IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Все още нищо не сме видяли от "системните" обаче. Само измислици и бабини деветини. Време е да се вземете в ръце и да се докажете.

    Коментар


    • Вече го направих. Нещата са купени преди години, някои преди 6 години. Вземи само Виза ако щеш. Нея даже не съм я взимал чак толкова отдавна. Виж колко е расла от 2016 насам и сравни с S&P 500.

      Направи същото с Адидас. Купувал съм 2012 на 68, 2013 на 81 и 2014 на 56. Направи сметка, сравни с ДАКС.


      Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

      Нямам идея какво си си купил, не знам защо си мислиш, че ти селдя постовете в такивадетайли.

      Похвали се, покажи резултатите. Кога си купил? Какво си купил? ПОкажи някоя цифра?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Можеш и сам да направиш сметката. Знаеш вече за кои компании става дума. Ако гледаш целия период откакто са купени акциите резултатът е смайващ. Излиза, че няма нищо по-добро от това да държиш висококачествени компании с растеж за дълъг период.


        Докато "системният" трейдинг си е просто загуба на време...
        Нямам идея какво си си купил, не знам защо си мислиш, че ти селдя постовете в такивадетайли.

        Похвали се, покажи резултатите. Кога си купил? Какво си купил? ПОкажи някоя цифра?
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
          Мишо, как се развива бай енд холд портфолиото в условията на мечи пазар, устиска ли добрата преценка на фундаменталния анализ на компаниите?

          Как се представят големите фондове, спрямо Индексите, Далио?
          Можеш и сам да направиш сметката. Знаеш вече за кои компании става дума. Ако гледаш целия период откакто са купени акциите резултатът е смайващ. Излиза, че няма нищо по-добро от това да държиш висококачествени компании с растеж за дълъг период.


          Докато "системният" трейдинг си е просто загуба на време...
          Last edited by Money; 14.03.2020, 11:12.

          Коментар


          • https://prikachi.net/image/M6VcD
            https://prikachi.net/image/M64t7
            https://prikachi.net/image/M6PMp

            Гледай какво правят младите тигри.

            Коментар


            • Могат ли сделките със CFD да движат пазара:

              https://www.youtube.com/watch?v=M3IK...ature=emb_logo
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                Аз го написах много ясно , че инвестирането на реални пари и виртуални нямат нищо като подход, интепретация и поемане на рискове и нормално резултатите да се различават на всеки , освен при единици с патологии на мозъка за които няма значение , но за останалите дори и най рисковите и най големите непукисти винаги има разлика. Затова и попитах има ли реална разлика в алгоритмите , която да дава разлика в резултати . Доколкото разбирам има разлика в алгоритмите на реалните демо версиите , тоест по добрите резултати на демо версиите не са само плод на психология , но и алгоритъм , който според теб не би трябвало да се отрзаи на крайният резултат , но при инвестирането с левъридж дори и малки разлики в алгоритъма дават големи разлики в крайната доходност.
                НЕ,

                Може(възмоно е) да има незначителни разлики в изпълнението и то не при висчки брокери и тук включвам левъриджа, разликите са незначителни. Разликата в резултатите идва само от психологията на търгуващия!
                Last edited by k_v_v_; 13.03.2020, 12:58.
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  Разлика може да има, но тя е незначителна до никаква. При търговия с реални пари може да имаш слипидж поради реалното изпълнение. Също така някои брокери филтрират тикове при демото за да не товари то системите им, но отва са микроскопични разлики които трудно може някой да хване.

                  Разликите идат от емоциите на трейдъра ето изгледай това интервю
                  https://www.bloombergtv.bg/video/d-r...ta-v-treydinga

                  https://youtu.be/FXtypntrPWc?t=915
                  изследвана е именно разликата между демо и лайв за човешкия мозък
                  Аз го написах много ясно , че инвестирането на реални пари и виртуални нямат нищо като подход, интепретация и поемане на рискове и нормално резултатите да се различават на всеки , освен при единици с патологии на мозъка за които няма значение , но за останалите дори и най рисковите и най големите непукисти винаги има разлика. Затова и попитах има ли реална разлика в алгоритмите , която да дава разлика в резултати . Доколкото разбирам има разлика в алгоритмите на реалните демо версиите , тоест по добрите резултати на демо версиите не са само плод на психология , но и алгоритъм , който според теб не би трябвало да се отрзаи на крайният резултат , но при инвестирането с левъридж дори и малки разлики в алгоритъма дават големи разлики в крайната доходност.

                  Коментар


                  • Мишо, как се развива бай енд холд портфолиото в условията на мечи пазар, устиска ли добрата преценка на фундаменталния анализ на компаниите?

