IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е какво? Та на затворен пазар (събота и неделя) е естественно да е висок спреада, а и около новини нещо го вдигат, съвсем нормално си е.Не те мамят, дори за разлика от останалите си показват графика на спреда, кой друг го прави?С това не искам да кажа че са най-добрите де, поне аз от тях съм най доволен, няма номера със стоповете, няма други трикове.....

    Коментар


    • П.П Забравих да кажа.......средния спред при EUR/USD на Интербанк пазара през последната седмица беше 1.2 пипса.
      Направи си сметка как може да се оферира спред от 0.9 пипса и то при OANDA
      Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

      Коментар


      • Здраве corvus_corax !
        Ето графика на спреда при EUR/USD за последната седмица при OANDA



        А пък за номера, правят, не ами правят.Което е нормално.
        Според теб кои са по големи, Dukascopy или OANDA ?
        Погледни какво предлага ICAP като услуга за прайм брокеридж, виж колко е спреда......актуален е !

        http://www.icap.com/static/Flash/dem...prime_web.html

        Поздрави !
        Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

        Коментар


        • ОАНДА-та ти дава 0.9 на еур/усд, и позволява скалпиране, никакви номера не правят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
            Sylarr "http://www.100forexbrokers.com/brokers-for-scalping" това не е коректна информация.
            Над 80 % от посочените имена в линка не позволяват скалпиране.
            Т.е. дори да не им го пише изрично в условията, че имат рестрикции, прилагат купища хватки против клиента скалпер.

            В същност ти какво разбираш под скалпиране ?
            Като изключим времето..........средния таргет какъв ти е по сделка?

            Поздрави !
            За мене скалпирането е:
            1.Влизам в сделка със 100% от акаунта си
            2.Стопа на 10 пипса таргета също на 10 много рядко на 15
            3.Търговия само при ниска ликвидност
            4.Не търгувам преди или след новини
            5.Не търгувам в ден в които има големи очаквания от пазара
            6.Не затварям сделка преди да бъде изпълнена целта
            7.Търгувам само една валутна двойка Eur/Usd
            8.Започвам да разглеждам от дневна графика и завършвам на 5 минутна на която и пускам поръчката следя също и 15 минутната
            9.Винаги правя по 1 сделка на ден
            Това за мене е скалпирането.Ако спазвам правилата и ако не ме прецака брокера
            имам що годе добра доходност.Но не препоръчвам този стил търговия за всеки понеже крие много рискове.
            Поздрави!

            Коментар


            • Sylarr "http://www.100forexbrokers.com/brokers-for-scalping" това не е коректна информация.
              Над 80 % от посочените имена в линка не позволяват скалпиране.
              Т.е. дори да не им го пише изрично в условията, че имат рестрикции, прилагат купища хватки против клиента скалпер.

              В същност ти какво разбираш под скалпиране ?
              Като изключим времето..........средния таргет какъв ти е по сделка?

              Поздрави !
              Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

              Коментар


              • Не не казвам предварително на брокера ,че ще го скалпирам при всяка отделна сделка ,а съм му казал че аз само ще скалпирам.Това за едната фигура против мене може и да си прав но аз винаги ползвам стоп пък и търгувам само при слабо ликвиден пазар...А пък за това което написа E-Bat-Sedefcho брокера каза почти същото пък и то си е живата истина що се отнася за ритейл..
                http://www.100forexbrokers.com/brokers-for-scalping
                http://forex-strategies-revealed.com...owing-scalping

                Коментар


                • Re: ,,

                  Първоначално изпратено от Петър Караиванов
                  Първоначално изпратено от Sylarr
                  Първоначално изпратено от zandor
                  Говори се че няма български брокер който може да ти бъде препоръчан...
                  Иначе ако си дисциплиниран и правиш по 10 пипса на ден, ще дерзаеш.:-)
                  Вероятно трябва да се насочиш към чужд брокер.
                  За български знам говоря за чуждестранен..Сега водя преговори с един но ми искат 20% комисионна също така минимална продължителност на отворена сделка 1 минута.За продължителноста няма проблеми но комисионната е голяма.Но ако не се намери нещо по добро ще се съгласявам..
                  Значи ти преди да отвориш позиция му казваш на брокера си,че ще скалпираш, а той те контри във времето? Нищо,че за 60 секунди може да го е отнесъл с 1 фигура?
                  Я се зимайте с брокера ти.или кажи кой е та аз да се зема с него.

                  Караиванов, обикновенно при ритейл посредника, или сработва статистиката от 24 часовия стейтмънт чрез който се позиционират клиентите по различни критерии ( средна продължителност на сделка, ниво на затваряне, брой поръчки и т.н.)

