IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама с Westarn Union

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
    1) компанията се казва Western Union ( все пак да сме подробни)
    2) Това за кода и документите е опасно - познавам човек, който изпрати пари по подобен случай на себе си. След като даде кода на продавача, за да потвърди парите без да сменя името, парите изчезнаха заедно с продавача...

    Разследването показа, че според Western Union, той сам е дошъл и си изтеглил парите....После трябваше да търси адвокат и тн. Ако използваш тази компания, не споделяй кода с никого, който не познаваш, а най-добре ги избягвай...

    Да не познаваме един и същи човек.
    Да, малката подробност бе, че ги прати на себе си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Нагледен пример: прати 2 500-3 000 евро да сме сигурни, че си сериозен и ще ти запазим колата. Само ни прати документа, с който си ги пратил. Оттам код и всички необходими данни и пей сърце.
      1) компанията се казва Western Union ( все пак да сме подробни)
      2) Това за кода и документите е опасно - познавам човек, който изпрати пари по подобен случай на себе си. След като даде кода на продавача, за да потвърди парите без да сменя името, парите изчезнаха заедно с продавача...

      Разследването показа, че според Western Union, той сам е дошъл и си изтеглил парите....После трябваше да търси адвокат и тн. Ако използваш тази компания, не споделяй кода с никого, който не познаваш, а най-добре ги избягвай...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
        парите не могат да бъдат изтеглени без нужния код и задължително документ за самоличност, нещо не ми се връзва тази история.
        Нагледен пример: прати 2 500-3 000 евро да сме сигурни, че си сериозен и ще ти запазим колата. Само ни прати документа, с който си ги пратил. Оттам код и всички необходими данни и пей сърце.

        Коментар


        • парите не могат да бъдат изтеглени без нужния код и задължително документ за самоличност, нещо не ми се връзва тази история.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepino87 Разгледай мнение
            Здравейте! Схемата отново работи, на мен ми изтеглиха 2800 евро от Германия,м докато аз бях още на път. От Western Union ми казаха , че не дават никаква гаранция , а служетеля който преди това питах няколко пъти възможно ли е някой друг освен мен да ми изтегли парите и той ме убеждаваше на 100 процента, че без мой документ за самоличност никой неможе да изтегли парите, сега ми се смее насреща и ми вика " какво да направим, изтегли ли са ги с фалшива лична карта". Някой от вас получил ли си е парите обратно ?
            дал си номера на не когото трябва....плоска измама , но ефективна

            Коментар


            • Здравейте! Схемата отново работи, на мен ми изтеглиха 2800 евро от Германия,м докато аз бях още на път. От Western Union ми казаха , че не дават никаква гаранция , а служетеля който преди това питах няколко пъти възможно ли е някой друг освен мен да ми изтегли парите и той ме убеждаваше на 100 процента, че без мой документ за самоличност никой неможе да изтегли парите, сега ми се смее насреща и ми вика " какво да направим, изтегли ли са ги с фалшива лична карта". Някой от вас получил ли си е парите обратно ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от karamkamaz
                Сценарий 1: Намираш се в произволно избрана, немного развита държава. Там си сам, не познаваш никой. Местен жител противозаконно ти отнема лични документи, банкови карти, пари и т.н.
                Какъв е начинът да ти изпратят някой друг долар, колкото да се прибереш у дома?
                Няма държава на света, в която да има гише на Western Union, но да няма банка, която да приема кредитни карти. Ако има телеграфна станция, има и банка. Следователно докато си носиш visa-та, нямаш грижи. Ако пък са ти откраднали документите, не би трябвало да можеш да си осребриш дори телеграфният запис и най-доброто, което можеш да направиш е да се завлечеш до най-близкото консулство на България или друга държава, с която имаме спогодба за консулско обслужване (информирай се за адресите и телефоните преди да отлетиш към въпросната немного развита държава).

                Сценарий 2: Виждаш обява за Mini Cooper S, 175 HP, само за 6000 евро, обаче продавачът иска да си преведеш парите през някакъв световно известен паричен оператор.
                Какъв е начинът да не изтървеш "далаверата"?
                Изтърваш я моментално и с удоволствие, ако продавачът отказва съвременни средства за разплащане. Пак казвам - пощенските (телеграфните) оператори не са банка. В съвсем краен случай може да ги ползваш за Сценарий 1, но само толкова.

                Ако пък ще пътуваш и не искаш да носиш кеш в теб и отново по някаква ирационална причина не желаеш да ползваш банковата система (напр. с кредитна карта), вземи си пътнически чек и го носи със себе си.

