IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

InstaForex - Мошеници висша класа

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
    В таблицата се вижда нещо като линейна зависимост, позволяваща да се предскаже, че при 10 милиарда сделки MaxDD би бил 34-35.
    Разбира се, това е възможностен извод, но изглеждащ твърде вероятен.
    Тази зависимост означава нещо.
    Покажи, моля, сметката за 10 млрд. за проверка....
    Сметката за 1 милиард се смяташе цяла нощ. Сметката за 10 милиарда ще отнеме 1 седмица, и затова все още не съм я правил


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      [ATTACH=CONFIG]n3506092[/ATTACH]
      От таблицата се вижда, че при 100 сделки максималния Drawdown е с дълбочина от 5 единици, при 1000 сделки - 8 единици, при 10 000 сделки - 11 единици, а при 1 милиард сделки максималния Drawdown е 29 единици. Да, вероятността му за възникване е само 1 на 161 милиона, но да - възможен е такъв дълбок Drawdown.

      Ха сега ми кажете как от първите 100 сделки с MaxDD=5 ще си изясните, че при 65% вероятност и при 1 милиард сделки MaxDD е равно на 29?
      В таблицата се вижда нещо като линейна зависимост, позволяваща да се предскаже, че при 10 милиарда сделки MaxDD би бил 34-35.
      Разбира се, това е възможностен извод, но изглеждащ твърде вероятен.
      Тази зависимост означава нещо.
      Покажи, моля, сметката за 10 млрд. за проверка.



      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      И откъде сте сигурни, че в бъдещето (следващата извадка) случайността няма да предложи следващи 100 сделки, в които MaxDD да е равно на 29?
      Говорим за чиста случайност, нали? Тя е далеч от мистиката, която като че ли усещам във въпроса.

      Не може да бъдем сигурни 100%, но горе-долу толкова, колкото сме сигурни, че падналата от масата и счупила се чаша няма да се върне от пода на масата и се събере цяла. Възможно е, но малко вероятно.

      Реалният свят е построен от квантови частици, за които са възможни всички траектории на промяна във времето (по-скоро в причино-следствието), но светът е твърд и такъв, какъвто го виждаме, защото в масата си тези частици "се придържат" към най-вероятните възможности. Виж "траектории на Файнман": https://en.m.wikipedia.org/wiki/Path...al_formulation
      Last edited by R1a1; 30.09.2019, 01:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Тогава защо само ме репликираш?

        Щом само Матеев те интересува чети го него, не че и той не ти каза същите работи за не особено продуктивния метод, който прилагаш с демо..лайв и т.н.

        Нещо реално търгуваш ли изобщо? Или само генерираш стотици стратегии? Това ми беше интересно, но като гледам отговор няма да има, и въпросите се заобикалят, което само по себе си ми казва достатъчно и за мен е ясен отговор.

        Успех от мен
        Ама защо трябва да ти обяснявам, казвам , показвам каквото и да е. Ти си от тоя тип митологични форумни герои , самопровъзгласили се за гуру които постоянно "отсъждат" кое е правилно , кое не ,без на никой да му пука какво мислят .Но те продължават отново и отново с едничката цел да скапят дискусията .Аз мога да търгувам ръчно чрез хвърляне на черен и бял боб - това не е твоя работа. Може у нас телевизора да не е централно срещу дивана , това също не е твоя работа.

        Коментар


        • https://www.youtube.com/watch?v=JGH72v5CHGY

          Last edited by Todor Sabev; 29.09.2019, 22:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            За тези неща трябва да отворим цяла една отделна тема, защото сетъпите и настройките няма как да се опишат с 2-3 изречения.


            AUDCAD попадна в полезрението ми още преди няколко години, когато изследвах средната дължина на сегментите в зиг-заците на различните валутни двойки. Оказа се, че при AUDCAD тази средна дължина е по-малка от 2 във всички мащаби на цените, което означава, че валутната двойка е противотрендова по природа във всички нейни мащаби. След това когато започнах да търся стратегии със SQ, AUDCAD пак се открои като двойката, по която най-лесно се намираха добри печеливши стратегии. Аз нямам никакви специални предпочитания, но когато дадена двойка ми се набива в очите, няма как това да го подмина с безразличие.

