IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българи-пазете се от Виваком

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде е държавата.Правят си какво искат и трите оператора.Кой знае колко плащат на депутатите да не приемат адекватни закони.Някой депутати вземали по 20 000 лв да не вземат адекватни законодателни решения.И като видим кой стой зад единия телеком нещата се навързват.СТАВА ВЪПРОС ЗА КОРУПЦИЯ
    http://avtokurs.alle.bg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sviat Разгледай мнение
      Пазете се!
      От 01.04. 2013 Виваком предлага комбинирана услуга (домашен, интернет или GSM или TV)и това дава право да се ползва отстъпка от месечен абонамент за срока на договора

      Но........Според
      ОФИЦИАЛНИ ПРАВИЛА НА ОФЕРТА ЗА КОМБИНИРАНЕ НА УСЛУГИ

      4.2. След изтичане на първоначалния срок на договор се прилагат стандартни цени и условия на тарифите.

      Т.е (стационарен 13.80 лв, интернет 20 лв. и т.н)
      Къде точно сте излъган, след като 3 месеца по-рано представител на оператора ви позвънява за да ви предупреди по телефона? В случай ,че не желаете да продължите да използвате услугите на мобилния оператор може в срок да прекратите договора си или да го преподпишете с актуална оферта.

      Коментар


      • те са толкова дезориентирани в тези телекоми че половината от персонала не знаят какво правят там(сигурно им е временна работа)
        Прост пример:мен ме мотаха за един мобилен интернет близо месец,защото нямало как да се активира преди 15-то число на което ми засичат месеца(трябвало съм да подам молба точно на 14 за да ми го активират-от централа пък ми казаха че няма такова нещо)

        Коментар


        • Не искам да прозвучи като реклама , но за мен това е положението :
          Във виваком са най-неинформирани. Ако минете през 3 офиса ще получите 3 различни отговора какви условия има, какви промоции и т.н Да не говорим ,че ако звъннете на центъра ще получите четвърти вариант.

          Но как лъжат във М-тел Направо не е истина Сега си спомням онези 10 години към тях и ми е смешно но тогава ми се ревеше от безсилие защото ако си сменя номера ми умира и бизнеса.

          Сега имам карти и към Вивател и към Глобул и макар че тук-там ги хващам в издънка,
          техните опитити да послъжат са толкова детинско невинни на фона на безочливите М-телски измами че дори им ги прощавам понякога . Интересното е ,че ако се заядеш със тях има случаи да ти върнат парите. Опитайте това със М-тел

          ПП вече 6 години от както нямам нищо общо с М-тел и миналия месец ми пристигна писмо от съдия-изпълнител за задължение по бивша моя карта прехвърлена на мой приятел преди 6 години , който сега е спрял да си плаща.

          Забележете "прехвърлена"!!! Тоест правата и задълженията по нея са вече към друг собственик , акт извършен в офис на М-тел и влязъл в сила преди 6 години.

          Не съм от тези на които им минава и завеждам дело , което смятам да спечеля .

          Просто съвет- тези много огладняха и започват да си правят гаргара със законите.

          Пазете се от тях . Докато Вивател и Глобул пишат неща със малък шрифт и ако четеш си защитен то в М-тел направо погазват законите .
          Last edited by magi208; 17.02.2014, 06:28.

          Коментар


          • И аз щях да съм към тях,понеже имаха най0ниски пакети за интернет и телевизия,но нямаха покритие,сега се убеждавам ,че всяко зло е за добро.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
              Най-много са ме мамили от Мтел , след това от Глобул и най-малко в Виваком..

              Към всички след 2-рата година почват измамите и е добре да ги въртите, но само в
              Мтел съм имала 4 поредни еднакви фактури .
              +1000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000
              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

              Коментар


              • и на мен Мтел най-много са ми надписвали сметките
                ама яко
                и само разправии
                другите два оператора не съм забелязал, но може и там нещо да има

                Коментар


                • Най-много са ме мамили от Мтел , след това от Глобул и най-малко в Виваком..

                  Към всички след 2-рата година почват измамите и е добре да ги въртите, но само в
                  Мтел съм имала 4 поредни еднакви фактури .

                  Коментар


                  • Пазете се от Виваком

                    Пазете се!
                    От 01.04. 2013 Виваком предлага комбинирана услуга (домашен, интернет или GSM или TV)и това дава право да се ползва отстъпка от месечен абонамент за срока на договора

                    Но........Според
                    ОФИЦИАЛНИ ПРАВИЛА НА ОФЕРТА ЗА КОМБИНИРАНЕ НА УСЛУГИ

                    4.2. След изтичане на първоначалния срок на договор се прилагат стандартни цени и условия на тарифите.

                    Т.е (стационарен 13.80 лв, интернет 20 лв. и т.н)

                    Коментар


                    • Телефон и интернет???

