IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-25%

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SPEKO

    А и ако искаш да си говориш повече с мен, вземи и понаучи по малко от икономика и финанси, ЗАЩОТО ДОТОГАВА НЯМА ДА ТИ ПИША!
    Напрово го обиди човека. Ти ако вдяваше от икономика нямаше да си фен на национализацията, ако правилно съм разбрал, че я подкрепяш. Или просто си ги учил тези неща преди много години по времето на соца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DAN_
      "Страш(н)на" логика за развитието на финансовите пазари.
      При 20-25 % лихва на депозитите, какви ще са лихвите по кредитите? Каква ще е рентабилността на предприятията? Кой ще потребява продукцията на същите тези предприятия? И не на последно място - От къде ще се финансират ТБ за да покрият тези големи разходи за лихви?
      Хайде отговори си на тези въпроси и после прогнозирай такива числа за лихви по депозитите.
      20 или повече процента лихва по депозитите, ако видиш да знаеш, че има уловка - и тя обикновено е че инфлацията ще е над този процент. Само в редки случаи може да има лихва по депозит повече от инфлацията - както стана последната година. И все пак трябва да се прави разлика между САЩ, Европа и Бг. Големия губещ за мен ще са американските граждани - те ще бъдат преебани от една страна с по-високи данъци отдруга с обезценяване на валутата им - ама така е доста време потребяваха на кредит време е някой да плати сметката.

      Коментар


      • ДАН,

        АМИ АЗ КРЕДИТИ НЯМАМ, а и то близко до акъла какво ще стане!

        А ти ако имаш проблем, организирай протест пред МФ и поискай МФ да емитира глобални облигации и еврооблигации с фикс. доходност........... възможно най-скоро, докато цената на държавния дълг е евтин, защото с тея бюджетни дефицити САЩ и Европа, скоро ЕМИТИРАНЕ на ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ НЯМА ДА Е ЕВТИНО!
        Като съберете 5-6 млрд. лв. в хазната му кажи на "бойков"' ДЯНКОВ да започне да национализират банковия сектор......
        ТАКА КАКТО ПРАВЯТ "ТАПАНАРИТЕ" ОТ АМЕРИКА, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ И ЕВРОПА!!!

        Много са "задръстени" повечето от правителствата на Г7, а?

        Ако нищо НЕ НАПРАВИШ и имаш кредити, ще останеш бездомник, без пари и без работа, ПОВЯРВАЙ МИ!

        Дори "тъпите" правителства на Румъния и Унгария емитират еврооблигации и глобални облигации и подсилват валутните си резерви

        АМА ТО НЕ СЛУЧАЙНО БУКУРЕЩ И БУДАПЕЩА СА на векове пред СОФИЯ!


        А и ако искаш да си говориш повече с мен, вземи и понаучи по малко от икономика и финанси, ЗАЩОТО ДОТОГАВА НЯМА ДА ТИ ПИША!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DAN_
          "Страш(н)на" логика за развитието на финансовите пазари.
          При 20-25 % лихва на депозитите, какви ще са лихвите по кредитите? Каква ще е рентабилността на предприятията? Кой ще потребява продукцията на същите тези предприятия? И не на последно място - От къде ще се финансират ТБ за да покрият тези големи разходи за лихви?
          Хайде отговори си на тези въпроси и после прогнозирай такива числа за лихви по депозитите.
          + 1

          Коментар


          • "Страш(н)на" логика за развитието на финансовите пазари.
            При 20-25 % лихва на депозитите, какви ще са лихвите по кредитите? Каква ще е рентабилността на предприятията? Кой ще потребява продукцията на същите тези предприятия? И не на последно място - От къде ще се финансират ТБ за да покрият тези големи разходи за лихви?
            Хайде отговори си на тези въпроси и после прогнозирай такива числа за лихви по депозитите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706
              Първоначално изпратено от Мрънкалото
              дано да станат такива лихвите та и ние пестеливите хора да се видим с пари!
              купувал съм и акции и ми писна да ги чакам да растат!
              ама докато станат лихвите 20-25% какво да ги правя тези средства, защото искам да ми насят печалба? нали е нормално нали затова са инвестиционните форуми да може човек да разбере как да печели повече от капитала си.
              Човек може да печели повече от капитала си, но не повече от акъла си.
              Сам си прецени......
              да лесно Ви е на Вас да ни критикувате г-н? Анонс6707, ама знаете ли каква тревога е да не знаеш как да постъпиш в момент на такава криза с капитала си.
              дано Доктор Борисов да излекува нацията от егоизма и да има повече положителни емоции в хората - ето Вие например със сигурност сте много знаещ защото имате хиляди мнения и сте компетентен ама не искате да кажете нищо за пътя на капитала.
              Не че Ви упреквам, ама има доста явно знаещи хора като Вас тук трупали знания с години а не искат да кажат нищо.
              това е лично и информационно мнение и не може да се счита за инвестиционна препоръка или нещо подобн

