IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Създаване на алгоритъм/робот за търсене на логика в числови редици

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Не се пали такъв, много си лют като за успешен човек

    Това видях за СТС Електроникс в интернет. Вложил си 500лв. и имаш 10%. За другите не съм гледал.
    Точно пък за СТС Електроникс аз съм човека със 99% заслуги по неговото създаване. Схемите на индуктивните датчици аз ги прецизирах и усъвършенствах, аз разработих хардуера на стенд за тестването и настройките им, аз и после аз написах софтуера му на Asembler И знаеш ли, този стенд работи и до ден деншен.

    Да, вложени са само 500 лева, но имаш ли представа колко милиона струва фирмата днес? Хайде смятай процентите на ръста - нали си специалист. Колкото до дяловете - да, през годините съдружниците сме си разменяли дялове един с друг, за да може всеки да получи повече дялове в поделението, което управлява. Става въпроси за сделки за милиони, но какво разбираш ти от това.

    А провери ли историята, за да видиш, че в нея също така има и други развити бизнеси, които сме ги продавали през годините за десетки милиони на разни западняци?

    А стана ли ти ясно откъде се събрахме тези съдружници - ами още от института, по време на съвместната ни Аспирантура за Кандидат на техническите науки. Предполагам си наясно, че само един от всеки 1000 студента има шанса да бъде одобрен за Аспирант, и това са именно елита от всички завършили студенти.

    Хайде сега и ти се похвали с нещо - например таксито ти жълто ли е или бяло, и твое ли е или на фирмата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      М-да, ти си Сорос със петцифрена инвестиционна сметка, хахаха...


      Не си ми виждал сметките няма как да знаеш
      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • Според Barron's хедж фонодвете се представят зле, а системните направо ужасно


        Quant Funds Struggled in 2019. The Outlook for This Year Is More of the Same.

        All three major stock indexes hit record highs in 2019, which made it all the more challenging for active fund managers to beat the market. Among the biggest losers were quant funds—those run by computer algorithms analyzing large sets of data.

        Their underperformance will likely continue into 2020, according to Bernstein analyst Sarah McCarthy.

        Bernstein’s sample of long-only quant mutual funds underperformed their benchmarks by more than two percentage points on average last year before fees. The disappointing run wasn’t skewed by a few bad apples—it was pervasive. McCarthy noted that only 32% of the funds managed to outrun their benchmarks in 2019, while an even lower share—20%—did so in 2018.

        Quant hedge funds have suffered even more. An index measuring long-short equity hedge funds that employ “sophisticated quantitative techniques” lost 1.87% in 2019, according to Hedge Fund Research. While hedge funds in general didn’t exactly have a stellar run, the quant group was among the few that actually lost money.

        Funds that claim to use artificial intelligence and machine learning in their investment decisions haven’t been keeping up with the market either, despite all the hype about the new technology. A sample of AI hedge funds tracked by Bernstein generated merely 6% in absolute returns in 2019, versus 31% for the S&P 500 index.


        https://www.barrons.com/articles/qua...me-51579782601
        Last edited by Money; 23.02.2020, 21:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

          В югозападна България ли живееш?
          хахахаха, паднах от стола
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Форумът е единственото масто, където провалилите се в живота хора могат да се почувстват малко по-значими. Иначе животът ги е огрухал отвсякъде, и ежедневно са психически тормозени от разни "глупави" шефове, на които трябва да се подчиняват. В къщи пък ги тормози жената, децата и камарата от неплатени сметки. И от никъде не се вижда дори и лъч на надежда .....

            Та смазани от тези психически и финансови проблеми сядат пред стария и издъхнал лаптоп втора употреба, и започват да си избиват комплексите по форумите, където скрити зад анонимноста се представят за знаещи, можещи и успели хора. Но дори и в това начинание се провалят, защото ограничените им интелектуални способности веднага лъсват и си проличават от небивалиците, които те плещят в публичното пространство.

            И след като осъзнават, че не могат да блеснат с познания, каквито всъщност нямат, заемат нападателна позиция и започват да се заяждат, да се подиграват, да обиждат и да принизяват успехите на другите хора. Това им доставя мъничко радост поне за момента, в който играят тази мечтана от тях роля. Веднага след това обаче отново се потапят в смрадта на собствения си живот, който сами са си го създали, и натрупват злоба към всеки и към всичко, която злоба отново я изливат във форума на другия ден, когато отново седнат пред 10-годишния полуразпаднал се лаптоп.
            Май точно това е истината, а ние искаме да обсъждаме смислени неща, визии, концепции, няма как да стане, аз затова и мисля да се въздържам от смислени коментари за в бъдеще.
            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Че и повече даже. Много съмнителна работа.

              15 милиона е горе-долу минимума за един хедж фонд. Рядко има по-малки от това.

              Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Интересна табличка. Първият в класацията е симпатичен дръпнат чичко, qqfund.com. много е успешен, декларира 35% CAGR за последните 12 години. За последните 3 години беше декларирал обща доходност около 300%.
              Чичкото е нещо като ЕТ - сам си е всичко, и е системен трейдър на фючърси, но поне е член на техните асоциации за фючърсна търговия. Сайта му е правен сигурно през 2008 година и не е пипан оттогава като дизайн.
              Но защо при тези доходности и минимална инвестиция от поне $100 000, активите под управление за 12 години са само около $15 млн.?
              Тоя досега трябваше да е събрал поне $10 млрд. под управление. Не мислите ли?
              Тръгнах да гледам втория, не се появи сайт в първата страница на търсачката, само некъв линкедин,и се отказах.
              Цитираната таблица е реклама на трейдърчета на фючърси, да заработват нещо странично ако може.
              Поне са регулирани от техните асоциации.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                Като Джеймс Симонс и Джордж Сорос взети заедно

