IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Аз пак да си кажа, че не живея до тъмнозелени и съм на улица, която е гранична с един от най-добре поддържаните паркове в София. И въпреки парка, 4-6 месеца в годината е невъзможно да си отвориш прозореца, защото смрадтта, която идва от дрЪвата и кюм'ра е страшна! То и лятото е един гот - като ти залаят кучетата, дето малоумните им собственици ги помъкват рано сутрин, и става супер веселба в 6 часа.

    Та не е до бедност, до манталитет е - кой си ти, че да ми кажеш на мен какво да правя! Затова и на такива (ама автоталибаните) им троша чистачките, като спрат на зелена площ или ми запушат входа и после ще ставали сбиванията в София - ми затова стават, щото никой не спазва законите. Спирам, лека.
    Тия кучета селяните са ги довели от село нарочно за да те дразнят.

    Коментар


    • И да кажа защо мирише много - защото масово всички тарикати са с камини с водни ризи, на които камерите са с температура под 100 градуса и дървата пушат и духват през комина.Това е творение на новата инженерна мисъл, на старата мисъл са творение печките с керамични тухли на които камерите работят при 400-500 градуса. Затова и сега пожарните постоянно хвърчат да гасят и се палят комини, защото смолите от това нискотемпературно "горене" се отлагат по стената на комина а те могат да горят доста добре и така докато се запалят и тогава горят така че комина се нагрява до висока температура и се разрушава от нея.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • power grid - толкова яко се горят дърва, че се съмнявам горите дали не намаляват с повече отколкото растат. В България ако ти е построена правилно къщата почти няма нужда да се отоплява и ще може не с климатик а с духалка, виж ако си над някои големи мази бетонните плочи са като желязо. Тогава само с атомен реактор може да се стопли зимата и с дърва не става.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Обаче нямам странишни огледала, с камери е. По принцип не спирам на такива "важни" изходи и не преча на хората с малките коли пък на детските въобще гледам да не им сека пътя.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Аз пак да си кажа, че не живея до тъмнозелени и съм на улица, която е гранична с един от най-добре поддържаните паркове в София. И въпреки парка, 4-6 месеца в годината е невъзможно да си отвориш прозореца, защото смрадтта, която идва от дрЪвата и кюм'ра е страшна! То и лятото е един гот - като ти залаят кучетата, дето малоумните им собственици ги помъкват рано сутрин, и става супер веселба в 6 часа.

            Та не е до бедност, до манталитет е - кой си ти, че да ми кажеш на мен какво да правя! Затова и на такива (ама автоталибаните) им троша чистачките, като спрат на зелена площ или ми запушат входа и после ще ставали сбиванията в София - ми затова стават, щото никой не спазва законите. Спирам, лека.
            Манталитета-кой си ти,че да ми кажеш,какво да правя,той е ясен...Той наистина касае неспазването на правилата...И си прав да се ядосваш...НО!Има едно голямо НО!Моите наблюдения са,че едва ли има други хора по света,в болшинството си,които така неистово искат да са модерни,т.е. изброявам:да имат най-модерния телефон,колкото се може по-голям телевизор,най-малкото да е по-голям от на съседа, да имат най-гъзарската кола и т.н.,да имат страхотен апартамент,скъпо обзаведен ,задължително с модерни инверторни КЛИМАТИЦИ,а не да мъкнат кюмюр и да се очернят като дяволи,а апартамента да е окаден и да мирише на сажди.......
            Повечето от тия хора остават на ниво ,модерен телефон,не че и той им е по джоба,ама да не би случайно,ако не са и с модерен и скъп телефон, другите да си помислят,че в къщи се греят на кюмбе....
            А за ромите,какво да кажа,там всичко е изгубено,както се изразява един мой приятел....Как ще се "намери",нямам идея.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Пък на мен ми слагат тухли и плочки под колелата такива като теб, понеже са ми бая дебели чистачките и явно нямат мобилен ъглошлайф да ги клъцнат - трошат.
              aaaa, не съм бил аз - ако не мога чистачки, чупя странични огледала Не си попадал на талибан като мен в това отношение, особено като ми псрат на изхода на парка, точно върху пешеходната пътека и няма как да мина с детската количка
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Аз пак да си кажа, че не живея до тъмнозелени и съм на улица, която е гранична с един от най-добре поддържаните паркове в София. И въпреки парка, 4-6 месеца в годината е невъзможно да си отвориш прозореца, защото смрадтта, която идва от дрЪвата и кюм'ра е страшна! То и лятото е един гот - като ти залаят кучетата, дето малоумните им собственици ги помъкват рано сутрин, и става супер веселба в 6 часа.