              Коментар


              • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                Първоначално изпратено от SPEKO
                rogers,

                Задаваш хубав въпрос, но аз очаквам доста по-интересни въпроси, но досега никой не ми ги задава...!

                Така!
                Като казвам стабилизиране на американската банкова система , говоря за големите американски банки, а не за малките и средните банки, от които много ще фалират( чужди дъщерни дружества, перални, бушони)!

                Да, очаквам фалит на поне още 500 малки и средни банки в САЩ, което ще забавя инфлацията, а защо не и повече?

                Забележи нещо интересно, банки в Европа все още не фалират!!!!
                Именно. И като почнат и те да фалират масово, лихвите съвсем няма да се вдигнат. По-скоро ще падне еврото спрямо долара. Дори и при тези лихви на Фед и лихвен диференциал в полза на еврото.И така още бая време ще откара. А акциите - в стагнация и в рейнжд. Дау примерно 10400 - 8500. Европейските индекси ще изостават още в корелацията спрямо американските. И това е възможно да продължи и 5-10 г. Освен ако не им писне на световните олигарси и не спретнат пак някоя хубава широкомащабна войница за да отпушат системата предсрочно. Справка: WWII. макар че тогава май прекалено дълго са изчакали. Сега може и да поизбързат...
                * think positive * think simple * think big *
                * be moderate * be cool * be yourself *

                Коментар


                • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                  rogers,

                  Задаваш хубав въпрос, но аз очаквам доста по-интересни въпроси, но досега никой не ми ги задава...!

                  Така!
                  Като казвам стабилизиране на американската банкова система , говоря за големите американски банки, а не за малките и средните банки, от които много ще фалират( чужди дъщерни дружества, перални, бушони)!

                  Да, очаквам фалит на поне още 500 малки и средни банки в САЩ, което ще забавя инфлацията, а защо не и повече?

                  Забележи нещо интересно, банки в Европа все още не фалират!!!!

                  Коментар


                  • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                    Първоначално изпратено от SPEKO
                    Скоро лихвите по рефинансиране на ТБ на ФЕД и ЕЦБ ще започнат да растят и ще достигнат съответно 15-20% и 10-15%!

                    към вече започналата да се стабилизира американска банкова система.


                    .
                    И тук цялата теория издиша, защото за да са в момента лихвите на ФЕД близо до 0 си има причина и тая причина няма да изчезне до 2 години. А причината е скапана икономика и висока безработица. Като се променят тези неща може и да вдигнат лихвите. Ето какво мислят от ФЕД по въпроса с лихвите:

                    “The Committee will maintain the target range for the federal funds rate at 0 to 1/4 percent and continues to anticipate that economic conditions are likely to warrant exceptionally low levels of the federal funds rate for an extended period.”

                    Така че 15-20% сигурно ще видим, но не очертава да е скоро.
                    А за стабилизираната американска банкова система - някой вярва ли на това?

                    Коментар


                    • Re: ST

                      Супертрейдър,


                      До 20-25 г. до 2% лихва в САЩ максимум ???????????

                      Това е абсурд!

                      Лихвите в момента са много ниски и това ще избие здраво още в началото на другата година!

