IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Създаване на алгоритъм/робот за търсене на логика в числови редици

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не искам да ви обиждам, но трейдването е доста безсмислено занимание. Единствената полза е, че прави пазара по-ликвиден. Само че ликвидността на пазара така или иначе не зависи от ритейл трейдърите.


    А ти защо пишеш тук?

    Не се заяждам питам сериозно. Очеводно не се занимаваш с трейдинг, а ние тук говорим за трейдинг.



    Аз лично изкаравм пари от трейдинг затпва и за мен не е безсмискено занимание. Ти какво работиш, какво е смислено занимание за теб?

    Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Мисълта ми е, че ако цял живот се опитваш да откриеш лекарство или да подобриш някакъв производствен процес или да внедриш някаква нова технология и накрая се "провалиш", можеш пак да умреш с чувството, че си правил нещо смиселно и неуспехът ти е бил полезен.

    Но цял живот да се пробваш да трейдваш и да не постигаш кой знае какво при положение, че има професионални маркет мейкъри, които го правят по-добре от тебе - това усилие е безсмислено.
    Разбирам какво намекваш, въпреки че и тук се вижда , че не си много насно за какво гоевориш и май не знаеш какво е маркет мейкър и как си изкарва парите.

    Много трейдъри и фонд мениджъри се занимават с филантропска дейност. Аз също съм участвал в доста каузи.
    Учените и внедряващите нови технологии често са спонсорирани именно от такива хора. Примери много.
    Last edited by k_v_v_; 16.02.2020, 13:06.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Мисълта ми е, че ако цял живот се опитваш да откриеш лекарство или да подобриш някакъв производствен процес или да внедриш някаква нова технология и накрая се "провалиш", можеш пак да умреш с чувството, че си правил нещо смиселно и неуспехът ти е бил полезен.

      Но цял живот да се пробваш да трейдваш и да не постигаш кой знае какво при положение, че има професионални маркет мейкъри, които го правят по-добре от тебе - това усилие е безсмислено.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не искам да ви обиждам, но трейдването е доста безсмислено занимание. .....
        Това е твоето мнение, и аз го уважавам, но позволи ми да имам друго мнение по въпроса.

        На практика всеки един човек иска или не непрекъснато му се налага да трейдва (да купува и да продава), при това цял живот. Като няма какво да продава, продава собствения си труд или продава някаква услуга или дори идея. За купуването пък е ясно - всеки купува, най-малкото за да съществува.

        Просто така е устроен обществено-икономическия строй, в който живеем. Независимо дали ни харесва или не, принудени сме да играем по правилата на играта, които той е създал. При това е близко до ума човек да си зададе въпроса дали някакси не може да подобри качеството на своята търговска дейност, използвайки малко наука и малко статистически изследвания в опити да открие някакви закономерности.

        Коментар


        • Не съм казвал никога да не се пробваш.
          Ама е глупаво да даваш акъл на краставичар . Дори опита да му е неуспешен.
          И аз съм станал заядлив чичак ама вече сме в такава възраст - повече знаем отколкото можем да правим (физически ограничения).
          Ама умножаването на парите по 2 от 1 на 2 млн мен не би ме направило по никакъв начин щастлив. Напротив за мене многото пари са бреме, дето непрекъснато го мислиш, па и много мераклии се навъждат да ти ги секвестират. Трябва да имаш качества за това - нечовек а изрод(изродски добър в + смисъл)
          Както ми стана безинтересно на мен да вземам поредната награда - а то какво писалки, елки, чанти, часовници че през комунистическо, ранна демокрация това даваха.
          само виж колко гротестно звучат сега .
          Не че сега е по различно - лаптоп, таблет дето невръстните деца с тях си играят.
          Тотално неадекватна е системата за нестандартния отдаден ум. И трябва да се продава и да говори глупости(платени проучвания) или да се забатачи в службичка дето и 1% от мозъка си не ползва
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Не искам да ви обиждам, но трейдването е доста безсмислено занимание. Единствената полза е, че прави пазара по-ликвиден. Само че ликвидността на пазара така или иначе не зависи от ритейл трейдърите.

