IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    От чисто практическа гледна точка един киловат час топлинна енергия получен чрез изгаряне на въглища струва 1.78 ст в момента, а от дърва е още по евтин. За какви атомни централи които ще ни правят ток за по 20 ст. киловатчаса въобще става дума ? Аман от приказки на хора дето не знаят в какъв свят живеят.
    Виж сега, аз съм на парно и горя 2 чувала въглища на ден 18 лв.Апартамента ми е термо изолиран и при -5 градуса ми е достатъчна една духалка
    да отоплявам една стая.За 12 часа отоплението ми излиза около 5 лева.За дърва не съм го смятал ,но ще ми трябват 15 кубика минимум,
    Това което смятам парното да го обърна на ток и е най-оптимален вариянт,имам и соларни панели.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      От чисто практическа гледна точка един киловат час топлинна енергия получен чрез изгаряне на въглища струва 1.78 ст в момента, а от дърва е още по евтин. За какви атомни централи които ще ни правят ток за по 20 ст. киловатчаса въобще става дума ? Аман от приказки на хора дето не знаят в какъв свят живеят.
      Може ли да кажеш как точно се стига до стойностите 1.78ст./ киловат за въглища и още по-малко за дърва?

      Коментар


      • В момента от общината изобщо не мислят за филтри на комините. А тъй като някакви общински съветници от бсп са решили да внесат предложение за такива филтри, значи смятам е сигурно, че никога няма да бъдат приети от СОС, доминиран от герб,които заедно с рб имат 41 съветника.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
          Властите в Скопие миналата година взеха решение да субсидират покупката на пелетна камина с до 70% от цената ѝ, но не повече от 30 000 денара. Отпуснати са 14 000 000 евро, които трябва да стигнат за 100 000 камини. При употреба на пелети отделяните вредности са от 17 до 20 пъти по-малко, отколкото при отопление с дърва. И не се товари електрическата система, защото потреблението е 150 вата, да речем. Който се интересува за подробности да напише "пелетна печка македониja 30 000 денара" и ще види "субвенционирането".
          Що ми се струва, че РМ по-държава от нашата и ще има следприватизационен контрол на камините работат ли по адресна регистрация и по предназначение. Щото тук влезат ли в гетото, дирите не може им се фанат. Все пак като се мисли, получават се нещата. Тук поне едно коминно проучване да се извърши в центъра и да се наденат филтри където може. За сметка на общината.

          Коментар


          • Властите в Скопие миналата година взеха решение да субсидират покупката на пелетна камина с до 70% от цената ѝ, но не повече от 30 000 денара. Отпуснати са 14 000 000 евро, които трябва да стигнат за 100 000 камини. При употреба на пелети отделяните вредности са от 17 до 20 пъти по-малко, отколкото при отопление с дърва. И не се товари електрическата система, защото потреблението е 150 вата, да речем. Който се интересува за подробности да напише "пелетна печка македониja 30 000 денара" и ще види "субвенционирането".

            Партия была, есть и будет есть!

            Коментар


            • така трябва - на зъл прът - зла круша))))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • А всъщност защо да се забраняват печките на дрЪва, кюмюр, гуми и всякаква пластмаса, като те не са проблем - ей на и славната герберстка, другарката Пъдпъдъкова не споменава печките като проблем, а за София дава следните мерки:

                „Заедно с въвеждането на велосипеди под наем, разработихме и схеми за зони с успокоено движение. Първата такава е с намаляване на скоростта на автомобилите на 30 км/ч, съвместно с велосипедите, между бул. „Христо Ботев“, ул. „Алабин“, „Леге“, бул.„Цар Освободител“ и бул. „Васил Левски“. Изчислено е, че дори само намаляването на скоростта на автомобилите също помага за намаляване на запрашаването. Отделно от това се стимулира велосипедния транспорт“, каза тя.

                „Убедена съм, че само с ограничения няма да стане, затова нашата отговорност е да стимулираме на повече хора да използват градския транспорт. Това става чрез неговата модернизация. На второ място с даването на предимство на градския транспорт. Очакванията са ни въвеждането на електронната система за таксуване да подобри услугата и желанието на хората да използват градски транспорт. Категоричен е ангажиментът ни да увеличим миенето на улици и булеварди“, коментира Фандъкова. По думите ѝ на трето място продължават с основните ремонти на улици и булеварди и заедно с тях засаждането на дървета по тези артерии.

                Ми права е Пъдпъдкова - като намалил скоростта, гаранция ще решим проблемите, а Адския транспорт е супер - като влезеш в него с костюм и ставаш на тотален г@з, особено в летните жеги, щото климатици се пускат, ако е кеф на шофера, иначе - не. Пък и в час е едно яко ръгане, ама то е за разбуждане дутрин и гимнастика вечер. ХвалЪ на кметицата, най-гУлемата е тя!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • В такъв момент се сещам само за онзи виц:
                  Абе София може всякаква да е, ама поне виждаш какво дишаш - щеше да е много смешно, ако не беше тъжна реалност, заради която модите все ме трие, че я пожелавам на децата на всички дрЪвари, дето тровят моите
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    От чисто практическа гледна точка един киловат час топлинна енергия получен чрез изгаряне на въглища струва 1.78 ст в момента, а от дърва е още по евтин. За какви атомни централи които ще ни правят ток за по 20 ст. киловатчаса въобще става дума ? Аман от приказки на хора дето не знаят в какъв свят живеят.
                    Какво предлагаш ти значи един вид: да изпоизсечем и изгорим горите ли?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Ми да се забранят, щом замърсяват. А и са отживелица

                      Коментар


                      • Импе той този указ на Тръмп е едно нищо, ако е нещо което ще върши работа няма да е толкова кратук а ще включва всички държави от които са се пръкнали терористи т.е. всички арабски плюс съветските станове. Това показва статистиката в минало време, но и африкански трябва да влязат в него. Американските граждани лично нищо няма да изгубят ако наистина се направи подобен отказ за достъп но трябва да бъде съгласувано и с ЕС и той да приложи същите ограничения
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • От чисто практическа гледна точка един киловат час топлинна енергия получен чрез изгаряне на въглища струва 1.78 ст в момента, а от дърва е още по евтин. За какви атомни централи които ще ни правят ток за по 20 ст. киловатчаса въобще става дума ? Аман от приказки на хора дето не знаят в какъв свят живеят.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • и НК съм чела, макар че не ми влиза у работата

                            Колко неща не влизат в работата на една жена,ама пуста любознателност ....
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Не ви разбрах за какво точно се дърляте, но ТНМ е права в цитата си - професионално мнение
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Не може законът за горите да противоречи на Наказателния кодекс. Това е точно същата глупост, като тая, че някакъв дребен селски садия в САЩ отменя държавен указ, подписан от президентът.

                                Впрочем в тая кочина всичко е възможно, включително някаква смешна общинска наредба да противоречи на Конституцията. Ей-затова държавата е на тоя хал.

                                Хубаво е да четеш разни работи от корица до корица... ама по-хубаво е да четеш по-важните работи... особено пък по-по-важните.
                                Ъхъ, баш тъй!!! То ти като четеш важните, ама не актуалните, работата свършена ли ще да е!?

                                П.П. Сал за едната по-голяма прецизност - и НК съм чела, макар че не ми влиза у работата. Това, щот съм изключително любознателна
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X