IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Номинации за модератори

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Аз пък отново ще споделя мнението си, че не трябва модераторите да са измежду нас. Няма нужда да повтарям аргументите си. Получих и подкрепа от някои форумци. Освен това искам да отбележа, че не се наблюдаваше особен ентусиазъм както в номинирането, така и в приемането на номинациите. Предвид ниската активност е трудно да се каже кои кандидати получават най-голяма подкрепа, но е факт, че двамата най-безспорни си направиха отвод.

    Та всичко това иде да покаже, че инициативата няма особен успех.

    Отново предлагам следните неща:

    1. Модерирането да остане анонимно. Ако искате анонимните модератори да са от нас - няма лошо.
    2. Модерирането да престане да бъде "незабележимо". Имам предвид триене и модифициране без оставяне на следи. Всяка намеса на модератор трябва да бъде ясно обозначена. Например: "изтрито от модератор, поради нарушение на точка еди коя си от правилата". Много държа на такъв тип модериране, защото всеки сгазил лука има право да знае кое точно правило е нарушил. Освен това, така ще има и проследяемост на действията на модераторите.
    3. Процедурата по банване да стане прозрачна. В смисъл - първо предупреждение за бан, а след това - бан. като и в двата случая се обявява официално в нарочна заключена тема. Например: "ник едикойси получава бан за две седмици поради това и това..."
    4. И отново - АНОНИМНИ МОДЕРАТОРИ! Пък ако ще и да са сред нас. Ако трябва ги кръстете "модератор1", "модератор2" и т.н. за да могат да се различават и да има проследяемост на действията.
    Единствено против анонимното модериране. Останалото е именно това, което е нужно.
    И сега ще пристъпя отвъд "скромността", да се смее, който иска: Ако не се вменява задължително почасово присъствие с "наказателни точки за пропуснат час", бих се наел да модерирам един или два раздела, след съгласуване. Обещавам да е неанонимно и аргументирано.

    Коментар


    • Аз пък отново ще споделя мнението си, че не трябва модераторите да са измежду нас. Няма нужда да повтарям аргументите си. Получих и подкрепа от някои форумци. Освен това искам да отбележа, че не се наблюдаваше особен ентусиазъм както в номинирането, така и в приемането на номинациите. Предвид ниската активност е трудно да се каже кои кандидати получават най-голяма подкрепа, но е факт, че двамата най-безспорни си направиха отвод.

      Та всичко това иде да покаже, че инициативата няма особен успех.

      Отново предлагам следните неща:

      1. Модерирането да остане анонимно. Ако искате анонимните модератори да са от нас - няма лошо.
      2. Модерирането да престане да бъде "незабележимо". Имам предвид триене и модифициране без оставяне на следи. Всяка намеса на модератор трябва да бъде ясно обозначена. Например: "изтрито от модератор, поради нарушение на точка еди коя си от правилата". Много държа на такъв тип модериране, защото всеки сгазил лука има право да знае кое точно правило е нарушил. Освен това, така ще има и проследяемост на действията на модераторите.
      3. Процедурата по банване да стане прозрачна. В смисъл - първо предупреждение за бан, а след това - бан. като и в двата случая се обявява официално в нарочна заключена тема. Например: "ник едикойси получава бан за две седмици поради това и това..."
      4. И отново - АНОНИМНИ МОДЕРАТОРИ! Пък ако ще и да са сред нас. Ако трябва ги кръстете "модератор1", "модератор2" и т.н. за да могат да се различават и да има проследяемост на действията.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Предлагам Хакинен, Чичо, Императорът, Съни и Бертрам..
        Предлагам всеки който е номиниран за моди да:
        - не си е позволявал да обижда участници във форума само защото мисли различно;
        - правата за модериране да са анонимни;
        - все пак тези които са номинирани да бъдат стимулирани по някакъв начин, за да имат интерес да си вършат работата. Безплатните обеди са само в съзнанието на комунистите ...

        Коментар


        • Здравейте,
          благодарим на всички включили се в дискусията, както за предложените за номинации юзери и направените предложения. Искам само да напомня, че днес е последния ден от обявения срок в който можете да номинирате юзери за модератори.

          Поздрави

          Коментар


          • Ще си позволя да номинирам:
            1) ravnovesie
            2) 4i40
            3) Императорът

            Има още много ерудирани участници, но повечето от тях нямат необходимата търпимост.

            ravnovesie наистина отговаря на ника си. А за един модератор това е едно от най-важните качества. Единствен минус е, че не е много активен участник, но това, че не пише не означава, че не чете.

            4i40 е много спокоен и точен в преценките си. За разлика от повечето участници тук, той не си придава излишна важност. Според мен модераторските права не биха го променили и би помогнал форума ви да е по-приятно място.

            Императорът, за тези години се е справял с много горещи ситуации и без модераторски права. Смятам, че за форума би било по-полезно да ги има (правата).

            Относно предложението на netware5, модераторите да са скрити, смятам че има известна логика, но е по-добре под всяка редакция да пише, защо и евентуално от кого е модерирано, за да се възпитат участниците да спазват правилата.

