IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • АлфаОмега, напълно споделям гледната ти точка. Имам хубави грид роботи, но отдавна не съм ги ползвал. Някой приличен vps да препоръчаш?
    Keep going ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Аз лично си мисля, че графиката на петрола и на всички сринали се финансови инструменти ще заприлича на графиката на биткойна след неговия срив, а именно дълга и мъчителна консолидация дълги години наред, от която няма как да се спечели, защото 50%-ната вероятност ще се шири и разпорежда необезпокоявана от никого.

      Можеше да се спечели от къси продажби по време на срива, но кой от вас го направи?

      А сега вече след дъжд - качулка. Колкото някой спечели от биткойна, толкова ще спечели и от възстановяването на пазарите. Това с грида също смятам, че не е правилно, защото 50%-ната вероятност не може да се бие със грид. Единственото фундаментално нещо, в което всички вярват, е че все някога цените ще се върнат на старите нива. Първо това съвсем не е сигурно (вижте биткойна) и второ, дори и да се случи, може да е чак след десетки години.

      Това, че цените бяха такива преди коронавирус, съвсем не означава, че това е било някаква реална стойност на дадените активи. Означава само, че при тази стойност е имало баланс на търсене и предлагане, и нищо повече. В новата ситуация след коронавируса пак ще се намери някакъв баланс на търсене и предлагане, но съвсем не е задължително той да е на старите нива. Точно обратното - много по-вероятно е той да е на съвсем други, доста по-ниски нива.

      Преставете си, че всички цени по целия свят на всички финансови инструменти едновременно се разделят на 2, на 3 или на 10. Ами ето ви го новия баланс, и няма да има сила, която да върне стария баланс дълги години подред. Нещо като деноминацията на лева - при нея в един миг всички загубиха луди пари, и след това няма сила, която да върне цените на старото ниво.
      Дам и аз така ги виждам нещата.
      Има и нещо друго, погленете в преспектива, мечиат пазар може да е едва в началото си, вижте колко високо а индексите, спокойно може да има още мнооого спад и три пъти по толкова да падне пак ще е в някакви нормални зони на цени https://prnt.sc/rj76em
      Имайте предвид, че FED и ECB удариха дъното на лихвите, не им останаха кой знае какво механизми.
      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Напълно си прав и всяка една дума в постинга е вярна. Грешката в разсъжденията ти според мене (пак повтарям - според мене) е, че след кризата цените ще се върнат на старите си нива, при това според тебе доста бързо. Аз пък смятам, че след кризата цените ще намерят съвсем друг баланс на търсене-предлагане, и този баланс може да е на съвсем друго място. Тоест нямаме съвсем никаква гаранция за връщане на цените на старите нива.

        Да, инфлацията след време може и да върне цените на старите нива, но това може да се случи и след 20 години или дори повече.

        Та това исках да кажа, но никой не ме разбра. Съществуващите цени не са АБСОЛЮТНИ - те са само ОТНОСИТЕЛНИ, плод на някакъв баланс, но такъв баланс може да бъде намерен и на друго място, и икономиката пак ще функционира със същия успех на другото място без да има никаква нужда да се връща на старите цени от преди короната.
        Чудесно те разбирам какво казваш и съм напълно съгласен че цените може и да не се върнат скоро на старите нива над 40 долара.
        Но пак повтарям, аз съм си направил сметката и съм включил и този сценарий в системата.

        В края на краищата аз само споделям моите идеи и план за действие в тази криза. Не съм тук да ви убеждавам че съм прав.

        Също съм съгласен и за реалните материални активи. И това ме подсеща че освен CFD-тата няма да е лошо да си напазарувам и големи количества дизелово гориво.

        Коментар


        • Също така да напомня още нещо - маржин CFD-тата по никакъв начин не влияят на реалния пазар. Ако ще целия свят да се набълбука с такива CFD-та на злато или петрол, това може да фалира някой брокер, но в никакъв спучай няма да мръдне цената на златото или на петрола дори и с 1 цент.

          Приемаме, че целия свят греши - тогава хората ще си загубят парите, а брокерите ще станат невъобразимо богати.
          Приемаме, че целия свят познае - тогава хората ще си загубят парите, защото CFD брокерите ще фалират.

          Сега разбирате ли защо по време на големи кризи трябва да се бяга от финансови активи, които са само едни числа в нечий компютър - ами защото и в двата случая губят.

          Виж при нормална ситуация вече може да се спекулира с тези измислени числа, защото има някаква стабилност, но при огромни ценови движения, след които се очакват много фалити, дългосрочното държане на CFD позиции според мене е с ранг на самоубийство.

          Освен това в стратегията Buy and Hold с добавяния, ако продължи надолу - в това няма нищо гениално. Всеки по света го прави същото интуитивно и добавя дотогава, докато му свършат парите. Въпросът е ако все пак цените наистина вземат да нарастват, откъде брокера ще вземе пари, за да плати печалбите ??????????