            Аз знам как може да се реши тази задача, но някой трябва да ми помогне с писането на софтуера, за да стане по-бързо. Например ако ми напишеш базовия софтуер, който да сканира диска и да качва в паметта един по един *.str файловете на хиляди стратегии, аз мога да допиша частта, която да прави подбор на най-добрите от тях по мои си критерии, по-добри от тези на SQ. Мога да направя например подбор по долната граница на доверителния интервал, което е много силен критерий, или по вероятността на Equity-то, която я обсъждахме през последните дни.
            Няма никакви проблеми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение

              Добре де ама на мен наистина не ми трябва твоите съвети,мнения, одобрение, благословия и т.н. Интересува ме единствено Матеев какво прави , в каква посока върви и т.н. Интересна ми е темата за ММ.
              Тикови данни означаа Време+Бид +Аск . Дори да си логвал подобни данни (което не си) , ти няма къде да тестваш тези данни защото не си стигнал до там да имаш твой тиков тестер . Няма как да ти съвпада тест с бактест на стратегия със стоп ордери . Покажи ми реален стейтмънт и бактест за да ти покажа разликите ако сам не можеш да ги видиш.
              Тогава защо само ме репликираш?

              Щом само Матеев те интересува чети го него, не че и той не ти каза същите работи за не особено продуктивния метод, който прилагаш с демо..лайв и т.н.

              Нещо реално търгуваш ли изобщо? Или само генерираш стотици стратегии? Това ми беше интересно, но като гледам отговор няма да има, и въпросите се заобикалят, което само по себе си ми казва достатъчно и за мен е ясен отговор.

              Успех от мен

              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение
                Можеш ли да ми кажеш подобна машина колко стратегии прави на час и при какъв сетъп. Съвсем приблизително - интервал на бактеста , таймфрейм и големина на глобалните индикатори? Защото и аз много обмислям нещо подобно ...
                За тези неща трябва да отворим цяла една отделна тема, защото сетъпите и настройките няма как да се опишат с 2-3 изречения.

                Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение
                И още едно нещо искам да питам - защо точно АУДКАД?
                AUDCAD попадна в полезрението ми още преди няколко години, когато изследвах средната дължина на сегментите в зиг-заците на различните валутни двойки. Оказа се, че при AUDCAD тази средна дължина е по-малка от 2 във всички мащаби на цените, което означава, че валутната двойка е противотрендова по природа във всички нейни мащаби. След това когато започнах да търся стратегии със SQ, AUDCAD пак се открои като двойката, по която най-лесно се намираха добри печеливши стратегии. Аз нямам никакви специални предпочитания, но когато дадена двойка ми се набива в очите, няма как това да го подмина с безразличие.
                Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение
                Иначе задръстването със системи е факт и до момента, е задача която не мога да реша.
                Аз знам как може да се реши тази задача, но някой трябва да ми помогне с писането на софтуера, за да стане по-бързо. Например ако ми напишеш базовия софтуер, който да сканира диска и да качва в паметта един по един *.str файловете на хиляди стратегии, аз мога да допиша частта, която да прави подбор на най-добрите от тях по мои си критерии, по-добри от тези на SQ. Мога да направя например подбор по долната граница на доверителния интервал, което е много силен критерий, или по вероятността на Equity-то, която я обсъждахме през последните дни.
                Last edited by Mateev; 29.09.2019, 22:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Да си кажа и аз моето мнение по въпроса за 200-тата стратегии на ден. Да, и аз съм минал по този път още преди 1 година и генерирах не по 200, а по няколко хиляди стратегии на ден. При това говорим за няколко хиляди ДОБРИ СТРАТЕГИИ, с SQN>4, Ret/DD > 10, Stability > 0.95 и т.н. Постигах толкова висока производителност, защото бях включил в изчисленията около 1000 процесорни ядра по сървърите в цялата фирма.

                  Известно време карах с подобни темпове докато не се задръстих с огромно количество стратегии. Стигнах някъде до около 250 000 стратегии до момента, в който престанах да търся нови. Причината е, че не успявах да прегледам на ръка повече от 10-20 на ден, и това обезсмисли генерирането на нови стратегии. Явно трябваше да напиша някакъв софтуер, който автоматично да преценява какви са качествата на намерените стратегии, и автоматично да подбира най-добрите, но такъв софтуер не съм написал до ден днешен.

