IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ако разчистят циганските гета, дето горят найлон, пластмаса, гуми и дори гипсокартони, лично ще си зазидам Камината на дърва!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Е не живееше ли там елито на София?И тия квартали не бяха ли елитни????

      Коментар


      • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
        А забелязахте ли какво беше сутринта в южните квартали в София! Някакъв ад!
        Е не живееше ли там елито на София?И тия квартали не бяха ли елитни????

        Коментар


        • А забелязахте ли какво беше сутринта в южните квартали в София! Някакъв ад!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Накрая стигаме до това, че ако искам да променя нещо, трябва просто да се разкарам, което е отвратително дори да си го помисля....
            И защо ТИ да се разкараш? Не е ли по-добре да се разкарат тия, които превръщат кварталът ти в кочина? Не е ли по-добре да се разкара цървуланата, дето се води "кмет" и да се върне в паланката, от която е изпълзяла? Относно вицът - не е ли абсурдно че хората от някой вход на даден блок могат - съобразно новият закон за етажната собственост - да пропъдят свой съсед от законното му жилище - но по никакъв механизъм не могат да пропъдят самонастанилият се под прозорците им хъхряшки катун, защото катунът го пазят БХК, т.нар. "съд" в Страсбург, Амнести и още куп хъхрякозащитни организации, а съседът, настроил комшиите срещу себе си - основателно или не - никой не го пази, щото е някакъв си българин?

            Крайно време е хората от гетоизираните квартали да съдят общината за нанесени материални щети, ако не могат да продадат домовете си на разумна пазарна цена !!! ЗАЩО напримерно аз да търпя фактически щети и загуби на стойност десетки Б, защото общинските власти не благоволяват да прилагат законите и да изпълняват служебните си задължения?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

              Трябва. Но поне аз не съм оптимист, че ще се намери кмет, който да се лиши от гласовете на десетките хиляди притежатели на печки и стари автомобили.
              Виж, че в София дори не искат да ги накарат да си сложат филтри на комините.
              Бъзикаш се, нали? Човече - те не могат да ги накарат да си плащат токът и водата, които крадат, ти искаш да ги накарат да си слагат филтри на кюмбетата !!!
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

                Трябва. Но поне аз не съм оптимист, че ще се намери кмет, който да се лиши от гласовете на десетките хиляди притежатели на печки и стари автомобили.
                Виж, че в София дори не искат да ги накарат да си сложат филтри на комините.
                много ясно, че няма да се намери, освен ако такава не му е предизборната платформа, но и така да е, пак е кауза пердута. За съжаление, влизаме в един омагьосан кръг, както каза и ретро 69 по-надолу и няма измъкване, поне не по еволюционен път, а революции никой не иска и колелото се завърта. Накрая стигаме до това, че ако искам да променя нещо, трябва просто да се разкарам, което е отвратително дори да си го помисля и веднага се сещам за онзи виц;
                Българин и ром си купуват два еднакви, огледални апартамента на един етаж. След половин година ромът вика на българина
                - Комши, моят апартамент струва два пъти повече от твоя.
                - Е, как – викнал българинът – Това е абсурдно, двата апартамента са огледални, купихме ги по едно и също време и двата са обзаведени по сходен начин, как така?!?
                - А-а-а, така, така – казал циганинът – Аз имам българин за съсед, ти имаш ром...
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  Пичове,няма смисъл да откриваме топлата вода,просто трябва да се копират добрите практики,а не сега да ги измисляме.
                  Трябва. Но поне аз не съм оптимист, че ще се намери кмет, който да се лиши от гласовете на десетките хиляди притежатели на печки и стари автомобили.
                  Виж, че в София дори не искат да ги накарат да си сложат филтри на комините.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    hemilio - трябва закон на национално, държавно ниво а не практики и някой "обективно" да определи кои са лоши и кои добри и ще се копират. А платеното паркиране трябва да се забрани с този закон, защото е рекет.
                    И съм съгласен,и не съм.
                    То живота в една добре изразена демокрация си е чист рекет.
                    Но това явно е начина да се получават нещата добре.
                    Плаща се за всичко,за да не те дразни нищо.
                    В западния свят към който всички сме се втурнали,всичкото паркиране е платено!!!(дори в паркингите на моловете)
                    Last edited by hemilio; 02.02.2017, 00:33.
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • hemilio - трябва закон на национално, държавно ниво а не практики и някой "обективно" да определи кои са лоши и кои добри и ще се копират. А платеното паркиране трябва да се забрани с този закон, защото е рекет.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • power grid - само с гаражи и паркоместа не става, не може да имаш гараж и паркомясто навсякъде където ще ходиш с автомобил...трябват си паркинги за автомобилите, но те струват пари и не е редно да ги плащат пешеходците или пък автомобилистите. Паркингите трябва да се плащат от СТРОИТЕЛИТЕ които презастрояват, т.е. ПРЕЗАСТРОИТЕЛИТЕ трябва да плащат паркингите.Но това ще вдигне цената на презастроителството а всички презастроители са големи връзкари и са в много близки роднински отношения с общинските власти.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Пичове,няма смисъл да откриваме топлата вода,просто трябва да се копират добрите практики,а не сега да ги измисляме.
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Уф, и що реши, че аз съм против това с таралясниците, дето го предлагаш? Кой е казал, че трябва всеки олигофрен да паркира където му е кеф? Много ясно, че общината трябва да се намеси - едва ли има нормален човек, който да иска друго, макар че талибани колкото щеш!

                            А за АЕЦ-а и т.н. да му мислят хората там - те с нищо не влияят на моите комшии в София. Ако някой в Козлодуй или Гълъбово (най-мръсният град в Европа) се оплаче - да, бих го разбрал и подкрепил, но не и моите съседи! Толкоз - в случая вадиш супер измислени аргументи, които нямат общо с темата и ти е под нивото да го правиш!
                            Ми така кажи бе Груйчи.Работата става ясна.Ти изповядваш философията на мен да ми е добре другите да мрат кво ме интересуват.Така всичко става просто и логично.Но кво става ако те откажат?Ще ги избиваш ли?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              И на платен паркинг ли не искаш да може, или искаш да няма и платени паркинзи... Или кво искаш, г-не софийски не-цървул? Квото искаш - това правим!
                              Много ясно съм написал къде не може.Улицата не може да е платен паркинг и поради това едното платно да е платен паркинг а другото да я прави еднопосочна.Не може да се спира по тротоари градинки и зелени площи както и пред входната врата.На платени паркинги може да се паркира.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                                Ама вие си живейте с ромите и мръсотията, така и така сте свикнали, ако се преместите, ще занесете и навиците на новото място, а това няма да е добре за хората там.
                                На мен думата ми беше за децата на съфорумеца, че той и жена му трябва да помислят за следващите години - градина, училище, среда.

                                Много е забавно да чета по другите теми как тукашните крупни инвестори се надлъгват кой какви успехи има по борси, чупи статистики, брои богатства и пр. И как живее с цигани. Нали...

                                По целия свят има и е имало хубави квартали (в случая за отглеждане на деца), средни, лоши и гета. И всеки се разполага според чергата. Така и трябва да бъде. Гетото си е гето, там винаги е мръсно и престъпността е висока. Който може да си позволи, се маха.
                                И кои са тия хубави квартали в София?

                                Коментар

                                Working...
                                X