IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Общината, начело с фъндъкова полага съзнателни усилия само когато трябва да се прикрие и неглижира някой проблем. Преди десетина дни ромове - на всичко отгоре на цялото замърсяване - горяха гуми в ж.к. Сердика, за да им извадят теловете - буквално изтровиха хиляди хора - злощастниците алармирали като бесни пожарна, полиция - и едните, и другите отивали - попоглеждали отдалече и изчезвали !!! Нищо, че подобно брутално замърсяване, заплашващо животът на хората, според Нк може да бъде наказано дори със затвор - няма значение - щом ** правят някакво безобразие, безнаказани са - пък ако ще нормалните хора да се наложи противогази да си купуват !!!
    Това с гумите си е терориэъм. Не че и аз в казармата не съм се греял на гуми, но то бе при извънредни обстоятелства. Гетата са основен източник на замърсяване защото там се гори всичко. Не само от бедност, ами и от ниска култура. Тези неща трябва се преподават в училище. Особено в сегрегираните вече училища. Но българската държава има напълно неадекватна реакция на циганизацията.
    Last edited by X_Y; 30.01.2017, 10:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Тези данни не ги знаех. Явно това е поради температурната инверсия и затискането на смога на 600-700 м. н. в. Ако наистина е десет пъти над нормата, как не е обявено бедствие. Общината явно спи и чака Западняка да отвее проблема.
      Общината, начело с фъндъкова полага съзнателни усилия само когато трябва да се прикрие и неглижира някой проблем. Преди десетина дни ромове - на всичко отгоре на цялото замърсяване - горяха гуми в ж.к. Сердика, за да им извадят теловете - буквално изтровиха хиляди хора - злощастниците алармирали като бесни пожарна, полиция - и едните, и другите отивали - попоглеждали отдалече и изчезвали !!! Нищо, че подобно брутално замърсяване, заплашващо животът на хората, според Нк може да бъде наказано дори със затвор - няма значение - щом ** правят някакво безобразие, безнаказани са - пък ако ще нормалните хора да се наложи противогази да си купуват !!!
      Last edited by X_Y; 30.01.2017, 10:15.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Най-интересно, че във Виена централна част въздуха е по-лош от София в момента
        http://aqicn.org/city/austria/ecke-t...-glockengasse/


        Скопие кърти
        http://aqicn.org/city/macedonia/gazibaba/
        Last edited by Tradera; 30.01.2017, 09:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

          Тук гледай в реално време - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/pavlovo/
          Има го и като приложение за телефон.
          Но сега е сутрин и хората още не са си запалили печките. Гледай от обед нататък в почивни дни, когато всички са си вкъщи.
          То няма смисъл да гледа, просто да идат с децата си всички любители на дрЪвата и да дишат, да дишат, да дишат - толкова свеж въздух никъде другаде няма!!! Само да дам пример, че оставя ли пране на балкона, то става кафеникаво и някакъв ароматизатор не може да убие смрадта на дрЪва, кюмюр, гуми и всякакви пластмаси, които неандерталците ръгат в печките. И не, не е до етнос, до манталитет е

          А най-смешното от всичко е, че с дрЪва изобщо не е по-евтино отколкото с климатик, напротив, по-скъпо е, но бай Ганьо краде дрЪва и/или плаща тъмнозелените половин цена, за да му откраднат те и после се чуди що имало наводнения. Ами ще има и още ще има, лошото е, че подобни малоумници тровят не само себе си, а и всички около тях и не ги лови нито закон, нито наредба, щото били "бедни" Факт, така е, ментално бедни са всички дрЪвари!

