IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
    Идеята на скалпинга е да извлечеш полза от пазарната ситуация за кратко време
    E-бат-Седефчо, бих казал че идеята на ВСЕКИ търговец е да извлече полза от пазарната ситуация! Или ти смяташ, че има и такива чиято единствена идея е да си доставят адреналин без значение дали ще печелят или ще губят?! :lol:

    Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
    ... скалпиране с тайм лимит при промяна на волатилноста където разчетите са за динамика по оста време.
    !?.. Какви са тези глупости?! Щом не знаеш какво точно искаш да кажеш, поне не казвай нищо!!! ВСЕКИ търговец разчита на "динамиката по оста време" за да може ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ валутата която е купил да поскъпне!! Кви са тези псевдонаучни брътвежи?!...


    Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
    Или скалпиране по цел-цена надвишаващ а разходите по сделката + съответния риск формулиран в стратегията (скалпиране без фактора време за определен таргет).
    !?.. Какви разходи по сделката, какви 5 лева? И как така стана, че по-горе включваш в дефиницията "разчетите са за динамика по оста време" а тук изведнъж включваш в скалпирането стратегия "без фактора време"... Абсолютна боза!!!

    Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
    Общия параметър при скалпа е презумцията за големи обеми които да компенсират тънкия таргет при сделка. Малко пипсове, голям обем. Най общо това е философията – скалпиране.
    1. Ти преобръщаш представите ми за това що е бизнес?!... Досега винаги съм си мислел, че всеки бизнес се бори за по-голям обем от поръчки. Сега разбирам, че има един специфичен бизнес който определя големия брой поръчки като вреден за бизнеса?!
    2. Във всички бизнес учебници и помагала, всеки бизнес с голям обем и малък марджин на печалба /малко пипсове/ се определя като по-здрав бизнес модел от оня бизнес с малък обем и голям марджин на печалба! Или пак нещо аз съм се объркал?!

    Що се отнася до 3-те вида скалпери които си се опитал да определиш то ме хвърля в абсолютно недоумение... Виж се само какви критерии използваш?

    - достъп до първокласен пазар
    - размер на лост
    - набор от поръчки с които търгува
    - брой на сделките за един ден
    - подбор на пазарна ликвидност
    - размер на еднократна поръчка
    - брой трасета за достъп до интернет

    Ами че E-бат-Седефчо, всички тези критерии-сбирщайн могат спокойно да разделят на 3 групи и "обикновените" търговци а не само "скалперите"!!!

    Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
    Тoва е най-общо Forex Master, ако и сега не си ме разбрал.....
    Аз не вярвам някой да те е разбрал...

    При всички тези писания, явно забравяш какъв всъщност е въпроса!!! Не се опитвай да категоризираш и описваш видовете скалпери! От това полза няма, защото ПЪРВО трябва да дадеш определение, що е то скалпер? Нещо което скалпера прави, а обикновения търговец не прави или обратно! Виждайки че изпитваш затруднения, се опитах да те улесня като те насоча към отговор на въпроса по какво се различават обикновените търговци от онези търговци, които ти си набедил за скалпери???... За съжаление, не виждам нищо което да прилича на отговор!!!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Aron имаш лично съобщение........не си ли проверяваш личните съобщения
      Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

      Коментар


      • scanman, това мисля ще ти е от полза: Мой первый "грааль"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
          Професионално ниво скалпиране :
          - Търговеца излиза директно на Interbank пазара.
          - !

          харесва ми поста ти , доста изчерпателен и показва много опит.

          имам само един въпрос : как излизаш на интербанк пазара ?

          Коментар


          • Стъкнах едно определение за колегата Forex Master.

            Писанията по-долу се отнасят за скалпиране в условията на търговия с валути на спот пазара.

            Идеята на скалпинга е да извлечеш полза от пазарната ситуация за кратко време - скалпиране с тайм лимит при промяна на волатилноста където разчетите са за динамика по оста време.
            Или скалпиране по цел-цена надвишаващ а разходите по сделката + съответния риск формулиран в стратегията (скалпиране без фактора време за определен таргет).
            Общия параметър при скалпа е презумцията за големи обеми които да компенсират тънкия таргет при сделка.
            Малко пипсове, голям обем. Най общо това е философията – скалпиране.