                    Как се представят големите фондове, спрямо Индексите, Далио?
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                      Имам един въпрос към колегите ... Пробвали ли са да играят /инвестират реални пари и на демо версиите на трейдърите едновремено да повторят всичко от/до като тайминг , суми и позиции , и дали резултатите са същите, на теория би трябвало да няма разлика , но на практика има ли РАЗЛИКА в резултата .... Питам това , защото повечето трейдъри се представят мнного по добре в демо версиите отколкото с реални пари .... Разликата само от психологията ли идва , тъй като повечето трейдъри търгуват не с модели , а по нюх , интуиция и 6то чувство и психологията е важна при техните решения , а винаги има разлика в настройката и решенията да търгуваш с реални собствени пари или просто за спорта.
                      Разлика може да има, но тя е незначителна до никаква. При търговия с реални пари може да имаш слипидж поради реалното изпълнение. Също така някои брокери филтрират тикове при демото за да не товари то системите им, но отва са микроскопични разлики които трудно може някой да хване.

                      Разликите идат от емоциите на трейдъра ето изгледай това интервю
                      https://www.bloombergtv.bg/video/d-r...ta-v-treydinga

                      https://youtu.be/FXtypntrPWc?t=915
                      изследвана е именно разликата между демо и лайв за човешкия мозък
                      Last edited by k_v_v_; 13.03.2020, 10:32.
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Имам един въпрос към колегите ... Пробвали ли са да играят /инвестират реални пари и на демо версиите на трейдърите едновремено да повторят всичко от/до като тайминг , суми и позиции , и дали резултатите са същите, на теория би трябвало да няма разлика , но на практика има ли РАЗЛИКА в резултата .... Питам това , защото повечето трейдъри се представят мнного по добре в демо версиите отколкото с реални пари .... Разликата само от психологията ли идва , тъй като повечето трейдъри търгуват не с модели , а по нюх , интуиция и 6то чувство и психологията е важна при техните решения , а винаги има разлика в настройката и решенията да търгуваш с реални собствени пари или просто за спорта.

                        Коментар


                        • Аз съм начинаещ и ми се струва, че начинаещите търговци губят банално поради липса на познания или разбиране. В интернет много уроци, демонстрации, но мнозина решават да го измислят и да загубят пари. Все още гледам уроците и практикувам на https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders, да видим дали теорията ми е вярна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                            а горе долу какъв profit като минимум трябва да се докара на тези 100 сделки за да се отчете стратегията като успешна ? в проценти ?
                            Няма как да получиш смислен отговор на така зададения въпрос.

                            Все едно да кажеш имам 20л бензин в колата ще ми стигнат ли?

                            Само че не е ясно каква ти е колата, колко харчи и колко време на какво разстояние и в какви условия ще я караш.



                            За да получиш смислен отговор на твоя въпрос трбява да вземеш предвид вида на пазара, разходите на сделка, честотата на сделки и най-вече загубите през този период. Система която печели 100% с 80% дроудаун е по лоша от система която печели 10% с 1 % загуба.
                            Най-лесния метод за преценяване на стратегия е чрез експектансито, ако то е поне 2-пъти по-високо от разходите за сделка значи системата е успешна, ако е над 5 пъти системата е доста добра. (и тук има голямо значение честотата на сделки, тъй като високото експектанси се постига много трудно при голям брой сделки)
                            FinancialMarkets.Zone

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                              а горе долу какъв profit като минимум трябва да се докара на тези 100 сделки за да се отчете стратегията като успешна ? в проценти ?
                              Каквото и число да ти каже някой, ще бъде силно подвеждащо. От математическа гледна точка първо трябва да се изчисли вероятноста на самата графика на цената през този месец, и след това ти с твоите сделки трябва да постигнеш с поне 5% по-голяма вероятност, за да имаш някаква поне малко от малко увереност, че резултата ти не е случаен.

                              Има си и формули за смятане на това, но ако не си програмист, нямаш никакъв шанс да си напишеш кода и да ги сметнеш. Би могло сметката да се направи грубо на Excel, но за всяка една твоя сделка трябва да знаеш MAE и MFE.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Каквото и да се случи с позицията ти, ще е без значение, защото това е само едно едичично събитие, в което определящ е фактора късмет и нищо друго. Виж като станат стотина сделки е вече нещо друго - тогава ще можем вече да сметнем някакви параметри на стратегията (ръчната търговия) и да кажем с малко по-голяма увереност дали е добра или не.

                                Иначе както намекваш за игра без стоп, за добавяне към губеща позиция и за Мартингейл - с това тотално ме загуби като човек, с който можеш да водиш някакъв смислен диалог. Така че пожелавам ти късмет, при това много голям късмет, защото ще ти трябва.
                                а горе долу какъв profit като минимум трябва да се докара на тези 100 сделки за да се отчете стратегията като успешна ? в проценти ?
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X