IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kondora

    Заболе мъ главата от пиянски брътвежи ............... Много думи , малко смисъл ..............
    Е това в червеното , само напиши с ЦИФРИЧКИ .......... '' бегач на дълги разстояния '' (ама на мЕсто )
    Колко е ..... ???
    Че не е честен спора , Шампани ............ Аз играя с цифри 1480 ..........
    Ти го караш на '' чуеш ли я к'во ти ка'аам ''
    Аз пак да си нАпиша , що може да не си разбрал ...... НЕМА ДА ИМА НОВИ ВЪРХОВЕ , БЕЗ ХОДЕНЕ ДО 1150 /80 !!!!!
    А сега кАжи , че таргета ти е НОВИ ВЪРХОВЕ и ............. да седаме да гледаме мача ............

    п.п К'во ша пиеш .............. шампанско ли ????
    Докато сме над 1285-1303 /добре е дори 1317-1321 сега да издържи/, таргетът ми е нови върхове, доволно? При пробив има алтове. Или само при теб може?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Treasury 10-Year Yield Hits 3% for First Time Since 2014

      това за мен е най-важната новина от вчера. върнаха ги под 3%, но е показателно, че има напрежение и ФЕД е в небрано лозе. Ще трябва да се вдигат лихви, ще има инфлация, но като нищо накрая ще си крашнат 'възстановената икономика' и ще има нужда от нови стимули и тогава жълтото излита в космоса...

      сигурно ще трябват 2-3 години, но ще стане,а може и по-бързо

      заговори ли се само за нови стимули златото на другия ден ще е +10%
      Не знам кой визираш под "върнаха ги", но създава впечатлението, че някой ги контролира, което не е вярно!
      Всъщност, можем да благодарим на лихвите - изиграха сценария си брилянтно и не биха могли да счупят по по-грозен начин корелацията, която агент мишко така самоотвержено защитаваше. Дотук добре, ама сега лошите новини:
      Растежът вероятно ще се ограничи до максимум 3.50 и след това най-вероятно ново дъно към или под 1%. Следващи по вероятност спускане до двойно дъно и на трето място - дълбока корекция на движението до към 2та процента. Във всеки случай сме във финалните фази на това поскъпване и най-вероятно ще видим дъната отпреди 2 години. Защо лоша новина? Ами защото най-вероятно агент мишко бързо ще забрави срама, който трябва да чувства сега и ще ни обясни предстоящото двиежение на златото с падащите лихви. Но пък ако се върне той, бацинката автоматично излиза от играта, защото мишовата корелация се е върнала за малко и е "отвела" златото към таргета.
      И в двата случая, единия ще трябва да отсъства /освен ако не е прекалено безочлив, разбира се/. Аз лично бих ги разменил - ей така за разнообразието. Бацинката после може да намине за корекцията от 1700 докъм 1450-1500, да ни пее за сопола.

      Коментар


      • Treasury 10-Year Yield Hits 3% for First Time Since 2014

        това за мен е най-важната новина от вчера. върнаха ги под 3%, но е показателно, че има напрежение и ФЕД е в небрано лозе. Ще трябва да се вдигат лихви, ще има инфлация, но като нищо накрая ще си крашнат 'възстановената икономика' и ще има нужда от нови стимули и тогава жълтото излита в космоса...

        сигурно ще трябват 2-3 години, но ще стане,а може и по-бързо

        заговори ли се само за нови стимули златото на другия ден ще е +10%
        Last edited by bertram; 25.04.2018, 07:20.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kondora

          Не ! По принцип наблюдавам WTI .......
          Там цената в момента е 67.66 ........... но това не е от значение ............
          Разбирам , че поста ти не е насочващ , единствено ............
          И ? Какво като е 74 $ брента ? Има връзка със разговора ни с еxxxx или ......
          Дай по натам , не съм Ванга ?
          Ако имаш въпрос го задай ...........
          Ами важно е,дава сигнал за посоката на доларът оттам и на златото и всички суровини .Има раздвижване на цялата суровинна група и стрелката
          сочи твърдо нагоре.https://money.bg/finance/med-kobalt-...na-metali.html
          Last edited by Grosss; 25.04.2018, 07:22.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora

            Ти пак не отговори , празнодумецо ............................. На каква база , основа .........говориш идиотщини вече ЕДНА ГОДИНА !!!!
            Не знам дали съм луд , но тази година тичаш на место ..... по мой указ
            И ще има '' минавам на варианта на ............ лудия '' ..........
            Наливаааааайййййййййййййй......................... .......... че ше те лази питонЯ..........
            п.п та'а структура .. ти харесва , нали
            Забеляза ли ,че брента е вече на 75 долара?

