IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
    Да кажем, че Матеев или другите "системни" сте намерили Граала. Хипотетичен пример...
    Да кажем, даден пазар отваря при цена Х, която да я приемем за начална цена, или кота "0"-ла.
    Скритата зависимост е, да кажем... че цената след отварянето на пазара до обяд се покачва винаги до цена между +1% и +2%, а в края на деня цената затваря на цена равномерно разпределена някъде между -1% и +1%.
    Такава една графика погледната на "дейли" ще изглежда "случайна". Отваря при 0-ла и затваря при -1% или +1%. Но погледната в рамките на един ден ще има тази скрита зависимост - Граала.
    Така... Матеев и Ко я откриват. Матеев и Ко са средностатистически хора с някакви прилични финансови и интелектуални възможности и я откриват по някакъв начин - с "акъл" или закупени там софтуер, компютри и т.н.
    След като хора с такива "средно-прилични" възможности могат да открият Граала, следва, че и други могат. Особено по-богати, които могат да закупят математици, техника, софтуер и т.н. Примерно милиардери, фондове, банки... или математици-умници, компютърни гурота и т.н.
    Всяка една "експолатация" на Граала ще доведе до задълбочаване на ефекта от него. В конкретния хипотетичен пример, ако много хора започнат да влизат "дълго" при отваряне на пазара и по обяд затварят позицията си. Всички ще печелят. Но и покачването на цената ще е още по-забележима до обяд, а следобяд ще пада. Граала ще стане още по-"видим" за всички. И още повече маймуни на клона. И клона се чупи.
    Такава система не може да съществува, тя ще се саморазруши от... "претоварване".

    Следва някой от изводите:

    1. Матеев и Ко, които пишат тук, за наш късмет са най-големите гении и ни просветляват безплатно тук. Други като тях по света няма, защото за Граала щеше да се разбере и по други места и нямаше как да остане в тайна, а като не е тайна, няма как да се експлоатира незабележимо.

    2. Матеев и Ко не са открили никакъв Граал, а си пишат тук с надеждата да го открият. Няма начин да не съществува и математиката е точна наука... : ) Матеев го търси и сънува от 20 години.

    3. Съвсем прости "други" причини - Някой има полза да раздухва мантрата за "Граала". Търсете го... А докато го търсите оборота си върви.

    И един страничен въпрос, който ме вълнува. Може ли "робот" да надуши "коронавирус"? : )
    Понеже прочетох в друга тема как Матеев се осланя на интуицията си и... (перефразирано)"ами ако вируса се разпространи, дали да не постъпя еди как си". Всъщност, изглежда, че парите, които Матеев е изкарал досега са на база "интуиция" и "търговски нюх". А в онова негово интервю още 2005 година споделя, че е дал 2 милиона(дотогава) за търсене на Граала. Дано да го е намерил 15 години по-късно....
    Хубава приказка, ама се базира на грешни разсъждения. Когато една намерена зависимост започне активно да се експлоатира от някого, то тя не се усилва, а се ПОДТИСКА и дори напълно изчезва. От тука нататък цялата останала измислица отива на кино.
    Last edited by Mateev; 08.02.2020, 23:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Няма никакво значение как е съставена цифровата редица на цените. Нас не ни интересува дали тя се манипулира или вероятноста се променя от някого по някакъв начин. Каквото и да прави някой с данните в тази цифрова редица, тя пак подлежи на статистически анализ. И ако при този анализ се намерят зависимости, ще може да се извлече стратегия с ПМО.

      По принцип методите за анализ наистина няма да намерят нищо, ако случайноста е генерирана от идеален генератор. Да, ама нали вече си изяснихме, че такъв не съществува. Или може би не си правите труда да четете какво се пише в темата.

      Факт е, че част от системните трейдери НАИСТИНА извличат зависимости и НАИСТИНА печелят от тях, така че няма какво повече да спорим по този въпрос. Ако вие не сте наясно как се прави това, четете постингите и питайте, за да ви обясним. Няма смисъл обаче да спорим, че няма жираф, когато в същото време го гледате как той се разхожда пред вас.
      Почвам да се съгласявам с мнението на Мишо, че по-далеч от хвърлянето на монетките не сте стигнали в статистиката.

      Основното в статистиката е какъв метод на анализ да приложиш в зависимост от разпределението на стойностите, за да получиш достоверни резултати. Ако не ти пука какви са данните в една редица е много вероятно анализът да те подведе, защото няма да е подходящ за разпределението.

