IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Пък най-накрая става и заключително.

    П.П. Щот съм пръф еколог, бре!!! Това закон за защитените територии, биологичното разнообрази, горите, водите, лова и чистотата на въздуха съм ги прочела от корица до корица, барабар с наредбите.
    Чело коте, чело коте...как се ловят мишки....

    пп И кво интродуктира във вилаета ?

    Предлагам - дивата коза....Щот за два пръча и три кози 1-2 млн шъ делкаме....Щот от мен дъртия пръч....

    Коментар


    • Не може законът за горите да противоречи на Наказателния кодекс. Това е точно същата глупост, като тая, че някакъв дребен селски садия в САЩ отменя държавен указ, подписан от президентът.

      Впрочем в тая кочина всичко е възможно, включително някаква смешна общинска наредба да противоречи на Конституцията. Ей-затова държавата е на тоя хал.

      Хубаво е да четеш разни работи от корица до корица... ама по-хубаво е да четеш по-важните работи... особено пък по-по-важните.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение



        И закони цитираш...!

        пп АйдИ у кръчмата.....да пиеш едно голямо, че всичко е преходно !
        Пък най-накрая става и заключително.

        П.П. Щот съм пръф еколог, бре!!! Това закон за защитените територии, биологичното разнообрази, горите, водите, лова и чистотата на въздуха съм ги прочела от корица до корица, барабар с наредбите.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Колко мило. И за мен е удоволствие да се разменян коментари с толкова компетентен човек

          П.П. Явно не четеш където трябва. Обикновено едни от най-важните неща в новоприетите закони се намират в преходните и заключителни разпоредби.

          ЗАКОН ЗА ГОРИТЕ, Обн., ДВ, бр. 19 от 8.03.2011 г., в сила от 9.04.2011

          ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

          § 2. Този закон отменя Закона за горите (обн., ДВ, бр. 125 от 1997 г.; изм., бр. 79 и 133 от 1998 г., бр. 26 от 1999 г., бр. 29 и 78 от 2000 г., бр. 77, 79 и 99 от 2002 г., бр. 16 и 107 от 2003 г., бр. 72 и 105 от 2005 г., бр. 29, 30, 34, 36, 80, 82 и 102 от 2006 г., бр. 13, 24, 53 и 64 от 2007 г., бр. 43, 54, 63, 69, 70 и 91 от 2008 г., бр. 6, 12, 19, 32, 74, 80, 94 и 103 от 2009 г. и бр. 73, 87 и 88 от 2010 г.).


          И закони цитираш...!

          пп АйдИ у кръчмата.....да пиеш едно голямо, че всичко е преходно !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Глупости, къде пише, че е отменен? Чел съм НК от няколко източника, които се ъпдейтват редовно, при всяка промяна. Пише включително кои членове са отменени, въпросният НЕ Е между тях. Дори и наистина да е отменен, това е престъпление, защото развързва ръцете на бракониерите.

            Чичов - горите се прочистват под контролът на съответните служители. Това не означава, че *ците може да унищожават цели гори, защото "прочиствали". Контрапример - западен парк е пълен с паднали и изсъхнали дървета - общината би могла да си влезе в задълженията, да мобилизира *ците (само живеещите в ЗАКОННИ жилища) и да ги пусне да прочистват - но под постоянен контрол. Ще имат дървета за 5 години напред, а паркът ще стане едно по-приятно място. Да, ама не... затова те секат наред откъм южната му страна - и го унищожават - а в останалите му части няма кой да разчисти сухите дървета.
            Колко мило. И за мен е удоволствие да се разменян коментари с толкова компетентен човек

            П.П. Явно не четеш където трябва. Обикновено едни от най-важните неща в новоприетите закони се намират в преходните и заключителни разпоредби.