                  Или има и друг вид статистика в реално време към тази за нетирането на обща позиция към провайдъра(ите) на ликвидност работеща през много по-малки дискрети. Ето пример с една такава за Мета Трейдър сървър



                  Която праща периодично данни за всяка отделна поръчка към (най често) SQL сървър за да се менажират и показват под лупа трейдовете на даден клиент.
                  Обикновенно възможностите за рефреш на данните е от порядъка на 10 секунди НО.......има основателни причини касаещи брокера, това да става на не по-малко от 1 минута.

                  Скалперите през ритейл посредници не разбират именно това, че на посредника е нужно време да нетира, агрегира и изпълни сумарните клиентски позиции към провайдъра си.
                  Дори и на Prime Level, не можеш да сключиш сделка ( отвориш и затвориш позиция) за по-малко от 30 секунди.

                  Е.....а кажете ми как може да искате това да става при ритейл посредник, та дори и да твърди, че използва STP към ликуидити провайдър ?
                  Още повече, че тези които ползват STP и се водят NDD, имат готова статистика в реално време през бридж комуникацията която ползват. Гледайте това видео, акцента е след 6-тата минута

                  http://www.bostontechnologies.com/pr...ml?vid=mt4_mt4

                  Или пък другия момент.......навсякъде една и съща търговска магия да се предлага спред ( примерно EUR/USD ) от 1 пипс при ритейл посредник
                  За информация ще ви кажа, че най ниския спред който може да се види към потребител на ниво Large Bank при минимум 10 000 000 USD акаунт е 0.8 пипса при EUR/USD.

                  Ами после......следват още 2-е нива преди да стигне до ритейл клиента
                  Как аджеба ще ти предложат 1 пипс спред, или пък 1.5 ?
                  Ами предлагат го, защото статистиката е такава, че 95 % ( приблизително) губят акаунтите си

                  Изобщо ритейл клиенти със семкаджийски обеми как биха могли и да си помислят за отваряне и затваряне на позиция от секудни или минута.
                  РЕАЛНО това няма как да стане, или ако при вас става то тогава всичко е ала-бала, гарантирано !!!!!

                  Ми......добро утро и наздраве !
                  Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                  Коментар


                  • Re: ,,

                    Първоначално изпратено от Sylarr
                    Първоначално изпратено от zandor
                    Говори се че няма български брокер който може да ти бъде препоръчан...
                    Иначе ако си дисциплиниран и правиш по 10 пипса на ден, ще дерзаеш.:-)
                    Вероятно трябва да се насочиш към чужд брокер.
                    За български знам говоря за чуждестранен..Сега водя преговори с един но ми искат 20% комисионна също така минимална продължителност на отворена сделка 1 минута.За продължителноста няма проблеми но комисионната е голяма.Но ако не се намери нещо по добро ще се съгласявам..
                    Значи ти преди да отвориш позиция му казваш на брокера си,че ще скалпираш, а той те контри във времето? Нищо,че за 60 секунди може да го е отнесъл с 1 фигура?
                    Я се зимайте с брокера ти.или кажи кой е та аз да се зема с него.

                    Коментар


                    • Абе вие нямате ли си някаква смислена работа , а си драпате езиците и мозъците с глупости?

                      Коментар


                      • Re: ,,

                        Първоначално изпратено от zandor
                        Говори се че няма български брокер който може да ти бъде препоръчан...
                        Иначе ако си дисциплиниран и правиш по 10 пипса на ден, ще дерзаеш.:-)
                        Вероятно трябва да се насочиш към чужд брокер.
                        За български знам говоря за чуждестранен..Сега водя преговори с един но ми искат 20% комисионна също така минимална продължителност на отворена сделка 1 минута.За продължителноста няма проблеми но комисионната е голяма.Но ако не се намери нещо по добро ще се съгласявам..

                        Коментар


                        • вие как точно скалпирате? дайте някакви подробности.

                          Случаят Борилски

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от geroya
                            Форумци скалпирането не е в никакъв случай за хора с малка психологическа подготовка Лично аз изгубих от скалпиранки на Евро Долар над 1000Е от миналия месец , така че преди да се захва нете с това добре помислете!
                            И аз, ама на Дау.
                            Без паника, както казва Карлсон.

                            Коментар


                            • ,,

                              Говори се че няма български брокер който може да ти бъде препоръчан...
                              Иначе ако си дисциплиниран и правиш по 10 пипса на ден, ще дерзаеш.:-)
                              Вероятно трябва да се насочиш към чужд брокер.

                              Коментар


                              • Предложете някой брокер подходящ за скалпиране.Става въпрос за по 10 пипса на ден...Или няма такъв

                                Коментар

                                Working...
                                X