            Професионално ниво скалпиране :
            - Търговеца излиза директно на Interbank пазара.
            - Лостов ефект 1:1, въпреки че има случаи и на 1:10
            - Търгува само с маркет поръчки.
            - Ограничава броя на сделките в рамките на деня до няколко ( малко на брой) поради спецификата на търговията на реалния пазар.
            - Ограничава си търговията само и единствено при условия на голяма ликвидност. (заради разкрачването на спреда)
            - Търгувани обеми от 5 Милиона ( Маркет) нагоре
            - Любимата ти спорна част – Използва поне 3-и независими трасета за достъп, тройно бекъп подсигуряване на дилинг хардуера, запознат е със технологичните тънкости до най-високо ниво ( това включва и синхронизацията на дилинг софтуера до 1 мс )
            - Има и още но няма резон да ги описвам..........едва ли ще са нужни на някой.

            Средно ниво скалпиране :
            - Търговеца търгува през ECN или NDD посредник от 2-ро ниво
            - Обикновенно се използва лостов ефект до 1:50
            - Има параметър СТОП на поръчките
            - Търгува с обеми до 2-3 Милиона (маркет)
            - Технологичната част няма да коментирам.......предполага се.
            - Не се ограничава само в условия на много висока ликвидност

            Псевдо скалпер :
            - Търгува през Retail посредник ( най често МТ4 базиран )
            - Ползва много висок лостов ефект 1:100 и нагоре
            - Търгува с много на брой сделки 10-20 и т.н.
            - Не знае от къде му идва печалбата ( най често се мъчи да обере посредника)
            - Търгува с цели да обира „пазарния” шум в котировките ( пипсоване) 2-5 пипса.
            - Технологичното обезпечение...............без коментар.
            - Другите ще ги пропусна за да не се засегне някой

            Тoва е най-общо Forex Master, ако и сега не си ме разбрал.......не мога да помогна наистина.Надолу в темата има писано достатъчно за да си отговориш на въпроса.

            Жив и здрав с много печалба от пазара !
            Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

            Коментар


            • Първоначално изпратено от scanman
              Отговарям Сигурно предполагаш, че съм поредният тинейджър, решил да забогатее от двеста лева акаунт и то без да знае какво прави.

              "Ако тези ЕА бяха печеливши" Първо да се спрем на въпроса какво е ЕА - за мен ЕА е един инструмент. При много ЕА можеш да сменяш много параметри и в зависимост от това да получиш различни резултати. Различни ЕА са предназначени за различни валути, различни таймфреймове и различни стратегии. В този смисъл не може да се каже за една ЕА по принцип че е печеливша или губеща - много зависи от условията, от настройките и от периода през който работи.

              За това - дали можеш да ги намериш свободно: Можеш, по същия начин по който можеш да си намериш нелицензиран уиндоус или свободно разпространяван линукс. В първия случай получаваш кракната версия, а във втория получаваш един свободен продукт без гаранция и свободата да го използваш както намериш за добре и даже да допринесеш за неговата функционалност.

              Пак в този смисъл - ако една ЕА стане много масова като Fap Turbo например успехът и ще и изкопае гроба. Както споменах по-рано днес никой брокер не желае 30 хиляди поръчки едновременно за по 10 пипса печалба - за причините се сещаш. Затова спредовете през нощта се разширяват, поръчките в някои случаи не се изпълняват и така нататък.

              За бектестинга - не практикувам - пускам ЕА на демо акаунт от 200-500 долара, колкото пари мисля да рискувам при търговия с адвайзър и гледам какво прави, сменям параметрите и си правя някои изводи. Ето сега например съм пуснал тест на 10р3 на $250 - стопи акаунта за час до $190. Смених стопа от 160 на 40 и започна да възстановява - сега е на $212. Фап турбо въобще не тръгва на FXDD защото спреда му е голям. Разбираш ли ми идеята?

