IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

    Обречена кауза е като цяло и ти много добре го знаеш. Който има наистина работещи системи си ги пази в тайна или просто управлява с тях чужди пари, прави си фонд, печели от комисионни и така....

    Спекулативната търговия с лични пари като цяло е задънена улица защото според мен няма супер стратегии със които да може да се спечели до толкова че да си струва да поемаш голям риск.
    Такива са особеностите на пазарите че ако тръгнеш с голямата кошница винаги нещата се обръщат на хазарт и тука, има тука няма.

    Остават ти два варианта като и двата са консервативни и се практикуват с автоматизирани системи:

    а) Да си заделиш рисков капитал като в сметките да въртиш само малки/микро суми с голям лост като се надяваш някъде във времето да ти излезе късмета и да попаднеш на дълга печеливша серия в някоя от системите и да удвоиш малкия капитал 10 пъти....после теглиш 95% и почваш пак отначало.

    б) Да въртиш голяма сума супер консервативно, без лост с голяма диверсификация или чрез много подбиране/филтриране на сделките. По този начин се надяваш да постигнеш 10-20% годишно. Залагаш на качеството на сделките а не на количеството.

    Почти всичко друго са някакви глупости които не работят. Това анализи, прогнози, коментари, технически анализ, чертежи.... знаеш че всичко това е загуба на време.
    Според мен върху това трябва да се наблегне,за да оцелееш на този пазар.Относно лоста може и да се ползва,но пак премерено спрямо акаунта.Най важното е подбирането на сделки,не да се хвърляме на всяка сделка.И най най важното е да имаш стратегия,която е изпитана във времето,което не означава,че те предпазва от грешки,но сумарно са по малко.Всичко това може да се постигне и с ръчна търговия не само с автоматизирана.Ако се ползва автоматизирана човека стоящ зад компютъра трябва да разбира хем от програмиране хем от търговия.
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Има смисъл да се споделят емоции, но истински смисъл има да се споделят МЕТОДИ ЗА ПЕЧЕЛИВША ТЪРГОВИЯ, ако някой мисли, че има такива. В това аз виждам смисъла на форумите - да си помагаме взаимно, а не да ги превръщаме в бойно поле за избиване на комплекси.

      Обречена кауза е като цяло и ти много добре го знаеш. Който има наистина работещи системи си ги пази в тайна или просто управлява с тях чужди пари, прави си фонд, печели от комисионни и така....

      Спекулативната търговия с лични пари като цяло е задънена улица защото според мен няма супер стратегии със които да може да се спечели до толкова че да си струва да поемаш голям риск.
      Такива са особеностите на пазарите че ако тръгнеш с голямата кошница винаги нещата се обръщат на хазарт и тука, има тука няма.

      Остават ти два варианта като и двата са консервативни и се практикуват с автоматизирани системи:

      а) Да си заделиш рисков капитал като в сметките да въртиш само малки/микро суми с голям лост като се надяваш някъде във времето да ти излезе късмета и да попаднеш на дълга печеливша серия в някоя от системите и да удвоиш малкия капитал 10 пъти....после теглиш 95% и почваш пак отначало.

      б) Да въртиш голяма сума супер консервативно, без лост с голяма диверсификация или чрез много подбиране/филтриране на сделките. По този начин се надяваш да постигнеш 10-20% годишно. Залагаш на качеството на сделките а не на количеството.

