IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама с Westarn Union

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
    Да бе... те измамите само в Бългрия стават...Разбира се че шефовете не са в комбина, но те знаят, че стават такива неща. От тях зависи да направят други процедури и тн. Ето то това е балканска работа.. а, това че компанията е на 200 години е без значение, практически тя няма бизнес в САЩ или просто нелегалните имигранти я използват за банка.. За да ти осребрят 100 чек, вземат 8 комисионна и тн.. Така че не мисля че прекалявам.
    балканска е работата , която ти правиш..говориш за неща , които не разбираш ( само си мислиш ) .. това е система за трансфер на пари ( както е познато у нас като пощенски запис ) , в САЩ си работят много активно и не се ползва само от нелегални емигранти ( гугъл я използват за разплащания по целия свят ) и процедурите са такива ,каквито трябва да са ...основния проблем пич не е в WU ,а в баламурниците които захапват моркова....
    така че призивите ти стойте далеч от WU са плод на некомпетентността ти и незнанието...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepino87 Разгледай мнение
      Кода не е толкова важен! И в сайта на Western Union го пише. В някой страни даже не се изисква: ''Парите са налице и могат да бъдат изтеглени от получателя веднага, след като Вие, като изпращач, получите контролния номер на трансфера (MTCN) и го уведомите. 10 цифровия номер (MTCN), който се генерира при нареждане на трансфера, не осигурява защита на превода и в много от страните той не е задължителен. Получателят може да изтегли парите без наличието на контрлния номер."
      Тегленето става с документ за самоличност. Въпроса е как се позволява само срещу три имена да се дават пари? Не се проверява нито ЕГН, нито адрес,нито номер на документа. Не може от Western Union да ми кажат "ами какво да направим изтеглили са ги с фалшив дикумент". Неможе да не носят някаква отговорност за това. И съм сигурен че има намесен човек и от там.
      Ами мислиш, че е така но не е... Адвокат, дело и тн струва повече от 1000 долара/евро. Като прибавим че обикновено юрисдикцията е далеч, а ответника може да отложи делото няколко пъти, след няколко седмици на болка повечето хора пият водата...

      Разбира се може да ги съдиш, но ти си комюникарал на предполагаеми престъпници - или кода, или сумата, или името, а вероятно и всичките. Тук, те могат да твърдят, че и те са жертва. Веднъж като си признаеш, че информация е изтекла от теб, как би доказал, че не си сам им казал повече...

      както казах, това е средно голям капан, и хората са преценили, къде над 50% от хората ще се откажат след месец - два и над 90% до 3 месеца.

      Коментар


      • Кода не е толкова важен! И в сайта на Western Union го пише. В някой страни даже не се изисква: ''Парите са налице и могат да бъдат изтеглени от получателя веднага, след като Вие, като изпращач, получите контролния номер на трансфера (MTCN) и го уведомите. 10 цифровия номер (MTCN), който се генерира при нареждане на трансфера, не осигурява защита на превода и в много от страните той не е задължителен. Получателят може да изтегли парите без наличието на контрлния номер."
        Тегленето става с документ за самоличност. Въпроса е как се позволява само срещу три имена да се дават пари? Не се проверява нито ЕГН, нито адрес,нито номер на документа. Не може от Western Union да ми кажат "ами какво да направим изтеглили са ги с фалшив дикумент". Неможе да не носят някаква отговорност за това. И съм сигурен че има намесен човек и от там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          ей това сме българчетата... и как го сметна това ,че компанията с 200 г история е в комбина с румънските мангали или нашите мангали от делиормана... Това си е чиста измама , в която WU като компания няма касателство ..вероятно някой служител срещу дебела комисионна е в далаверата ... но не и WU
          Да бе... те измамите само в Бългрия стават...Разбира се че шефовете не са в комбина, но те знаят, че стават такива неща. От тях зависи да направят други процедури и тн. Ето то това е балканска работа.. а, това че компанията е на 200 години е без значение, практически тя няма бизнес в САЩ или просто нелегалните имигранти я използват за банка.. За да ти осребрят 100 чек, вземат 8 комисионна и тн.. Така че не мисля че прекалявам.

          Коментар


          • Мен едни гърци /поне ИПто беше от там / искаха да ме завличат по подобна схема .

            Вестърн Юнион се изпращат само пари на познати. Набийте си го в главите най-после. За непознати си има PayPal . Никакви банкови трансфери, мъниграмове, въвеждане номера на кредитни карти и прочие.

            Инак мамалигите със сигурност са играли на партия с някой представител на вестърн юнион-а, щото за измама от 500Е да си правиш специално фалшива лична карта, не е много рентабилно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
              2k , 5k през тия или през маниграм абе вие у ред ли сте за такива суми през банка излиза в пъти по-евтино и по-сигурно или са били пари , които изпращача е искал да скрие от системата .поетият риск понякога ти го нахлузва свиквайте или всичко легално и без риск или през разни съмнителни посредници и несигурност дали ще стигне нещо до тебе
              тия осван за суми до 100-200 ойро за друго не стават , че там таксите са съизмерими с банковите.
              просто моркова е толкова дебел и оранжев , че мухите се лепят като слепи... гледал съм я на живо , то мейли , то обещания , то чудо... и му казвам на човека , който искаше съвет ,че е измама и той до последно не вярваше....

