Първоначално изпратено от k_v_v_
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Защо повечето трейдъри губят?
Collapse
X
-
Last edited by bvg; 21.01.2020, 23:47.
-
Не пич, ти си нямаш идея какви простотии пишеш. Как с t-statistic, т.е. разпределиението на студента, ще биеш пазара. Хаха, това се неща които студентите по икономика и финанси ги учат в първи курс, първи семестър Ако с t-statistic можеше да се бие пазара всички щяха да го правят.
Що се отнася до оптимизирането на портфейлите, това е в отговор на умните изказвания на твоя гениален колега за хората, които купували акции и ги държали дълго. Интуитивните
А по темата, защо губят, както и защо вие нищо не правите - вече го казах и математически и с по-прости думи. Колегите също ви го казаха. Това са процеси, които си променят разпределението с времето и то не по предсказуем начин. Вие най-малкото трябва да ползвате stochastic calculus, но не вярвам дори да се чували такова животно. Разпределение на Студента -дрън-дрън, това да не ти е машината за пълнене на чували с брашно и ти да искаш да направиш така, че с 95% вероятност в чувала да има между 49.8 и 50.3 кг. За тая цел разпределението на Студента - става. За пазарите - очевадно не става. И ако не можеш да разбереш защо... ами толкова по-зле за тебе.
Пуснах и линкове, които показват, че спекулативните куант трейдъри underperform-ват. Което пък пак е свързано с портфейлната теория, която за разлика от вашите глупости се представя много, ама много по-добре
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Идея си нямаш какви простотии приказваш. От всяка една твоя дума лъха на невежество, невежество и пак невежество. Вярно е че копираш разни линкове, но без каквато и да било връзка с обсъжданията в темата. Това пак говори за невежество, невежество и пак невежество, подкрепено с болната амбиция да се покажеш компетентен, но не знаеш как да го направиш.Last edited by Money; 21.01.2020, 20:08.
Коментар
-
Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
Ако говорим за психологическата срана, да това е основна причина. Алчност и страх има и при алго трейдинга.
Общо взето в трейдинга парите, особено големите пари, идват при тези при коите те не са важни и не са цел. В тези случаи те се правят и най-лесно.
А страха е фактор особене когато си бил дълго време на загуба. Страха не ти позволява да се включиш когато се отвори относително сигурна възможност за голяма печалба. Което е съвсем нормална реакция за оцеляване базирана на опита.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
Всичко пиша фром скрач на C#
Интересно ми е какъв Р:Р ползваш и каква успеваемост имаш с него?FinancialMarkets.Zone
Коментар
-
Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
Какъв софтуер използваш?
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
При първите ми опити да открия зависимости с помощта на компютър се сблъскаха именно с този проблем. Трябваше да изчисля О(n^4) при n=3 700 000. За незапознатите О идва от т.н. Big O notation метод за груба оценка на сложността на даден алгоритъм. Повдигнете 3,7 милиона на степен 4 и ще разберете колко итерации трябва да направи компютъра. Първите изчисления ги правих месец на около 12 компютъра до които имах достъп, домашни служебни и на роднини. Така и не успях да изчерпам всички комбинации, но намерих в изходните данни, добри резултати, преди да ми се изчерпи търпението. Няколко години по-късно открих как се използват ДНА алгоритмите. Тези алгоритми съкращавам вмремето за намиране на добри резултати умопомрачително. Методът не открива, най-добрия възможен резултат, но в рамките на едно денонощие един 8 годишен лаптоп успя да намери резултати много близки до абсолютния максимум в уравнението. От там нататък, до крайното намиране на абсолютния максимум, алгоритъма става в пъти по-неефективен от метода на пълното изчерпване, но за какво ви е най-добрия възможен резултат, ако имате друг който е 98%, 99% от възможно най-добрия. Примера който си дал, се опитва да предскаже, 15 дни напред за стотици, дори хиляди региони. с разделителна способност 1 час и достоверност 99%. В нашия случай ние се интересуваме за един интервал напред и достоверност 70-75%.FinancialMarkets.Zone
Коментар
-
Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнениеПак да поумувам.
Повечето трейдъри губят поради силното си желание за печалба.
Общо взето в трейдинга парите, особено големите пари, идват при тези при коите те не са важни и не са цел. В тези случаи те се правят и най-лесно.FinancialMarkets.Zone
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
20% годишно при 24/7/300 дни в годината или поне 5-10 заплати по 20к=100-200к
Т.е за да си напред трябва да си с капитал поне 1млн. Иначе само си губиш времето.
