IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОЙ И КЪДЕ ХВАНА КЪСАТА КЛЕЧКА ТАЗИ ГОДИНА!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко на загуба от софия комерс като сума около 1.5 % от протфейла към момента.....иначе атера май ми е къса клечка вече близо година съм около нулата там при бичи пазар не е добре, ърм
    Last edited by Novaka_Bull; 10.12.2016, 23:39.

    Коментар


    • Тая тема е много полезна. Човек се учи от собствените си грешки, но може пък да научи нещо и от грешките на другите.

      Проиграх рано ЗХБГ в сряда, само 6% си е епик фейл с оглед на развитието. Счетох, че съм сбъркал, като избрах позиция извън SOFIX, която не беше потеглила. Завистта ме беше напрегнала, гледайки ралито в индекса и много бързо изстрелях патрона.

      Другата ми грешка за 2016 г. е BlackRock Gold and General D Acc. Това е чудесен фонд, чудесно портфолио от златни и сребърни мини, но много волатилно. Тази позиция ми се подри с 25%, което е безобразно много. Купих я октомври, когато САЩ се колебаеше накъде да поеме. Подозирах, че Тръмп ще спечели, което трябваше да резултира в покачване на златото за сметка на S&P. Обаче не стана така, даже стана точно обратното.

      Подгрешка е фактът, че нямам стопове. Тия щуротии са по-подходящи за ФОРЕКС, но липсата на демидж мениджмънт очевидно струва скъпо.

      Иначе през 2010 подарих на едно момче 5 акции на Слънчев бряг. По-тъп подарък едва ли съм правил някога

      Коментар


      • Ърм. Я да си спомня какво пазарувал тая година?
        Allianz, HSBC, Ford, Gazprom, BP, Admiral, Елана и Нови Жабоци. Само от Адмирал засега съм назад, но толкова малко, че не си струва да го споменавам. Не хващал никакви клечки.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Аз имам една Свилоца и един Трейс малко са ми бройките ама от последния връх си ги имам

          Коментар


          • Ако ма бяхте питали в средата на годината - Хима... с 30% тегло в портфейляка кат удари 1 и пет ми призля.
            Сега е доста по-добре, но все още се чувствам като подплашен хамстер от стадо диви хиени...
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • СИРМА ГРУП - участвах в ипото !

              Коментар


              • Тази година не съм хващал никакви пръчки, съчки и клечки, но пък спуках от бой много мечки
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  късатa клечка, късата мечка ...- като се набабаним в някой избушеняк можем да се сърдим само на себе си, а втората възможност е да погребем последната надежда, като започнем да хвалим избушеняка във форума. Имаше такава тема - "защо, когато някой се набабани в избушяк, започва да го хвали във форума" ))) И аз имам две къси клечки, едната беше забучена в гагарин, но там усредних малко и нулирах към момента ефекта на спада. разбира се няма ръст като експатката,))) но поне имам и вихрово ускорителни папири като флагмана и някои др.. ))) Но исках да кажа, че не може без къси клечки, в по-екстремните портфейли трябва да има )) Е не става дума за все пак и за отрковени дървета като енемона, а за малки клечки )))) Иначе да се набиеш само в софарма - трейдинга и имотите -не е интересно - това е малко като за земеделци, да са стъпили по земята, от страх да не паднат от високо ... ))) А и напоследък гледаме и самия маджо да си продава там папирите из прозводните. ....
                  пак за мен си писал нещо
                  ти от високо няма как да паднеш - можеш да загубиш макс - 10 хилки - с твоето портфейлче, аз това го правя подарък на някоя красива жена......

                  Коментар


                  • късатa клечка, късата мечка ...- като се набабаним в някой избушеняк можем да се сърдим само на себе си, а втората възможност е да погребем последната надежда, като започнем да хвалим избушеняка във форума. Имаше такава тема - "защо, когато някой се набабани в избушяк, започва да го хвали във форума" ))) И аз имам две къси клечки, едната беше забучена в гагарин, но там усредних малко и нулирах към момента ефекта на спада. разбира се няма ръст като експатката,))) но поне имам и вихрово ускорителни папири като флагмана и някои др.. ))) Но исках да кажа, че не може без къси клечки, в по-екстремните портфейли трябва да има )) Е не става дума за все пак и за отрковени дървета като енемона, а за малки клечки )))) Иначе да се набиеш само в софарма - трейдинга и имотите -не е интересно - това е малко като за земеделци, да са стъпили по земята, от страх да не паднат от високо ... ))) А и напоследък гледаме и самия маджо да си продава там папирите из прозводните. ....
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Тази година съм много доволен от Сантандер Сниаце Очл от бг акциите за момента ХИМ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Аз съм хванал колежката за циците
                        Да не спря с пиенето

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          Дет се вика кой каквото е хванал да му мисли
                          Аз съм хванал колежката за циците

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Не знам кой каква клечка държи още, но всички мечки са с по няколко клечки набучени и така си ходят без да смеят да седнат Още малко им остава
                            Дет се вика кой каквото е хванал да му мисли

                            Коментар


                            • Не знам кой каква клечка държи още, но всички мечки са с по няколко клечки набучени и така си ходят без да смеят да седнат Още малко им остава
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                Днес взех малко Repsol па да видим
                                И аз понапазарувах малко петролни компании преди 3 седмици, да ввидим де.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X