          ПП: А биткойна го споменах само като един пример, като една генерална репетиция на това, което сега се случва по почти всички финансови инструменти. Става въпрос не за самия биткойн като актив, а за графиката, която той нарисува. Подобна графика очаквам навсякъде от тук нататък - бърз и дълбок панически срив с неизвестно дъно и след това дългогодишни консолидации на нива, много по-ниски от предишните върхове..
          Last edited by Mateev; 19.03.2020, 20:20.

          Коментар


          • Само да вметна,че брокерите имат и режим "close only".

            Имах колекция от мейли по платформата за периода от 2012 насам.По памет - турска лира, руска рубла (изхвърлена за търгуване след 50 нагоре - съответно позициите служебно затворени),Тесла наскоро и др.

            Можем да дискутираме в тая насока - отколкото това дали нефта ще свърши или не или скъп - евтин! Който иска може да прочете мнението на Леонид Федун - вицепрезидент на Лукойл дадено пред РБК.
            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

              Абсурдно и смешно е да сравняваме биткойн и петрола!

              Биткойнът е финансово/технологичен експеримент и явен балон напомпан от алчност и нереалистични очаквания. Ако утре биткойна падне до нула и изчезне това на почти никой няма да му направи впечатление нито пък ще доведе до сътресения. Светът ще си продължи както обикновено. Само една малка група хора като % от населението ще си изгубят вложените пари и толкова.

              А петролът е реален и супер важен ресурс без който съвременната световна икономика не може да съществува! Ако утре изчезне петролът тази цивилизация приключва! След като е толкова важен този ресурс, това означава че за него винаги ще има търсене и съответно цената му никога няма да падне до нула. Или поне това няма да се случи в нашият живот. Да не забравяме че за много държави приходите от петрол са основна движеща сила и на това се крепят целите им икономики. Това няма изгледи да се промени в близките 10 години.

              Кризите са временни явления! Те идва и отминават и след всяка криза търснето на ресурси и енергия се възобновява и дори прави нови рекорди.
              Напълно си прав и всяка една дума в постинга е вярна. Грешката в разсъжденията ти според мене (пак повтарям - според мене) е, че след кризата цените ще се върнат на старите си нива, при това според тебе доста бързо. Аз пък смятам, че след кризата цените ще намерят съвсем друг баланс на търсене-предлагане, и този баланс може да е на съвсем друго място. Тоест нямаме съвсем никаква гаранция за връщане на цените на старите нива.

              Да, инфлацията след време може и да върне цените на старите нива, но това може да се случи и след 20 години или дори повече.

              Та това исках да кажа, но никой не ме разбра. Съществуващите цени не са АБСОЛЮТНИ - те са само ОТНОСИТЕЛНИ, плод на някакъв баланс, но такъв баланс може да бъде намерен и на друго място, и икономиката пак ще функционира със същия успех на другото място без да има никаква нужда да се връща на старите цени от преди короната.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Аз лично си мисля, че графиката на петрола и на всички сринали се финансови инструменти ще заприлича на графиката на биткойна след неговия срив, а именно дълга и мъчителна консолидация дълги години наред, от която няма как да се спечели, защото 50%-ната вероятност ще се шири и разпорежда необезпокоявана от никого.

                Можеше да се спечели от къси продажби по време на срива, но кой от вас го направи?

                А сега вече след дъжд - качулка. Колкото някой спечели от биткойна, толкова ще спечели и от възстановяването на пазарите. Това с грида също смятам, че не е правилно, защото 50%-ната вероятност не може да се бие със грид. Единственото фундаментално нещо, в което всички вярват, е че все някога цените ще се върнат на старите нива. Първо това съвсем не е сигурно (вижте биткойна) и второ, дори и да се случи, може да е чак след десетки години.

                Това, че цените бяха такива преди коронавирус, съвсем не означава, че това е било някаква реална стойност на дадените активи. Означава само, че при тази стойност е имало баланс на търсене и предлагане, и нищо повече. В новата ситуация след коронавируса пак ще се намери някакъв баланс на търсене и предлагане, но съвсем не е задължително той да е на старите нива. Точно обратното - много по-вероятно е той да е на съвсем други, доста по-ниски нива.

                Преставете си, че всички цени по целия свят на всички финансови инструменти едновременно се разделят на 2, на 3 или на 10. Ами ето ви го новия баланс, и няма да има сила, която да върне стария баланс дълги години подред. Нещо като деноминацията на лева - при нея в един миг всички загубиха луди пари, и след това няма сила, която да върне цените на старото ниво.
                Абсурдно и смешно е да сравняваме биткойн и петрола!

                Биткойнът е финансово/технологичен експеримент и явен балон напомпан от алчност и нереалистични очаквания. Ако утре биткойна падне до нула и изчезне това на почти никой няма да му направи впечатление нито пък ще доведе до сътресения. Светът ще си продължи както обикновено. Само една малка група хора като % от населението ще си изгубят вложените пари и толкова.