      Почти всичко друго са някакви глупости които не работят. Това анализи, прогнози, коментари, технически анализ, чертежи.... знаеш че всичко това е загуба на време.
      Last edited by alphaomega; 02.07.2020, 21:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Съдейки по големия период от време, в който търгува и все още не е фалирал, явно има някакви успехи.
        По скоро бих предположил, че е трол и е на заплата, затова се е задържал дълго време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          .....Понеже трйдерството е общо взето самотно занимание, то Някои трейдери, имат нужда да споделят и емоцията, а не само някакво профити. Може пък да са надмогнали тъпото бездушно профити, а емоцията че са победили гадния пазар, да им носи повече радост и смисъл Но какво е емоцията, ако не е споделена?!!?
          Има смисъл да се споделят емоции, но истински смисъл има да се споделят МЕТОДИ ЗА ПЕЧЕЛИВША ТЪРГОВИЯ, ако някой мисли, че има такива. В това аз виждам смисъла на форумите - да си помагаме взаимно, а не да ги превръщаме в бойно поле за избиване на комплекси.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Ами попитайте го лично. Аз също от време на време хвърлям по едно око, и винаги съм се чудел какви бомби вижда във всяка една графика.
            По-удобно ще ти е да го разбереш. ако ползваме препроцесора на С. Та бомбата може да изглежда така:
            #define Бомба (пресечна точка на 50 и 200 пълзящи експоненциални средни, но в кратък времеви интервал, малък "тик")
            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Иначе около печелившите трейдери - ами аз си мисля, че те няма всеки ден да публикуват графики на цени и да казват какво са направили, защото те се интересуват от статистическия резултат, а не от единичните сделки. Тоест те биха публикували графики на Equity-та, а не ценови графики с единични сделки.
            Понеже трйдерството е общо взето самотно занимание, то Някои трейдери, имат нужда да споделят и емоцията, а не само някакво профити. Може пък да са надмогнали тъпото бездушно профити, а емоцията че са победили гадния пазар, да им носи повече радост и смисъл Но какво е емоцията, ако не е споделена?!!?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ами попитайте го лично. Аз също от време на време хвърлям по едно око, и винаги съм се чудел какви бомби вижда във всяка една графика.
              И термините му са много специфични.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение

                Като новак ми е неудобно. Аз лично по неговите всекидневни сводки не мога да разбера колко е успешен.
                Съдейки по големия период от време, в който търгува и все още не е фалирал, явно има някакви успехи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Ами попитайте го лично. Аз също от време на време хвърлям по едно око, и винаги съм се чудел какви бомби вижда във всяка една графика.
                  Като новак ми е неудобно. Аз лично по неговите всекидневни сводки не мога да разбера колко е успешен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение
                    За да не се говори само теоретично, някой ще даде ли оценка на успешноста на Архитекта, от темата за неговите Кросове?
                    Ами попитайте го лично. Аз също от време на време хвърлям по едно око, и винаги съм се чудел какви бомби вижда във всяка една графика.

                    Иначе около печелившите трейдери - ами аз си мисля, че те няма всеки ден да публикуват графики на цени и да казват какво са направили, защото те се интересуват от статистическия резултат, а не от единичните сделки. Тоест те биха публикували графики на Equity-та, а не ценови графики с единични сделки.
                    Last edited by Mateev; 02.07.2020, 09:20.

                    Коментар


                    • За да не се говори само теоретично, някой ще даде ли оценка на успешноста на Архитекта, от темата за неговите Кросове?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Матеев, издигаш математиката в култ, но това реално не подобрява драстично шансовете на трейдърите.
                        Примери има бол за фондове и дори индивидуални играчи, някои от които са и Нобелови лауреати, и кво?
                        Зануляване и загуби.
                        ​​​​​​
                        Ти дори не знаеш какво съм искал/можел да напиша, но това не ти пречи да отрицаваш всичко. С тези отрицания ти умишлено пречиш на темата да се развие в правилната посока.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                          Така е математиката в никакъв начин неможе да ти помогне при форекс пазара.
                          И хиляда бели лебеда да видиш, това в никакъв случай не е доказателство, че няма черен лебед. Така че не се изхвърляй с неверни твърдения.

                          Вярното твърдение е, че математиката може много да помогне, но малко хора знаят как се прави това. А още по-малко хора са склонни да си кажат тайните, още повече че преобладаващото мнозинство от губещите трейдери не искат да ги чуят тези тайни. По им е лесно да кажат, че не може, отколкото да се стегнат в лръста и на стари години да започнат да учат това, което са пропуснали на млади.

                          Виждате как цяла една тема се разви само с неверни отрицания, вместо да обсъждаме идеите и концепциите, които можех да напиша.

                          Коментар


                          • Така е математиката в никакъв начин неможе да ти помогне при форекс пазара.
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Матеев, издигаш математиката в култ, но това реално не подобрява драстично шансовете на трейдърите.
                              Примери има бол за фондове и дори индивидуални играчи, някои от които са и Нобелови лауреати, и кво?
                              Зануляване и загуби.
                              ​​​​​​
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Защо Ренесанс губят?....
                                Защото по пазарите се случва нещо, което никога досега не се е случвало. Това обърква алгоритмите им, тъй като те няма откъде да се самообучат.

                                Аз обаче не мисля, че това ще им се отрази отрицателно. Просто един малко по-голям дроудаун и нищо повече. Те обаче владеят технологиите да компенсират тази загуба и отново да влязат във възходящ тренд.

                                Коментар

                                Working...
                                X