              Има хора, които твърдят, че търгуват с ЕА и реално се издържат от това. Други разказват как това нещо е продължавало няколко месеца или години след което някой по-голям тренд е дръпвал здравата черджето под краката им и са видяли нулата от рейндж ЕА, които по принцип не затварят позиции с презумпцията, че маркета ще се върне някога на същите нива или по други причини.

              Ако имаш някакъв опит ще се радвам да го споделиш.
              нямам навика да подценявам никого:-)
              за ЕА , както разбрах от постовете ти имаш в предвид автоматизирана система за търговия-обречена кауза , специално на МТ4 :-)
              не ми се обяснява в момента ,търгувам , може по-късно.
              но не разчитай много на тези неща, особено на нещо , което не е писано от теб самия.
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от NYSERookie

                отговори си първо на един такъв въпрос :-)
                ако тези ЕА бяха печеливши , щеше ли да ги намериш свободно или срещу заплащане в нета ?
                освен това бактестинга няма нищо общо с реалната търговия, освен ако нямаш тестер използващ tick by tick data.
                и дори при такива тестове , ще се наложи да го пуснеш да работи в реално време за достатъчно дълъг период.
                Отговарям Сигурно предполагаш, че съм поредният тинейджър, решил да забогатее от двеста лева акаунт и то без да знае какво прави.

                "Ако тези ЕА бяха печеливши" Първо да се спрем на въпроса какво е ЕА - за мен ЕА е един инструмент. При много ЕА можеш да сменяш много параметри и в зависимост от това да получиш различни резултати. Различни ЕА са предназначени за различни валути, различни таймфреймове и различни стратегии. В този смисъл не може да се каже за една ЕА по принцип че е печеливша или губеща - много зависи от условията, от настройките и от периода през който работи.

                За това - дали можеш да ги намериш свободно: Можеш, по същия начин по който можеш да си намериш нелицензиран уиндоус или свободно разпространяван линукс. В първия случай получаваш кракната версия, а във втория получаваш един свободен продукт без гаранция и свободата да го използваш както намериш за добре и даже да допринесеш за неговата функционалност.

                Пак в този смисъл - ако една ЕА стане много масова като Fap Turbo например успехът и ще и изкопае гроба. Както споменах по-рано днес никой брокер не желае 30 хиляди поръчки едновременно за по 10 пипса печалба - за причините се сещаш. Затова спредовете през нощта се разширяват, поръчките в някои случаи не се изпълняват и така нататък.

                За бектестинга - не практикувам - пускам ЕА на демо акаунт от 200-500 долара, колкото пари мисля да рискувам при търговия с адвайзър и гледам какво прави, сменям параметрите и си правя някои изводи. Ето сега например съм пуснал тест на 10р3 на $250 - стопи акаунта за час до $190. Смених стопа от 160 на 40 и започна да възстановява - сега е на $212. Фап турбо въобще не тръгва на FXDD защото спреда му е голям. Разбираш ли ми идеята?

                Има хора, които твърдят, че търгуват с ЕА и реално се издържат от това. Други разказват как това нещо е продължавало няколко месеца или години след което някой по-голям тренд е дръпвал здравата черджето под краката им и са видяли нулата от рейндж ЕА, които по принцип не затварят позиции с презумпцията, че маркета ще се върне някога на същите нива или по други причини.

                Ако имаш някакъв опит ще се радвам да го споделиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от scanman
                  @бат Седефчо, гледам няма много скалпиращи тук - само ти си май. И аз се опитвам да люпя семки според твоето определение. По добре да си обсъждаме тука скалпинга с роботи и без роботи да не ни се кара Форекс Мастъра.

                  Поучително ще е за нас новобранците да знаем ти ползваш ли или поне ползвал ли си EA и други подробности, на кои валутни двойки и с какви обеми и по кое време търгуваш, ако не е тайна и каквото друго решиш да споделиш.

