IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • trader1 - не се впрягай но това са само няколкото платени паркинга и са много малко, ти не знаеш какво става в България. Освен това я им кажи колко много безплатни има.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Тука знам, че четат и чиновници от НАП дето слон да им влезе в окото няма да го видят ако нямат нареждане за това.
      Огромна част от кюмура и дървата за населението се продават,транспортират на черно, взима се от бг-мините на черно и се укрива ддс, акциз и данъци.

      ако ги понатиснат цените ще се качат и това ще даде превес на климатиците пред кюмура и дървата. ганьовеца екологията не го е*е затова само удряне с цените му е майката. един сериозен акциз на дървата и въглищата + строг контрол на складовете (поне тези за въглища са ясни) и консумацията може да бъде намалена с 50% за година.

      по-селата е сложно, но там концентрацията не е толкова голяма и вятъра го разкарва...а и там се сече масово незаконно дърва и въглищата не са на почит.

      + такса 500 лв за извозване на сгурия и всеки който иска да има печка да си заплати за контейнер за сгурията....един селяндур в нашия квартал ми къса нервите с една купчина сгур, която трупа до контейнера и му я събират 1 годишно безплатно.... това е в долната част на Бояна. на улицата има и газ и ток...
      Last edited by bertram; 06.02.2017, 09:01.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Ако се чудите , защо толкова боледуват децата особено в градовете...една от причините е силно замърсеният с частици въздух. Нормално е да се забрани на ганьовците да горят кюмур в градовете...

        Едно е да има комини за форс-мажорни ситуации, а съвсем друго е в рейса зимно време всеки втори разговор да е колко му харчи на клиамтик, газ, парно и на дърва и въглища.

        Българинът мисли само и единствено колко може да плати по-малко. Затова ядем отровна и гадна храна и дишаме чернилка...после икономията се дава за лекарства, цигари и гаден алкохол...и накрая пак недоволни, че бедни...

        оказва се,че макар и да затворихме 90% от предприятията гордост на социализма....сега се тровим от 20 годишните немски дизели и масовата употреба на печки на твърдо гориво...
        И какво като си прав, ще промениш ли нещо? Не, нали? Що? Ми много ясно що, защото има 2 основни постултата, които крепят българина в последните много, ама много години и се засилват с всяка следваща:
        1. Аз съм беден (без значение колко пари имам, аз съм беден и точка!), следователно имам опрадвание за цялата свинщина, която си върша и толкова. Беден съм бе, беден, значи всички са ми длъжни - от това по-тъмно зелено мислене няма никъде по света. Веселото в случая е, че тези "бедни" най-много мразят точно тъмнозелените, може би точно защото са 1;1 с тях - ми манталитет.
        2. К'ъв си ти да ми казваш какво да правя, а? На мен държавата какво ми е дала, а? еВал съм я в държавата, не стига, че я лъжа и се осигурявам на минималната, ама и тъпата държава не ми дава нищо. Искам безплатно образУвание, че да може децата ми да се подготвят да избягат в чужбина, искам безплатно здравеопазване, щото като се върнат от чужбина да могат да си оправят зъбите у нас, че там е скъпа, искам по 2 ***ри на калпак, ама от расовите и поне по 100К евро на всяко дете, дете се е родило у Бг, а за моето - 200К. Ебахти кирливата държава, дето не може да ми осигури социалния минимум изброен по-горе - ми аз защо плащам данъдЗи бе, аланкоолу, на минималната се осигурявам и искам, искам...

        Това е булгаристанецът, а той е едно поне 80% от населението - виж и във форума, дето уж сме се сбрали "елита", с големите доходи за Бг и инвеститорския потенциал -ми всеки си знае неговото:
        - Бах я в държавата
        - Ти ли пък ще ми кажеш
        - Е, точно до кюм'ро и дрЪвата ли опряхте, знаеш какви престъпници има
        - Плащам си на цигабите, бате, и толкова - те не ме лъжат колкото държавата и т.н., и т.н.

