IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички скалпират. При 0.25 пипса комисион без спред при контрактите/фючърси/ при 1 лот минимум и 1 пип спред без комисион при спот. Вижте ATC Brockers. Минимална сума за отваряне на сметка 3500 щд. При 100 щд сметка си мислите че търгувате ECN което е смешно.

    Коментар


    • Гледайте да не си отрежете главите ... с това скалпиране.

      Коментар


      • Един от ифорекс,ама и от аваефхикс и ефьикспро са го правили, точно по телефона ми се обажда, то и меилове праща де, ама аз не ги и чета, много са технически, все за подкрепи и съпротиви пишат...

        Коментар


        • Кой е тоя брокер дето ти се обажда за да го скалпираш? Ама как, по телефона ли ти се обажда? И кво ти вика - "Днес е NFP-то, да не забравиш да заредиш стоп поръчките!"?

          Коментар


          • Здравейте
            Аз от икономика и валути много не разбирам, комарджия съм си, но скалпирам от доста време.През български брокер не съм пробвал, само през световните, отворил съм си акаунти в повечето...доста се учудих че в България ви правят проблеми заради такава игра, на мен дори брокерите дето ме познават ми се обаждат да ме предупредят че някоя валута се очаква да вибрира , та да се включа да не изпусна момента.В някои платформи е предвидено дори да си настроиш специални функции за скалпиране, примерно еднокликова сделка.. . За дългите тренировки на сухо не съм съгласен, не е трудно да пратиш демо от 100 000 на милион, ако не от първият път то от 3-4 ще стане, ама с истински пари навиците придобити от тренировките не помагат, напротив. Бих ви посъветвал да си отваряте малки сметки задължително със зареждане по банков път , в никакъв случай кредитна карта или друг бърз начин, така като се занули, искали-неискали чакате 4-6 дни да се зареди отново, нещо като абсолютен стоп.
            Видях в темата съвет че е по-добре да играеш 6/49 отколкото да скалпираш - категорично не съм съгласен, едно време все със казина, слотмашини и тото се занимавах и все набутвах огромни суми, един познат случайно ми подхвърли да пробвам форекса и от тогава си играя много по доходно и отвреме на време смешно малки загуби.

            Не използвам метатрадера, имам един дето ми е все отворен та да сверявам графика с останалите да не би някой брокер да се прави на хитър, ама ако някой иска има един доста добър суперсигнал v3D за мт4, http://financemap.org/wp-content/downrold/indicator/ пробвайте го ако искате.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от geroya
              Форумци скалпирането не е в никакъв случай за хора с малка психологическа подготовка Лично аз изгубих от скалпиранки на Евро Долар над 1000Е от миналия месец , така че преди да се захва нете с това добре помислете!
              Един пич ме посъветва веднъж - да започна от ниско и да го давам полека, когато се отнася за форекс. Това за да избегна изблици на желание да си пръсна мозъка. Заради това започнах с 200 долара - загубих 150 след което ги вдигнах на 280. На някой може да му е смешна сумата, но ми е смешна и на мене и затова загубата не е фатална. Когато ги направя $500 ще добавя още 500, и така нататък в този дух - полека, дет се вика да не стане джаста праста изведнъж и да се питам кво стана та не вечерахме.

              Междувпрочем скалпирането на евро-долар е малко като да каниш дявола на танци и се иска много подготовка - нещо малко висш пилотаж. Аз лично съм изкарвал най-често от eurjpy когато се движи в едни 20-30 пипса рандж или от eurchf, но там спреда ми е по-широк.

              Иначе за психологическата подготовка си много прав - даже с такива малки суми понякога ми се опъват нервите, панирам се от някой тик и затварям позиция, която малко след това се оказва печеливша.

              Другото нещо което се започна, след като минах на печалба е това, че брокерът FXCM вече не ми позволява да си слагам стоповете и лимитите много близо до цената и в някои случаи наблюдавам много широк спред.

              Коментар


              • Форумци скалпирането не е в никакъв случай за хора с малка психологическа подготовка Лично аз изгубих от скалпиранки на Евро Долар над 1000Е от миналия месец , така че преди да се захва нете с това добре помислете!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho
                  scanman, това мисля ще ти е от полза: Мой первый "грааль"
                  Пончо, статията е жестока - много ти мерси, детсевика. Отваря доста очите и не е писана от случаен човек.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от aron
                    Първоначално изпратено от Forex Master
                    Правете бизнес по нормалния начин и клиентите ви ще бъдат нормални търговци. Ако правите бизес по скалпиращия начин, то клиентите ви ще бъдат увеличаваща се група скалпировачи!

                    Та така... Каквото повикало, такова се обадило!
                    към кого се обръщаш ?

                    ок, ако смяташ че брокера ти мести цената 3,4, пипа нагоре надолу , ако е в твоя полза ги, вземаш ако не, гледаш....
                    интересна теория за арбитража въплатена в скалпинга, не бях се замислял....
                    това с местенето на котировката 3-4 пипа е яко :-)
                    ще си го закача над мониторите , в рамка :-)
                    Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alex1001111
                      Благодарност ако го направиш.
                      Ей сега ще се заема..........туй Бай Седефчо от къде го измисли Аз сигурно съм най малък от вас Кюрпе съм още.......така да се каже
                      Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                      Коментар


                      • Благодарност ако го направиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alex1001111
                          Бай Седефчо бъди така добър да изкоментираш няколко твои сделки. Така както се коментира партия шах Ако е възможно с картинки и кое как и защо се прави. И мастъра ако направи нещо такова би било от ползва за всички.
                          alex1001111 но ние не спорим кой стил на търуване е по успешен (или кой от нас). Разгледай по надолу за какво е спора.Той всъщност се пренесе от темата Валутна търговия-FOREX
                          А идеята да направя няколко сделки и да ги коментирам не е добра. За да се обоснова ще трябва доста, доста да изпиша.Определено отказвам. Но пък бих ти описал накратко в лично съобщение.
                          Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
                            Първоначално изпратено от aron
                            има един по-добър начин да разберем кой е прав :
                            слагаме "на масата " % успеваемост за 1 календарна година назад и става ясно
                            проблема е в достоверноста на инфото
                            Ние не спорим за % успеваемост
                            Аз лично нямам никакви претенции по този въпрос. Спора с "колегата" е за понятието скалпинг и Master-ските нелогични и лаически интерпретации. Но пък съм сигурен че заради подобни спорове, останалите научават по нещо което не знаят. В това е плюса, и не е малък

                            Сега видях че съм писал по-долу жената вместо цената
                            един вид "хайд парк корнър"
                            на мен пък по ми е важно да искарам некой лев, да науча нещо което не знам , отколкото да си хабя нервите в спорове или да науча някой новобранец който чете тук, на нещо...

                            Коментар


                            • Бай Седефчо бъди така добър да изкоментираш няколко твои сделки. Така както се коментира партия шах Ако е възможно с картинки и кое как и защо се прави. И мастъра ако направи нещо такова би било от ползва за всички.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от aron
                                има един по-добър начин да разберем кой е прав :
                                слагаме "на масата " % успеваемост за 1 календарна година назад и става ясно
                                проблема е в достоверноста на инфото
                                Ние не спорим за % успеваемост
                                Аз лично нямам никакви претенции по този въпрос. Спора с "колегата" е за понятието скалпинг и Master-ските нелогични и лаически интерпретации. Но пък съм сигурен че заради подобни спорове, останалите научават по нещо което не знаят. В това е плюса, и не е малък

                                Сега видях че съм писал по-долу жената вместо цената
                                Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                                Коментар

                                Working...
                                X