IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва даден бизнес без активи

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С цялото ми уважение, но в първия пост (който вече изтрих) бях написал, че питам ако има някой компетентен да сподели. Защо точно ти се почувства компетентен точно в ресторантьорството - незнам. Явно нямаш и идея за какво въпрос но се изказваш.

    Благодаря на Грую Груев, Mr.Profit, Pyramid, mathematician и lareman
    Last edited by shulio; 28.02.2017, 21:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
      000 - не съм се обидил. Отговорите ви са далеч от истината защото явно никой от вас не се занимава с това нещо. Разбирам защо мислите така - просто нямате цялата информация. Все пак успех на всички и наистина може да изтриете темата явно не е за тук.
      ами ти кат си наясно защо ни питаш

      Коментар


      • -
        Last edited by shulio; 15.01.2020, 13:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
          Напълно си прав. Мислех, че този форум е различно място, но явно е като всички останали бг форуми - Като питаш нещо - ти обясняват колко си тъп
          не сме казали че си тъп. ама ти нищо не продаваш 2-3 стари печки и 2-3 хладилника. по добре ги пусни в ОЛХ.тука е сайт за инвестиции а не за мебели втора употреба
          Last edited by nradev; 28.02.2017, 20:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
            Напълно си прав. Мислех, че този форум е различно място, но явно е като всички останали бг форуми - Като питаш нещо - ти обясняват колко си тъп
            Така е.Типично по български, като не ти допаднаха отговорите и се обиди.Но погледни,какво предлагаш ?

            Коментар


            • -
              Last edited by shulio; 15.01.2020, 13:32.

              Коментар


              • мисля темата може да се затваря. нищо не предлагаш така че нищо не струва

                Коментар


                • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
                  nradev - Незнам защо е това отношение. Няколко пъти написах, че не е задължително някой да купи фирмата, а Вие още развивате теории по темата. Купувача може да си направи собствена фирма и да си извади необходимите разрешителни - за мен няма значение. Аз после закривам моята фирма и всичко е наред.

                  Не мога да разбера защо всички - не само инвеститори, а и работници подценяват ресторантьорския бизнес и си мислят едва ли не, че купуваш една печка с 3 котлона и вече си имаш ресторант. Постоянно ми се обаждат хора за работа, които нямат никакъв опит и ми обясняват, че ще се справят с работата. Защо се е наложило това мнение сред хората, че в нашата сфера едва ли не трябва да имаш акъл колкото да пазиш равновесие и вече може да работиш като готвач или сервитьор или да си собственик на ресторант.

                  С купуването на едно оборудване все още нищо не е станало - може да се работи с него 1 година и да си на загуба все още. А заплатите на работниците и наема си вървят. Тях не ги бърка имало ли е работа или не.

                  Melon - прав си, обаче е проблем намирането на хора, на които може да се разчита. Поне за мен.
                  от така казаното разбирам че освен оборудването "продаваш" и персонала. е аз ако реша да правя бизнес мога си наема фирма за подбор на персонал за не много пари

                  Коментар


                  • Last edited by shulio; 28.02.2017, 20:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                      Аз, при положение, че е печеливш и стабилен бизнеса, бих си взел управител.
                      ако вземеш и 3ма сервитиьори и 3ма готвачи и платиш и наем и вече си на загуба

                      Коментар


                      • Аз, при положение, че е печеливш и стабилен бизнеса, бих си взел управител.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                          Ако някой реши да се занивава с този бизнес и да даде сериозна сума пари сигурно ще е грамотен-с практика и надали ще му трябва твоето обучение.
                          и твоята фирма , дет като я купи и мине ревизия по ддс може да олекне с 100к

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
                            В редакцията на предишния пост съм отоговрил, че мисля да продам всичко - както му е удобно на купувача. Само бизнеса, цялата фирма или цялата фирма с помещението (което също е мое но на физическото лице).

                            За честна дума не може да става дума . За това мисля да предложа обучение колкото прецени купувача, че му е нужно - така ще се увери в това което ще му изкажа като цифри. А понеже съм собственик и на помещението аз нямам интерес да продам на купувача нещо с което той после няма да може да ми плаща наема. Искам да подходя максимално справедливо към потенциалния купувач. Естествено не мога да продам бизнеса за едномесечен нетен доход. Обаче тук идва въпроса, че едва ли ще има кой да ми плати едногодишния нетен доход примерно възлизащ на повече от 100к
                            Ако някой реши да се занивава с този бизнес и да даде сериозна сума пари сигурно ще е грамотен-с практика и надали ще му трябва твоето обучение.

                            Коментар


                            • я виж на БФБ какво е P/B. за повечето компании е под 1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
                                В редакцията на предишния пост съм отоговрил, че мисля да продам всичко - както му е удобно на купувача. Само бизнеса, цялата фирма или цялата фирма с помещението (което също е мое но на физическото лице).

                                За честна дума не може да става дума . За това мисля да предложа обучение колкото прецени купувача, че му е нужно - така ще се увери в това което ще му изкажа като цифри. А понеже съм собственик и на помещението аз нямам интерес да продам на купувача нещо с което той после няма да може да ми плаща наема. Искам да подходя максимално справедливо към потенциалния купувач. Естествено не мога да продам бизнеса за едномесечен нетен доход. Обаче тук идва въпроса, че едва ли ще има кой да ми плати едногодишния нетен доход примерно възлизащ на повече от 100к
                                кой е тоя дет ще ти даде 100к след като може да си купи оборудване за 5К

                                Коментар

                                Working...
                                X