            Също е добре да има някаква система за отрицателни точки, които при провинение да се дават от модераторите и да имат давност, когато тези точки надвишат даден брой, то участника автоматично да се банва, докато не изтече давността на някое наказание и точките на спаднат под границата на бана.
            Така всеки ще може да си следи провиненията и ако има желание да пише, ще му се наложи да се укроти.

            Надявам се предложенията ми да се разгледат.

            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
              Ама верно ли злата ламя=спеко? Щото ламята ми дължи пари от един бас за борда и като го загуби, се покри завинаги
              Де да знам, пишат като един.

              Коментар


              • За тебе, баце, винаги ще съм в промоция!

                Коментар


                • Предлагам Pyramid, този потребител е неуморен! Каквото и да модерира ще го прави 48 ч. на всеки 24 ч.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Колко друга да е Как оставят 2-3 адреса с 7-8 ника да им рушат сътвореното с години ?!

                    Остават два варианта:

                    1 Да е нелеп проект за кликове, ама не ми се връзва, едва ли са прости хора в екипа.

                    2 Другият
                    Проди, другият си е същия ;-)))...защо се нервиш за глупости ))

                    Само им виж маниера за добра информация

                    за да прочетеш сентенцията от ...заглавието трябва да кликнеш 5 пъти и да разбереш, че всъщност само си си загубил времето за 5 реда ...бля-бля.Няма много други сериозни сайтове с подобни трикове, нали ))...а и като ти писне веднъж.... ;-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      що, учудваш ли се - убеден съм, че точно в този форум пишат доста известни и неизвестни лица, повечето удобно скрити. То май освен Керезов (дет вече не се вясва), Митанкин (дет заслужава адмирации човека - единственият Матросов на амбразурата) и Даниелка (дет се фръцна и се обиди, а преди беше супер активна, странно как пасивността и съвпадна със спада на борсата, респективно активността и беше най-силна при ръста от 2007), никой друг не си пише с истинското име.
                      П.С. А забравих титана на мисълта, аналлизаторът - Пешко Карадебилов, ама него го баннаха и вече не може да си ползва ника. Това е тъпо, според мен, колкото и да ми беше смешен Пешо, поне стоеше с името си зад ника, ама.....

                      За макро не виждам някой да спори вече, че ще е като го предвиждахме

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        ох, на мама играчите
                        що, учудваш ли се - убеден съм, че точно в този форум пишат доста известни и неизвестни лица, повечето удобно скрити. То май освен Керезов (дет вече не се вясва), Митанкин (дет заслужава адмирации човека - единственият Матросов на амбразурата) и Даниелка (дет се фръцна и се обиди, а преди беше супер активна, странно как пасивността и съвпадна със спада на борсата, респективно активността и беше най-силна при ръста от 2007), никой друг не си пише с истинското име.
                        П.С. А забравих титана на мисълта, аналлизаторът - Пешко Карадебилов, ама него го баннаха и вече не може да си ползва ника. Това е тъпо, според мен, колкото и да ми беше смешен Пешо, поне стоеше с името си зад ника, ама.....
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Моето момиче/момче (не ви знам колко хора пишете зад този ник) хубаво е като сте се понас.али с елементарните ви опити за манипулиране в полза на определени компании (ти и още 15-на ника с по под 100 мнения, регистрирани в почти един и същ период, поради определни обстоятелства), които пък случайно се обслужават от една агенция (искаш ли да й казвам името или само да намеквам), поне да си мълчите и да си трайкате - хвалете си там правилната компания и не се бутай, в безкрайната си наглост, даже и да модерираш
                          П.С. При следващ курс за повишаване на квалификацията, пробвай нещо за "Как да не съм толкова прозрачен, когато пиша за "правилната компания" и да изглеждам като обикновен юзър", че сега сте прекалено елементарни
                          ох, на мама играчите

                          Коментар


                          • А аз се питах, на кого трябва да пуснем електрошок, за да се оправи форумчето

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от temida Разгледай мнение
                              Ех, тъкмо бях в добро настроение, но ето че винаги се намира някой, който да ти го развали ... Моето момче, за разлика от теб, аз уикенда се посвещавам на семейството си. Друг е въпросът, че такива като теб, дето висят пред компа нон стоп, не им остава време за истински живот, камо ли за нещо друго. Жив и здрав :-)))
                              Моето момиче/момче (не ви знам колко хора пишете зад този ник) хубаво е като сте се понас.али с елементарните ви опити за манипулиране в полза на определени компании (ти и още 15-на ника с по под 100 мнения, регистрирани в почти един и същ период, поради определни обстоятелства), които пък случайно се обслужават от една агенция (искаш ли да й казвам името или само да намеквам), поне да си мълчите и да си трайкате - хвалете си там правилната компания и не се бутай, в безкрайната си наглост, даже и да модерираш
                              П.С. При следващ курс за повишаване на квалификацията, пробвай нещо за "Как да не съм толкова прозрачен, когато пиша за "правилната компания" и да изглеждам като обикновен юзър", че сега сте прекалено елементарни
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Дай да обсъдим дефибрилацията, тогава
                                Защо, и кой ще плаща, същите ли

                                За боклуци не е хубаво да се работи,, а ако ще е работа за без пари... , забрави
                                ,

                                Коментар

                                Working...
                                X