            ЗАКОН ЗА ГОРИТЕ, Обн., ДВ, бр. 19 от 8.03.2011 г., в сила от 9.04.2011

            ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

            § 2. Този закон отменя Закона за горите (обн., ДВ, бр. 125 от 1997 г.; изм., бр. 79 и 133 от 1998 г., бр. 26 от 1999 г., бр. 29 и 78 от 2000 г., бр. 77, 79 и 99 от 2002 г., бр. 16 и 107 от 2003 г., бр. 72 и 105 от 2005 г., бр. 29, 30, 34, 36, 80, 82 и 102 от 2006 г., бр. 13, 24, 53 и 64 от 2007 г., бр. 43, 54, 63, 69, 70 и 91 от 2008 г., бр. 6, 12, 19, 32, 74, 80, 94 и 103 от 2009 г. и бр. 73, 87 и 88 от 2010 г.).
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Не че имам нещо напреко, ама тоз закон дето го цитираш е отменен през 2011, та в тази връзка ща помоля за нещо по-актуално
              Глупости, къде пише, че е отменен? Чел съм НК от няколко източника, които се ъпдейтват редовно, при всяка промяна. Пише включително кои членове са отменени, въпросният НЕ Е между тях. Дори и наистина да е отменен, това е престъпление, защото развързва ръцете на бракониерите.

              Чичов - горите се прочистват под контролът на съответните служители. Това не означава, че *ците може да унищожават цели гори, защото "прочиствали". Контрапример - западен парк е пълен с паднали и изсъхнали дървета - общината би могла да си влезе в задълженията, да мобилизира *ците (само живеещите в ЗАКОННИ жилища) и да ги пусне да прочистват - но под постоянен контрол. Ще имат дървета за 5 години напред, а паркът ще стане едно по-приятно място. Да, ама не... затова те секат наред откъм южната му страна - и го унищожават - а в останалите му части няма кой да разчисти сухите дървета.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Желанието да се използва по-чиста енергия естествено води до все по-големи рестрикции спрямо въглищните централи. Те обаче заемат съществен дял от електропроизводството на голяма част от страните членки, което означава, че там могат да се очакват големи сътресения. България, където въглищните ТЕЦ-ове достигат между 35 и 45% от цялото производство на електроенергия, ще бъде една от най-засегнатите, тъй като заедно с Полша, Гърция, Чехия и Германия е водеща в използването на най-некачествените въглища. Новите изисквания, които Европейската комисия предлага, ще направят много трудно съществуването на централи като ТЕЦ "Бобов дол", ТЕЦ "Марица 3", ТЕЦ "Брикел" и държавната ТЕЦ "Марица-изток 2". Дори двете американски централи ТЕЦ "Гълъбово" на АЕS и ТЕЦ "КонтурГлобал Марица-изток 3" също ще бъдат засегнати, тъй като новите изисквания би трябвало да влязат в сила към края на техните дългосрочни договори за изкупуване, които гарантират приходите им.
                Няма нужда от рестрикции. Има си ЗАКОН, при това не някакъв смотан, но Конституция. Задължителните договори за изкупуване на точец от определени централи и източници противоречи на Чл. 19. Лятото се е стигало дотам, че Козлодуй, фабрикуващ най-евтиния точец, да бъде принуждаван да ограничи мощността си, за да може системата да поеме първо точецът от най-скъпите централи - ВЕИ и американските ТЕЦ-ове. Затова и хората плащат скъп точец, затова и някои лобита реват срещу Белене. Ако бяхме приели последната оферта на руснаците, Белене вече щеше да работи и да продава точец по 20 стотинки... и гореизброените привилегировани просто угасваха - ако наистина имаше свободен пазар.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • А Тръмп кво вика- ДГД екологията
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Уникална държава, уникален форум.....
                      Почва се една тема, един проблем а се забива в трета глуха , дето няма коловоз....

                      Има проблем и той трябва да се решава стъпка по стъпка...

                      1 Забранява се използването на въглища за отопление от следващата година !

                      Няма серен диоксид - няма сярна киселина, няма болни гърла, няма разядени дробове и умиращи гори...

                      Точка по темата !

                      След година, две, друга мярка.....
                      Кмет на община, който въведе такава мярка, просто повече няма да бъде преизбран.
                      Познай колко кметове ще се навият на такава сделка.
                      Фандъкова дори отрича отоплението на твърдо гориво да е проблем. Вика - колите, движението.
                      Да, колите също са проблем, но движение има и през пролетта и през лятото. Обаче през периода октомври-март във въздуха мирише на въглища, не на дизел.