      Пазарът е идеален генератор на случайности, защото има милиони участници с различни интереси и възможности във всеки един момент.
      Няма идеален генератор на случайности, ако е базиран на компютърни алгоритми (затова те се наричат псевдослучайни генератори). Не стават за сериозни анализи.
      Има хардуерни генератори (базирани на физически процеси и явления), които се приближават доста до идеалния генератор на случайности. Но не са 100% идеални.

      Непрекъснатото повтаряне, че използвате милиарди данни , не прави теориите ви по-достоверни, ако някой малко от малко разбира статистика.

      Доколкото разбирам, Граала се базира основно на технически анализ + незнайни за общоизвестната наука статистически зависимости.
      Едни от бащите и всеизвестни гурута на техническия анализ, и на чиито идеи е изграден той, са Джеси Ливърмор и Уилям Ган.
      Ливърмор е правил огромни пари в промеждутъците между трите фалита през живота си, особено като шорти Борсата през 1907 и 1929. По време на Голямата депресия става един от най-богатите хора. Слага край на живота си със самоубийство в пълна мизерия.
      Уилям Ган е живял предимно от продажба на курсове по стратегиите си и никога сериозно не се е изявявал по пазарите. Мислели са, че имал много пари, но наследството му е оценено на около 100 000 долара. Наблягал е на Библията и на астрологията, а не на статистиката.
      ​​​​​

      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Да кажем, че Матеев или другите "системни" сте намерили Граала. Хипотетичен пример...
        Да кажем, даден пазар отваря при цена Х, която да я приемем за начална цена, или кота "0"-ла.
        Скритата зависимост е, да кажем... че цената след отварянето на пазара до обяд се покачва винаги до цена между +1% и +2%, а в края на деня цената затваря на цена равномерно разпределена някъде между -1% и +1%.
        Такава една графика погледната на "дейли" ще изглежда "случайна". Отваря при 0-ла и затваря при -1% или +1%. Но погледната в рамките на един ден ще има тази скрита зависимост - Граала.
        Така... Матеев и Ко я откриват. Матеев и Ко са средностатистически хора с някакви прилични финансови и интелектуални възможности и я откриват по някакъв начин - с "акъл" или закупени там софтуер, компютри и т.н.
        След като хора с такива "средно-прилични" възможности могат да открият Граала, следва, че и други могат. Особено по-богати, които могат да закупят математици, техника, софтуер и т.н. Примерно милиардери, фондове, банки... или математици-умници, компютърни гурота и т.н.
        Всяка една "експолатация" на Граала ще доведе до задълбочаване на ефекта от него. В конкретния хипотетичен пример, ако много хора започнат да влизат "дълго" при отваряне на пазара и по обяд затварят позицията си. Всички ще печелят. Но и покачването на цената ще е още по-забележима до обяд, а следобяд ще пада. Граала ще стане още по-"видим" за всички. И още повече маймуни на клона. И клона се чупи.
        Такава система не може да съществува, тя ще се саморазруши от... "претоварване".

        Следва някой от изводите:

        1. Матеев и Ко, които пишат тук, за наш късмет са най-големите гении и ни просветляват безплатно тук. Други като тях по света няма, защото за Граала щеше да се разбере и по други места и нямаше как да остане в тайна, а като не е тайна, няма как да се експлоатира незабележимо.

        2. Матеев и Ко не са открили никакъв Граал, а си пишат тук с надеждата да го открият. Няма начин да не съществува и математиката е точна наука... : ) Матеев го търси и сънува от 20 години.

        3. Съвсем прости "други" причини - Някой има полза да раздухва мантрата за "Граала". Търсете го... А докато го търсите оборота си върви.

        И един страничен въпрос, който ме вълнува. Може ли "робот" да надуши "коронавирус"? : )
        Понеже прочетох в друга тема как Матеев се осланя на интуицията си и... (перефразирано)"ами ако вируса се разпространи, дали да не постъпя еди как си". Всъщност, изглежда, че парите, които Матеев е изкарал досега са на база "интуиция" и "търговски нюх". А в онова негово интервю още 2005 година споделя, че е дал 2 милиона(дотогава) за търсене на Граала. Дано да го е намерил 15 години по-късно....
        Last edited by d333; 08.02.2020, 23:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

          Честно казано не мога да проумея какво правиш тук. Очевидно не търгуваш и не си наясно с пазарите, опитваш се да тролстваш, но много безуспешно, защото пишеш неща които нямат общо с темата и често безсмислени и е елементарно човек да те затапи. И все пак продължаваш. Толкова ли тие скучен живота?

