IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Точно обратното платформата ,затваряне ,отваряне почти като на демото, но загубата е поради субективни причини иначе нямам оплакване от платформата , другата е малко тромава но МТ си е добре поне за мен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от geroya
      Брокера е БЕНЧ-а ,на МТ 4 ,но в случая платформата не е от голямо значение при грешна стратегия и паника и неосъзнато отношение към тренда - контрене и др
      Айде стига бе, та аз преди някоя седмица си открих сметка при тях, толкова ли са зле с номерата........Уж само добри неща бях чул за тях. Според теб какъв е процентът на твоята вина спрямо тяхната?

      Коментар


      • Брокера е БЕНЧ-а ,на МТ 4 ,но в случая платформата не е от голямо значение при грешна стратегия и паника и неосъзнато отношение към тренда - контрене и др

        Коментар


        • Първоначално изпратено от geroya
          Не само че куца ,ами направо се разби! Така е когато човек си мисли че е -всичко коз- и вече не мисля че за месец ще правя по 100-300% печалби
          Сега се радвам и на 0 ви загуби и тази сметка още не съм я изнулил -за сега поне
          You are on the right track already ;-)
          Още 3-5 годинки и може и да стане търговец от тебе:-)
          Ако не се откажеш междувременно де :-)
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • Имам предвид бг.брокер или чуждестранен
            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Кажи брокера на който ги загуби.
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Не само че куца ,ами направо се разби! Така е когато човек си мисли че е -всичко коз- и вече не мисля че за месец ще правя по 100-300% печалби
                Сега се радвам и на 0 ви загуби и тази сметка още не съм я изнулил -за сега поне

                Коментар


                • re

                  Sled kato zagubi nauchi li si urioka
                  ako ne da ti podskaja malko.... 1000 evro zaguva se ponasia na min 30 000 evro smetka
                  menandgmenta ti kuza ako niamash takav obem kapital ste zavarshish targuviata bez da razberesh zasto si bil tuka..
                  uspeshen trading..nablegnete na zagubite pechalbite sami idvat


                  Първоначално изпратено от scanman
                  Първоначално изпратено от geroya
                  Форумци скалпирането не е в никакъв случай за хора с малка психологическа подготовка Лично аз изгубих от скалпиранки на Евро Долар над 1000Е от миналия месец , така че преди да се захва нете с това добре помислете!
                  Един пич ме посъветва веднъж - да започна от ниско и да го давам полека, когато се отнася за форекс. Това за да избегна изблици на желание да си пръсна мозъка. Заради това започнах с 200 долара - загубих 150 след което ги вдигнах на 280. На някой може да му е смешна сумата, но ми е смешна и на мене и затова загубата не е фатална. Когато ги направя $500 ще добавя още 500, и така нататък в този дух - полека, дет се вика да не стане джаста праста изведнъж и да се питам кво стана та не вечерахме.

                  Междувпрочем скалпирането на евро-долар е малко като да каниш дявола на танци и се иска много подготовка - нещо малко висш пилотаж. Аз лично съм изкарвал най-често от eurjpy когато се движи в едни 20-30 пипса рандж или от eurchf, но там спреда ми е по-широк.

                  Иначе за психологическата подготовка си много прав - даже с такива малки суми понякога ми се опъват нервите, панирам се от някой тик и затварям позиция, която малко след това се оказва печеливша.

                  Другото нещо което се започна, след като минах на печалба е това, че брокерът FXCM вече не ми позволява да си слагам стоповете и лимитите много близо до цената и в някои случаи наблюдавам много широк спред.
                  Надявам се помогнах.
                  С пожелания за успешен TRADE
                  danibanani