                      Ползвам компанията VIVACOM от времето на БТК...Надявам се някой от хората вземащи решения да прочете това и въведе някакви положителни промени!
                      1. Включил съм интернет при възрастните си родители в село видинско за да могат да комуникират през скайп с внуците си които са в чужбина. Връзката е кабелна и толкова често създава проблеми, че на месец поне по веднъж трябва да заявявам повреда. Същото се получава и с домашния им телефон който е със СИМ карта и батерията всеки 6 месеца подлежи на смяна(дори когато зарядното е постоянно вкл.)
                      2. В Сф на 31.12. констатирах че домашния ми телефон не работи. Оператоката след проверка ми заяви, че първата свободна дата за посещение била 06.01.2014
                      КАКТО ЗА ПЪРВОТО ТАКА И ЗА ВТОРОТО обстоятелства многократно случващи се отлаганията във времето за отстраняване на повредите е изключително бавно и неудобно, уйкендите там няма дежурни екипи които да могат да реагират адекватно!?
                      3. Отново в провинцията - извършвани ми бяха СМР свързани с минаване на бетоновоз. На улицата между стълбовете минаваше провиснал много ниско кабел на виваком за който се обадих 3 пъти на оператор от мой мобилен телефон. нямаше реакция на нито едно обаждане и естествено кабела беше скъсан и съседите останаха без телефон за повече от 3 месеца....Период за който те получиха сметките си за телефон...След пусната жалба - заявление, беше опростена таксата за само един месец....Разочароват ме постоянно и няколкократно съм на "прага" да не преподписвам договора си с тях...което ще бъде последвано от още минимум 3 абоната зависими от мен. Имам мнение за "другите", не бих искал да се разделяме и се надявам "НЯКОЙ' отговорен фактор да чете това..,което е молбата ми всеки път към операторите - разговорите ни да биват предоставяни по команден ред(chain of command) !!! До момента промени НЯМА и така се влачи повече от 2 години!
                      Last edited by reality; 01.01.2014, 18:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Най ми е кеф да си говоря с Виваком.
                        Тормозят по цял ден домочадието, ама аз съм титуляр и все мен търсят.
                        Разговорът протича така.
                        - Дъра дъра и разтоворът се записва....
                        -ОК, ясно... Записвате ли?
                        - Да записваме
                        - Запишете си добре!!!
                        - Да разговорът се записва.
                        - Спрете да безспокоите мен и семейството ми с тъпите си планове! Не ми пука чрез кой телефонен оператор ще си търся сутрин мобилния телефон, така че ако не искате да ви сменя - спрете да тормозите.
                        - Ама господитне....
                        - Записвайте си!!! Това което правите в момента е тормоз и не искам по никакъв начин да продължава! В противен случай ще се оплача на КЗК, КЗП, КПСС, БКП и т.н

                        За съжаление след две седмици пак се почва
                        Това е щото си ги заплашил с КПСС и БКП.Те вече не се страхуват от мъртавци

                        Коментар


                        • Най ми е кеф да си говоря с Виваком.
                          Тормозят по цял ден домочадието, ама аз съм титуляр и все мен търсят.
                          Разговорът протича така.
                          - Дъра дъра и разтоворът се записва....
                          -ОК, ясно... Записвате ли?
                          - Да записваме
                          - Запишете си добре!!!
                          - Да разговорът се записва.
                          - Спрете да безспокоите мен и семейството ми с тъпите си планове! Не ми пука чрез кой телефонен оператор ще си търся сутрин мобилния телефон, така че ако не искате да ви сменя - спрете да тормозите.
                          - Ама господитне....
                          - Записвайте си!!! Това което правите в момента е тормоз и не искам по никакъв начин да продължава! В противен случай ще се оплача на КЗК, КЗП, КПСС, БКП и т.н

                          За съжаление след две седмици пак се почва

                          Коментар


                          • Нова измамна схема на "Виваком"!
                            Реших да прехвърля един номер от Мтел към Виваком. Понеже имат един план с 300 минути към всички за 17,8лв. ми се стори изгоден за мен.
                            Когато подадох заявлението за прехвърляне, ме увериха, че ще имам 4 месеца по 100 допълнителни минути наградни заради прехвърлянето от друг оператор.
                            Вместо около 18лв. сметка, на третия месец ми идва 30. Питах същата кифла дето ми направи договора, а тя ми каза да попитам на 123. Питам аз по телефона, а отсреща ми обясняват, че допълнителната услуга била за 2 месеца, а след това трябва изрично да заявя, че не ми трябва иначе ми слагат отделна допълнителна такса от 13лв. за използваните допълнителни минути. Направо откачих, ако тази беше пред мен щях да я нарежа с мачете!
                            Най-мошеническата фирма е ВИВАКОМ! Като ми изтече договора ще прекратя отношенията си завинаги с тях. ПРЕДИ ме бяха измамили с договор от разстояние и затова си преместих домашния телефон към Глобул. Сега плащам 3,5лв. за 60 минути.