          П.С. Пък като се замисля, що да не вземем да разрешим и изнасилванията - ми хареса ми някоя булка, пък да взема да я уважа, по-удобно ми е така. Ама тя не искала - е, що да не иска, като на мен ми е удобно, пък е и човещинка. А и нищо лошо няма да ѝ направя, просто ще я уважа, доволна ще остане. Ако мога да перефразирам - няма такова удобство като секса с чужда жена, щото нали няма такова удобство като печките на дрЪва, пък на който/която преча - негов/неин си проблем, аз имам нужди и трябва да си ги задолявам...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            Доколкото видях тази норма е усреднена за 24 часа. Но превишението навсякъде из София е многократно, към 3 до 5 пъти. После, откъде ми бил бронхитът.
            Тук гледай в реално време - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/pavlovo/
            Има го и като приложение за телефон.
            Но сега е сутрин и хората още не са си запалили печките. Гледай от обед нататък в почивни дни, когато всички са си вкъщи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Като си пека барбекюто на дърва, досега сигурно трябваше да не излизам от токсикологията(токсификацията). Изгорялата пепел от барбекюто я използвам за торене на градината. Съдържа ценни минерали и микроелементи. Много е полезна за растенията. Едно време само на дърва са се топлели и виж до колко години са живели.
              Мда, предполагам говориш за преди десетилетия. Тогава населението е било пъти по-малко (не точно в БГ) и продължителността на живота е била с поне 10 г по-ниска...

              Коментар


              • На зла круша, зъл прът, а булгарситанеца в това отнощение е ултра примитивно същество и само много як бой и глоби го оправят!
                Last edited by X_Y; 29.01.2017, 21:58. Причина: Неприемливо изказване.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Доколкото видях тази норма е усреднена за 24 часа. Но превишението навсякъде из София е многократно, към 3 до 5 пъти. После, откъде ми бил бронхитът.
                  Бронхитът ти е от неправилна употреба на алкохол и по-точно в частта, отнасяща се до количествата.
                  Инак си праф за инверсията - през зимните месеци, те е една от главните причини за замърсяването на въздуха, щото топлия въздух се издига нагоре и действа като похлупак. Мръсотията не мое да се разнесе.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Доколкото видях тази норма е усреднена за 24 часа. Но превишението навсякъде из София е многократно, към 3 до 5 пъти. После, откъде ми бил бронхитът.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                      Напротив, в началото на месеца в Павлово и Красно село замърсяването беше два пъти над това, заради което в Париж разделиха колите на четни и нечетни номера.
                      През зимата в София основен замърсител е отоплението на твърдото гориво. Чак след него са старите и новите дизели и т.н.
                      Тези данни не ги знаех. Явно това е поради температурната инверсия и затискането на смога на 600-700 м. н. в. Ако наистина е десет пъти над нормата, как не е обявено бедствие. Общината явно спи и чака Западняка да отвее проблема.

                      Коментар


                      • ФПЧ10 в Павлово в момента е 10 пъти (!) над нормата.

                        Коментар


                        • Напротив, в началото на месеца в Павлово и Красно село замърсяването беше два пъти над това, заради което в Париж разделиха колите на четни и нечетни номера.
                          През зимата в София основен замърсител е отоплението на твърдото гориво. Чак след него са старите и новите дизели и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                            Удобно, но после децата, като тези на Грую, боледуват.
                            Ето какво са преди две години направили в Париж заради по-ниски нива на замърсеност на въздуха от днешните например в софийския квартал Павлово - http://www.segabg.com/article.php?id=732329
                            Не сме на парижкото ниво на замърсяване. Да си спрат колите. Ама не щат.

                            Коментар


                            • Удобно, но после децата, като тези на Грую, боледуват.
                              Ето какво са преди две години направили в Париж заради по-ниски нива на замърсеност на въздуха от днешните например в софийския квартал Павлово - http://www.segabg.com/article.php?id=732329

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Да точно удобно е с дървата, ах какво неудобство е да включиш с дистанционно климатика. Пък и тока още не е измеслен.
                                Вчера като спря тока бая народ се изстудиха. Не е лошо една камина за резерва.

                                Коментар

                                Working...
                                X