IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • има един по-добър начин да разберем кой е прав :
    слагаме "на масата " % успеваемост за 1 календарна година назад и става ясно
    проблема е в достоверноста на инфото

    Коментар


    • Forex Master арбитраж и скалпинг са 2-е коренно РАЗЛИЧНИ неща !!! И мога да те уверя ако става на въпрос за арбитраж че и банките и по големите посредници арбитрират Айде сега кажи че и това е глупост.
      Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master
        Правете бизнес по нормалния начин и клиентите ви ще бъдат нормални търговци. Ако правите бизес по скалпиращия начин, то клиентите ви ще бъдат увеличаваща се група скалпировачи!

        Та така... Каквото повикало, такова се обадило!
        към кого се обръщаш ?

        ок, ако смяташ че брокера ти мести цената 3,4, пипа нагоре надолу , ако е в твоя полза ги, вземаш ако не, гледаш....
        интересна теория за арбитража въплатена в скалпинга, не бях се замислял....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master
          Благодаря. Разбрах, че не разбирате това което обяснявате. Казах каквото имах за казване и приключих по темата...
          Ами ти общо взето нищо не каза

          Коментар


          • Благодаря. Разбрах, че не разбирате това което обяснявате. Казах каквото имах за казване и приключих по темата...
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master
              Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
              Aron аз също нямам на идея защо..........хмм.
              Малко се дразня, когато добронамерено се опитвам да разбера нещо, а човекът с претенциите че разбира вместо да използва думите да изясни нещо започва да се крие зад тях! В крайна сметка се получава че си губя времето да разбирам някой който крие зад думите и фразите които използа собственото си объркване по въпросите, които се опитва да обясни на други!
              " Колега" Аз не мога да разбера друго. След като нямаш явно на идея от квалифициране на пазара.........защо изобщо тръгваш да се заяждаш.

              Ти казваш : "E-бат-Седефчо, бих казал че идеята на ВСЕКИ търговец е да извлече полза от пазарната ситуация! Или ти смяташ, че има и такива чиято единствена идея е да си доставят адреналин без значение дали ще печелят или ще губят?! "

              Ами пич......ти ако не правиш разлика между това да сключиш няколко независими сделки по време на ЕДНА ТЪРГОВСКА СЕСИЯ и търгуване примерно с една сделка през целия ден, или сделка в рамките на седмица и т.н.

              Ти казваш : "ВСЕКИ търговец разчита на "динамиката по оста време" за да може ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ валутата която е купил да поскъпне!! Кви са тези псевдонаучни брътвежи?! "

              Ти даже си нямаш на идея за какво ти говоря нали ? Казах че се скалпира с позиции които имат тайм лимит и се отварят само при промяна на волатилноста.Т.е. разчита се на това жената да тригира нивото на затваряне много бързо. Ето това означава. Ти изобщо не си чувал за такъв похват които се използва в скалпирането.

              Ти казваш : " !?.. Какви разходи по сделката, какви 5 лева? И как така стана, че по-горе включваш в дефиницията "разчетите са за динамика по оста време" а тук изведнъж включваш в скалпирането стратегия "без фактора време"

              Какви разходи по сделката ли ? Оле, автоматично минаваш към лаиците. Скалпиране без фактора време означава, че позицията може да изтърпи ако щеш и 2-а часа докато стигне таргета които и е зададен. Дори и да става на въпрос за 20 пипса примерно.Скалпера не се интересува колко време ще стои отворена а ще чака да се стигне целта по позицията.

              Ти казваш : "
              1. Ти преобръщаш представите ми за това що е бизнес?!... Досега винаги съм си мислел, че всеки бизнес се бори за по-голям обем от поръчки. Сега разбирам, че има един специфичен бизнес който определя големия брой поръчки като вреден за бизнеса?!
              2. Във всички бизнес учебници и помагала, всеки бизнес с голям обем и малък марджин на печалба /малко пипсове/ се определя като по-здрав бизнес модел от оня бизнес с малък обем и голям марджин на печалба! Или пак нещо аз съм се объркал?!


              Всеки бизнес се бори за по голям обем поръчки а ?
              А за теб има ли разлика между обем, брой и големина на поръчките в рамките на една търовска сесия ?
              Вземи си бизнес помагалата и ги прочети отново и си ги пресъздай в условията на Форекс.

              Ти казваш : " Що се отнася до 3-те вида скалпери които си се опитал да определиш то ме хвърля в абсолютно недоумение... Виж се само какви критерии използваш?

              - достъп до първокласен пазар
              - размер на лост
              - набор от поръчки с които търгува
              - брой на сделките за един ден
              - подбор на пазарна ликвидност
              - размер на еднократна поръчка
              - брой трасета за достъп до интернет