          Аз търся над 100% годишна доходност, да купиш индекс и "да се кръстиш" е стратегия за хората без системи за търговия и познания.
          Уорън Бъфет ряпа да яде!
          Ако си от 10 години на пазарите и го правиш това с Граала, това са над 100 000% доходност. Да не говорим за повече години, както се подразбира от постовете ти, щото трябва да гледам кои числа бяха след трилионите за доходността в %.
          Нямаш ги числата за нищо.
          Last edited by Kildirim_Bei; 08.02.2020, 21:19.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение



            Аз търся над 100% годишна доходност, да купиш индекс и "да се кръстиш" е стратегия за хората без системи за търговия и познания.
            Ъъъ пич ти трябва да си станал един от най богатите в света.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Виждам, че се пишат невероятни глупости както за пазарите и търговията, така и за статистиката.

              Не мога да проумея като сте намерили Граала какво правите тука

              Доизбистря ме си концепциите публично, макар и поради тролщината да тъпчем само на първото стъпало. Аз твоите постове и на още няколко други трола ги чета отгоре отгоре и то само половината. Виж на Матеев някои дори си ги запазвам.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Виждам, че се пишат невероятни глупости както за пазарите и търговията, така и за статистиката.

                Не мога да проумея като сте намерили Граала какво правите тука


                Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                Честно казано не мога да проумея какво правиш тук. Очевидно не търгуваш и не си наясно с пазарите, опитваш се да тролстваш, но много безуспешно, защото пишеш неща които нямат общо с темата и често безсмислени и е елементарно човек да те затапи. И все пак продължаваш. Толкова ли тие скучен живота?
                Освен това, аз напълно ви подкрепям, че трябва да се учи статистиката. Има доста неща за научаване след елементарните примери с монетки
                Last edited by Money; 08.02.2020, 20:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Твърдо стоя зад думите си


                  Честно казано не мога да проумея какво правиш тук. Очевидно не търгуваш и не си наясно с пазарите, опитваш се да тролстваш, но много безуспешно, защото пишеш неща които нямат общо с темата и често безсмислени и е елементарно човек да те затапи. И все пак продължаваш. Толкова ли тие скучен живота?

                  Аз търся над 100% годишна доходност, да купиш индекс и "да се кръстиш" е стратегия за хората без системи за търговия и познания.
                  Last edited by k_v_v_; 08.02.2020, 20:44.
                  FinancialMarkets.Zone

                  Коментар


                  • Хубаво, че е повърхностно, но човек ако е инвестирал в Dow Jones акциите през септемви 1929 за 30г., сиреч се е нахакал в най-лошия възможен момент, пак прави едни реални 5.4% годишна възвръщаемост след инфлацията. Говорим за периода септемви 1929 - септември 1959.

                    Измести началния момент и крайния с една година и ето ти 6.7% реална годишна възвръщаемост. Говорим за периода септемви 1928 - септември 1958.

                    Тези са специално подбрани като много лоши моменти за вход.


                    Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                    Вече съвсем се чудиш какво да кажеш, на Кубрат точно му обясних защо FX пазара има сериозни предимства пред
                    ​​​фондовия пазар от техническа гледна точка. Работил съм и на двата като професионален трейдър и пиша от тази гледна точка.

                    Да не говорим, че фондовите пазари имат сериозни спадове и могат да останат в низходящ тренд с години, което прави обобщението ти доста повърхностно.

                    Аз обаче не виждам задълбочено познаване на статистиката с тези ези/тура примери.
                    Last edited by Money; 08.02.2020, 20:43.

                    Коментар


                    • Твърдо стоя зад думите си

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Има ли модератори в този форум?

                      Money непрекъснато пуска обидни и заядливи постинги, опитвайки се да предизвика конфликт в темата. Досега съм го рапортувал поне 10 пъти без никаква реакция от страна на администрацията на форума.

                      Извинявам се, че го пиша това в публичното пространство, но искам да знам дали модераторите получават информация за рапортуваните обидни постинги?