                А петролът е реален и супер важен ресурс без който съвременната световна икономика не може да съществува! Ако утре изчезне петролът тази цивилизация приключва! След като е толкова важен този ресурс, това означава че за него винаги ще има търсене и съответно цената му никога няма да падне до нула. Или поне това няма да се случи в нашият живот. Да не забравяме че за много държави приходите от петрол са основна движеща сила и на това се крепят целите им икономики. Това няма изгледи да се промени в близките 10 години.

                Кризите са временни явления! Те идва и отминават и след всяка криза търснето на ресурси и енергия се възобновява и дори прави нови рекорди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                  Сега си представи, че златната монета утре няма да е разменната монетка...
                  Всички на него скачане и тоя клон не е вечен....
                  Така е, но в обозримо бъдеще златото и среброто ще продължат да вършат работа като универсална разменна единица. Ще има някаква заплаха чак когато усвоим космическите пътешествия и на някоя планета или спътник открием планини от злато. Дотогава обаче има време.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Така е, но едно е да държиш златната монетка в ръката си, и е съвсем друго да имаш някакъв договор (акция или CFD), което означава, че нямаш истинския актив, а само едно обещание от някого, който се надяваш, че е честен, и обещанието на когото нищо няма да струва при един потенциален разпад на системата.
                    Сега си представи, че златната монета утре няма да е разменната монетка...
                    Всички на него скачане и тоя клон не е вечен....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      да де, но има финансови активи свързани с тези. Всъщност повечето са свързани с материалните по някакъв начин
                      Така е, но едно е да държиш златната монетка в ръката си, и е съвсем друго да имаш някакъв договор (акция или CFD), което означава, че нямаш истинския актив, а само едно обещание от някого, който се надяваш, че е честен, и обещанието на когото нищо няма да струва при един потенциален разпад на системата.

                      В наше време много от активите на хората са само едни числа в компютрите, които добре функционират само ако функционира добре цялата система. Ако обаче започнат сътресенията, а след тях и фалитите, тогава ще стане ясно колко струват тези голи числа.
                      Last edited by Mateev; 19.03.2020, 19:29.

                      Коментар


                      • Печеливши няма да има

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                          Петрола се изсипа заради спора за добива в ОПЕК, а пазара си му беше време този балон да изгърми след политиката на централните банки последните години.

                          В Япония фондовия пазар е в стагнация от 1989 поради съ]ата монетарна политика, така че и акциите не се знае кога ще върнат и дали

                          https://i.ibb.co/rpLQT8b/Screenshot-4.png

                          Но тая де и да не е това и да е тривиалното обяснение което всеки би казал, вируса, не се знае колко врем ще продължи при положениече в САЩ тепърва ще има бум и свиване на потреблението.

                          Отгоре ан всичкото, това което пишеш и го мислиш го мислят и тия дето преди Револют и Робинхоод, не бяха чували за финансови пазари, всеки "майстор инвеститор" в ФБ се счупи да купува дъна които бяха подминати в послените седмици. Бай д дип манталитета е точно характерен за масите, така наречените pigs, едно съм сигурен, това което всеки уона би. масите го мисли, не става, точно обратното.


                          Аз лично търгувам чрез реактив ТА и чрез системи с доказано ПМО за което толкова говорихме, не гадая и не влагам пари в предиктив анализ.
                          А на мен ми се чини, че „неразбирането” между Москва и Рияд е инсценировка и много добре съгласувано действие. Скромно мнение.
                          Last edited by Pyramid; 26.03.2020, 05:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Само искам да кажа, че по време на такива сривове на цените е по-добре човек да инвестира в дълготрайни материални активи - напр. земя, сгради, физическо злато, диаманти и т.н., и в никакъв случай да не вярва на финансовите активи, които силно могат да се обезценят, и никога след това да не се върнат на старите си нива.
                            да де, но има финансови активи свързани с тези. Всъщност повечето са свързани с материалните по някакъв начин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Само искам да кажа, че по време на такива сривове на цените е по-добре човек да инвестира в дълготрайни материални активи - напр. земя, сгради, физическо злато, диаманити и т.н., и в никакъв случай да не вярва на финансовите активи, които силно могат да се обезценят, и никога след това да не се върнат на старите си нива.
                              Хеле. Разгеле.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                странно ще е при повече пари и при по-малко активи(нали сега не се работи, но се потребява) ценита да се разделят на 2, 3, 10 ?!?! Каква е логиката?
                                Само искам да кажа, че по време на такива сривове на цените е по-добре човек да инвестира в дълготрайни материални активи - напр. земя, сгради, физическо злато, диаманти и т.н., и в никакъв случай да не вярва на финансовите активи, които силно могат да се обезценят, и никога след това да не се върнат на старите си нива.

                                Коментар

                                Working...
                                X