                  Аз съм на микро акаунт във FXCM и смятам да отворя още един в Алпари, който да работи с няколко EA

                  Тествал съм Fap Turbo, който даде добри резултати на демо. Проблемът там са хилядите поръчки, които идват едновременно посред нощ и затрудняват брокерите. Тествам и 10p3 който засега показва променлив успех в зависимост от параметрите, които му задам. АI ми даде леко негативни резултати, но всичко което съм тествал е за кратко.
                  отговори си първо на един такъв въпрос :-)
                  ако тези ЕА бяха печеливши , щеше ли да ги намериш свободно или срещу заплащане в нета ?
                  освен това бактестинга няма нищо общо с реалната търговия, освен ако нямаш тестер използващ tick by tick data.
                  и дори при такива тестове , ще се наложи да го пуснеш да работи в реално време за достатъчно дълъг период.
                  Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                  Коментар


                  • @бат Седефчо, гледам няма много скалпиращи тук - само ти си май. И аз се опитвам да люпя семки според твоето определение. По добре да си обсъждаме тука скалпинга с роботи и без роботи да не ни се кара Форекс Мастъра.

                    Поучително ще е за нас новобранците да знаем ти ползваш ли или поне ползвал ли си EA и други подробности, на кои валутни двойки и с какви обеми и по кое време търгуваш, ако не е тайна и каквото друго решиш да споделиш.

                    Аз съм на микро акаунт във FXCM и смятам да отворя още един в Алпари, който да работи с няколко EA

                    Тествал съм Fap Turbo, който даде добри резултати на демо. Проблемът там са хилядите поръчки, които идват едновременно посред нощ и затрудняват брокерите. Тествам и 10p3 който засега показва променлив успех в зависимост от параметрите, които му задам. АI ми даде леко негативни резултати, но всичко което съм тествал е за кратко.

                    Коментар


                    • Благодаря ! Чета я в момента за втори-трети път ,но май най- важното е психиката,особено ако си с малък акаунт( или е станал малък)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф
                        Първоначално изпратено от geroya
                        Здравейте форумци ,нов съм във Форекса, но за сметка на това загубих вече някой и друго евро . Ще ви бъда благодарен да кажете някоя и друга книга , както и стратегия за начинаещи.
                        честно казано колкото по малко книги прочетеш ,толкова по добре ...особенно от български писатели професионалисти.А ако очакваш в книжките да намериш златния ключ за вратата на трезора,ами по добре вземи научна фантастика да четеш
                        Стратегии за търгуване на финансовите пазари Светлин Минев книжката си заслужава друг е въпроса дали ще приложиш правилно тва което е описано там успех
                        Pip master

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф
                          Първоначално изпратено от geroya
                          Здравейте форумци ,нов съм във Форекса, но за сметка на това загубих вече някой и друго евро . Ще ви бъда благодарен да кажете някоя и друга книга , както и стратегия за начинаещи.
                          честно казано колкото по малко книги прочетеш ,толкова по добре ...особенно от български писатели професионалисти.А ако очакваш в книжките да намериш златния ключ за вратата на трезора,ами по добре вземи научна фантастика да четеш
                          E ти пък защо така го отряза сега ? Как ще се научи ако не прочете ? Трябва да знае какво да гледа и да слуша.

                          Поздрави !!!
                          Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от geroya
                            Здравейте форумци ,нов съм във Форекса, но за сметка на това загубих вече някой и друго евро . Ще ви бъда благодарен да кажете някоя и друга книга , както и стратегия за начинаещи.
                            честно казано колкото по малко книги прочетеш ,толкова по добре ...особенно от български писатели професионалисти.А ако очакваш в книжките да намериш златния ключ за вратата на трезора,ами по добре вземи научна фантастика да четеш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от geroya
                              Здравейте форумци ,нов съм във Форекса, но за сметка на това загубих вече някой и друго евро . Ще ви бъда благодарен да кажете някоя и друга книга , както и стратегия за начинаещи.
                              култово!!!! и пост и ник (тук трябва да се сложат безброй кланящи се човечета)
                              Не е съвет за покупко-продажба на акции

                              Коментар


                              • Здравейте форумци ,нов съм във Форекса, но за сметка на това загубих вече някой и друго евро . Ще ви бъда благодарен да кажете някоя и друга книга , както и стратегия за начинаещи.

                                Коментар

                                Working...
                                X