            Коментар


            • Само като видя структурата на писанията ти, и ми се отщява да чета. Хвърих око отгоре-отгоре.
              За съжаления видях, че не търгуваш по Елиът, а по Пректър. Само тук е достатъчно да прекратим всякакъв спор - ти си луд човек.

              Отиваме, където кажеш, както кажеш - ти си шефа на пазара. Ама наистина не ми се занимава вече, ще се правя, че не те виждам, да си знаеш.

              Коментар


              • Да знаеш, ти си единственият, който разбира от ВА и друг като теб няма. Съдейки по това какъв човек е бил, Ралф, вероятно се обръща в гроба си от самонадеяни "играчи" като теб - човекът, създал теорията - гений - се е държал пъти, пъти по-сдържано от теб. Но това е присъщо на големите хора - ти си колега мишко, на другия мишко. Но да не го правим лично..
                Само ще ти кажа, че начинът, по който се изказваш "то е грешно", "няма да стане". Истината е, че е много по-вероятно да стане отколкото да не стане, но даже и да не стане, на мен подходът ми ми дава 30-40 долара преди кардинално да си променя становището. На теб колко ти дава 110 долара и то броено от 1370 - супер си!

                И се кефиш като дете на бонбон, че си продал 5 унции от очевидна съпротива, която аз също потвърждавам, че е подходяща за хеджове. Но това правиш ти - играеш късо и затваряш, и така от 1240...и си все супер, въпреки че вече сме трайно до върховете от 1360.

                Аз двеста пъти съм казал какво смятам:
                1317-1322 е добре да издържи. Ако не издържи, основната подкрепа е 1285-1303. Едва по-надолу мога да разъсжадавам в по-меча насока. Дотогава остава с бичи нагласи и особено над 1370, като тогава стопът ще е до 2% над текуща цена т.е. ако хипотетично стигнем до твоето 1480 /за мен измислено ниво/, подкрепата ще е ок. 1440-1450 и при нейн пробив вероятно ще разтоваря повечето и даже ще обмисля да стана за пръв път нетно шорт. Въпросът е ти как ще я караш, ако контриш тренда от 1370 и пробием 1480 с тези 110 долара, аз ще ти кажа - "нищо, стопче".

                Коментар


                • Влизам с леки покупки на мед с таргет 3,22

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kondora

                    Я пъ ша му застана.................А да видим...............
                    Така вика и миналата година ...... ' ' Пай 'сеееее ''
                    И после ...........
                    Еххх -и ...........верно , не е ли ти малко неудобно , едно и също...............
                    Това рали и тоя пробив след 2 месеца ше ''годинясат''
                    Юли месец ще му правим ''прощапулник''
                    ............И да пробие 1370..................повече от 1480 (около) , нема да качи....................
                    И оттам....................гюле..........виждал ли си ............
                    Не знам, не знам - аз от миналото лято те слушам за 1150, когато бяхме на 1250. След това беше "нищо, спопче", а след това макс до 1360, ама може и на 1400. А отскоро имаме и 1480. Оставям настрана факта, че въобще това, което говориш не знам как се изиграва. Сега в момента с късо ли си или дълго? Ако е дълго, докога - защото това "до 1480" не дава много. Така както го обясняваш след 1370 влизаш късо и добавяш по пътя нагоре до 1480 евентуално. И след 1480 ще е "нищо, споче", а?
                    С тази самонадеясност си смешен. Върви в темата за форекса и си ъпдейтни фигурата, защото вчера като бисах бяхме на 1-2 долара от моята подкрепа и също малко над твоята подкрепа за евро/долар. След 12 часа, от твоята подкрепа и помен няма, а златото вече прави опити за някакъв имуплс ТОЧНО от зададената подкрепа. Та така кралЮ на ТА - твърде самонадеян си, за да си толкова успешен, колкото ти се иска.