                Коментар


                • Сценарий 1: Намираш се в произволно избрана, немного развита държава. Там си сам, не познаваш никой. Местен жител противозаконно ти отнема лични документи, банкови карти, пари и т.н.
                  Какъв е начинът да ти изпратят някой друг долар, колкото да се прибереш у дома?

                  Сценарий 2: Виждаш обява за Mini Cooper S, 175 HP, само за 6000 евро, обаче продавачът иска да си преведеш парите през някакъв световно известен паричен оператор.
                  Какъв е начинът да не изтървеш "далаверата"?

                  Коментар


                  • Телеграфният запис не е разплащателно средство и никога няма да бъде модернизиран дотолкова, че да не позволява измами. Не е правен за разплащателно средство и няма никаква причина в последните години от живота си да бъде модернизиран. Така или иначе тези услуги функционират по инерция и се хранят само от недоверието на хората към банковата система. Което само по себе си трябва да ви е огромна червена лампа: защо един продавач иска да няма оставени следи от транзакцията, защо го е страх да получи банков превод или защо не приема кредитни карти?

                    Опарилите се, разбира се, няма да си получат парите обратно, нито ще получат какъвто и да е отговор. Ако искат да бъдат полезни, трябва да агитират срещу използването на тези услуги по принцип. Не срещу конкретна фирма, а срещу технологията по принцип.

                    Коментар


                    • На първо време странно защо не се носят под 10 хил. евро в джоба колкото е лимита по границите.
                      Дори и да приемем,че продавача иска някакво капаро пак не мисля,че има вариант за оневиняване на институцията.За какво аджеба е тоя 10 цифрен код...толкова зачестили измами по тоя начин.Явно някой отвътре няма интерес да оправи нещата.

                      Коментар


                      • Никога не съм можел да разбера защо хората продължават да използват пощенски запис, когато искат да изпратят пари на някого. Пощенският (телеграфният) запис е бил удобно средство навремето, когато Western Union са си направили кабелната мрежа, но Бел ги е осъдил за патента върху телефона и практически им е забранил да се занимават с телефония. Тогава те се съсредоточават върху телексите и телеграмите, които пък основно се използват за превеждане на пари. Първо между банките, а после и между гражданите (телеграфен запис). С течение на времето и този бизнес умира и Western Union фалира, а това име сега се използва от съвсем друга фирма. Иначе на Western Union дължим изобретяването на тикера с борсовите котировки.


                        Хубаво, ама това време е отминало отдавна. Ама много отдавна. Каква е тази инерция, която кара хората да използват несигурни технолгии не от миналия, а от по-миналия век, вместо да пуснат един банков превод?

                        Банковият превод към чужда сметка обикновено струва между $30 и 40 евро, а банкомати сигурно ще има и на луната, ако някога там се заселят хора. Цялата работа идва от там, че никой не си декларира доходите и хората се страхуват, че по банковите транзакции ще им засекат неплатените данъци. За да си спестиш 500 лв данък върху тези 6000 лв, ти си ги загубил всичките, че и още толкова заради допълнителните разходи. По същия начин се набутват и при покупка на имот, когато не обявяват реалната цена и после се оказва, че сделката трябва да се развали и си получават обратно само декларираната част от парите.

                        Има едно правило, известно още от римското право: който плаща лошо, плаща два пъти. Малките хитрости почти винаги водят до голямо набутване.

                        Коментар


                        • Извесно е, че транзакциите на Western Union се използват за доста подобни трикове. Многобройните нигерийски измами, тези от Белизе, и много други използват WU. Ако някой трябва да преведе пари на непознат и последният настоява това да стане чрез WU, според мен би трябвало червената лампичка да светне.

                          Коментар


                          • Нали в тази скапана държава има служби ,на които им дават заплати за тези неща...Проблема много лесно се решава....като има измами и престъпления и не може да се хдокаже ...вън от България,чуждата фирма.Има за тази цел банки,които дават някаква гаранция.Според мен тук има международна корупционна схема на високо ниво.По друг начин не мога да си обясня чадъра.Ще видим и бившия полицай какво ще направи.ако не успее да раздуха случката ,значи че и тук има чадър....Живеем в скапано време и в скапана държава..особено последното и искат да бъдем патриоти....ама те измряха и не останаха...

                            Коментар


                            • По принцип изискванията на WU за получаване на превод са задължително лицето отишло да вземе превода да е бенефициента, абсолютно задължително с документ за самоличност където може да има максимум 3 объркани букви от името му написано на латиница да знае кой и от къде нарежда превода и долу горе сумата. НЕ Е задължително да знае 10 цифрения код (МТСН).

                              Коментар


                              • Куца работа. Дано успеете да върнете нещо ама се съмнявам!

                                Бъдете здрави и успех!
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X