IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Създаване на алгоритъм/робот за търсене на логика в числови редици

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако направиш такава програма, ще можеш да декодираш криптирани съобщения.
    ЦРУ, КГБ, Мосад, МИ-6 и много други хич няма да са доволни. Прави си изводите
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah Разгледай мнение
      Здравейте,
      имам следното питане и идея - възможно ли е да се създаде в Excel или някой подобен user-friendly софтуер програма, която да "разпознае" логиката в произволна числова редица. Думата не е точно разпознае, а по скоро - reverse-engeneering. Какво имам в предвид.
      Да вземе произволни пет числа:

      0041270972
      0748264935
      4405148380
      7209030794
      9810266056

      Приемаме че не знаем нищо за тях, и искаме да открием логиката и връзката помежду им.
      Това всъшност са произволни ЕГН-та генерирани случайно. Информацията как се създава ЕГН на човек е ето тук:

      "Пример: 6101057509 – мъж, с дата на раждане 5 януари 1961 г. Забележка: ЕГН е коректен, но такова лице не съществува.

      Изчисляване на контролната цифра в примера:
      1. 6*2 + 1*4 + 0*8 + 1*5 + 0*10 + 5*9 + 7*7 + 5*3 + 0*6 = 130;
      2. Делим получената сума на 11 и получаваме дроб: 130/11 = 11,(81);
      3. За да намерим остатъка, умножаваме цялата част от получената дроб по 11 и изваждаме резултата от първоначалната сума: 130 - 11*11 = 9;
      4. Kонтролната цифра е 9."
      "
      Тегла на отделните цифри в ЕГНПозиция123456789Тегло2485109736"


      Въпроса ми е - възможно ли е по някакъв начин, ако не знаем нищо за алгоритъма/методологията на редица от числа, ние сами отзад-напред да разбере каква е тя и с каква програма/метод това може да се направи?




      Каква ти е конкретната цел? Може с machine learning да пробваш. Ама ще трябва да програмираш, най-вероятно на Python.

      Коментар


      • Създаване на алгоритъм/робот за търсене на логика в числови редици

        Last edited by representjah; 13.03.2021, 22:58.
      Working...
      X