                            Коментар


                            • Това сигурно се случва постоянно, но съм тук отскоро и ми е за сефте

                              В офиса на Мтел пак ме помислиха за селския идиот

                              През октомври 2013г влязох в офис на Мегалан и подписах 12-месечен договор за интернет. Свързването беше насрочено за седмия ден след подписването на договора.

                              В уречения час пристигнаха двама техници, които след доста продължително изследване заключиха, че покритие до блока ми няма и тепърва ще трябва да се гради такова. Намекнаха, че това е сериозна работа, която ще отнеме време.

                              Мисълта, че ще чакам неопределено дълго за изграждане на покритие и вероятно ще си навлека и омразата на съседите – изобщо не е ясно откъде и как ще минават кабелите и какво точно ще се разбива, ме накараха доста бързо да отида отново до офиса на Мегалан за да прекратя договора.

                              Милата блондинка, при която бях подписал обаче отсъстваше. Заместваше я нахъсан симпатичен младеж. След като обясних за какво става дума той звънна на по-висша инстанция и след няколко минути победоносно ми съобщи, че не може да потвърди информацията, която му давам. Системата показвала, че на адреса в момента работят техници, а освен това Мегалан имали и други клиенти на същия адрес. Попитах плахо дали не смята, че аз лъжа, но той многозначително замълча и се вглъби в компютъра. Стана ясно, че реална информация от техниците ще има едва след обяд.

                              Имах куп неща за вършене, но също и лошото предчувствие, че мога да остана без интернет в продължение на месеци, така че няколко часа по-късно, след като чинно изчаках опашката бях отново пред подозиращия ме в лъжа младеж.

                              Телефонни разговори отново, отново цитиране на личните ми данни на висок глас пред всички останали клиенти. Младежът приключи разговора и с тон пълен с оптимизъм ми заяви, че в момента покритие наистина няма, но те все пак ще изградят мрежа до моя блок.

                              На този етап реших, че все пак е време за план Б и казах че просто предпочитам да анулирам договора. Всичкия оптимизъм на младежа изчезна. С леден тон ми заяви, че ако договора се анулира ще дължа всички такси до края на срока му. Ама нали още не е влязъл в сила – попитах. Оказа се че според него е влязъл в сила от датата на подписването.

                              А седем дневния срок??

                              На този етап младежът започна да ми говори с образователно-приятелски тон, вероятно специално култивиран за работа с трудни клиенти и ще си позволя да го цитирам вербатим:

                              „Аз съм говорил с колегите относно тази клауза в договора за седем дневния период и те ми казаха, че това е просто отложено включване“

                              Реших да не споря и поисках да попълня една от стандартните молби за прекратяване на договор. Отказа и ми подаде бял лист, на който да съм си напишел жалба.

                              Реших, че ще ми е по-лесно да я напиша на компютър и си тръгнах.
                              Един телефонен разговор по-късно и моят телефон звънна. Същият младеж с радужен глас ми съобщи, че шефът му е разрешил да анулира договора. При това няма да дължа нищо! Е, това се казва великодушен шеф.

                              Та на третото ми посещение за деня на офиса на Мегалан, аз най-после държах в ръцете си „Заявление за прекратяване на договор“, в което дори имаше опция
                              „да не влиза в сила след изтичане на първоначалния 7-дневен срок, предвиден в Договора“

                              Равносметка за деня:
                              - 60 минути, прекарани с техници. Те разбира се нямат никаква вина, че Мтел им е предоставил погрешна информация за покритие на адреса

                              - 60 минути прекарани в офиса на Мегалан

                              - 3 разходки до въпросния офис

                              - Леко повишаване на тон, което правя почти винаги когато се опитват да ме мамят.

                              Всъщност, не съм сигурен че трябва да се радвам – подал съм единствено заявление за прекратяване. Изобщо няма да се учудя, ако то се отхвърли, или след година-две ми пратят съдия изпълнител за таксите, които им дължа.

                              На следващия ден ми звънна и една извънредно учтива дама от Мтел. Каза ми че ще бъдат необходими два екипа от техници и сигурно ще отнеме доста време, но няма проблем – ще бъда свързан. Обясних, че всъщност този договор е вече анулиран, и изобщо не се интересувам, но дамата в изблик на оптимизъм ми успокои, че ако размисля договорът ще бъде подновен.

                              N.B. Ако някой случайно си помисли, че се опитвам да петня доброто има на Mтел/Мегалан и да ги показвам в светлина на долни изнудвачи, които обучават персонала си да действа в разрез със законите и да дезинформира клиентите, бързам да добавя, че имам аудио запис на описаните по-горе бисери на техния „консултант".

                              Коментар


                              • Вече всички минаваме на Глобул. Това със сигурност не е реклама а аз съм негър
                                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                                Коментар

                                Working...
                                X