IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В цяла Албърта няма платен паркинг. Нищо не си обиколил и кола да се паркира на улица е забранено - паркира се само на паркинг или в гараж и сграда без паркинг не може да има, събарят ги.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      hemilio - на запад ги има и двата варианта, има платено паркиране само че и с автомати за таксиване на час..това е в циганията. Но има държави в което всички паркинги са абсолютно безплатно, задължават строителите да строят огромни паркинги и там навсякъде ходиш с кола и паркираш без проблем, на всичко отгоре и тоалетни има задължително навсякъде и са чисти и безплатни. Там няма да видиш пияни англичани да уринират по улиците, а точно при последните е много развито платеното паркиране. Ние си решаваме към кои да бъдем и много жалко че си мислиш така - че с платено паркиране са оправят нещата, защото така се забатачват още повече.
      Айде да кажеш къде е безплатно паркирането в големите градове по света,че аз съм ги пообходил и в Азия и в Америка и такова животно като безплатно паркиране не съм срещнал.
      Нито в Ню Йорк,нито в Лос Анджелис,Нито в Сан Франциско(даже 35$ на час-най скъпия паркинг който съм плащал-Сан Франциско.)
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        hemilio - на запад ги има и двата варианта, има платено паркиране само че и с автомати за таксиване на час..това е в циганията. Но има държави в което всички паркинги са абсолютно безплатно, задължават строителите да строят огромни паркинги и там навсякъде ходиш с кола и паркираш без проблем, на всичко отгоре и тоалетни има задължително навсякъде и са чисти и безплатни. Там няма да видиш пияни англичани да уринират по улиците, а точно при последните е много развито платеното паркиране. Ние си решаваме към кои да бъдем и много жалко че си мислиш така - че с платено паркиране са оправят нещата, защото така се забатачват още повече.
        къде викаш кенефите са безплатни?
        Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

        Коментар


        • hemilio - на запад ги има и двата варианта, има платено паркиране само че и с автомати за таксиване на час..това е в циганията. Но има държави в което всички паркинги са абсолютно безплатно, задължават строителите да строят огромни паркинги и там навсякъде ходиш с кола и паркираш без проблем, на всичко отгоре и тоалетни има задължително навсякъде и са чисти и безплатни. Там няма да видиш пияни англичани да уринират по улиците, а точно при последните е много развито платеното паркиране. Ние си решаваме към кои да бъдем и много жалко че си мислиш така - че с платено паркиране са оправят нещата, защото така се забатачват още повече.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Няма да ме бият, щото няма да ме видят - комините им са точно на нивото на моя апартамент - аз съм на 4-ти етаж. Зорът е само дали ще уцеля комина, но все някак ще стане, та поне близкостоящите да не ме кадят. Един такъв с таралясник сигурно още помня една лютеница върху капака на трошляка си - криво, ама после никой не паркираше вече там.
            Сега имам 2-ма цървули, дето не си плащат таксата в блока - спирам им асансьора (с чип е) и после сами ще дойдат да платят, даже с усмивка
            Груйчи кой е тоя елитен квартал дет живееш в него

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Груйчи бе немой с лошо.Ще те натупат някъде.Не ми се вярва да можеш да ступаш някой дРъвар.По яки са и ше те бият лошо.Ама тукиа у форумо наужким може.А тия дето си описал живеят със самочувствието че са над другите и се смятат за елит
              Няма да ме бият, щото няма да ме видят - комините им са точно на нивото на моя апартамент - аз съм на 4-ти етаж. Зорът е само дали ще уцеля комина, но все някак ще стане, та поне близкостоящите да не ме кадят. Един такъв с таралясник сигурно още помня една лютеница върху капака на трошляка си - криво, ама после никой не паркираше вече там.
              Сега имам 2-ма цървули, дето не си плащат таксата в блока - спирам им асансьора (с чип е) и после сами ще дойдат да платят, даже с усмивка
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                Значи имайте предвид и нещо друго - ако се вярва на астрономите, слънцето навлиза в обичайния си 11-годишен минимум. Т.е. зимите, които следват, ще бъдат по-студени от тази (и летата по-хладни), особено зимите на 2019-20 и 2020-21 г. Това е само след две-три години Представете си какво ще бъде тогава в София и България.
                Ми представям си два часа има ток четири нема

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Мда, права си, но няма келепииииир. То един елементарен проблем с кучетата не можем да решим, ти искаш с печките да стане - няма как. Трябва да си го признаем - България е джунгла и не е бананова република само по една причина - няма банани (макар че едни мои братовчеди в Санданско гледат и се получават нелоши ). Та затова и действаш само със законите на джунглата и толкова. Иначе не става - за зла круша, зъл прът е казал народът ни и е бил прав.

