиция - не идва, понеже няма бензин за колата. Не всеки иска да живее, примирявайки се с липсата на елементарни условия за живот.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Проблема е че тия дето най много реват не слизат от колите си а кака Данче вдигна бЕлета на кинт и шеесе.Затва кат дойда у София не слизам от жипката.А преди се возех с метрото.Когато управляват тъпаци това са резултатите.Ма софиянци са си я избрали да и сърбат попарата.Освен това същите тия тарикати предлагат мерки дето засягат другите.
                                А-така - съвсем точно казано и ударено - като с камшик. Не мога да проумея: как пишман-софиянците хем непрестанно мрънкат срещу какво ли не - и то основателно мрънкят - разбити улици, вонящи хъхрешки талиги, некачествени ремонти, презастрояване, хъхряшки незаконни развъдници, мръсен въздух, недостиг на места в деЦките градини и т.н. и т.н. - хем ПАК си преизбират безполезната и некадърна герберастка пионка фъндъкова? Че и районните кметове... сега в нашият квартал граждански обединения се борят срещу районният кмет, който иска да насели нови хъхряци на територията на т.нар. "виетнамски общежития" - а същите те - тия хора от кварталът ПАК го преизбраха, въпреки че когато се оплакваха (малко преди изборите) от ромовите безобразия - той им се изсмя в очите и им каза да свикват !!! Сам аз правих избори - бях секретарин в една секция, дето гласуваха САМО българи от районът, дето е точно до ромовото свърталище и са най-пряко засегнати е, ДОРИ те си преизбраха същия кмет !!! Честно, бях ПОТРЕСЕН от такова безгръбначество !!! В тая секция прохъхряшкият районен кмет не би трябвало и 5% да получи !!!
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X