Явно и ти си го осъзнал и искаш поне 10 пъти повече щото капитала ти е поне 10 пъти по малко - макс 100к.
Успех ти желая. Като измислиш нова математика ела да се похвалиш.
Ето ви една новина какви машини използват за да имат Положително очакване за 15 дни напред.
https://hardwarebg.com/91960-amd-epy...e%d1%89%d0%bd/
това нещо струва СТОТИЦИ МИЛИОНИ.
Вие какви машини ползвате за да прогнозирате следващите нива на акциите, валутите?
А това е със сигурност много по подредена система. Най-малкото е СТАБИЛНА вече МИЛИАРДИ ГОДИНИLast edited by bvg; 21.01.2020, 16:16.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
ако знаеш всички 6-ци за 50 години на зад можеш да видиш дали има някаква зависимост, ако няма зависимост нищо неможеш да направиш, ако има можеш да я използваш. За съжаление няма формула в която да заместиш цифрите и тя да ти върне друга формула какъв е закона по който да се изчисли следващия член в редицата. Има метод наречен тестване на хипотеза. Той проверява дадена хипотеза на база на известните факти с каква степен на достоверност е. Има си метод за оценка на достоверността в проценти, както и силата на корелация с твърдението (т.е. оценка на шума, ) обратнопропорционалното на randomness-a при 100% раднъм няма никакъв смисъл да се захващаш, при 20% рандъмнес и при 90% достоверност примерно има. Прави се риск анализ на флуктуациите, прави се анализ на разходите и се преценява. Във форекса има няколко сигурни като смъртта закономерности, които ще са валидни докато хората и алгоритмите търгуват със спекулативна цел на пазарите (какви са, няма да ги издам публично). Мине ли се 100% на чиста пазарна търговия, може би ще има някакви закономерности на големите периоди 10-15 години. С подобен метод съм правил от 500 лв 3000 лв за 18 месеца, е така за спорта, акаунта ми е жив и мога да шерна екрана ако някой невярва или иска да го види от любопитство. Преди няколко дни намерих нов алгоритъм който не просто ще има добро ПМО, но и губещите, спрямо печелившите сделки да са разпределени максимално равномерно, така че който и период от време да вземеш печалбата да е най-близката до всички останали периоди, с други думи графиката на нарастване да е максимално гладка, възможно най-близкото до е^x.
https://www.youtube.com/watch?v=KcktbuVgHvw
За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .
Коментар
-
Първоначално изпратено от ivooo Разгледай мнениеБи ли дал формулата за изчисляване на доверителния интервал на вероятност на прост и разбираем език?
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
матеев тука се изложи.
Какво ще ти помогне че знаеш всички изтеглени 6-ци от тотото за 50 години назад?
Голям мит е че чрез математически формули може да предвидиш СПЕКУЛАТИВЕН ПАЗАР. Може да изградиш модел от минали събития ама дали ще се случи в бъдеще е също толкова вероятно колкото ако действаш интуитивно.
"Системни трейдъри" печелят щото те ОПРЕДЕЛЯТ правилата и ги ПРОМЕНЯТ така че да спечелят. Иначе са си същите калъфи със същия шанс за успехLast edited by bvg; 21.01.2020, 15:36.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Money Разгледай мнениеХаха, те просто са доста невежи. Има си портфейлна теория, която използа dynamic programming и Bellman equasion.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_programming
Матеев и k_v_v_ реално нищо не вдяват, а за техния бизнес това не и необходимо
- 1 like
Коментар
-
Хаха, те просто са доста невежи. Има си портфейлна теория, която използа dynamic programming и Bellman equasion.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_programming
Матеев и k_v_v_ реално нищо не вдяват, а за техния бизнес това не и необходимо
Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
Понеже много често ползвате термина "интуитивно", как го дефинирате и какво изобщо разбиратв под това?. Моето лично виждане е, че всеки форекс "търговец" е интуитивен играч. Като при всеки хазартен играч.
Дали мотивацията му ще е с алгоритмичен трейдинг, пмо. гмо или нещо друго все тая.
Играчът просто търси златната рибкаLast edited by Money; 21.01.2020, 07:50.
- 1 like
Коментар
Коментар