                    П.С.
                    Мишчо, остави ти 12 месеца. Кажи ни колко е по-скъпо откакто спечели Макрон. Ти само тогава беше достатъчно смел да кажеш "пътят е само един: надолу", естествено малко преди дъното, както е типично. Сега също се обаждаш малко преди дъното вероятно.
                    Пък ако искаш остави Макрон, кажи как вървят нещата с неразривната корелация между злато и 10-годишния yield - всичко точно ли е?
                    Last edited by exxs; 24.04.2018, 11:44.

                    Коментар


                    • За последните 12 месеца е 2.63% нагоре. В долари. В лева май е надолу.

                      Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Началото на 2016...преди 18 месеца. Бърза ретроспекция на случилото се:
                      - Злато +30%
                      - Сини чипове +30-40%
                      - Лихви по 10 годишни американски трежърита: има-няма удвоени

                      Абсолютен срив на всички корелационни мантри, много от които бълвани и тук!

                      Доларът също беше така услужлив да пропадне успоредно с вдигането на лихвите.

                      Остана ни само злато/долар. Но няма страшно и това време идва.

                      За златото:
                      Пак сме до тази прослувута съпротива. Хеджове, разбира се, заслужават си. Това ниво беше повече от щедро с всичките тези връщания от него, но нищо повече от хеджове! Веднъж пробили 1370, най-вероятно ще скъса синджира. Подкрепите тогава ще са на 1.5-2% максимум от текущата цена. Но нека видим как ще реагира тук, с всяко идване изглежда да му е все по-комфортно

                      Успех!

                      Коментар


                      • Много близо до немаловажна подкрепа сме: 1317-1322. Ако успее да я пробие, основната продължава да е на 1285-1303. Докато сме над тях, чака се пробив над 1370, откъде по-добре да не се стои на пътя му.

                        Успех!

                        Коментар


                        • Централната банка на Турция е прибрала златния си запас, който по-рано се е намирал на съхранение във Федералния резерв на САЩ. Това съобщи на 19 април азербайджанската ...

                          Коментар


                          • Началото на 2016...преди 18 месеца. Бърза ретроспекция на случилото се:
                            - Злато +30%
                            - Сини чипове +30-40%
                            - Лихви по 10 годишни американски трежърита: има-няма удвоени

                            Абсолютен срив на всички корелационни мантри, много от които бълвани и тук!

                            Доларът също беше така услужлив да пропадне успоредно с вдигането на лихвите.

                            Остана ни само злато/долар. Но няма страшно и това време идва.

                            За златото:
                            Пак сме до тази прослувута съпротива. Хеджове, разбира се, заслужават си. Това ниво беше повече от щедро с всичките тези връщания от него, но нищо повече от хеджове! Веднъж пробили 1370, най-вероятно ще скъса синджира. Подкрепите тогава ще са на 1.5-2% максимум от текущата цена. Но нека видим как ще реагира тук, с всяко идване изглежда да му е все по-комфортно

                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                              Аз осребрявам хартийките. Физическото не е за мен, няма как да купувам и продавам всяка седмица. Нито съм бик нито мечка, просто следвам акулите

                              И така става, а аз съм 50/50 "електрическо" към физическо. С първото стават нещата с бързата спекула, с второто не, ама то си е за краен случай. Там по малко си натрупвам. Засега съм доволен. Част от печалбите по спекулативните ми позиции в акции също вкарвам в злато. 22% кеш и злато в момента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                                Aбе то и ние така сме на печалба, ама физическо трудно се продава. Особено в големи количества.
                                Аз осребрявам хартийките. Физическото не е за мен, няма как да купувам и продавам всяка седмица. Нито съм бик нито мечка, просто следвам акулите

                                Коментар

                                Working...
                                X