                  Коментар


                  • Не съм споменавал имена,но май и други са минали по пътя на Христос,да бъдеш разпнат,и да ти се изсмеят в лицето.И един въпроса-има ли добър български брокер?
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega
                      Здравейте,скалпери.Аз съм от новодошлите и искам да споделя нещо по темата за скалпирането.До неодавна и представа си нямах от Форекс,но сега горе долу ми стават ясни нещата.Имам реална сметка в бг.брокер.В началото като започнах да правя първите реални сделки ги правех на 5мин.графика и 1мин за вход и изход.Тогава и представа си нямах,че се опитвам да скалпирам пазара,бързи входове и бързи изходи.Само за 2часа,не искам да прозвучи ,че се хваля,изкарах 200 реални български пари,поне така си мислех тогава.
                      И си казах открих Елдорадо действай по същия начин и за има няма около 1 година си решаваш всички финансови проблеми и можеш и да се пенсионираш предварително.ДА ама НЕ както е казал мъдрият български народ.И тогава започнаха да се случват странни неща на моята графика,а именно отварям позиция и преди да затворя на печалба ми излиза съобщение RUN TIME ERROR и на всички бутони се появяваха черни черти.Налагаше се изключвам графиката чрез диспечера на задачите.Докато правех всичко това и отново влезех в платформата от печеливша позицията ми се превръщаше в губеща и се принуждавах да затварям на загуба,тъй като търгувах с минимална сметка и с максимум лотове.Сами се досещате докъде я докарах.Писах за проблема до брокера,но ни дума ни вопъл ни стон.След време като разбрах какво съм се опитвал да правя разбрах и откъде ми идват проблемите.Много се отплеснах затова един съвет от начинаещ към начинаещите скалпери не се опитвайте с малки сметки да скалпирате пазара,на демо скалпирайте колкото ви душа иска и си мечтайте за големите пари,които ще правите като отидете на риал,защото това брокера ви няма да го позволи.Поне докато не натрупате малко опит и по голяма сметка.Успех на всички.Станах досаден ама като се отплеснах да давам акъл,нали това всеки го може и е най лесно.
                      [img][/img]

                      Жалките типове от Делтасток ли визираш като твоя брокер?
                      The government solution to a problem is usually as bad as the problem.
                      Milton Friedman

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega
                        ...тъй като търгувах с минимална сметка и с максимум лотове...
                        това е бил проблемът приятелю
                        ако така "скалпираш" и най-добрия софтуер на света не може да ти помогне
                        по-добре се научи да си управляваш добре големината на лотовете и необходимия марджин.... тогава и най-лошата платформа на света няма да ти попречи да "скалпираш" успешно
                        trades better because of
                        [url=http://www.youtube.com/watch?v=K7cUP97Psyw]a-ha - crying in the rain[

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega
                          Здравейте,скалпери.Аз съм от новодошлите и искам да споделя нещо по темата за скалпирането.До неодавна и представа си нямах от Форекс,но сега горе долу ми стават ясни нещата.Имам реална сметка в бг.брокер.В началото като започнах да правя първите реални сделки ги правех на 5мин.графика и 1мин за вход и изход.Тогава и представа си нямах,че се опитвам да скалпирам пазара,бързи входове и бързи изходи.Само за 2часа,не искам да прозвучи ,че се хваля,изкарах 200 реални български пари,поне така си мислех тогава.
                          И си казах открих Елдорадо действай по същия начин и за има няма около 1 година си решаваш всички финансови проблеми и можеш и да се пенсионираш предварително.ДА ама НЕ както е казал мъдрият български народ.И тогава започнаха да се случват странни неща на моята графика,а именно отварям позиция и преди да затворя на печалба ми излиза съобщение RUN TIME ERROR и на всички бутони се появяваха черни черти.Налагаше се изключвам графиката чрез диспечера на задачите.Докато правех всичко това и отново влезех в платформата от печеливша позицията ми се превръщаше в губеща и се принуждавах да затварям на загуба,тъй като търгувах с минимална сметка и с максимум лотове.Сами се досещате докъде я докарах.Писах за проблема до брокера,но ни дума ни вопъл ни стон.След време като разбрах какво съм се опитвал да правя разбрах и откъде ми идват проблемите.Много се отплеснах затова един съвет от начинаещ към начинаещите скалпери не се опитвайте с малки сметки да скалпирате пазара,на демо скалпирайте колкото ви душа иска и си мечтайте за големите пари,които ще правите като отидете на риал,защото това брокера ви няма да го позволи.Поне докато не натрупате малко опит и по голяма сметка.Успех на всички.Станах досаден ама като се отплеснах да давам акъл,нали това всеки го може и е най лесно.
                          [img][/img]
                          RUN TIME ERROR a?
                          Джава софт и скалпинг е пълна глупост :-)
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Здравейте,скалпери.Аз съм от новодошлите и искам да споделя нещо по темата за скалпирането.До неодавна и представа си нямах от Форекс,но сега горе долу ми стават ясни нещата.Имам реална сметка в бг.брокер.В началото като започнах да правя първите реални сделки ги правех на 5мин.графика и 1мин за вход и изход.Тогава и представа си нямах,че се опитвам да скалпирам пазара,бързи входове и бързи изходи.Само за 2часа,не искам да прозвучи ,че се хваля,изкарах 200 реални български пари,поне така си мислех тогава.
                            И си казах открих Елдорадо действай по същия начин и за има няма около 1 година си решаваш всички финансови проблеми и можеш и да се пенсионираш предварително.ДА ама НЕ както е казал мъдрият български народ.И тогава започнаха да се случват странни неща на моята графика,а именно отварям позиция и преди да затворя на печалба ми излиза съобщение RUN TIME ERROR и на всички бутони се появяваха черни черти.Налагаше се изключвам графиката чрез диспечера на задачите.Докато правех всичко това и отново влезех в платформата от печеливша позицията ми се превръщаше в губеща и се принуждавах да затварям на загуба,тъй като търгувах с минимална сметка и с максимум лотове.Сами се досещате докъде я докарах.Писах за проблема до брокера,но ни дума ни вопъл ни стон.След време като разбрах какво съм се опитвал да правя разбрах и откъде ми идват проблемите.Много се отплеснах затова един съвет от начинаещ към начинаещите скалпери не се опитвайте с малки сметки да скалпирате пазара,на демо скалпирайте колкото ви душа иска и си мечтайте за големите пари,които ще правите като отидете на риал,защото това брокера ви няма да го позволи.Поне докато не натрупате малко опит и по голяма сметка.Успех на всички.Станах досаден ама като се отплеснах да давам акъл,нали това всеки го може и е най лесно.
                            [img][/img]
                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • Абе то аз и на по-простите предвиждания не хващам вяра...щом аз съм стигнал да науча че някоя валута или злато ще се вдига то значи всичко живо вече го знае и е на дълги, цената вече си е вдигната, хвана ли се ще улуча момента точно когато всички затварят и ще изгоря. Не че няма хора добре информирани де....