                Та не е до бедност, до манталитет е - кой си ти, че да ми кажеш на мен какво да правя! Затова и на такива (ама автоталибаните) им троша чистачките, като спрат на зелена площ или ми запушат входа и после ще ставали сбиванията в София - ми затова стават, щото никой не спазва законите. Спирам, лека.

                Така си е ..., направо е неприлично рано да си изведеш песа в 06:00 часа на разходка, еле па ако си от 08:00 на работа.
                П.П. Добре, че дебелото псе дето си го чувам /както се изразяват граовци/ не е от лаещите породи, че иначе цялата рода от женската страна бая "поздрави" ще отнесе.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Пък на мен ми слагат тухли и плочки под колелата такива като теб, понеже са ми бая дебели чистачките и явно нямат мобилен ъглошлайф да ги клъцнат - трошат.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Аз пак да си кажа, че не живея до тъмнозелени и съм на улица, която е гранична с един от най-добре поддържаните паркове в София. И въпреки парка, 4-6 месеца в годината е невъзможно да си отвориш прозореца, защото смрадтта, която идва от дрЪвата и кюм'ра е страшна! То и лятото е един гот - като ти залаят кучетата, дето малоумните им собственици ги помъкват рано сутрин, и става супер веселба в 6 часа.

                    Та не е до бедност, до манталитет е - кой си ти, че да ми кажеш на мен какво да правя! Затова и на такива (ама автоталибаните) им троша чистачките, като спрат на зелена площ или ми запушат входа и после ще ставали сбиванията в София - ми затова стават, щото никой не спазва законите. Спирам, лека.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Ама вие си живейте с ромите и мръсотията, така и така сте свикнали, ако се преместите, ще занесете и навиците на новото място, а това няма да е добре за хората там.
                      На мен думата ми беше за децата на съфорумеца, че той и жена му трябва да помислят за следващите години - градина, училище, среда.

                      Много е забавно да чета по другите теми как тукашните крупни инвестори се надлъгват кой какви успехи има по борси, чупи статистики, брои богатства и пр. И как живее с цигани. Нали...

                      По целия свят има и е имало хубави квартали (в случая за отглеждане на деца), средни, лоши и гета. И всеки се разполага според чергата. Така и трябва да бъде. Гетото си е гето, там винаги е мръсно и престъпността е висока. Който може да си позволи, се маха.
                      Last edited by tea_cup; 01.02.2017, 14:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        ...Аз пък искам всички дето нямат гаражи и дворове да разкарат каляските от улиците на София и от градинките и от тротоарите.Трябва да се гласува закон който няма гараж и паркомясто в двора да не може да регистрира кола.Така е по нормалния свят.не мое Сульо и Пульо да си купуват каляски за по 1500 кинта и хоп пред вратата ми.Щото ако не помниш аз съм роден в София и имам имоти в София.Кат дойда искам да няма софийски цървули да ми пречат и да си паркирват курниците пред вратата ми
                        И на платен паркинг ли не искаш да може, или искаш да няма и платени паркинзи... Или кво искаш, г-не софийски не-цървул? Квото искаш - това правим!

                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                          Четене с разбиране... не може да е толкова сложно...
                          В София има и хубави места за живеене... хващаш картата и гледаш къде въздухът е по-чист, къде битовата престъпност е близо до нулата и т.н.
                          Колко хубаво звучи на думи... ама на практика така ли е?
                          Конкретен пример: да речем - хора от Бл. 14 в ж.к. Сердика рекат да се преместят в някое по-хубаво място за живеене. За твое уточнение - това е блокът, който попада почти съвсем вътре в границите на незаконното хъхряшко свърталище Баталова воденица. Според теб КОЙ луд ще купи домът им и на каква цена? Дали ще е поне 20% от цената, на която се продават домове, отстоящи на подобно разстояние от центърът, с подобна инфраструктура, транспортни връзки и т.н.? Или казваш - да го продадат да 158 евро на метър, само за да се отърват, а после да изтеглят един ипотечен, за да си купят друг дом - дето въздухът е по-чист и с престъпност близка до нулата - ама на цена 800 еврака на метър? И всичко това само защото общината не се осмелява да приложи законите и да прогони незаконно самонастанилите се тумба хъхряци? Смятал съм грубо - САМО хората живеещи в законни домове в непосредствена близост около САМО това свърталище, търпят материални щети 5-6 КБ от обезценяването на имотите си !!! А ако сметнем всички засегнати, принудени да живеят по-близо или по-далеч от 38-те незаконни свърталища? Знаеш ли колко жалка е пазарната оценка на домовете в моят квартал - дори тия, дето не са чак толкова близо до 4-те незаконни развъдника, само заради лошата слава на кварталът? Ако аз продам моят дом (хем не е толкова близо до гетата), с парите ще трябва да си купя двойно по-малък дом в иначе еквивалентен като други условия квартал !!! Общите загуби като пазарна стойност на домовете на софиянци, принудени да търпят този само проблем, сигурно са МИЛИАРДИ - само защото софийска община не смее да приложи законите на държавата и позволява на хъхрещите тумби да се самонастаняват където им скимне !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Четене с разбиране... не може да е толкова сложно...
                            В София има и хубави места за живеене... хващаш картата и гледаш къде въздухът е по-чист, къде битовата престъпност е близо до нулата и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Сметката за ток не е смешна, а реална - това е само за отоплението, може би не съм се изразил правилно, апартаментът е тристаен, 103 квадрата, ново строителство. Батка, бил съм в много села, при това неведнъж, има села, и села - в някои се връщаш 100, в други - 200 години назад във времето,а 90% ходиш във външен кенеф на минус 20 градуса. Това как е, а, гот?