                  Към днешна дата не търся нови стратегии, но се подготвям отново да пусна масовото им търсене. Закупил съм още около 30 сървъра с по 24 процесорни ядра всеки от тях, и когато завърша олелията около Money Management-а, отново ще се концентрирам около широкомащабното търсене и подбор на нови стратегии.

                  Ако някой иска да върви по моя път, мога да му препоръчам от eBay да си закупи сървъри HP DL360 G7. Цената им е паднала до нива от около 150$, което е смешно малко за сървър, струвал 5-6 хиляди долара като нов. Търсете сървъри с 2 процесора Xeon X5650 и поне с 24 GB RAM:
                  https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro..._odkw=DL360+G7
                  Можеш ли да ми кажеш подобна машина колко стратегии прави на час и при какъв сетъп. Съвсем приблизително - интервал на бактеста , таймфрейм и големина на глобалните индикатори? Защото и аз много обмислям нещо подобно ...
                  И още едно нещо искам да питам - защо точно АУДКАД?

                  Иначе задръстването със системи е факт и до момента е задача която не мога да реша.
                  Last edited by shkata; 29.09.2019, 21:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение



                    Не знам защо заемаш такава отбранителна позиция, без да те напада никой. Форумите не са ли за изказване на мнение?


                    Наистина, нищо не знаеш за мен, нито аз за теб. Дай да си говорим смислени неща, пък може и нещо да научим един от друг.

                    И сега ще те помоля да не ме обиждай на стратегии, аз риск акумулиращи не ползвам и нямам, не че и такива не съм бектествал, но нито една не съм видял да живее повече от година две. Под стоп базирани не знам какво визираш, моля поясни се. Ако е стратегии, които позлзват стопове, да естествено, че такива позлвам, ако ти не ползваш и искаш да си говорим за хеджиране с насрещни или подобна битка с вятърни мелници ме губиш тотално.

                    От това което си написал разбирам, че 200-те са изгенерираната плява в някой генератор. Може за някой който чете темата, без много да е навлязал в нещата да е впечатляващо "Еха тоя пич има 200 стратегии само от този уикенд... аз 5 години се мъча една читава да намеря", но като гледам кои пишем.. нека не си губим времето с подобни изказвания.

                    Относно тиковете аз тествам с тиково хистори от дюкас в метата. Трейдовете от тетовете ми съвпадат с лайв трейдинга даже и като правя тестове с Алпари хисторито което е минутно. Системи от SQ примерно, ги търся на тик симулация, но дори и така рядко съвпадат с тест с тикове в МТ4. Ако качеството в SQ или друг генератор FSB Pro е по ниско, лесно се вадят хиляди ситеми седмично, които нямат никаква достоверност, стойност...плява.

                    Съжалявам, че метода който си възприел, демо...консервативен лайв... за мен не издържан и се явява загуба на време, аргументирах се.

                    Моля сподели за твоите знания, умения, стратегии. Наистина ми е интересно.
                    Добре де ама на мен наистина не ми трябва твоите съвети,мнения, одобрение, благословия и т.н. Интересува ме единствено Матеев какво прави , в каква посока върви и т.н. Интересна ми е темата за ММ.
                    Тикови данни означаа Време+Бид +Аск . Дори да си логвал подобни данни (което не си) , ти няма къде да тестваш тези данни защото не си стигнал до там да имаш твой тиков тестер . Няма как да ти съвпада тест с бактест на стратегия със стоп ордери . Покажи ми реален стейтмънт и бактест за да ти покажа разликите ако сам не можеш да ги видиш.

                    Коментар


                    • Да си кажа и аз моето мнение по въпроса за 200-тата стратегии на ден. Да, и аз съм минал по този път още преди 1 година и генерирах не по 200, а по няколко хиляди стратегии на ден. При това говорим за няколко хиляди ДОБРИ СТРАТЕГИИ, с SQN>4, Ret/DD > 10, Stability > 0.95 и т.н. Постигах толкова висока производителност, защото бях включил в изчисленията около 1000 процесорни ядра по сървърите в цялата фирма.