                Някой говореше че само Ренесанс печелили, е не че не съм го качвал но ето пак, доста повече са https://www.iasg.com/en-us/managed-futures/returns#

                Забележително е как тук е пълно с хора които не искат нищо да научат а само да се заяждат, но хубаво щом така искате, то е ясно че ние няма какво научим от вас
                Интересна табличка. Първият в класацията е симпатичен дръпнат чичко, qqfund.com. много е успешен, декларира 35% CAGR за последните 12 години. За последните 3 години беше декларирал обща доходност около 300%.
                Чичкото е нещо като ЕТ - сам си е всичко, и е системен трейдър на фючърси, но поне е член на техните асоциации за фючърсна търговия. Сайта му е правен сигурно през 2008 година и не е пипан оттогава като дизайн.
                Но защо при тези доходности и минимална инвестиция от поне $100 000, активите под управление за 12 години са само около $15 млн.?
                Тоя досега трябваше да е събрал поне $10 млрд. под управление. Не мислите ли?
                Тръгнах да гледам втория, не се появи сайт в първата страница на търсачката, само некъв линкедин,и се отказах.
                Цитираната таблица е реклама на трейдърчета на фючърси, да заработват нещо странично ако може.
                Поне са регистрирани и регулирани от техните асоциации.
                Last edited by Kildirim_Bei; 23.02.2020, 21:41.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Аз съм ги създал тези бизнеси заедно с колегите-съдружници, и ако сметнеш средногодишния ръст от датата на съдаването до ден днешен, ще видиш, че Уорън Бъфет ряпа да яде. Колкото до процентите ми на участие - тях ги пише в Търговския регистър, и споменаваните от тебе 10% са само плод на болното ти въображение. Тоест имаме поредното доказателство, че ти УМИШЛЕНО се опитваш да принизяваш успехите на другите, което идеално те вписва в профила на провалилия се в живота човек, който избива комплекси в публичното пространство, прикрит зад анонимноста.

                  Хайде отивай да караш таксито, че е време за нощната смяна.

                  Не се пали такъв, много си лют като за успешен човек

                  Това видях за СТС Електроникс в интернет. Вложил си 500лв. и имаш 10%. За другите не съм гледал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Аха, да чакаме да листне холдинга на БФБ - то.
                    И тогава ще го търгуваме, ама системно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Реално ти си фен на бай ена холд стратегията
                      Аз съм ги създал тези бизнеси заедно с колегите-съдружници, и ако сметнеш средногодишния ръст от датата на съдаването до ден днешен, ще видиш, че Уорън Бъфет ряпа да яде. Колкото до процентите ми на участие - тях ги пише в Търговския регистър, и споменаваните от тебе 10% са само плод на болното ти въображение. Тоест имаме поредното доказателство, че ти УМИШЛЕНО се опитваш да принизяваш успехите на другите, което идеално те вписва в профила на провалилия се в живота човек, който избива комплекси в публичното пространство, прикрит зад анонимноста.

                      Хайде спирай 10-годишния лаптоп и отивай да караш таксито, че е време за нощната смяна.

                      Last edited by Mateev; 23.02.2020, 21:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Мен финикийски знаци не ме блазнят … Мнооого над тея дребни банкнотки съм
                        Иначе си имаме най-великия бизнесмен в света, родом е от балканското село матеево.
                        Въпрос на дни е да превърти форекс пазара .
                        Вече е изръшнал шампоанчетата, панелчетата, хай ти тата че некви форекси ще му се опънат.
                        Толкова си самовлюбен че и огледалото се чупи …
                        Няма да излезеш от манията си за финикийство и няма как да ме разбереш.
                        На теб дори хобито ти е да изкяриш някой лев !?!?!?
                        В югозападна България ли живееш?

                        Коментар


                        • М-да, ти си Сорос със петцифрена инвестиционна сметка, хахаха...

                          Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                          Като Джеймс Симонс и Джордж Сорос взети заедно

                          Някой говореше че само Ренесанс печелили, е не че не съм го качвал но ето пак, доста повече са https://www.iasg.com/en-us/managed-futures/returns#

                          Забележително е как тук е пълно с хора които не искат нищо да научат а само да се заяждат, но хубаво щом така искате, то е ясно че ние няма какво научим от вас

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Реално ти си фен на бай ена холд стратегията

                            Имаш по 10% дял тук и там и си го холдваш.


                            Аха, да чакаме да листне холдинга на БФБ - то.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                              Е как ще си признае че губи, барабар с тия двамцата, ще ги подиграват на село в кръчмата.
                              Тия на село от кръчмата по нищо не се различават от теб. Погледни се отстрани, сипи си една рИкия и започни следващия си пост с думите “Да ама....”

                              Коментар


                              • Реално ти си фен на бай ена холд стратегията

                                Имаш по 10% дял тук и там и си го холдваш.

                                Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Производство на пасти за зъби, шампоани, боя за коса, печат на фолио (етикети или гъвкави опаковки), електроника (индуктивни, капацитивни и прочее датчици), пчеларство, дървообработка, международен транспорт, инвестиционна дейност, IT услуги, пчеларство, производство на пчелни продукти, производство на тубички за хранителната и козметичната промишленост, отдаване под наем на офиси, работни и складови помещения, производство на гъвкави клишета за печатни машини, проектиране, доставка и монтаж на слънчеви електроцентрали и др.

                                https://solar.sts.bg/
                                https://stscosmetics.com/
                                https://stselectronics.eu/
                                http://www.stspackbg.com/
                                http://www.stsprint.eu/
                                https://pastili.com/
                                http://www.polyflexbg.com/

                                Коментар

                                Working...
                                X