IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Среброто с някакъв лъвски скок брейкна над ма200, да видим насетне....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      Айде и аз да се похваля малко под 200% печалба от мед от инвестицята, среброто също го затворих на солиден процент остава само златото
      Aбе то и ние така сме на печалба, ама физическо трудно се продава. Особено в големи количества.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

        Тази седмица се купуват метали от големите играчи. Злато, сребро, мед.
        Айде и аз да се похваля малко под 200% печалба от мед от инвестицята, среброто също го затворих на солиден процент остава само златото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kondora
          Тodor Sabev............какво стана с НОВОТО дъно при индексите .............
          Спореше със БАЦЕ , пламенно и уверено .........
          Май го '' пропуснахме '' , а ???


          [ATTACH=CONFIG]n3324601[/ATTACH]


          Ако искаш и графиката ще ти кача................
          Баце , мерси за рекламата , която ми правиш относно моята прогноза. Не съм спорил , просто казах какво очаквам. Ново дъно имаме на пазара на американски акции при доставчиците на ликвидност при които пазара не е отворен 24 часа. Поздрави.
          И новото дъно не е до средата на март както съм писъл а малко по късно , на 23 март.
          Ново дъно на пазара.
          https://finance.yahoo.com/chart/%5EDJI/
          Last edited by Todor Sabev; 18.04.2018, 13:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            няма да се изненадам ако 'ковнат' златото и среброто тази седмица. Ако от Северна Корея дойде вест, че са ок за среща с перукан....ще го използват, за да друснат крушата ... за пореден път.

            но и да има спад според мен ще е по-скоро краткосрочен, защото дефицитите си вървята, пари се печатат и рано или късно ще стане ясно, че това злато е кът на фона на трилионите сухо.

            интересни са ми Китайците дали ще запукат трежъритата.
            Тази седмица се купуват метали от големите играчи. Злато, сребро, мед.

            Коментар


            • няма да се изненадам ако 'ковнат' златото и среброто тази седмица. Ако от Северна Корея дойде вест, че са ок за среща с перукан....ще го използват, за да друснат крушата ... за пореден път.

              но и да има спад според мен ще е по-скоро краткосрочен, защото дефицитите си вървята, пари се печатат и рано или късно ще стане ясно, че това злато е кът на фона на трилионите сухо.

              интересни са ми Китайците дали ще запукат трежъритата.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Да де, ако падне - буря в чаша вода, ако се качи - все пак атакуваха Сирия.
                С други думи - дори военни действия нямат предвидим ефект върху цената. Ако имаха - всички щяхме да сме категорични какво ще стане следващите часове.

                Дори малко в по-обща картинка, ако се замисли човек, никакъв проблем нямаше вече да сме над 2000 долара и това да се обясни с безпрецедентното политическо напрежение за последните десетилетия. Със същото би могло и добре да се обясни една меча година при чиповете от -30% поне. А то - хем силна бича година при чиповете беше, хем златото направи добър пърформънс - върви обяснявай!

                Тази година има всички предпоставки да повтори предишната - стига Дау да задържи 22000 и златото 1285-1300, като нищо ще видим двуцифрени проценти в зелено и при двете до края на годината.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Дайте за друго да поговорим.
                  Имахме предполагаемо значимо събитие уикенда - сега накъде?
                  `Щото като отворим и видим движението, ще е "много ясно".
                  Ще ти кажа как го виждам. Събитието беше буря в чаша вода. Ще има още подобни. Никаква промяна. Движение до 1350 и после надолу, но не много надолу. Още е рано.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Дайте за друго да поговорим.
                    Имахме предполагаемо значимо събитие уикенда - сега накъде?
                    `Щото като отворим и видим движението, ще е "много ясно".
                    Слаба или никаква реакция. Ако отвори с по-голям гап, до щатската сесия ще го запълнят според мен. А и всички знаеха. Каракачанов знаел от час преди затварянето на пазара. Щом той знае - кво да говорим за хиените....

                    Коментар


                    • Дайте за друго да поговорим.
                      Имахме предполагаемо значимо събитие уикенда - сега накъде?
                      `Щото като отворим и видим движението, ще е "много ясно".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Има проблем и той е свързан с това ,че от години САЩ всеки божи месец са на дифицит от 40-60 милиярда долара.Така лека ,полека стигнаха
                        до 20 трильона дългове ,но проблема е ,че това няма спиране ако нещо не променят.
                        Могат само да се гръмнат.Вече пари за войни по света няма и хората ще си отдъхнат от тея боклуци.Свърши до 2022 са у киреча
                        Last edited by Andi11; 15.04.2018, 18:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          По-голяма част от дълга си го дължат сами на себе си.


                          Т.е. реално погледнато повечето финансови активи са пасиви на някого. Да не кажа всички финансови активи. Но няма да го кажа, защото акциите, макар и да са дълг на компаниите към собствениците им, това не е баш дълг.
                          Ми за тебе има ли значение кой няма да ти върне парите дали българин или японец важното е че пиеш студена вода.И когато цял един народ разбере че няма спестявания и няма пенсии а са и добре въоръжени какво следва????Аз мисля че Гражданската война там е неизбежна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            това нещо като на Цецо с апартаментите от тъщата случая - какви са тези апартаменти - ами купих ги, а от къде пари - ами от тъщата, а тя от къде ги зима - ами от раклата, а там кой ги слага ами аз, а ти откъде ги имаш - ами от тъщата, а тя откъде ги зима - ами от раклата .....

                            всичко това е ок докато ФАЩ демократизират с бомби всичко дето смее да им разваля рахата на цар долар (и дето няма атом..на атом не скачат) ... ако бяха със зимбабвииски долари...таз чудна схема нямаше да работи

                            затова и всъщност тия проклети американци палят война след война, защото само по този начин могат да държат цар долар - резервна валута номер 1....

                            времето им изтича.

                            ако пуснат томахоците към сирия и онези подкрепени от русите успеят да свалят повече от 50% от първата вълна....долара отива в киреча!
                            ако вкарат 8/9 от 10 - долара продължава да е цар....до следващата издънка.

                            поздрави
                            Ми те сирийците свалиха повече от 50% и то без помощ оъ руснаците..А долара е у киреча отдавна

                            Коментар


                            • Това с АЕЦ-а е удобно оправдание да не си сложим държавата в ред


                              Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Износа се субсидира от вътрешния пазар........Гинките трябва да лапат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Неконкурентна е предимно защото сме затунали до уши в корупция.

                                За енергетиката предполагам знаеш, че сме много енергоемка икономика, в пъти в сравнение с Германия например. Т.е. за 1 евро продукция използваме, не си спомням колко пъти повече енергия. Пук и не мисля, че нашата ел енергия е по-скупа от на Турция или Румъния́, защото ако е така как изнасыахме за натам? А те растат по-бурзо от нас. Как стават тези работи?


                                Износа се субсидира от вътрешния пазар........Гинките трябва да лапат.

                                Коментар

                                Working...
                                X