                              Чудех се каква е ползата от търгуване ECN? Какво ми променя? Все си мисля че спреда е важен, поне в скалпирането, другото....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от corvus_corax
                                Един от ифорекс,ама и от аваефхикс и ефьикспро са го правили, точно по телефона ми се обажда, то и меилове праща де, ама аз не ги и чета, много са технически, все за подкрепи и съпротиви пишат...
                                едно жокерче-хора,които се правят на сложни,всъщност не знаят нищо,но гледат да направят впечатление,че са големи разбирачи и професионалисти.
                                един професионалист винаги се изказва възможно най просто и разбираемо,защото целта му е да бъде разбран.
                                с каруцарите е обратното-защото не искат да знаеш,че са каруцари,винаги ти предоставят сложни неща,които в повечето случаи са безсмислени и нарочно трудно разбираеми(дори и за тях самите).
                                прочети анализ на някой от световните медии,като снбс или блумберг-веднага ще разбереш какво искат да ти казат.всичко с прости думи и пределно ясно.
                                а каруцарите ще те залеят с формули,графики,чертички,линийки,цветни моливчета и т.н.


                                чуеш ли за съпротиви и подкрепи,защото триъгълника е триъгълен,а пивота е нисък,защото е във височинна траектория.......ще има корекция,защото болинджър лайнс се пресичат успоредно,а еврото ще поскъпне,защото вълната се движи с хоризонтална вертикалност........,но за това пък флуктуацията флуктуира форсмажорно на акселариращото ускорение на резистънс на съпротивата,със съпорт на подкрепата........
                                чуеш ли нещо,което не го разбираш,както ти е предоставено, повечето случаи е НЕ защото не разбираш,а защото този който го пише е каруцар,ама не иска да се издаде.
                                съветвам те да гледаш телевизии,като снбс,блумбърг и да четеш медии,като ройтерс-ще останеш изненадан,колко лесно е всичко.
                                а ако някой бг брокер ти говори,че триъгълника е триъгълен и хоризнталната вертикалност е еквивалентна на вертикалната хоризонталност........пускай го в спам папките си.

                                ако някой ти каже,че златото ще падне,защото ЕЦБ е обявила,че ще продава няколко тона,ще го разбереш нали?
                                ако някой ти каже,че златото ще се качва,защото прави втора глава и ще потрети......дори и да не го разбереш,не се притеснявай-защото и той си няма на идея кво говори,колкото и цветни чертежчета да ти показва,с много линийки,цветови гами и числа,написани по тях.....
                                ПОВЯРВАЙ МИ......от опит знам.

                                Коментар

                                Working...
                                X