                  Ще ти дам отвлечен пример - нашият парк е безумно кучкарски, а в същото време е може би най-пълният с малки деца на квадаратен метър в София. Вървят 2 госпожи на средна възраст и си говорят, като и двете са си пуснали помиярите да се разхождат някъде пред тях на 50 метра и току изреват - Рекси, не го хапи/лай бе, лошо куче, ще те бия, хихи(всяко куче без каишка извън попределените за това градинки в помияр) и една казва (реална случка, бях зад тях):
                  - Ами сигурно не се кефят много родителите, като моето куче им скача по децата, ама аз какво да направя.
                  А другата отгворя:
                  - Е, те (родителите) трябва да са наясно, че паркът е кучешка зона - и си го вярваше дълбоко в себе си жената, убедена беше, че е права.
                  Такава майна и теглих, че тя ме изгледа суепр учудено как може да съм такъв простак, като тя нищо нередно не е направила - ми куче, ще си тича и ще хапе децата, то си играе реално, а пък родителите да се оправят, паркът е за кучета, все пак!?!?!?!

                  Та с дрЪварите е същото - ако не пребиеш 2-3, нищо не се случва, те са убедени, че са абсолютно прави, защото са "бедни". С което по нищо не се различават от тъмнозелените си събратя. Манталитет. Тук оправия няма - единствено много бой и глоби могат да оправят нещата, ама новите Ботев, Левски, Стамболов, че даже и Ляпчев-"кръволока" ги няма на хоризонта, там се усмихва само един персонаж -вечният Бай Ганьо - Булгаааааар, Булгаааар, убряяяяяя...
                  Груйчи бе немой с лошо.Ще те натупат някъде.Не ми се вярва да можеш да ступаш някой дРъвар.По яки са и ше те бият лошо.Ама тукиа у форумо наужким може.А тия дето си описал живеят със самочувствието че са над другите и се смятат за елит

                  Коментар


                  • Мда, права си, но няма келепииииир. То един елементарен проблем с кучетата не можем да решим, ти искаш с печките да стане - няма как. Трябва да си го признаем - България е джунгла и не е бананова република само по една причина - няма банани (макар че едни мои братовчеди в Санданско гледат и се получават нелоши ). Та затова и действаш само със законите на джунглата и толкова. Иначе не става - за зла круша, зъл прът е казал народът ни и е бил прав.

                    Ще ти дам отвлечен пример - нашият парк е безумно кучкарски, а в същото време е може би най-пълният с малки деца на квадаратен метър в София. Вървят 2 госпожи на средна възраст и си говорят, като и двете са си пуснали помиярите да се разхождат някъде пред тях на 50 метра и току изреват - Рекси, не го хапи/лай бе, лошо куче, ще те бия, хихи(всяко куче без каишка извън попределените за това градинки в помияр) и една казва (реална случка, бях зад тях):
                    - Ами сигурно не се кефят много родителите, като моето куче им скача по децата, ама аз какво да направя.
                    А другата отгворя:
                    - Е, те (родителите) трябва да са наясно, че паркът е кучешка зона - и си го вярваше дълбоко в себе си жената, убедена беше, че е права.
                    Такава майна и теглих, че тя ме изгледа суепр учудено как може да съм такъв простак, като тя нищо нередно не е направила - ми куче, ще си тича и ще хапе децата, то си играе реално, а пък родителите да се оправят, паркът е за кучета, все пак!?!?!?!