        Спирам, че се дразня!
        Last edited by X_Y; 06.02.2017, 10:18.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Ако се чудите , защо толкова боледуват децата особено в градовете...една от причините е силно замърсеният с частици въздух. Нормално е да се забрани на ганьовците да горят кюмур в градовете...

          Едно е да има комини за форс-мажорни ситуации, а съвсем друго е в рейса зимно време всеки втори разговор да е колко му харчи на клиамтик, газ, парно и на дърва и въглища.

          Българинът мисли само и единствено колко може да плати по-малко. Затова ядем отровна и гадна храна и дишаме чернилка...после икономията се дава за лекарства, цигари и гаден алкохол...и накрая пак недоволни, че бедни...

          оказва се,че макар и да затворихме 90% от предприятията гордост на социализма....сега се тровим от 20 годишните немски дизели и масовата употреба на печки на твърдо гориво...
          Last edited by bertram; 06.02.2017, 08:35.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Хахахаха, да да Боже, тук паркинг 3-етажен на гарата е безплатен в първия половин час - да може да си свърши човек работа и да си посрещне някого. Паркингите по магазините са безплатни поне първите 90 минути, някои - и изобщо. Но виж - МОЛ... нормално.
            Щото Ганьо е свикнал да минава метър...

            Защо все се мислим за по-тарикати от другите???

            Е.ем ти синята зона,за която плащам,и стикер годишен,и смс-и,като пак няма места,това не е решение на проблем с паркирането

            В град Есен,плащах паркинга на магазин Лидл,който е залепен за жп гарата!!!!
            В Дюселдорф,Дортмунд,Кьолн,никакъв начин да спреш до централната част на града безплатно!
            Last edited by hemilio; 06.02.2017, 08:15.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение

              Супертрейдър - или не говорим за едно и също нещо, или не си тук (в Калгари) и просто си говориш за да ми вдигаш нервите.
              Calgary Parking and ImPark държат множеството паркинг лотове в центъра на града, и те са далеч от безплатни, също са далеч от мутренски бизнези...
              ето месечните цифри https://www.calgaryparking.com/docum...c-fe3711556fc5

              ако не ти се вярва - паркирай си колата в центъра и виж какъв тикет ще ти лепнат.
              А може би наистина си говорим за различни неща щом имаме толкова различни впечатления ...
              поздрави
              Тоя виси на някой варненски балкон (или по-скоро аксаковски), каква Канада, какви 5 лева

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Скоро обикалях Северна Рейн Вестфалия,даже на градските молове паркингите са платени!!!
                Хахахаха, да да Боже, тук паркинг 3-етажен на гарата е безплатен в първия половин час - да може да си свърши човек работа и да си посрещне някого. Паркингите по магазините са безплатни поне първите 90 минути, някои - и изобщо. Но виж - МОЛ... нормално.