                      Също така се интересувам разрешени ли са в този форум заядливите и подигравателни постинги, защото Money само с това се занимава откакто е създадена тази тема?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Със статистика от училището за трактористи трейдинг не се прави
                        Има ли модератори в този форум?

                        Money непрекъснато пуска обидни и заядливи постинги, опитвайки се да предизвика конфликт в темата. Досега съм го рапортувал поне 10 пъти без никаква реакция от страна на администрацията на форума.

                        Извинявам се, че го пиша това в публичното пространство, но искам да знам дали модераторите получават информация за рапортуваните обидни постинги?

                        Също така се интересувам разрешени ли са в този форум заядливите и подигравателни постинги, защото Money само с това се занимава откакто е създадена тази тема?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Аз искам да докажа или разбера до колко и спортните събития (тези, където играят големите пари - футбол, мъжки тенис) и пазарите са манипулирани и изкривени. Тесла скача със 122% и т.н. Върви хвани представянето на Валенсия (на тениските им пише Bwin) - правят удари и издънки както си искат - отборът с най-много уговорени мачове според мен. Та знаем ли въобще мащабите на финансовите манипулации и размаха на финансовата и бетинг мафия?
                          Чисто и просто не ме интересува.

                          Както на пазарите не ме интересува дали DB и JPM са си уговорили курса на EURUSD и не ме интересува фундаменталния анализ. Системите ми експлоатират ценово поведение и нямам идея кой точно е причината за това ценово поведение.


                          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Разпределението на възвръщаемостта на акциите е сравнително стабилно, но само в дългосорчен план. Така че насочете се натам.

                          25г. в пасивен индекс и сте готови.

                          Кубрат мисля същото ви намекна.
                          Вече съвсем се чудиш какво да кажеш, на Кубрат точно му обясних защо FX пазара има сериозни предимства пред
                          ​​​фондовия пазар от техническа гледна точка. Работил съм и на двата като професионален трейдър и пиша от тази гледна точка.

                          Да не говорим, че фондовите пазари имат сериозни спадове и могат да останат в низходящ тренд с години, което прави обобщението ти доста повърхностно.
                          Last edited by k_v_v_; 08.02.2020, 20:21.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                            Аз искам да докажа или разбера до колко и спортните събития (тези, където играят големите пари - футбол, мъжки тенис) и пазарите са манипулирани и изкривени. Тесла скача със 122% и т.н. Върви хвани представянето на Валенсия (на тениските им пише Bwin) - правят удари и издънки както си искат - отборът с най-много уговорени мачове според мен. Та знаем ли въобще мащабите на финансовите манипулации и размаха на финансовата и бетинг мафия?
                            Спортните събития обикновено не могат да се анализират в статистически план, защото имат много малко на брой събития за изследване. Не че не може да се приложи някоя друга статистическа формула, но получените резултати ще са далеко от истината. Все едно да уловиш няколко риби в селския язовир, и по тях да съдиш за средното тегло на рибите по цялата земя.

                            При финансовите пазари имаме много повече данни (милиарди тикове), но дори и това е недостатъчно, ако търсим зависимости, близки до 50-те процента. При всички случаи обаче е по-добре от търсенето на потенциални зависимости в спортните събития.

                            Има един статистически параметър, който се казва Standard Error (стандартна грешка). Тя е равна на сигма, разделена на корен квадратен от броя на изследваните събития. От формулата лесно може да се съобрази, че събитията трябва да са милиарди на брой, за да може тази грешка за стане достатъчно малка, щото изчислените статистически резултати да са близки до реалната вероятност в безкрайноста.

                            Коментар


                            • Със статистика от училището за трактористи трейдинг не се прави


                              Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Няма такова понятие, като СТАБИЛНО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ. Би ли ни разяснил какво си представяш зад този измислен от тебе термин?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Вместо да се въртите насам-натам и да усуквате с ЕДИНИЧНИ ПРИМЕРИ, защо в прав текст не ни кажете какво ваше твърдение всъщност искате да докажете?
                                Аз искам да докажа или разбера до колко и спортните събития (тези, където играят големите пари - футбол, мъжки тенис) и пазарите са манипулирани и изкривени. Тесла скача със 122% и т.н. Върви хвани представянето на Валенсия (на тениските им пише Bwin) - правят удари и издънки както си искат - отборът с най-много уговорени мачове според мен. Та знаем ли въобще мащабите на финансовите манипулации и размаха на финансовата и бетинг мафия?

                                Коментар

                                Working...
                                X