                    Та с дрЪварите е същото - ако не пребиеш 2-3, нищо не се случва, те са убедени, че са абсолютно прави, защото са "бедни". С което по нищо не се различават от тъмнозелените си събратя. Манталитет. Тук оправия няма - единствено много бой и глоби могат да оправят нещата, ама новите Ботев, Левски, Стамболов, че даже и Ляпчев-"кръволока" ги няма на хоризонта, там се усмихва само един персонаж -вечният Бай Ганьо - Булгаааааар, Булгаааар, убряяяяяя...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Значи имайте предвид и нещо друго - ако се вярва на астрономите, слънцето навлиза в обичайния си 11-годишен минимум. Т.е. зимите, които следват, ще бъдат по-студени от тази (и летата по-хладни), особено зимите на 2019-20 и 2020-21 г. Това е само след две-три години Представете си какво ще бъде тогава в София и България.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        за съжаление, прекалено много си прав/а
                        А основният проблем, за 1000-ен път се повтарям, е в манталитета - всеки гледа в чуждото канче и чака нещо някой друг да направи, пък тогава и той евентуално щял да си развали рахата. София става все по-голям тумор и клоака ваи причината е в самите нас - Импето е обяснил част от нещата - всеки уж мрънка, а после гласува под строй за единний и светлий Тиквун, но да не политизирам, макар че темата е точно политическа.

                        Явно пак ще трябва да вземем нещата в свои ръце - като се напълнят 20-3 комина с монтажна пяна и може и да се случат нещата. Лошото е, че хем това не е начинът, хем не е толкова лесно, като да напълниш ауспуха на някой самозабравил се пушляк, паркирал на деЦка площадка или пешеходна пътека... Бахти, зорлем се връщаме в Средновековието и закона око за око, зъб за зъб!
                        ... и скоро целият свят ще бъде сляп / Махатма Ганди/

                        Проблемът със замърсеният въздух битува години наред в София. Сменят се правителства, кметове, общински съветници ... и нищо не се променя.
                        Аз, като специалист работил с няколко европейски програми, се чудя защо от ОП Околна среда се пръскат пари са абсолютни глупости - няколко десетки милиона, за да се преместят няколко лешояда, да се изброят лалугерите, рибите, дивите патици и прочие - а не се дадат пари на хора с необходимото образование и квалификация, които да направят едно наблюдение и да си кажат как да бъде решена таз задача.
                        Знаещите и можещите ще отчетат релефа и разположението на града, ниското ниво на ветрове в София /столицата е една от най-безветрените зони у България/, безразборното застрояване, с което се затварят и с малкото ветрови коридори, показателите на температурната инверсия през зимата и ще ги съобразят с броя на колите, вида на най-често използваното гориво за отопление и броя измивания на тротоарите и улиците през годината. Все ще се намери някаква зависимост и от там нататък ще се предприемат съответните мерки.
                        Но ... колегите еколози това не ги интересува, пари от това не се усвояват и затова тънат в мълчание.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                          Ако искаха да направят нещо, от софийската община щяха да направят поне филтрите за комини задължителни.
                          Обаче не - обясянват как твърдото гориво не било кой знае какъв проблем. Не искат проблеми.
                          за съжаление, прекалено много си прав/а
                          А основният проблем, за 1000-ен път се повтарям, е в манталитета - всеки гледа в чуждото канче и чака нещо някой друг да направи, пък тогава и той евентуално щял да си развали рахата. София става все по-голям тумор и клоака и причината е в самите нас - Импето е обяснил част от нещата - всеки уж мрънка, а после гласува под строй за единний и светлий Тиквун, но да не политизирам, макар че темата е точно политическа.

                          Явно пак ще трябва да вземем нещата в свои ръце - като се напълнят 20-3 комина с монтажна пяна и може и да се случат нещата. Лошото е, че хем това не е начинът, хем не е толкова лесно, като да напълниш ауспуха на някой самозабравил се пушляк, паркирал на деЦка площадка или пешеходна пътека... Бахти, зорлем се връщаме в Средновековието и закона око за око, зъб за зъб!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Ако искаха да направят нещо, от софийската община щяха да направят поне филтрите за комини задължителни.
                            Обаче не - обясянват как твърдото гориво не било кой знае какъв проблем. Не искат проблеми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                              ако разчистят циганските гета, дето горят найлон, пластмаса, гуми и дори гипсокартони, лично ще си зазидам Камината на дърва!
                              Ще разчистят те... не виждаш ли, че фъндъкова и кликата и дори отказват да признаят, че проблемът съществува !!!
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                                ако разчистят циганските гета, дето горят найлон, пластмаса, гуми и дори гипсокартони, лично ще си зазидам Камината на дърва!
                                Според мен каквото и да си приказваме предстои забраната на въглищата и после на дървата иначе защо ще я пускат тази тема.

                                Коментар

                                Working...
                                X