              Коментар


              • Тази "схема" ми прилича все едно да изпратиш до непознат на теб получател в запечатан плик дебитна карта с наличност по сметката XXXX евро в комплект с ПИН-кода.

                П. С. Някъде в общите условия за ползване на услугата не са ли посочени реквизитите
                на превода без които не може да се получи сумата? По назад в темата се споменава, че в някои бюра са изплащани суми без кода за протекция
                Last edited by equal; 14.03.2012, 16:26.
                |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                |___________||__|___|)
                (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                  Ами около преди 5 години, за 2000 долара... да златната среда, не големи измами за да не влезнат в хоризонта на полицията, обикновено предпочитат чужденци ( знаят че по-трудно си търсят прават)...

                  Аз смятам,че от WU, са съпричастни към тази измама. Аз смятам че компанията в най-добрия случай ги толерира тези неща, а в най-лошия случай е в комбина с тези мошеници. Надявам се някъде някой да ги осъди някъде...
                  ей това сме българчетата... и как го сметна това ,че компанията с 200 г история е в комбина с румънските мангали или нашите мангали от делиормана... Това си е чиста измама , в която WU като компания няма касателство ..вероятно някой служител срещу дебела комисионна е в далаверата ... но не и WU

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                    Разследването показа, че според Western Union, той сам е дошъл и си изтеглил парите....После трябваше да търси адвокат и тн. Ако използваш тази компания, не споделяй кода с никого, който не познаваш, а най-добре ги избягвай...
                    какво е виновна компанията western union , че някакъв идиот си дава кода "за да доказва превод" ... как може такъв безсрамен съвет да даваш.....
                    ти знаеш ли че чрез WU в България годишно идват вероятно около половин милиард евро.... много е тъпо да кълнеш някого заради наивитета на друг....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                      Хипотетично си представи КОЛАТА НА ЖИВОТА е там, седи и те чака.
                      Да, но ти преди следващите 25 дни няма как да идеш да я вземеш, няма и кой да пратиш. Жмулваш се и пращаш кинтите и после - воала!
                      Истории най-различни.
                      ми те тарикатите баламурници търсят too good to be true, не е изсмукано от пръстите
                      Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                        2k , 5k през тия или през маниграм абе вие у ред ли сте за такива суми през банка излиза в пъти по-евтино и по-сигурно или са били пари , които изпращача е искал да скрие от системата .поетият риск понякога ти го нахлузва свиквайте или всичко легално и без риск или през разни съмнителни посредници и несигурност дали ще стигне нещо до тебе
                        тия осван за суми до 100-200 ойро за друго не стават , че там таксите са съизмерими с банковите.
                        Хипотетично си представи КОЛАТА НА ЖИВОТА е там, седи и те чака.
                        Да, но ти преди следващите 25 дни няма как да идеш да я вземеш, няма и кой да пратиш. Жмулваш се и пращаш кинтите и после - воала!
                        Истории най-различни.

                        Коментар


                        • 2k , 5k през тия или през маниграм абе вие у ред ли сте за такива суми през банка излиза в пъти по-евтино и по-сигурно или са били пари , които изпращача е искал да скрие от системата .поетият риск понякога ти го нахлузва свиквайте или всичко легално и без риск или през разни съмнителни посредници и несигурност дали ще стигне нещо до тебе
                          тия осван за суми до 100-200 ойро за друго не стават , че там таксите са съизмерими с банковите.
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Е моя случай беше за 5 хил. евро май за кола...
                            Ами около преди 5 години, за 2000 долара... да златната среда, не големи измами за да не влезнат в хоризонта на полицията, обикновено предпочитат чужденци ( знаят че по-трудно си търсят прават)...

                            Аз смятам,че от WU, са съпричастни към тази измама. Аз смятам че компанията в най-добрия случай ги толерира тези неща, а в най-лошия случай е в комбина с тези мошеници. Надявам се някъде някой да ги осъди някъде...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                              Ами не знам... човека искаше да си купи нов телевизор (още неотворен) на 65% от цената в магазините... Така му излезна 200% след като тръгна да търси адвокати и най-накрая си купи теливизор и пи една студена вода...
                              Е моя случай беше за 5 хил. евро май за кола...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                                Да не познаваме един и същи човек.
                                Да, малката подробност бе, че ги прати на себе си.
                                Ами не знам... човека искаше да си купи нов телевизор (още неотворен) на 65% от цената в магазините... Така му излезна 200% след като тръгна да търси адвокати и най-накрая си купи теливизор и пи една студена вода...

                                Коментар

                                Working...
                                X