            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Така е, но няма как да го разбереш това, ако не се пробваш. В историята има хиляди примери как някои хора са постигали буквално невъзможни за постигане цели. Нали вече казах, че най-лесното е човек да се откаже. По-трудното е да се бори пак и пак и пак и след всеки провал ДА СМЕНЯ МЕТОДИКАТА и да се пробва пак и пак и пак.

            Провалите по пътя към целта ако не другото, то поне дават информация КАК НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Преследването на някои цели е като да си чукаш главата в стената.
              Така е, но няма как да го разбереш това, ако не се пробваш. В историята има хиляди примери как някои хора са постигали буквално невъзможни за постигане цели. Нали вече казах, че най-лесното е човек да се откаже. По-трудното е да се бори пак и пак и пак и след всеки провал ДА СМЕНЯ МЕТОДИКАТА и да се пробва пак и пак и пак.

              Провалите по пътя към целта ако не другото, то поне дават информация КАК НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ.
              Last edited by Mateev; 16.02.2020, 11:34.

              Коментар


              • Преследването на някои цели е като да си чукаш главата в стената.


                Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Нищо обаче не спомена за упорството човек да преследва една и съща цел продължителен период от време.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Сега си живея живота, не че преди не съм го правил. На 20 години открих друга красота на живота.
                  Спряха да ме влечат трупането на безсмислени награди
                  Парите от приватизацията ме направиха милионер (в тогавашни пари) ама достатъчно и ме направиха още по мързелив
                  Имам си всичко каквото ми трябва, то не че е кой знае колко.
                  Философията ми е да СЪЗДАВАМ. Усилията по трупане на пари няма нищо съзидателно.
                  Стопанско управление (скрънза) завърших
                  Цял живот с анализ се занимавам, оценявам ефекта на управленските решения.
                  Най-гадно е да гледаш безпомощно тая гад човека как руши и прецаква системата.
                  Ама е и много забавно и интересно като гледаш лежерно на нещата.
                  Моя опит - система е лесно да изградиш. Ама борсовата цена е числово отражение на действията на гад-та .
                  Печели този който умее (вродено му е) да контролира и предизвиква страхове и желания в човека, не който прави математически модел.
                  Освен ако не ползваш този модел за манипулиране - използваш доказани истини в които да повярва стадото и да го водиш.
                  Единственото в което помага математиката е да те предпази от глупостта - щото човек е колкото гениален толкова и глупав
                  Значи имаш сходни с моите разбирания за живота. Съгласен съм с всяка една твоя дума. Хората са едно голямо стадо (и аз в това число) и печелят тези, които успяват да се възползват от различните стадни чувства, емоции и недостатъци.

                  Нищо обаче не спомена за упорството човек да преследва една и съща цел продължителен период от време. Най-лесното е човек да се откаже още при първите срещнати проблеми. Много по-трудно е обаче след всеки провал човек да се въздига от пепелта и да се пробва отново да атакува проблема, но този път по друг начин и с други методи. Това според мене е начинът за постигане на успех при трудни за побеждаване цели. Има си разбира се недостатък, че човек може никога да не постигне целта си, ако е прекалено трудна и прекалено далечна. Това обаче не означава, че трябва да се отказва, само защото е лесно и всеки може да го направи.

                  И знаеш ли кое е най-тъпото?
                  Това, че в един момент наистина постигаш целта си, и чак тогава осъзнаваш, че това не ти носи никаква радост. Чак тогава осъзнаваш, че удоволствието е било в самия факт на преследване на целта, а не в това, че най-накрая си я постигнал. И затова веднага си поставяш нова, още по-далечна цел, за да има някакво ново предизвикателство, пък няма никакъво значение дали ще я постигнеш или не. Важен е самият процес по преследването на целта и нищо друго.
                  Last edited by Mateev; 16.02.2020, 11:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    И стана ли математиката любимото ти занимание? Какво средно и какво висше образование завърши? И как след това се реализира в живота? Постигна ли някакви успехи? Какво работиш в момента?