                      Трябват мерки както в Париж и няколко други френски града - първо срещу отоплението на твърдо гориво, после старите коли, после и новите дизели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Уникална държава, уникален форум.....
                        Почва се една тема, един проблем а се забива в трета глуха , дето няма коловоз....

                        Има проблем и той трябва да се решава стъпка по стъпка...

                        1 Забранява се използването на въглища за отопление от следващата година !

                        Няма серен диоксид - няма сярна киселина, няма болни гърла, няма разядени дробове и умиращи гори...

                        Точка по темата !

                        След година, две, друга мярка.....
                        Баш, на майчин език за писалия след теб, ама няма кой да го направи. И тъй като проблемът се отлага и отлага през годините, накаря или нищо не се прави, или става революция - познавайки Бг народа, от когото съм част и аз, залагам със сигурност от 99.99% на първото. Жалко, накрая ще мрем като пилци и ще псуваме държавата.

                        Става малко като един приятел, дето пушеше, щото не искал другите да го тровят - ми да взема и аз едно кюмбе и както държа високи градуси, що окаждам квартала в околовръст като за световно!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Забранява се използването на въглища за отопление от следващата година !
                          Това не е за нас и не може да стане.
                          Защото хората масово ще трябва да стоят н студено.
                          И още, защото ще срине икономиката ни, когато почне режима на тока ако хората масово заменят дървата и въглищата с ток.
                          Затова е добре народа да си наляга парцалите и да трае, има кой да мисли за тези неща.

                          Коментар


                          • Уникална държава, уникален форум.....
                            Почва се една тема, един проблем а се забива в трета глуха , дето няма коловоз....

                            Има проблем и той трябва да се решава стъпка по стъпка...

                            1 Забранява се използването на въглища за отопление от следващата година !

                            Няма серен диоксид - няма сярна киселина, няма болни гърла, няма разядени дробове и умиращи гори...

                            Точка по темата !

                            След година, две, друга мярка.....

                            Коментар


                            • Темата не е за платените и безплатни паркинги. Това, което сте изписали няма да го изтрия, но занапред няма да толерирам такива мнения, така че не се учудвайте ако изчезнат. Изсянявайте се на ЛС.
                              रादोस्त

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Тука знам, че четат и чиновници от НАП дето слон да им влезе в окото няма да го видят ако нямат нареждане за това.
                                Огромна част от кюмура и дървата за населението се продават,транспортират на черно, взима се от бг-мините на черно и се укрива ддс, акциз и данъци.

                                ако ги понатиснат цените ще се качат и това ще даде превес на климатиците пред кюмура и дървата. ганьовеца екологията не го е*е затова само удряне с цените му е майката. един сериозен акциз на дървата и въглищата + строг контрол на складовете (поне тези за въглища са ясни) и консумацията може да бъде намалена с 50% за година.
                                Точно така ще стане, както си написал...
                                При сериозен акциз на въглищата и цената на тока ще скочи поне с 20-30%. Въобще знаеш ли токът за климатика ти откъде идва? От 35 до 45% идва от горене на кюмюр, така че без кюмюр няма как да минеш.

                                Желанието да се използва по-чиста енергия естествено води до все по-големи рестрикции спрямо въглищните централи. Те обаче заемат съществен дял от електропроизводството на голяма част от страните членки, което означава, че там могат да се очакват големи сътресения. България, където въглищните ТЕЦ-ове достигат между 35 и 45% от цялото производство на електроенергия, ще бъде една от най-засегнатите, тъй като заедно с Полша, Гърция, Чехия и Германия е водеща в използването на най-некачествените въглища. Новите изисквания, които Европейската комисия предлага, ще направят много трудно съществуването на централи като ТЕЦ "Бобов дол", ТЕЦ "Марица 3", ТЕЦ "Брикел" и държавната ТЕЦ "Марица-изток 2". Дори двете американски централи ТЕЦ "Гълъбово" на АЕS и ТЕЦ "КонтурГлобал Марица-изток 3" също ще бъдат засегнати, тъй като новите изисквания би трябвало да влязат в сила към края на техните дългосрочни договори за изкупуване, които гарантират приходите им.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X