IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скалпиране? Що е то?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не бе, краста си е форекса, като те кара от вътре, и с центове да играеш е по-добре от демото.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от corvus_corax
      Максималният обем на сделката в Оанда е милион, повече не ти дават да търгуваш.Не знам някой да се е оплакал от номера, а и защо ли да ги правят?Те дори не са си "баш" брокер, ами се занимават предимно с реална търговия на истинска, не виртуална валута и моней-трансфери, форекса им е нещо като допълнение , доста нестандартни правила имат.Понякога като зануля акаунта и ми останат няколко долара мога пак да си правя сделки, нямат ограничение за минимална сума, и с центове съм търгувал....
      това с центове да търгуваш е супер готино нали?.....търгуваш без страх и мечтаеш как ставаш милионер

      Коментар


      • Максималният обем на сделката в Оанда е милион, повече не ти дават да търгуваш.Не знам някой да се е оплакал от номера, а и защо ли да ги правят?Те дори не са си "баш" брокер, ами се занимават предимно с реална търговия на истинска, не виртуална валута и моней-трансфери, форекса им е нещо като допълнение , доста нестандартни правила имат.Понякога като зануля акаунта и ми останат няколко долара мога пак да си правя сделки, нямат ограничение за минимална сума, и с центове съм търгувал....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SStoilov
          Но статистически погледнато скалпировача е обречен, така, че ако посредника е достатъчно голям, не би трябвало да му пука .
          Тука и си прав, и не си
          Реално погледнато много по бързо си издухват акаунтите.......онзи процент които не влизат в числото успешни.
          И те са много много, за това си прав.
          А не си.......защото има такива които работят успешно, порядъчно дълго време, че да може да им се направи достоверна статистика ( естествено за минал период ) и да се причислят към успешните. Друг е въпроса до кога.....и ще останат ли в тази графа

          Ама изчакай да научим първо кандидат скалперовачите каква е разликата между скалп и пипсоване и тогава да мъдрим тежки теми посред нощ......че и при мен има тежко пиене
          Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

          Коментар


          • Прав си - не съм . Въпреки, че понякога им чопвам дребна сума с дневни сделки за по 50 - 100 пипса . Това е скалпирането за мен.

            Но статистически погледнато скалпировача е обречен, така, че ако посредника е достатъчно голям, не би трябвало да му пука .


            Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
            Първоначално изпратено от SStoilov
            Освен другата причина, може,

            защото 80% от сделките се затварят в самия посредник - да кажем 60% играят дълго , 40% късо и позицията за покриване на вън става доста по малка.
            Прав си.Това е част от другата причина.
            Въпроса е колко въпроси възникват от това.......при положение, че скалпираш и при какви обеми започват номерата.
            Дискусията започна от примера който даде corvus_corax, за ОАНДА и скалпирането.
            Ти не си скалпер.......изобщо нямаш право да говориш

            Наздраве !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SStoilov
              Освен другата причина, може,

              защото 80% от сделките се затварят в самия посредник - да кажем 60% играят дълго , 40% късо и позицията за покриване на вън става доста по малка.
              Прав си.Това е част от другата причина.
              Въпроса е колко въпроси възникват от това.......при положение, че скалпираш и при какви обеми започват номерата.
              Дискусията започна от примера който даде corvus_corax, за ОАНДА и скалпирането.
              Ти не си скалпер.......изобщо нямаш право да говориш

              Наздраве !
              Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

              Коментар


              • Освен другата причина, може,

                защото 80% от сделките се затварят в самия посредник - да кажем 60% играят дълго , 40% късо и позицията за покриване на вън става доста по малка.

                http://fxtrade.oanda.com/tools/stati...n_ratios.shtml

                Виж например gbp/usd , 50 на 50 къси и дълги , покрити са на ниво посредник, изобщо няма нужда да се покрива навън. В този случай могат да предложат и спред = 0 без проблем (е няма да имат печалба) . Това е другата предпоставка за нисък спред.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SStoilov
                  Може , и се оферира.

                  Номера на акунта ми там е трицифрен Перфектни са. За девет години не са ми изпълнили един единствен ордер.

                  Може да се търгува и събота и неделя, не че виждам особен смисъл от това, ама може

                  Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
                  П.П Забравих да кажа.......средния спред при EUR/USD на Интербанк пазара през последната седмица беше 1.2 пипса.
                  Направи си сметка как може да се оферира спред от 0.9 пипса и то при OANDA
                  Здравей !
                  Изобщо не съм коментирал нивото на услугите при ОАНДА. Никъде.
                  Направи една сметка колко е средния спред.......като го следиш (има си начини) и му водиш статистика.
                  Тази графика която дават публично не е достатъчно достоверна
                  А защо "може" , си има и друга причина която не ща сякаш да коментирам

                  Поздрави !
                  Безмоторен форекс птеродактил говорещ за себе си в 3-то ЛИЦЕ, със непостоянна маниакална депресия, п

                  Коментар


                  • Може , и се оферира.

                    Номера на акунта ми там е трицифрен Перфектни са. За девет години не са ми изпълнили един единствен ордер.

                    Може да се търгува и събота и неделя, не че виждам особен смисъл от това, ама може

                    Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
                    П.П Забравих да кажа.......средния спред при EUR/USD на Интербанк пазара през последната седмица беше 1.2 пипса.
                    Направи си сметка как може да се оферира спред от 0.9 пипса и то при OANDA

                    Коментар


                    • Глупости, един пипс! Затварят ти чак на маргин калл-а, а колко е зависи от левериджа.Ето тук как се пресмята: http://fxtrade.oanda.com/forex_tradi...in_rules.shtml

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sylarr
                        Първоначално изпратено от ngd
                        Първоначално изпратено от Sylarr
                        За мене скалпирането е:
                        1.Влизам в сделка със 100% от акаунта си
                        ...
                        Как влизаш със 100%. Това ми се струва невъзможно. И да беше възможно ще изгориш на първия пипс движение срещу теб
                        Нали за това са стоповете

                        Аз виждам (теоритично) така твоето твърдение: Имаш сметка 1500 усд. Влизаш лонг на еурусд с 1 лот. Ако курса е 1.4800 това са 1480 усд + 20 усд спреад =1500.

                        това ли имаш в предвид? къде точно си слагаш стопа?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ngd
                          Първоначално изпратено от Sylarr
                          За мене скалпирането е:
                          1.Влизам в сделка със 100% от акаунта си
                          ...
                          Как влизаш със 100%. Това ми се струва невъзможно. И да беше възможно ще изгориш на първия пипс движение срещу теб
                          Нали за това са стоповете

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Sylarr
                            За мене скалпирането е:
                            1.Влизам в сделка със 100% от акаунта си
                            ...
                            Как влизаш със 100%. Това ми се струва невъзможно. И да беше възможно ще изгориш на първия пипс движение срещу теб

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ManUtd
                              Първоначално изпратено от corvus_corax
                              Е какво? Та на затворен пазар (събота и неделя) е естественно да е висок спреада...
                              Тия предлагат търговия и в уикенда ли?
                              Е чак целият уикенд не, не знам де, може и да става ама не би имало смисъл при непроменлив курс, но няколко часа преди отварянето на пазарите и малко след затварянето си се търгува,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от corvus_corax
                                Е какво? Та на затворен пазар (събота и неделя) е естественно да е висок спреада...
                                Тия предлагат търговия и в уикенда ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X