                      Коментар


                      • SPEKO

                        До 20-25 г. до 2% лихва в САЩ максимум е моята прогноза. ФЕД скоро няма да могат да повишат лихвата там защото банките им са неликвидни и много яко се точат парите от тях - наливат се в развиващите се. Лихвите не могат да спрат това поне в близко бъдеще не се очертава прелом , може да се обърне само с интерес към американски активи - акции , а за това трябват ниски лихви и то отрицателни. Банките предпочитат да държат евра , сериозните банки които не рискуват правят така. Еврото му се плаща някаква лихва минимална , а на долара не е достатъчна да покрива банковите разходи.Еврото е в керитрейд и ЕЦБ няма интерес да плаща тя лихвите в световната финансова система , т.е. не очаквам Европа дълго да може да се справи. Напоследък финансово Европа е разделена на две - такива като нас без програми за подпомагане и запада който изцяло лежи на парите от програмите. Германия която е 100 милиона население всеки месец харчи безвъзмездно 30-40 милиарда евро , Франция същата работа , затова и няма стачки а икономиката не работи. Там концерните не плащат към днешна дата и 1 евро на банките за кредитите си , те се обслужват на 100% от програмите.Реално ЕЦБ трябва да занули лихвата ако ще спират програмите за да е възможно най малко това с което ще се обслужват кредитите на концерните , да се тръгне от най малката сума.Езточна Европа е ясна я е оставена на произвола на дефлационните процеси понеже била нестабилна - харчи нестабилно сигурно имат в предвид. За Източна Европа е важно какво се очертава - мери каквито би наложил МВФ - затягане на коланите , Станишев най точно го илюстрира с каишката и го приписа на Герб.България може единственно да топи валутния резерв и да намалява левовата маса успоредно с това.До кога ? Докато им дойде акъла че могат да увеличат таксите и направо да издуят тези които ще имат въздействието на ценова подкрепа. Например като таксата за застрояване , после еврото като изпуши обезценката му ще ги квие тези такси. Средната такса трябва да бъде 150 евро на квадратен метър като е пропорционално висока на и според данъчната оценка.София и Варна център 500 евро , а за селските имоти няма да има такава такса направо за да си дойде средно 150. После хиперинфлацията ще я направи 15 евро все едно.ЕЦБ не са в състояние да се справят сега и ще сбъркат, както обясних трябва да понижат лихвата и да стегнат кранчето с програмите. Не ги виждам обаче да са способни на тази крачка, ФЕД напролет ще сложат едни 0.25% да симулират уж икономическа стабилизация и че уж идва инфлация пък ЕЦБ да се решат тогава да я смъкват просто невярвам. Кой ще бутне тапата на бутилката с хиперинфлацията - ЕЦБ ! Инфлация не се очертава да има , здравосровна ифлация скоро няма да се появи , а ще има хиперинфлация т.е. повишаването на лихвите е просто безпредметно.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мрънкалото
                          дано да станат такива лихвите та и ние пестеливите хора да се видим с пари!
                          купувал съм и акции и ми писна да ги чакам да растат!
                          ама докато станат лихвите 20-25% какво да ги правя тези средства, защото искам да ми насят печалба? нали е нормално нали затова са инвестиционните форуми да може човек да разбере как да печели повече от капитала си.
                          Човек може да печели повече от капитала си, но не повече от акъла си.
                          Сам си прецени......

                          Коментар


                          • дано да станат такива лихвите та и ние пестеливите хора да се видим с пари!
                            купувал съм и акции и ми писна да ги чакам да растат!
                            ама докато станат лихвите 20-25% какво да ги правя тези средства, защото искам да ми насят печалба? нали е нормално нали затова са инвестиционните форуми да може човек да разбере как да печели повече от капитала си.
                            това е лично и информационно мнение и не може да се счита за инвестиционна препоръка или нещо подобн

                            Коментар


                            • SPEKO

                              На есен един надник 1.5 литра бензин , най ще се търсят яките обувки а за лихви на никой няма да му пука.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Re: До 2 г лих% по валутните депозити в БГ ще достигнат 20-

                                Първоначално изпратено от SPEKO
                                .......
                                Да ама има една уловка!

                                Скоро лихвите по рефинансиране на ТБ на ФЕД и ЕЦБ ще започнат да растят и ще достигнат съответно 15-20% и 10-15%!.....
                                Тук правиш смела глобална прогноза/предположение.
                                Какви са ти аргументите?

                                Коментар

                                Working...
                                X