                      Известно време карах с подобни темпове докато не се задръстих с огромно количество стратегии. Стигнах някъде до около 250 000 стратегии до момента, в който престанах да търся нови. Причината е, че не успявах да прегледам на ръка повече от 10-20 на ден, и това обезсмисли генерирането на нови стратегии. Явно трябваше да напиша някакъв софтуер, който автоматично да преценява какви са качествата на намерените стратегии, и автоматично да подбира най-добрите, но такъв софтуер не съм написал до ден днешен.

                      Към днешна дата не търся нови стратегии, но се подготвям отново да пусна масовото им търсене. Закупил съм още около 30 сървъра с по 24 процесорни ядра всеки от тях, и когато завърша олелията около Money Management-а, отново ще се концентрирам около широкомащабното търсене и подбор на нови стратегии.

                      Ако някой иска да върви по моя път, мога да му препоръчам от eBay да си закупи сървъри HP DL360 G7. Цената им е паднала до нива от около 150$, което е смешно малко за сървър, струвал 5-6 хиляди долара като нов. Търсете сървъри с 2 процесора Xeon X5650 и поне с 24 GB RAM:
                      https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro..._odkw=DL360+G7
                      Last edited by Mateev; 29.09.2019, 21:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение

                        Значи гледай сега... Много е кофти някой който не те познава , да ти пише някакви неща, да те поучава, да ти казва как не разбираш и т.н. Просто се скапва разговора и не става конструктивен. Незнам защо го правиш..

                        Аз не те познавам и не знам нищо за теб.Но... само като те чета , и вече знам че 50% от твоите системи са някакви измислени гридове с ММ които ще глътнат вода много здраво рано или късно. И това е толкова сигурно че самия ти не ги ползваш. Другата ти половина от системите най вероятно са стоп базирани.Такива ползвах преди 10-тина години, работеха добре, сега пак почват да стават популярни.Но това е временно.И да ти кажа честно незнам изобщо защо си мислиш че имаш нещо. Разбира се най вероятно нищо от това което казвам не е вярно и са просто едни свободни съчиниения по картинка.Ако искаш прати един стейтмънт и само с 1 поглед сигурно ше ти направя ревърс инжинеринг на системата.

                        Сега по отношение на 200-та експерта... Един мой приятел даваше едно сравнение на тоя дето търси злато с легенчето и тоя с булдозерите. От доста време сме в ерата на булдозерите.Търсенето с легенче за мен отдавна не е пътя. И тези 200 експерта не са златото, те са поредните кубици пръст и чакъл които ще бъдат отмити.
                        Говориш за реални тикове... Къде ги прекарваш ти твоите системи през реални тикове?Или казваш на М1 данните в МТ реални тикове? Няма такова нещо като реални тикове.Да не забравяме че понеже аз не разбирам моите системи минват през тестер в генератора, тест в МТ , тест на демо и тест на реал с минимален капитал.Или всичко това не може да отсее нещата защото нямам твоя Х фактор?


                        Не знам защо заемаш такава отбранителна позиция, без да те напада никой. Форумите не са ли за изказване на мнение?


                        Наистина, нищо не знаеш за мен, нито аз за теб. Дай да си говорим смислени неща, пък може и нещо да научим един от друг.

                        И сега ще те помоля да не ме обиждай на стратегии, аз риск акумулиращи не ползвам и нямам, не че и такива не съм бектествал, но нито една не съм видял да живее повече от година две. Под стоп базирани не знам какво визираш, моля поясни се. Ако е стратегии, които позлзват стопове, да естествено, че такива позлвам, ако ти не ползваш и искаш да си говорим за хеджиране с насрещни или подобна битка с вятърни мелници ме губиш тотално.

                        От това което си написал разбирам, че 200-те са изгенерираната плява в някой генератор. Може за някой който чете темата, без много да е навлязал в нещата да е впечатляващо "Еха тоя пич има 200 стратегии само от този уикенд... аз 5 години се мъча една читава да намеря", но като гледам кои пишем.. нека не си губим времето с подобни изказвания.

                        Относно тиковете аз тествам с тиково хистори от дюкас в метата. Трейдовете от тетовете ми съвпадат с лайв трейдинга даже и като правя тестове с Алпари хисторито което е минутно. Системи от SQ примерно, ги търся на тик симулация, но дори и така рядко съвпадат с тест с тикове в МТ4. Ако качеството в SQ или друг генератор FSB Pro е по ниско, лесно се вадят хиляди ситеми седмично, които нямат никаква достоверност, стойност...плява.