                              Но не това е темата, да не я измествам - който където е преценил за добре да живее, нека си е там, няма лошо, в България има място за всеки. Проблемът е когато селяндури (отново подчертавам, хора със селяндурски манталитет) дойдат в големия град и почнат да ми насаждат привичките си. Това, което е разрешено в село с 300 жители, не е разрешено в едно 20 етажно ЕПК пак с толкова живущи, нали? А гората, ех, гората - ти поне си по-възрастен и имаш опит - хайде сравни гората сега и преди 25 години - поголовна сеч и унищожение.

                              И да, прав си, ток и клими има отскоро, само за твое инфо - за 50 години населението на земята се е утроило, а на места е нараснало над 10 пъти - ще има ли гора за всички? Не съм екоталибан, но не съм и кон с капаци - ние не притежаваме природата, просто сме наематели, които я ползват временно и я завещават на децата си - не съм го измислил аз, но е истина!

                              Хубав ден ти желая и успех!
                              Груев,по повод войните от предишното ти мнение,си в някаква заблуда,което е доста странно за мен.Войните винаги са се водили заради пари,ресурси,власт,експлоатация на ресурси и хора...Като поводи поводите може да са използвани красиви думички като свобода,лична свобода,демокрация,справедливост и т.н.
                              Относно селяндурите,май визираше и мен,да,възможно е и да съм такъв.Само че и аз ,като Бате Пешо успявам да разграничавам желания от реалност.Май нещо не можа да ме разбереш правилно....Аз не съм казал,че е хубаво София да бъде с гаден и мръсен въздух...Просто тя е такава и проблема не е много лесно решим...Причината,да бъде замърсен въздуха, със сигурност не е само една....В София ,предполагам,че има едно три-четиристотин хиляди човека ,които не могат да си позволят една доста сериозна инвестиция в подмяна на дограма и закупуване на скъпи и ефективни климатици,защото парите им стигат дотолкова,че едва да избутат и то доста пестеливо месеца.Това е реалността,независимо дали ти харесва или не.Не виждам и как би могъл да ги изгониш тия хора от София...Между другото,почти съм убеден ,че хората,които се топлят на кюмюр и дърва,карат и коли ,които пушат почти колкото и печките им...И колите ли ще им вземеш!?!?Проблемът е ,че България си е една доста слабичка икономика с ниски доходи,които са предпоставки за куп проблеми...
                              А,ето нещичко интересно,предполагам,че си запознат със събитието...
                              "Гражданите получили субсидии за преоборудване на домашните въглищни печки."
                              ....и цялата статия...
                              http://drevnite.com/otkriha-prichina...don-prez-1952/

                              Дълга тема...Със сигурност трябва да се предприемат мерки..Добре обмислени,в полза на всички...А не просто,а бе я да забраним това и я да забраним онова...
                              Хубав ден!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

                                Правиш следното - започваш да мислиш дали да не се преместиш.
                                От кметството никога няма да се лишат от гласовете на бедните, никога няма да забранят въглищата.
                                А твоите деца са още малки и трябва да растат в някакви човешки условия. Сега трябва да са на разходка всеки ден. След време ще трябва да тръгнат на детска градина - там учителките ще ги изкарват в двора всеки ден, няма да оставят човек да стои вътре само с твоите деца, понеже въздухът е мръсен и ти и жена ти не искате те да дишат сажди. След детската ще искат да си доиграят на някоя площадка. И т.н.
                                Мисли от сега за това как ще растат децата ти в тази обстановка.
                                Тоест той да напусне градът си, работата си, домът си - само защото престъпниците в общината не смеят да си свършат работата?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X