IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българи-пазете се от Виваком

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Vivacom вече са били глобявани за нелоялна търговска практика при предлагането на игра, подобна на предлаганите чрез Viva Blitz Club, съобщи Комисията за защита на потребителите (КЗП), която се самосезира по публикацията на OFFNews "Пратете SMS, ако не искате да печелим от парите ви". В нея разказахме как клиентка на мобилния оператор е получила SMS, написан на български, но с латински букви, в който операторът я приканвал да изпрати SMS, ако иска да се отпише от абонамент за игрите. Жената не разбрала, не изпратила SMS и била абонирана. Всеки нов SMS й струвал по 2.40 лева с ДДС.

    Коментар


    • Да напиша и моят случай от януари 2018. Възрастаната (80г.) ми майка стана жертва на телефонна измам от страна на Виваком. Оказа се тяхна кампания с SMS. След като 3 пъти говорих с оператор на 123 как точно се е абанирала от стара нокия за тяхна услуга за 'именни дни' с по 2 лв. СЕДМИЧНА такса!?! при положение че тя и да иска не може да прати смс... Оказа се че при получване на съобщение ако случайно натиснете бутон на телефон се према за регистрация!!! И това го разбрах след дълги разговори с оператор, който твърдеше, че е изпратен смс за регистрация.
      Явно са им спаднали приходите за миналата година и са решили да си ги набавят от пенсионерите с по 200 лв. пенсия... като им земат 20% от нея!!!
      Следват жалби от мен до всички инстанции вкл. КЗП. Да видим какво ще стане! Прилагам и снимка на смс изпратен за отписване от услугата! според вас от какво съм се отписал?
      Attached Files
      Last edited by toto; 05.02.2018, 15:02.

      Коментар


      • Здравейте, вчера ходих до виваком и попитах дали е възможно да сменя сегашния ми план Smart S+ с разни бонуси ли не знам и аз там как се води. Планът е 3 гб интернет и неограничени минути за 19.90 лв. Въпроса ми беше дали мога да сменя плана с Smart L (24 лв) и да закупя телефон с него, но отговора им беше, че е невъзможно защото договора ми изтичал Октомври 2018г. и можело да сменя плана най-рано през Юни.. А никъде в договора ми не открих да пише подобно нещо, нито в общите условия на сайта им. Та някой сменял ли е плана си повече от 3 месеца преди изтичане на договора му или да знае нещо по въпроса..

        Коментар


        • http://forum.investor.bg/forum/други...-от-мтел

          Коментар


          • Аз затова си купувам апарати ,свободно ....И си избирам план какъвто искам ..
            Last edited by X_Y; 02.04.2017, 10:37.

            Коментар


            • Има сега поредната промоция исмислица във Виваком за 80% off , уловката е ,че ти трябва месечен тарифен план все едно ще говори за твоя сметка едно малко градче...рекламата им обаче е масова..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение

                Имаше слухове за падането му от юли тази година, чакам да се потвърдят и затова не подписвам нов договор
                Е, май не са слухове, а си беше съобщение направо...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                  Мисля, че роуминга ще падне догодина


                  Без ангажимент
                  Имаше слухове за падането му от юли тази година, чакам да се потвърдят и затова не подписвам нов договор

                  Коментар


                  • Сключих договор с Виваком 27 Декември 2016г.
                    Депозирах 60 лв като 30 от тях за кредитно обследване и 30 за мобилен апарат.
                    Обясниха ми че депозита ще се приспадне от фактурите, като първата януари трябва да заплатя в брой до 18ти.
                    Заплатих си първата фактура, втората се преспадна от депозита и за третата получих смс че дължа 8лв.
                    Също както предходната, отне някакво време да се приспаднат и очаквах, че отново ще стане така.
                    На 19ти март-НЕДЕЛЯ получавам смс, че съм просрочил и ще ми бъдат спрени услугите ако не заплатя веднага.
                    Свързах се с оператор и ми обясниха, че този остатък от 8 лв трябвало да платя в срок (18ти) и едва за следващият месец,
                    отново фактурата щяла да бъде приспадната от депозита.
                    ПОНЕЖЕ НЕ СЪМ ЗАПЛАТИЛ НА ВРЕМЕ (до18ти), ТРЯБВАЛО 3 МЕСЕЦА ПОСЛЕДОВАТЕЛНО ДА ПЛЩАМ В СРОК, ЕДВА ТОГАВА БИЛО ВЪЗМОЖНО ФАКТУРАТА МИ ДА СЕ ПРИСПАДНЕ ОТ ДЕПОЗИТА.
                    В офиса при подписването ми начертаха цяла схема и последователност как ще се извършва плащането и ме увериха, че след първото заплащане през Януари ще плащам фактура след усвояване на депозитите около МАЙ месец.
                    * Тъпото е сега, че парите ми са в тях, а аз съм наказан три месеца, че не съм платил в срок тези 8 лв при положение, че в тях са депозирани мой още 30лв.
                    * Другото тъпо нещо е че НЕ ми изпратиха смс на 18ти че ще просроча, за да се подсетя, че нещо не е наред, а ми изпратиха на 19ти когато вече НЯМА СМИСЪЛ. - Мтел за това поне са коректни, предварително подсещат, а не при свършен факт в НЕДЕЛЯ.