                        Съжалявам, че метода който си възприел, демо...консервативен лайв... за мен не издържан и се явява загуба на време, аргументирах се.

                        Моля сподели за твоите знания, умения, стратегии. Наистина ми е интересно.
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Ина разлика между начина на мислене на трейдерите-програмисти и трейдерите-непрограмисти. K_v_v не е програмист и като такъв полета на въображението му е ограничен до това, което го могат готовите програмни продукти. Затова и той много разчита на тестера на MetaTrader, както и на различните SQ инструменти - тестер, оптимизатор, портфолио мениджър, Монте Карло анализатор и други подобни инструменти, предлагани от Strategy Quant.

                          Когато обаче един трейдер е програмист, полета на въображението му не е ограничен в някакви тесни окови, защото ако нещо го няма като готов програмен продукт, програмиста може сам да си го напише. От тука идва и основната разлика в разбиранията - непрограмистите са консервативни и ограничени до възможностите на съществуващия софтуер, а програмистите са смели експериментатори и само безкрайността може да ограничи полета на тяхното въображение.

                          В случая аз, Shkata и Alphaomega сме програмисти, а K_v_v е непрограмист, и като такъв той е консервативен и вярва във вече доказалото се старо, дори и то да не е най-доброто възможно. Това му подозрение към новите и авангардните методи в трейдинга ще си остане такова завинаги, защото той не е в състояние да си напише съответния софтуер и да го провери на практика. В него обаче се е загнездила нотката на съмнение и затова живо се интересува от финансовите резултати, постигнати при употребата на новите методи. Ами ако все пак те проработят?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                            Да започна. с поянението че не се заждам, че може и тка да помислиш.

                            Подготвил съм 200 нови стратегии звучи доста нелепо. Колкото и да ми се иска да ти повярвам няма как да стане. Ти може също да си вярваш и да не осъзнаваш, че имаш някакви пробойни в процеса. Да не би да смяташ за готова стратегия всяка която дава нет профит в SQ или друг генратор, защото това няма общо с реалността. Ако ги прекараш през реални тикове ще разбереш, че едни 199 най-вероятно не стават за нищо, а останалата е посредствена.

                            Моля, опровергай ме, ще се радвам, честно.

                            Търгуваш ли със системите, които намираш, моля те покажи някой акаунт в боока, много ще ме зарадваш.

                            Аз се занимавам с търсене и намиране на стратегии от няколко години вече, прехвърлил съм доста хиляди, от които съм намерил 10-тина, половината от които наистина добри и устойчиви.

                            Значи гледай сега... Много е кофти някой който не те познава , да ти пише някакви неща, да те поучава, да ти казва как не разбираш и т.н. Просто се скапва разговора и не става конструктивен. Незнам защо го правиш..

                            Аз не те познавам и не знам нищо за теб.Но... само като те чета , и вече знам че 50% от твоите системи са някакви измислени гридове с ММ които ще глътнат вода много здраво рано или късно. И това е толкова сигурно че самия ти не ги ползваш. Другата ти половина от системите най вероятно са стоп базирани.Такива ползвах преди 10-тина години, работеха добре, сега пак почват да стават популярни.Но това е временно.И да ти кажа честно незнам изобщо защо си мислиш че имаш нещо. Разбира се най вероятно нищо от това което казвам не е вярно и са просто едни свободни съчиниения по картинка.Ако искаш прати един стейтмънт и само с 1 поглед сигурно ше ти направя ревърс инжинеринг на системата.

                            Сега по отношение на 200-та експерта... Един мой приятел даваше едно сравнение на тоя дето търси злато с легенчето и тоя с булдозерите. От доста време сме в ерата на булдозерите.Търсенето с легенче за мен отдавна не е пътя. И тези 200 експерта не са златото, те са поредните кубици пръст и чакъл които ще бъдат отмити.
                            Говориш за реални тикове... Къде ги прекарваш ти твоите системи през реални тикове?Или казваш на М1 данните в МТ реални тикове? Няма такова нещо като реални тикове.Да не забравяме че понеже аз не разбирам моите системи минват през тестер в генератора, тест в МТ , тест на демо и тест на реал с минимален капитал.Или всичко това не може да отсее нещата защото нямам твоя Х фактор?