                    Това не е заяждане. Аз също чистосърдечно съм разказвал във форума всичко за мене си, което хората са попитали, включително и за провалите ми.
                    Сега си живея живота, не че преди не съм го правил. На 20 години открих друга красота на живота.
                    Спряха да ме влечат трупането на безсмислени награди
                    Парите от приватизацията ме направиха милионер (в тогавашни пари) ама достатъчно и ме направиха още по мързелив
                    Имам си всичко каквото ми трябва, то не че е кой знае колко.
                    Философията ми е да СЪЗДАВАМ. Усилията по трупане на пари няма нищо съзидателно.
                    Стопанско управление (скрънза) завърших
                    Цял живот с анализ се занимавам, оценявам ефекта на управленските решения.
                    Най-гадно е да гледаш безпомощно тая гад човека как руши и прецаква системата.
                    Ама е и много забавно и интересно като гледаш лежерно на нещата.
                    Моя опит - система е лесно да изградиш. Ама борсовата цена е числово отражение на действията на гад-та .
                    Печели този който умее (вродено му е) да контролира и предизвиква страхове и желания в човека, не който прави математически модел.
                    Освен ако не ползваш този модел за манипулиране - използваш доказани истини в които да повярва стадото и да го водиш.
                    Единственото в което помага математиката е да те предпази от глупостта - щото човек е колкото гениален толкова и глупав
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Градска олимпиада - Номер едно без нито една година пропуск,
                      Зимни математически празници - фифти фифти со медалче. Имам 2 специални награди за оригинално решение - най-много с тях се гордея
                      Пролетни математически само за южна българия
                      И едни за региона има - не всяка година

                      Я пак колко станаха.
                      За Международна олимпиада пропуснах - резерва.
                      Имам 3 награди екскурзия/лагер в чужбина за даровити деца.
                      На 1 не ме пуснаха да не избягам, че и досие ми направиха доносниците
                      И стана ли математиката любимото ти занимание? Какво средно и какво висше образование завърши? И как след това се реализира в живота? Постигна ли някакви успехи? Какво работиш в момента?

                      Това не е заяждане. Аз също чистосърдечно съм разказвал във форума всичко за мене си, което хората са попитали, включително и за провалите ми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Знам, знам, за 3 живота може и да се съберат 20, иначе толкова на брой олимпиади няма.

                        За да се опознаем повече, би ли ни казал колко и какви образования имаш, и най-важното - какво работиш в момента? Каква ти е професията?
                        Градска олимпиада - Номер едно без нито една година пропуск,
                        Зимни математически празници - фифти фифти со медалче. Имам 2 специални награди за оригинално решение - най-много с тях се гордея
                        Пролетни математически само за южна българия
                        И едни за региона има - не всяка година

                        Я пак колко станаха.
                        За Международна олимпиада пропуснах - резерва.
                        Имам 3 награди екскурзия/лагер в чужбина за даровити деца.
                        На 1 не ме пуснаха да не избягам, че и досие ми направиха доносниците
                        Last edited by bota156; 16.02.2020, 09:32.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Че само първите ми места по математика са над 20 …
                          За 3 живота имам
                          Знам, знам, за 3 живота може и да се съберат 20, иначе толкова на брой олимпиади няма.

                          За да се опознаем повече, би ли ни казал колко и какви образования имаш, и най-важното - какво работиш в момента? Каква ти е професията?
                          Last edited by Mateev; 16.02.2020, 09:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                            Разкажи ни за трите ти най-големи успеха в живота. Всички ще се радваме да научим повече.
                            Че само първите ми места по математика са над 20 …
                            За 3 живота имам
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Да се хвали у форума колко е "ВЕЛИК". Как ще промени света, открил друга математика.
                              Уникална мания за величие с МИНИМАЛНО покритие.
                              Разкажи ни за трите ти най-големи успеха в живота. Всички ще се радваме да научим повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Да се направи робот, който да намира зависимости в редици е супер лесно. Всеки овърфитнат алгоритъм ще ти свърши прекрасна работа. Въпроса е за какво точно ти е това нещо.
                                Да се хвали у форума колко е "ВЕЛИК". Как ще промени света, открил друга математика.
                                Уникална мания за величие с МИНИМАЛНО покритие.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X