              Ти наистина добре ли си............айде да видим какво означава всичко.
              1. Достъпа до първокласния пазар.Защо по дяволите някой е категоризирал брокерите на 3-три нива......хмм и това не е измислено от мен Forex Master.
              2. Размера на лост.......ти да си чувал някой с опит на пазара да се хвърля на 1:200 примерно ? Или да си чувал голям посредник да предлага повече от 1:50 ?Без коментар.
              3.Набора от поръчки "колега" на теб не ти е ясен понеже нямаш представа какво е Interbank пазара.
              4.Броя на сделките АВТОМАТИЧНО квалифицира търговеца като скалпер, дневен , средносрочен или дългосрочен. Това са критериите пич.
              5.Подбора на пазарната ликвидност щеше да ти е ясен ако имаш на представа какво става и как функционира реалния междубанков пазар.
              6. Размера на еднократната поръчка.......ти гавриш ли се или си......недобре ? Я след като няма значение, що не опиташ да отвориш сделка примерно със 2 М през Retail посредник Яко ме развеселяваш.
              7. Брой трасета и качество на услугите на теб изобщо не са ти в компетенцията, камо ли да ти е ясно.Ако си скалпер и разчиташ на instant изпълнение какво би станало ако ти падне трасето ? А какво ли означава това ако си закачен примерно на CurrenEx и ти трябва приоритет на връзката за да филваш ордери със закъснение до 100 мс ? Сигурно ще се обадиш по телефона да ти затворят позицията или да ти дадат справка за текущите котировки

              Когато си вдигнеш нивото повече...........обади се и ще кореспондираме повече. Айде бегай сега да цъкаш Форекс както ти си знаеш. Успех и по-малко нерви желая !
              Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

              Коментар


              • Първоначално изпратено от aron
                ами аз го разбирам така: повече сделки = натрупан спред = по-голям разход
                Глупости...

                1 от 100 е 1%. И 10 от 1000 е 1%... Дали ще си направил 1 сделка за 100 или 10 сделки общо за 1000 то разходът ти е ВИНАГИ 1%... Какъв натрупан спред, какви 5 лева?!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Добре, нека се опитам накратко да обобщя моето разбиране.

                  Мисля че вместо термина арбитраж вие сте избрали да използвате термина скалпиране. Може би не знаете какво е това арбитражист в търговския смисъл на думата и затова чувайки един много куул термин сте го взели на въоръжение!

                  Та... Скалпиращият е търговец, който благодарение на по-добата си информираност се стреми да извлече изгода от непазарните котировки на своя брокер... Той, скалпиращият търговец, не може да знае дали тези непазарни котировки са неволни или нарочни! Няма как да го знае!!! Той, скалпиращият търговец, смята че брокерът по презумция знае много добре какво прави!

                  Примерно:

                  В много от платформите брокерът получава предварително информация за сумата и посоката на предстоящата "пазарна" поръка от даден клиент. Ако клиентът иска да продаде, котировката се смъква с 4-5 пипса или ако иска да купи то се качва с 4-5 пипса. В този момент обаче се появява арбитражиста, който смята че брокерът има голяма продукция на склад която иска бързо да ликвидира и се възползва от случая... И брокерът започва да се нерви, защото вместо той да скалпира даден клиент, някой друг клиент скалпира него!!!

                  Правете бизнес по нормалния начин и клиентите ви ще бъдат нормални търговци. Ако правите бизес по скалпиращия начин, то клиентите ви ще бъдат увеличаваща се група скалпировачи!

                  Та така... Каквото повикало, такова се обадило!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master
                    Първоначално изпратено от aron
                    естествено че има разходи по сделката - спреда какво е ?
                    Тъй де, ама спреда го има и при "обикновените" търговци и доколкото знам той е със същия размер... или не би?! И като как така броят на сделките ще се отрази на разходите?! Очевидно несъстоятелно твърдение...
                    ами аз го разбирам така: повече сделки = натрупан спред = по-голям разход

                    друго : не смятам че голямото хвърлене в търгуване цял ден = успех в скалпинга
                    ако аз избера скалпа за мой начин на търгуване ще чакам "опъване" на пазара , за да съм сигурен че ще прескоча спреда

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от aron
                      естествено че има разходи по сделката - спреда какво е ?
                      Тъй де, ама спреда го има и при "обикновените" търговци и доколкото знам той е със същия размер... или не би?! И като как така броят на сделките ще се отрази на разходите?! Очевидно несъстоятелно твърдение...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
                        Aron аз също нямам на идея защо..........хмм.
                        Малко се дразня, когато добронамерено се опитвам да разбера нещо, а човекът с претенциите че разбира вместо да използва думите да изясни нещо започва да се крие зад тях! В крайна сметка се получава че си губя времето да разбирам някой който крие зад думите и фразите които използа собственото си объркване по въпросите, които се опитва да обясни на други!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • естествено че има разходи по сделката - спреда какво е ?
                          въпреки че един уважаващ себе си скалпер се опитва да го прескочи
                          някои брокери все още имат комисион
                          марджина който стои без лихва при брокера - не е ли разход ?/въпреки че това никой не го брои, но я сметни лихвата на 100 к за година ?/

                          Коментар


                          • Aron аз също нямам на идея защо..........хмм.
                            В крайна сметка дано спора да е полезен за четящите
                            Всеки сам може да си прави изводи
                            Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                            Коментар


                            • Forex Master

                              Без коментар по поста ти. Който чете ще си направи изводите.
                              Аз лично мисля че търсиш под вола теле, както и също, че си нямаш на идея от материята !!!!
                              Не ме оборваш с факти, а със неправилно интерпретирана по някаква твоя луда логика информация

                              Хехех колега Ще ме прощаваш за следвашото : Ти си Master, колкото аз съм пилот на самолет !!!
                              Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                              Коментар


                              • абе защо си тържите този тон непрекъснато
                                интелигентни хора сте, всеки има мнение
                                не може ли просто да го излагаме , без да се обиждаме ?
                                или съм наивник на средна възраст ?

                                Коментар

                                Working...
                                X