                            Иначе и Матеев поучава и т.н. но от него не звучи по този начин .Защото съм се срещал лично с него, защото е човек с нестандартно мислене , защото неговите разсъждения изпреварват времето и защото го уважавам много. Когато той говореше за роботи, тикови тестери и генератори спреда на евро долар беше 8 пипса.
                            Last edited by shkata; 29.09.2019, 20:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от shkata Разгледай мнение

                              Няма как да го знаем. Напълно съм съгласен. Ако ще и 1000000 сделки да имаме , пак трябва да приемем че най големия ДД тепърва предстои И съответно използването на ДД за да се определи капитала просто и лесно , но определено не е най ефективно.
                              Но някак си... не дълбаем ли прекалено много в една стратегия.Ето този уикенд съм подготвил 200 нови.Всяка седмица броя експерти расте.Както и да го споделям както и да ги смятам, моя капитал е ограничен. Много по важно е да има обща система която да следи и разпределя,отколкото да се правят сложни изчисления за да се стигне до там че тази система трябва да работи с капитал който не мога да и дам.
                              Да започна. с поянението че не се заждам, че може и тка да помислиш.

                              Подготвил съм 200 нови стратегии звучи доста нелепо. Колкото и да ми се иска да ти повярвам няма как да стане. Ти може също да си вярваш и да не осъзнаваш, че имаш някакви пробойни в процеса. Да не би да смяташ за готова стратегия всяка която дава нет профит в SQ или друг генратор, защото това няма общо с реалността. Ако ги прекараш през реални тикове ще разбереш, че едни 199 най-вероятно не стават за нищо, а останалата е посредствена.

                              Моля, опровергай ме, ще се радвам, честно.

                              Търгуваш ли със системите, които намираш, моля те покажи някой акаунт в боока, много ще ме зарадваш.

                              Аз се занимавам с търсене и намиране на стратегии от няколко години вече, прехвърлил съм доста хиляди, от които съм намерил 10-тина, половината от които наистина добри и устойчиви.


                              Last edited by k_v_v_; 29.09.2019, 18:53.
                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Разпределянето и преразпределянето на капитала между отделните стратегии в един акаунт въобще не е предмет на обсъжданията, които ги започнахме в тази тема. Аз просто дадох един елементарен пример с братска подялба поравно за всички, но това е един много лош метод, защото губещите стратегии ще вземат капитал от печелившите и отново ще го губят. По-добър метод е всяка една стратегия да си работи със собствен неприкосновен капитал, който може да си го увеличава експоненциално колкото си иска или обратното - да го загуби целия. Това обаче също не е най-добрия метод. При направата на портфейл от стратегии, ако той е с ниска корелация между тях, се появява възможност различните стратегии да търгуват със СПОДЕЛЕН КАПИТАЛ. Тоест един и същи капитал се ползва от няколко стратегии, но по различно време, и без да си пречат помежду си. Ефектът е намаляване на глобалния Drawdown и постигането на по-високи стойности на показателите Return/Drawdown Ratio, Sharpe Ratio, SQN, Stability, Yearly Profit Percent и т.н.

                                Тоест споделянето на капитал между много стратегии си е цяла една отделна наука, която предлагам да не я обсъждаме в момента. Сега сме започнали да обсъждаме какъв е най-добрия ММ и защо моя статистически метод е по-добър от метода, който използва само максималния Drawdown от бектестовете.
                                А, именно.

                                Аз говоря точно от тази гледна точка, един капитал и няколко системи които го ползват. За мен това е оптималния метод да експлоатиране на печеливши системи.

                                Именно и заради този метод говоря за различен риск и ММ на отделните стратегии, за който е важна корелацията между тях и това как си взаимодействат.

                                Ако говорим за ММ на една стратегия аз неизменно бих се връзвал към баланса/екуитито, с лот или % защото със 100% сигурност знам какъв е той във всеки момент. Оптимал Ф, Кели и т.н. методи, които ползват вероятностни изчисления за определяне на риска на база минали сделки за включително това което Матеев иска да направи за мен крият твърде много подводни камъни и не бих се усмелил да пусна системите да рискуват пари на база тях.

                                Разбира се, няма как да изключа вероятността някой от тях да работи по-добре и ще следя с интерес това което Матеев иска да направи.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X