                Коментар


                • Скоро обикалях Северна Рейн Вестфалия,даже на градските молове паркингите са платени!!!
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Супертрейдър бъркаш за паркингите в големите градове. Навсякъде в големите градове има платено паркиране. Даже и в по-малките има в центровете. Разликата е голяма разбира се. В НЙ почти навсякъде е платено. Около търговските места по улиците цената е 25 цента за 15 минути. Дори и паркингите на повечето молове са платени. Да не говорим за Манхатън, където е лудница, и има паркинги по $15-20 на час. И в Бостън, и в Чикаго, Филаделфия, Вашингтон, Ричмънд, Атланта... Навсякъде в центъра паркирането е платено. Ся, за нови сгради паркинги правят където е възможно. Където не е - нищо не правят.
                    Извън големите градове нещата са други - платено паркиране има в центровете, по 25 цента за от 30 минути до 2 часа.
                    Всички търговски центрове обаче паркингите са безплатни.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      trader1 - изцепваш се неподготвен, тези платени паркинги там са с висящи дела в съда и не са законни.Те промениха закона и платеното паркиране не се толерира от вече 15 години. В даунтаун събарят стари сгради и на тяхно място не се строи НИЩО, виждал ли си го и сигурно ти е направило впечатление. Да се построи сграда без паркинг просто забрави, а отвън все още изглежда не така както ти го описвам защото ще отнеме време точно колкото време е отнело да се презастроява докато се изчисти. А това че някой си има бизнес - платен паркинг по български му викат мутра на такъв и не могат да му затворят бизнеса ще трае известно време, но ги дерат за съдебни разходи така че ще ги направят клошари. Затова казах не е този пътя, ето че там вече се отвръщат от този път с платените паркинги. Има градове в Европа на които централните части са се обезлюдили и платеното паркиране е изиграло същественна роля. Не решава проблема, то е последния стадий на заболяването презастроителство и е лекарство колкото може да е лекарство болния да си опре в челото цевта на пистолет и да се гръмне накрая.
                      Супертрейдър - или не говорим за едно и също нещо, или не си тук (в Калгари) и просто си говориш за да ми вдигаш нервите.
                      Calgary Parking and ImPark държат множеството паркинг лотове в центъра на града, и те са далеч от безплатни, също са далеч от мутренски бизнези...
                      ето месечните цифри https://www.calgaryparking.com/docum...c-fe3711556fc5

                      ако не ти се вярва - паркирай си колата в центъра и виж какъв тикет ще ти лепнат.
                      А може би наистина си говорим за различни неща щом имаме толкова различни впечатления ...
                      поздрави
                      life is simple and clear when you make the right choices

                      Коментар


                      • Тези неща които описваш за Канада(една супер социална държава) все още се водят частни случаи(твърде малко в световен мащаб)
                        Погледни голямата картинка.
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • trader1 - изцепваш се неподготвен, тези платени паркинги там са с висящи дела в съда и не са законни.Те промениха закона и платеното паркиране не се толерира от вече 15 години. В даунтаун събарят стари сгради и на тяхно място не се строи НИЩО, виждал ли си го и сигурно ти е направило впечатление. Да се построи сграда без паркинг просто забрави, а отвън все още изглежда не така както ти го описвам защото ще отнеме време точно колкото време е отнело да се презастроява докато се изчисти. А това че някой си има бизнес - платен паркинг по български му викат мутра на такъв и не могат да му затворят бизнеса ще трае известно време, но ги дерат за съдебни разходи така че ще ги направят клошари. Затова казах не е този пътя, ето че там вече се отвръщат от този път с платените паркинги. Има градове в Европа на които централните части са се обезлюдили и платеното паркиране е изиграло същественна роля. Не решава проблема, то е последния стадий на заболяването презастроителство и е лекарство колкото може да е лекарство болния да си опре в челото цевта на пистолет и да се гръмне накрая.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Виц по повод изказването ти
                            Отиват трупа бургазлии на почивка в Боровец - навсякъде се носи мирис на смола, поточета ромолят, вятърът си играе в клоните на чамовете, кристално чистия въздух трепти ... и единият мъж от групата припада.
                            Викат Бърза помощ и дофтора започва да го реанимира, но без резултат. Виждат другите от тайфата, че нещата не отиват на добре, казват на медицинското лице да се отдръпне и завличат припадналия до ауспуха на една от колите я запалват. Той си поема дълбоко въздух и идва в съзнание
                            Бензина е от Лукойл, предполагам?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • шах и мат,предавам се
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                                там поне сте у Балкана,въздух бол
                                Виц по повод изказването ти
                                Отиват група бургазлии на почивка в Боровец - навсякъде се носи мирис на смола, поточета ромолят, вятърът си играе в клоните на чамовете, кристално чистия въздух трепти ... и единият мъж от групата припада.
                                Викат Бърза помощ и дофтора започва да го реанимира, но без резултат. Виждат другите от тайфата, че нещата не отиват на добре, казват на медицинското лице да се отдръпне и завличат припадналия до ауспуха на една от колите я запалват. Той си поема дълбоко въздух и идва в съзнание
                                Last edited by tnm; 05.02.2017, 21:48.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X