                    *коментатора, дето следи кой колко мнения има във форума и на кого е първо или последно, че за това нарича хората по различни начини .. да си спести думите. В GOOGLE на търсене ВИВАКОМ МОШЕНИЦИ - излиза като първа тема. За това и коментирам тук ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                      Хора , какво стана с роуминга, нали ще има промени от този месец, ама не разбрах дали ще оптада вече финално
                      Мисля, че роуминга ще падне догодина

                      Иначе, някои (една) компании обявиха някаква нова тарифа и дадоха право да си избереш тарифа за роуминга - ако до някаква си априлска дата избереш изрично новата тарифа, отиваш на нея,
                      ако не направиш нищо, оставаш на старата.

                      Без ангажимент

                      Коментар


                      • Хора , какво стана с роуминга, нали ще има промени от този месец, ама не разбрах дали ще оптада вече финално

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nathan Разгледай мнение
                          Имал съм ,,подобен опит", но с МТЕЛ.След като клиентът получи такъв смс, трябва да се обади на дружеството, което го е изпратило и да заяви, че не иска да получава подобни смс-и. В случай, че не го направи всеки ден в 13 часа дружеството ауторизира по 3 лв без ддс на ден.
                          Изпращат анонимен смс, който без изискване за форма и съгласие на титуляра се материализират във вземания срещу титуляра. Такива дружества се регистрират от самите оператори, но се управляват от подставени лица.
                          Аз умишлено не сложих име на компания, а ти гледам, че не се смущаваш.
                          Е, говорим за едно и също нещо, извършено от една и съща компания.

                          Не могат под никаква форма да ме задължат да реагирам на такива съобщения, не съм длъжен дори да си държа телефона включен, не съм дори длъжен да имам апарат.

                          В първия момент в центъра служителката също опита да вкара спекула, че ставало дума за действия на фирми, различни от страната по договора ми. Веднага попитах, а откъде-накъде тогава те на мен ми събират пари. Очевидно играят заедно със "злосторниците".
                          Взе да мънка, после насрано млъкна, но и едновремено гледаше нагло, оттренирано, с едва забележима усмивчица.

                          Затова говоря за гадно, отвратително и отчаяно поведение.
                          Избират си номера без трафик. Мръснишка работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                            Отивам днес за проверка и ми обясняват, че защото не съм си прочел входящите смс-си и не съм предприел тяхното блокиране с някакви там действия, те са ми били фактурирани!?!
                            Изригвам в ярост, но отсреща ме гледат нагло и тренирано.
                            Нали разбрахте, фактурират входящи смс., а аз съм виновният за това.
                            Имал съм ,,подобен опит", но с МТЕЛ.След като клиентът получи такъв смс, трябва да се обади на дружеството, което го е изпратило и да заяви, че не иска да получава подобни смс-и. В случай, че не го направи всеки ден в 13 часа дружеството ауторизира по 3 лв без ддс на ден.
                            Изпращат анонимен смс, който без изискване за форма и съгласие на титуляра се материализират във вземания срещу титуляра. Такива дружества се регистрират от самите оператори, но се управляват от подставени лица.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Начефф,
                              Амин, Грую!

                              Коментар


                              • Начефф, индианецда ти го е казал точно и ясно, аз също ти го казах -и трите не стават за чеп за зеле, и в трите има едни и същи практики. Ще ти го кажа иначе, колкото и да я мразя тази фраза - и едните, и другите са маскари!!!
                                Ако имаш някое местно локално нетче или телевизия - директно позлвай него, В телефонията - все тая, на един хал са и трите, а и цените им са еднкави, може би точно на виваком са с най-изгодните ценови оферти, Ако очакваш отношение - смени държавата. Препоръка е, какзвам го с болка на сърцето.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X